dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1123 z 1568
Pokaż wyniki od 22.441 do 22.460 z 31350
  1. #22441
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fordor Zobacz post
    Petecki albo jak masz mniej pieniędzy Drutex

    www.petecki.eu
    www.drutex.pl

    Wszystkie Dobroplasty, Oknoplasty, Hydropole i Rąbienie odradzam

    EDIT:
    Nie zauważyłem tego wcześniej, ale na stronie Drutexu pokazują na mapie, że mają salony na Grenlandii, na Syberii, na Saharze, ale nie w Europie zachodniej
    Jesteś niekonsekwentny. Z jednej strony namawiasz na zakup od największych, a z drugiej mówisz "nie" dla dwóch z największych graczy na rynku.. ? To jak to jest?

    Ps. A co do Twojego faworyta: dobrze pamiętam sytuacje z targów sprzed 14 lat z Łodzi. Miałem okazję "uścisnąć" tą dłoń. Ale za plecami jego człowiek westchnął: "u nas żaden pracownik nie będzie dobrze zarabiał dopóki szef się nie dorobi". To już się dorobił czy może w miarę jedzenia apetyt rośnie?

  2. #22442

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fordor Zobacz post
    Petecki albo jak masz mniej pieniędzy Drutex
    ......

    Wszystkie Dobroplasty, Oknoplasty, Hydropole i Rąbienie odradzam

    ..........
    Odradzasz bo ? ..... Bo sprzedajesz te wcześniej wymienione.

    P.S. Rąbień to już historia.

  3. #22443

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fordor Zobacz post
    Nie handluję oknami, budowałem dom i bardzo dokładnie zasięgnąłem języka na temat różnych firm i ogólnie branży budowlanej. To, co usłyszałem na temat tych czterech firm było wyjątkowo niepochlebne i ostatecznie wybrałem tę pierwszą. Drutex był moją drugą opcją, ale postanowiłem wydać więcej i dostać lepszy produkt.
    Nie wiem co i od kogo usłyszałeś, czy o samych firmach, produktach, dealerach czy montażystach. Produktowo Drutowi daleko do Oknoplastu choć marketingowo oba się wygłupiają nieźle, Ty stawiasz Druta wyżej. Na jakiej podstawie?
    Co do Peteckiego, mało się u nas widzi ich okien. Niedawno mierzyłem drzwi wejściowe do domu w którym wcześniej zamontowano Brugmana z tej firmy. Okna chyba OK ale montażyści a raczej efekty ich pracy i rady jakich udzielili właścicielowi stawiają ich w rzędzie największych baranów montażowych jakich znam. Za 2-3 lata dom będzie wielką antyreklamą bogu ducha winnej firmy. Ktoś kto będzie robił taki zwiad jak Ty Peteckiego postawi na końcu rankingu, a czy sprawiedliwie?

  4. #22444
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Fordor Zobacz post
    Nie handluję oknami, budowałem dom i bardzo dokładnie zasięgnąłem języka na temat różnych firm i ogólnie branży budowlanej. To, co usłyszałem na temat tych czterech firm było wyjątkowo niepochlebne i ostatecznie wybrałem tę pierwszą. Drutex był moją drugą opcją, ale postanowiłem wydać więcej i dostać lepszy produkt.
    Dobre, bardzo dobre, na podstawie tego co TY usłyszałeś doradzasz na forum, ok i tak można ale raczej bardzie uczciwie będzie napisać:
    " JA kupiłem od Peteckiego i sobie chwalę!!!" i dołączysz jeszcze fotki - takie coś ma sens ale klasyfikacja producentów na podstawie podsłyszanych opinii ? - bez komentarza.


    Pozdrawiam

  5. #22445
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    a wieści mówią że przyszły rok będzie straszny

  6. #22446
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    a wieści mówią że przyszły rok będzie straszny
    Dlaczego?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  7. #22447

    Domyślnie

    pierwszy rok po końcu świata zawsze jest straszny............
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  8. #22448
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jakie okna wybrać ? Nie chodzi mi o firmę konkretnie ale o aktualne "bajery".
    Co warto mieć ? Nie znam się i chciałem zaciągnąć waszej opinii.
    Znajomi mają jakieś z blokadą, tj. można klamką zalokować żeby sie nie zamekały same, jakies z trzema szybami... itp.

    Więc jakie polecacie, co warto mieć i troszkę dopłacić ?

    Myśmy podnosili nadproża o 20cm juz na etapie murowania aby móc zamontować rolety nad oknami i takie okna będe potrzebował już z roletami.
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  9. #22449
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał julo23 Zobacz post
    Jakie okna wybrać ? Nie chodzi mi o firmę konkretnie ale o aktualne "bajery".
    Co warto mieć ? Nie znam się i chciałem zaciągnąć waszej opinii.
    Znajomi mają jakieś z blokadą, tj. można klamką zalokować żeby sie nie zamekały same, jakies z trzema szybami... itp.

    Więc jakie polecacie, co warto mieć i troszkę dopłacić ?

    Myśmy podnosili nadproża o 20cm juz na etapie murowania aby móc zamontować rolety nad oknami i takie okna będe potrzebował już z roletami.
    a ile masz kasy?
    ja jak bym wczoraj np zagrał w lotka i wygrał 30baniek to w nowym domu wstawiał bym okna na pilota
    ale że się tak nie stało ...

  10. #22450
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał julo23 Zobacz post
    Jakie okna wybrać ? Nie chodzi mi o firmę konkretnie ale o aktualne "bajery".
    Co warto mieć ? Nie znam się i chciałem zaciągnąć waszej opinii.
    Znajomi mają jakieś z blokadą, tj. można klamką zalokować żeby sie nie zamekały same, jakies z trzema szybami... itp.

    Więc jakie polecacie, co warto mieć i troszkę dopłacić ?

    Myśmy podnosili nadproża o 20cm juz na etapie murowania aby móc zamontować rolety nad oknami i takie okna będe potrzebował już z roletami.
    a ile masz kasy?
    ja jak bym wczoraj np zagrał w lotka i wygrał 30baniek to w nowym domu wstawiał bym okna na pilota
    ale że się tak nie stało ...

  11. #22451
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    zmiana tematu
    klient robił u nas wycenę (ogólnikowo okna pcv 3szyby antracyt w tym hs)i pyta czy nie chce go skroić itp zaproponowałem by udał się do innej firmy by miał porównanie niech powie jaki standard okien ma liczony itd
    po jakimś czasie wraca i mówi że zaproponowano mu podobne okna o 4tys taniej tylko i tu uwagą hs będzie drewniany bo ich producent za dużo woła za hs i zrobią mu drewniany w antracycie i on jest 4tys tańszy hmm i co o tym myśleć

  12. #22452

    Domyślnie

    W drewnie HS może być sporo tańszy; prawdopodobnie drewno sosna; szyby pewnie U=1,0. I co ważne wielu producentów nie dolicza za malowanie na kolor RAL (cała paleta w jednej cenie)

  13. #22453

    Domyślnie

    4 tysie zakładam że to jakieś ca. 30% ceny ?
    Nie wiem z jakiej sosny można wyrzeźbić taką cenę ?
    FIX jakieś konkretne przykłady ?

  14. #22454
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    a ile masz kasy?
    ja jak bym wczoraj np zagrał w lotka i wygrał 30baniek to w nowym domu wstawiał bym okna na pilota
    ale że się tak nie stało ...
    Kasa sie znajdzie ale nie chodzi mi o najdroższe, ale po prostu dobre.

    Chodzi mi bardziej o to jakie są teraz standardy, jakie warto te okna teraz brać, znaczy z czym i jak.... Żeby jakiś lipnych nie kupić.
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  15. #22455
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    ....
    po jakimś czasie wraca i mówi że zaproponowano mu podobne okna o 4tys taniej tylko i tu uwagą hs będzie drewniany bo ich producent za dużo woła za hs i zrobią mu drewniany w antracycie i on jest 4tys tańszy hmm i co o tym myśleć
    Wcale nie jestem zaskoczony. U mnie od dawna HS w drewnie są w znacznie niższej cenie niż w PCW (nawet do 30-40% taniej niż najczęściej spotykane ceny w plastik). A i swoją historię w drewnie HS mają na naszym rynku dłuższą.
    I jeszcze Was zaskoczę - mam producenta, który ma HS w PCW jeszcze tańsze niż drewno.. i tu dopiero drapię się w głowę jak to możliwe.

  16. #22456
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Fin ok już nie licytując się (choć i tak uważam że tańsze drewno to dziwne ) powiedz jak widzisz takie zestawienie ?
    brałeś kiedyś okna z pcv w antracycie np i do tego jedno tu akurat hs w drewnie?
    Pytam bo mnie to ciekawi jak to by się zgrywało?

  17. #22457
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie widze tego. Dla mnie to dziwactwo i jak Klient zaczyna iść w tym kierunku to go sobie odpuszczam.
    Z drugiej strony HS i tak jest kompletnie inaczej wygladającym oknem. Pozostaje tylkp kolor zgrac (a to niewielka szansa, bo drewno w zaleznosci od swiatla bedzie przybieralo rozny wyglad).

  18. #22458
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie widze tego. Dla mnie to dziwactwo i jak Klient zaczyna iść w tym kierunku to go sobie odpuszczam.
    Z drugiej strony HS i tak jest kompletnie inaczej wygladającym oknem. Pozostaje tylkp kolor zgrac (a to niewielka szansa, bo drewno w zaleznosci od swiatla bedzie przybieralo rozny wyglad).
    to nie chodzi o klienta bo on tylko powiedział że konkurencja zaproponowała mu coś takiego.dla mnie to od razu było śmieszne
    bo albo wchodzimy w drewno na wszystkim i tu np rolet zewnętrznych z aluminiową prowadnicą w kolorze antracyt gładki również nie widzę to jeśli robimy pcv to też wszystko.
    rozwala mnie takie zbieractwo hs z drewna bo taniej okna w kuchni pcv a w garażu z alu jeszcze a co
    a miałem dobre zdanie o tej firmie ale widzę że idą w stronę aby sprzedać

  19. #22459
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ciężkie czasy, więc walczy się każdymi siłami. Do takich kwiatków dodaję jeszcze opcje " okna dwukolor, ale w garazu te dwa małe okienka to może by białe od wewnątrz i jak taniej to jeszcze z jakiejś jednej firmy.. Dla 200-300zł robi się takie "cuda"..

  20. #22460
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ciężkie czasy, więc walczy się każdymi siłami. Do takich kwiatków dodaję jeszcze opcje " okna dwukolor, ale w garazu te dwa małe okienka to może by białe od wewnątrz i jak taniej to jeszcze z jakiejś jednej firmy.. Dla 200-300zł robi się takie "cuda"..

    rozumiem jak to klient chce tak szukać kosztów ale jak widzę wycenę gdzie miała być porównaniem firm i nagle z okna 2skrzydłowego robi się 1(bo taniej)
    jak ze szkleń z imitacją skrzydła robi się szklenia w ramie (bo taniej) itd itd a już porównywanie rolet tam to można namieszać
    A później się mówi klientowi że przecież Pan miał tak w wycenie a jak Pan tak miał to Pan tak chciał
    aby zima w tym roku przyszła w styczniu

Strona 1123 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony