dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1132 z 1568
Pokaż wyniki od 22.621 do 22.640 z 31350
  1. #22621
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ...w drewnie nie ma tego typu problemów
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  2. #22622
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Trudno się wypowiadać nie znając producentów. Pierwsza oferta to (chyba) oddzielnie fix-y i oddzielnie sł. ruchomy, druga całość w jednej ramie a to niedobrze, tak duża szerokość w kolorze będzie mocno pracować kiedy dostanie słońca.
    To nie jest tylko niedobrze - wykonanie tego w jednej ramie jest zabronione!!
    Ponad 8 m2 ?

  3. #22623
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak, w drewnie robiłem większe
    od strony montażowej taka duża konstrukcja szybciej się*wstawia, ale to chyba jedna z nielicznych zalet (może też lepiej wygląda). Ale zawsze się zastanawiam co będzie, kiedy takie cudo będzie musiało przejść wymianę jednego elementu? Wtedy trzeba pruć całą ścianę...

  4. #22624
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Staruszku - to wiesz Ty, wiem ja, wie IVO i inni znający się na rzeczy ale co to ma do rzeczy? Oferta ma być atrakcyjna i jest
    I tylko co dalej? Dobrze jak technolog wywali to do poprawy i sprzedawca zadzwoni - Oj przepraszam, to okno musi byc podzielone a to kosztuje tysiąc więcej.
    Gorzej jak puści bo ma w d... zalecenia systemu i zdrowy rozsądek, i wykona taki cuś
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #22625
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Tak, w drewnie robiłem większe
    od strony montażowej taka duża konstrukcja szybciej się*wstawia, ale to chyba jedna z nielicznych zalet (może też lepiej wygląda). Ale zawsze się zastanawiam co będzie, kiedy takie cudo będzie musiało przejść wymianę jednego elementu? Wtedy trzeba pruć całą ścianę...
    ...nie bardzo rozumiem co chcesz wymieniać "prując całą ścianę" ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #22626
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Np. uszkodzony element ościeżnicy na tyle, że nie da się naprawić.
    W praktyce - miałem kiedyś słupek w takim oknie, który się kwalifikował do wymiany - w praktyce trudna rzecz.
    Więc by wymienić ościeżnicę trzeba wymienić ją całą - koszty, koszty, koszty.

  7. #22627
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pcv Pcv

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam jestem nowym użytkownikiem waszego forum i mam dylemat jakie okno wybrać pomóżcie
    Mieszkam w kamienicy teraz mam 30 letnie okna drewniane, ogrzewam mieszkanie kominkiem więc wszystkie nieszczelności były mi na rękę bo miałem stały dopływ powietrza ale co za dużo o nie zdrowo teraz więcej ciepła ucieka i nie nadążam z ogrzewaniem .Największym problemem jest to że od 2-3 lat przy takiej pogodzie jak teraz i całą zimę mam zaparowane okna(rano jest kałuża) . Pytałem w Oknoplascie okno KONCEPT z montażem 2000zł Oknoplus 2400zł z montażem Pagen okno AD 1500zł z montażem plus parapet.
    Najbardziej jestem zainteresowany oknem Pagen tylko czy to dobre okna i czy do tego okna opłaca się zamawiać tzw ciepły montaż +250zł-pomoże na zaparowane szyby?. W pomieszczeniu nie ma wentylacji(nie da się zrobić) ale nigdy nie było problemu z zaparowanymi szybami.

  8. #22628
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monia_k88

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Kod pocztowy
    17-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    oj dużo tych firm porównujesz ale nie wszystkie są na tym samym poziomie co inne.
    ważny jest profil wyposażenie okien standard itp
    dobrze jest sprawdzić co jedni ci dają w cenie a u drugich już tego nie ma.
    jeśli chodzi o wybór okien do bloku to tu prawidłowo wstawione dobre okno będzie spełniać swoje zadanie.
    to taka najprostsza odpowiedź
    Nawet nie wiem o co pytać w tych oknach i co byłoby mi potrzebne. W Oknoplast proponował tylko kolor i ramkę ze stali szlachetnej jako dodatek. A w tych innych firmach to w ogóle rozmawiali jakby nie byli przygotowani. Pokazują tylko komory - albo 5 albo 6 i że rama jest zaokrąglona bądź prosta. U dealera okien MS przeżyłam szok, bo siedziały 3 kobietki, jak przyszłam z wymiarami okien i poprosiłam o wycenę, to dziewczyny był w ciężkim szoku i zaczęły patrzeć na siebie. One tego nie umieją itp. zaczęły gdzieś dzwonić, nikt nieodbierał. A jak pokazywała mi okna - te ładniejsze bo ma okrągłą ramkę itp, te cieplejsze bo ma kawałek drewna w środku ale wszytskie są dobre. Ale nie wiem które najtańsze, chyba te co nie mają tego drewna.

    Tam gdzie okna Abakus, Drutex, Sonarol, są cieniutkie i strasznie drogie parapety 900zł, w Oknoplast ok 410zł.
    Reasumując za okna Abakus i Drutex z parapetami zapłacę 4350zł i za Okna Oknoplast z parapetami zapłacę 4350zł. WIęc chyba Oknoplast na profilu Veka bardziej się opłaca kupić.
    Podwykonawca Masters też istnieje na rynku od ponad 10 lat, jest jedynym dealerem Oknoplast w mieście, więc zapewne długo tu jeszcze zostanie. Okna będą takie najprostsze, zastanawiam się czy dać kolor na zewnątrz (dopłata 135 do ceny), czy pozostać przy białym kolorze. Czy Oknoplast to dobry wybór??

  9. #22629
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Np. uszkodzony element ościeżnicy na tyle, że nie da się naprawić.
    W praktyce - miałem kiedyś słupek w takim oknie, który się kwalifikował do wymiany - w praktyce trudna rzecz.
    Więc by wymienić ościeżnicę trzeba wymienić ją całą - koszty, koszty, koszty.
    ...w każdym systemie masz tak samo z tego typu problemami - czy to drewno, pvc czy aluminium.
    W przypadku wymiany słupka to polecam najpierw rozeprzeć ramiaki ościeżnicy - rozpieraki kupisz sobie w Castoramie

    P.S. myślę, że jesteś przepracowany bo marudzisz
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #22630

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia_k88 Zobacz post
    Podwykonawca Masters też istnieje na rynku od ponad 10 lat, jest jedynym dealerem Oknoplast w mieście, więc zapewne długo tu jeszcze zostanie.
    Z tym, że niekoniecznie. U mnie w mieście już dealer Oknoplastu zamknął firmę.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  11. #22631
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia_k88 Zobacz post
    jeśli ktoś tak podchodzi do pracy to lepiej go omijać. oknoplast to dobra firma i jeśli tylko montażyści nie są "z łapanki" to powinno być dobrze. tym bardziej jeśli z parapetami wychodzi porównywalnie do drutexu itd .
    dopłać do ciepłej ramki a kolor to już tylko twoja sprawa
    pozdrawiam

  12. #22632

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    ...
    Szukam kańciastego profilu (raczej nie premium-wypas) w który wejdzie pakiet 3sz najchętniej z szybą 4mm .......
    Sprawdź sobie ceny okien z AdamSa. np Ideal 8000
    Link do opisu: http://www.adams.com.pl/pl/system-pvc/okna-ideal-8000

  13. #22633
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ponawiam prośbę

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5579952

    i jeszcze pytanie i prośba:

    Pytanie: czy ciepły profil to rzeczywiście tak olbrzymi koszt jaki dostaje w ofertach (średnio 2x droższy od tradycyjnego)

    Prośba: czy znacie dobrego i taniego producenta rolet okiennych?

  14. #22634
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monia_k88

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Kod pocztowy
    17-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    jeśli ktoś tak podchodzi do pracy to lepiej go omijać. oknoplast to dobra firma i jeśli tylko montażyści nie są "z łapanki" to powinno być dobrze. tym bardziej jeśli z parapetami wychodzi porównywalnie do drutexu itd .
    dopłać do ciepłej ramki a kolor to już tylko twoja sprawa
    pozdrawiam
    Ta ciepła ramka to chodzi o to co jest między szybami?? To co mówili, ze za dopłatą jest ze stali szlachetnej?? Kompletnie się na tym nie znam.
    Jutro mają przyjść z Oknoplastu wymierzyć mi okna i wtedy będę znała cenę ostateczną. Mogę wtedy podpytać o różne rzeczy, tylko o co??

  15. #22635
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ABT

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Znacie jakiegoś sensownego producenta okien (trzyszybowych) na profilu Salamander Streamline 76 prostym (!, czy tam klasycznym, a nie obłym)? Jestem z Górnego Śląska. To chyba ten:

    Polecam firmę niezwykleokna.pl specjalizują się w profilach samlamander

    JA jestem bardzo zadowolony z ich usług . Fachowo doradzili i montaż tez bardzo OK - i potargować się można

    Pytaj o Pana Bartka T

  16. #22636
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał bluenet Zobacz post

    Prośba: czy znacie dobrego i taniego producenta rolet okiennych?
    musisz wybrać, ALBO dobry ALBO tani

    Pozdrawiam

  17. #22637

    Domyślnie

    Cytat Napisał ABT Zobacz post
    Polecam firmę niezwykleokna.pl specjalizują się w profilach samlamander

    JA jestem bardzo zadowolony z ich usług . Fachowo doradzili i montaż tez bardzo OK - i potargować się można

    Pytaj o Pana Bartka T
    A literki z Twojego nicka oznaczają Bronka T?

  18. #22638
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia_k88 Zobacz post
    Ta ciepła ramka to chodzi o to co jest między szybami?? To co mówili, ze za dopłatą jest ze stali szlachetnej?? Kompletnie się na tym nie znam.
    Jutro mają przyjść z Oknoplastu wymierzyć mi okna i wtedy będę znała cenę ostateczną. Mogę wtedy podpytać o różne rzeczy, tylko o co??
    ...to co Ci zaproponują to zarzuć na forum - przedyskutujemy i ewntualnie napiszesz do nich sprostowanie do oferty
    Teraz to jest za późno na Twoją edukację okienną
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  19. #22639
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    musisz wybrać, ALBO dobry ALBO tani

    Pozdrawiam
    Naprawdę nie ma dobrych i tanich? Ciekawe....

  20. #22640
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monia_k88

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Kod pocztowy
    17-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    ...to co Ci zaproponują to zarzuć na forum - przedyskutujemy i ewntualnie napiszesz do nich sprostowanie do oferty
    Teraz to jest za późno na Twoją edukację okienną
    Raczej wątpię, że to ogarnę. Ostatnio siedziałam 5 godzin czytałam różne fora i powiem tak - dla mnie to ciemna magia . A męża nie ma i do świąt nie będzie więc wybór muszę podjąć sama. Dlatego pytam fachowców.
    Na razie przychodzą mierzyć, nie zobowiązuje mnie to w niczym. Będę miała chociaż wycenę zgodną na 100% bo zawsze okazuje się, że jest wyższa niż przychodzi się z własnymi wymiarami. Już z jednej firmy przychodzili mi mierzyć, ale nie spodobali mi się więc umowy z nimi nie podpiszę.
    Zależy mi tez na czasie, od momentu podpisania umowy, na okna czeka się miesiąc, a później na montaż.
    Mam obecnie tak okropneokna, wieje z nich strasznie i nie chce mi się już bawić w klejenie uszczelek, zapychanie waty i zaklejanie taśmą, a zima tuż tuż

Strona 1132 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony