dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1131 z 1566
Pokaż wyniki od 22.601 do 22.620 z 31306
  1. #22601

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr Zobacz post
    W tym szerokim ma być jeden słupek stały a drugi ruchomy. Tak rolety będą nadstawne bezpośrednio pod wieńcem. Co miałeś na myśli pisząc zwęzić po jednym bloczku? Wysokość czy szerokość otworów?
    Rolety nadstawne przy takich szerokich konstrukcjach? Teoretycznie możliwe, przewertuj wpisy z ostatnich tygodni, szczęśliwi posiadacze się wypowiadali.

  2. #22602
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.212

    Domyślnie

    A może zrób tak: Podmuruj na tyle, by w części progowej zastosować na przykład poszerzenie 50mm, góra 100 mm. Wypoziomuj podmurówkę i z poszerzenia uczyń jeden długi "klocek podporowy". Podparcie na całej długości części progowej okna narażonego na obciążenia eksploatacyjne jest bardzo wskazane. A co do możliwości wykonania okien o takich wymiarach? Rozejrzyj się za systemem, w którym stosuje się przeszklenia wklejane w skrzydło wraz z jednoczesnym zbrojeniem stalowym i... po problemie.
    PRO QUALITY

  3. #22603

    Domyślnie

    Cytat Napisał thaniel Zobacz post
    Okna antywłamaniowe, podobno okucia ROTO. No i cóż, tak bardzo antywłamaniowe, że zostały otwarte poprzez wyważenie i połamanie okuć.
    Nie ma okien antywłamaniowych (takie nazywanie ich to takie potoczne nadużycie) a są tylko utrudniające włamanie. Każde da się w różny sposób pokonać, ma wytrzymać przy WK2 kilka minut. Dla porównania wyważenie skrzydła okutego na "normalnym" okuciu może trwać 2-3 sekundy.

  4. #22604

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr Zobacz post
    W tym szerokim ma być jeden słupek stały a drugi ruchomy. Tak rolety będą nadstawne bezpośrednio pod wieńcem. Co miałeś na myśli pisząc zwęzić po jednym bloczku? Wysokość czy szerokość otworów?
    Uczono mnie że jak zwęzić to na szerokości. Domyśliłem się od razu, że mam do czynienia z maniakiem wysokości
    Rozwiązanie które zaproponowałem w Brugmann dotyczy właśnie tzw wklejanej szyby. Tak jak napisał kolega Test, wyjaśnił Ci też dokładnie bazówke na podmurówce, więc wszystko wiesz.

  5. #22605

    Domyślnie

    Cytat Napisał surfi Zobacz post
    Uczono mnie że jak zwęzić to na szerokości. .
    Ha, ha. Ale element zwany poszerzeniem jest stosowany nie tylko po szerokości okna ale równierz po wysokości, nieprawdaż?
    Dziękuję Wam dobrzy ludzie za cenne wskazówki.
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  6. #22606

    Domyślnie

    odradzam Jezierski- olewają w tym momencie wszelkie tematy związane z reklamacjami.
    Tłumaczą się restrukturyzacją firmy ...smiech

  7. #22607
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    ponawiam temat bo jakoś mizerne wsparcie...szukam zalet i wad profili: Rehau, Termo Clima firmy Redan i VP70 firmy Vertex. Różnica w cenie kolosalna (dla zainteresowanych oferta). Czy ten profil Rehau jest naprawdę tak dobry aby w to wejść?

  8. #22608

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów
    Mam dosyć nietypowe okna:
    największe 2500x1770 (okno 2-kwaterowe z ruchomym słupkiem)
    2300x1770 (okno 2-kwaterowe z ruchomym słupkiem)
    wykusz 2 szt 750 szer x 1645 wys , oraz w środku 1100 x 1645

    Firmę drutex odrzuciłem bo widzę ze nie cieszy się dobrym zdaniem ( chociaż cena zadowalająca )
    Vetrex na profilach veki podobno przyzwoite ?
    Dobrą opinnią cieszą sie też okna mazowiecki sieć dystrybucji?
    schuco cieszą sie dobrą opinią ale cena chyba wysoka?

    Jestem nowy w temacie ,prosze o wsparcie

    Interesuje mnie przede wszystkim żeby okucia było Roto, solidne profile , uszczelki zeby byly wymienne oraz gwarancja ( nie interesuje mnie odpowiedz typu NA TAKIE OKNA NIE MA GWARANCJI )

    Prosze o pomoc

  9. #22609

    Domyślnie

    Znacie jakiegoś sensownego producenta okien (trzyszybowych) na profilu Salamander Streamline 76 prostym (!, czy tam klasycznym, a nie obłym)? Jestem z Górnego Śląska. To chyba ten:


  10. #22610
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monia_k88

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Kod pocztowy
    17-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Szukam pomocy w wyborze okien do bloku z płyty, pierwsze piętro, rok budowy 1992. Miasteczko na podlasiu - Bielsk Podlaski, 60km od Białegostoku. Jestem całkowitym lajkiem, nie chcę nabić się w butelkę i proszę Was o pomoc
    Do wymiany mam 2 okna dwuskrzydłowe o wym 1430x1760 i 1430x1460, okno jednoskrzydłowe o wym 1430x88 oraz zestaw balkonowy składający się z okna o wym 1430x1200 i drzwi balkonowe 2150x88.
    Z firm, które są dostępne w moim mieście to: OKNOPLAST, MS, Drutex, Abakus, Sonarol, Pol-Bud, Stiff, Stolbud Włoszczowa i jest dużo innych ale to wszystkie, o których wiem.
    Prosiłam o wycenę okien wraz z montażem i demontażem, bez obróbki, a więc tak:
    - Oknoplast 3945zł (same okna 3200zł ) - ale nawet nie wiem jakie to okna, te najprostsze, profil mają Veka - cena wstępna po wpłaceniu całej kwoty
    - Sonarol - 3250zł juz z montażem
    - Abakus - 3480 z montażem
    - Drutex - 3480 z montażem
    - Stiff - 3300 z montażem
    - Stolbud włoszczowa 3200 z montażem
    Powiedziano mi też, że można zamówić okna z MS - około 4000 z montażem.

    Chcę wymienić również parapety i najładniejsze i najtańsze ma Oknoplast, okna z parapetami wyniosą 4750zł. Dość podobne parapety idą w parze z oknami Drutex, MS, Abakus, Sonarol, przy Abakusie i Drutexie wyniesie to 4400zł.
    Więc jeśli Oknoplast jest lepszy to wolę dopłacić te 350zł czy ile tam będzie trzeba.
    Jakie są wasze opinie?? CO doradzacie?? Z góry dziękuję za pomoc i opinie
    Ostatnio edytowane przez monia_k88 ; 16-10-2012 o 17:06

  11. #22611
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia_k88 Zobacz post
    Szukam pomocy w wyborze okien do bloku z płyty, pierwsze piętro, rok budowy 1992. Miasteczko na podlasiu - Bielsk Podlaski, 60km od Białegostoku. Jestem całkowitym lajkiem, nie chcę nabić się w butelkę i proszę Was o pomoc
    Do wymiany mam 2 okna dwuskrzydłowe o wym 1430x1760 i 1430x1460, okno jednoskrzydłowe o wym 1430x88 oraz zestaw balkonowy składający się z okna o wym 1430x1200 i drzwi balkonowe 2150x88.
    Z firm, które są dostępne w moim mieście to: OKNOPLAST, MS, Drutex, Abakus, Sonarol, Pol-Bud, Stiff, Stolbud Włoszczowa i jest dużo innych ale to wszystkie, o których wiem.
    Prosiłam o wycenę okien wraz z montażem i demontażem, bez obróbki, a więc tak:
    - Oknoplast 3945zł (same okna 3200zł ) - ale nawet nie wiem jakie to okna, te najprostsze, profil mają Veka - cena wstępna po wpłaceniu całej kwoty
    - Sonarol - 3250zł juz z montażem
    - Abakus - 3480 z montażem
    - Drutex - 3480 z montażem
    - Stiff - 3300 z montażem
    - Stolbud włoszczowa 3200 z montażem
    Powiedziano mi też, że można zamówić okna z MS - około 4000 z montażem.

    Chcę wymienić również parapety i najładniejsze i najtańsze ma Oknoplast, okna z parapetami wyniosą 4750zł. Dość podobne parapety idą w parze z oknami Drutex, MS, Abakus, Sonarol, przy Abakusie i Drutexie wyniesie to 4400zł.
    Więc jeśli Oknoplast jest lepszy to wolę dopłacić te 350zł czy ile tam będzie trzeba.
    Jakie są wasze opinie?? CO doradzacie?? Z góry dziękuję za pomoc i opinie
    oj dużo tych firm porównujesz ale nie wszystkie są na tym samym poziomie co inne.
    ważny jest profil wyposażenie okien standard itp
    dobrze jest sprawdzić co jedni ci dają w cenie a u drugich już tego nie ma.
    jeśli chodzi o wybór okien do bloku to tu prawidłowo wstawione dobre okno będzie spełniać swoje zadanie.
    to taka najprostsza odpowiedź

  12. #22612

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Znacie jakiegoś sensownego producenta okien (trzyszybowych) na profilu Salamander Streamline 76 prostym (!, czy tam klasycznym, a nie obłym)? Jestem z Górnego Śląska.
    To będzie dziwne co napisze, ale odradzam ci ten profil do potrójnych szyb. Ja sobie takie coś SAM zafundowałem i jestem niezadowolony. W wykonaniu standardowym ten profil jest za słaby na taki ciężar. Jeśli już chcesz kupić takie okna to postaraj się (= dopłać) aby zastosowano grubsze niż standardowe zbrojenia (minimum 1,75 mm w skrzydłach).
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  13. #22613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    To będzie dziwne co napisze, ale odradzam ci ten profil do potrójnych szyb. Ja sobie takie coś SAM zafundowałem i jestem niezadowolony. W wykonaniu standardowym ten profil jest za słaby na taki ciężar. Jeśli już chcesz kupić takie okna to postaraj się (= dopłać) aby zastosowano grubsze niż standardowe zbrojenia (minimum 1,75 mm w skrzydłach).
    Dzięki! U mnie akurat połowa zestawienia to fixy w ramie, ale jak najbardziej dopłaciłbym do lepszego zbrojenia (vide #5578199 ). Można wiedzieć od jakiego producenta kupowałeś?

    Szukam kańciastego profilu (raczej nie premium-wypas) w który wejdzie pakiet 3sz najchętniej z szybą 4mm (w MSLine 3mm, ew. 4mm 0,6, ale za kańciasty profil przyszybowy mówią +20zł/m2!, standardowo dają o-błeee). Na wszystko w (blu)Evolution raczej nie wybule

  14. #22614
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  15. #22615
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    dzięki Charlie - rewelacja choć . . . patrząc przypominają się dawne wieki, gdzie prawie każdy twór ludzkich rąk był dziełem sztuki
    Tu jednak linia produkcyjna jak przy Fordzie T tylko ze skośnymi oczyma
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #22616
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Szukam kańciastego profilu (raczej nie premium-wypas) w który wejdzie pakiet 3sz najchętniej z szybą 4mm (w MSLine 3mm, ew. 4mm 0,6, ale za kańciasty profil przyszybowy mówią +20zł/m2!, standardowo dają o-błeee). Na wszystko w (blu)Evolution raczej nie wybule
    Chcesz poznać inne ceny - sprawdź bluEvolution u Urzedowskiego. Tylko zazanacz, że chcesz wersję classic (jest trochę droższa niż soft).
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 16-10-2012 o 21:40

  17. #22617

    Domyślnie

    Witam,
    muszę wstawić okno tarasowe i mam 2 opcje do wyboru pomóżcie proszę.

    1)
    System: BRUEGMANN Classic
    Typ: OKNO (FF) STAŁE W SKRZYDLE ; OKNO 2-SK.(R+UR) RUCHOMY SŁU.
    Kolor: dwustronna okleina (cova 4915 złoty dąb
    Szyba: 4/16A/4TM - 24mm (U=1,0 W/{m2*K})
    Okucie: ROTO NT

    2)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	105,1 KB
ID:	142522

  18. #22618

    Domyślnie

    Cytat Napisał Utilla Zobacz post
    Witam,
    muszę wstawić okno tarasowe i mam 2 opcje do wyboru pomóżcie proszę.

    1)
    System: BRUEGMANN Classic
    Typ: OKNO (FF) STAŁE W SKRZYDLE ; OKNO 2-SK.(R+UR) RUCHOMY SŁU.
    Kolor: dwustronna okleina (cova 4915 złoty dąb
    Szyba: 4/16A/4TM - 24mm (U=1,0 W/{m2*K})
    Okucie: ROTO NT

    2)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	105,1 KB
ID:	142522
    Trudno się wypowiadać nie znając producentów. Pierwsza oferta to (chyba) oddzielnie fix-y i oddzielnie sł. ruchomy, druga całość w jednej ramie a to niedobrze, tak duża szerokość w kolorze będzie mocno pracować kiedy dostanie słońca.

  19. #22619
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Trudno się wypowiadać nie znając producentów. Pierwsza oferta to (chyba) oddzielnie fix-y i oddzielnie sł. ruchomy, druga całość w jednej ramie a to niedobrze, tak duża szerokość w kolorze będzie mocno pracować kiedy dostanie słońca.
    ale tańsza
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #22620

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    ale tańsza
    Oczywiście. A często pomijana przy ocenie konstrukcji strona świata a co za tym idzie słoneczko piekące albo nie ma ogromne znaczenie, ale to byłby dłuższy wywód a ja nowiuśką (tegoroczną ) pigwówkę degustuję i język może się zacząć plątać....

Strona 1131 z 1566

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony