dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1133 z 1567
Pokaż wyniki od 22.641 do 22.660 z 31327
  1. #22641
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Rozumiem, że po obmiarach dostaniesz na maila ofertę. Przepisz na forum co tam napisali i będziemy radzić.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  2. #22642
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pcv Pcv

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2

    Domyślnie

    Moglibyście napisać czy okna Pagen na profilu brugmann ad i okuciach winkhaus to dobry wybór cenowo są o ok 500-800zł tańsze od konkurencji macie jakieś doświadczenia z tymi oknami???

  3. #22643

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluenet Zobacz post
    Naprawdę nie ma dobrych i tanich? Ciekawe....
    Spróbuje odpowiedzieć.
    Żeby było DOBRZE trzeba dbać o ludzi,o maszyny,o komponenty.O każdy szczegół.To kosztuje.
    Ty oczekujesz cudu, że to nie kosztuje.

    Ale...
    Możesz jednak trafić na firmę, która robi ten sam błąd co Ty i dlatego wkrótce zniknie z rynku.
    Zatem wiadomości są dwie - dobra i zła.
    Jeśli będziesz szukał, zdążysz załapać się gdzieś na tę "promocję".
    Niestety serwisować będziesz później sam te TANIE rolety. Że tak powiem, zostaniesz ich jedynym opiekunem.

  4. #22644
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    dobre i tanie to jakiś market miał swoje produkty
    za dobre trzeba zapłacić na pewno więcej i to nie ma co się łudzić dlatego lepiej zadać pytanie jakie rolety proponujcie w dobrej cenie ...
    odp będzie a jaka to jest rozsądna ?itd
    nie ma chodzenia na skróty ! zawsze możesz wybrać tańszą opcję napędów czyli nie silnik a ręka

  5. #22645
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia_k88 Zobacz post
    Raczej wątpię, że to ogarnę. Ostatnio siedziałam 5 godzin czytałam różne fora i powiem tak - dla mnie to ciemna magia . A męża nie ma i do świąt nie będzie więc wybór muszę podjąć sama. Dlatego pytam fachowców.
    Na razie przychodzą mierzyć, nie zobowiązuje mnie to w niczym. Będę miała chociaż wycenę zgodną na 100% bo zawsze okazuje się, że jest wyższa niż przychodzi się z własnymi wymiarami. Już z jednej firmy przychodzili mi mierzyć, ale nie spodobali mi się więc umowy z nimi nie podpiszę.
    Zależy mi tez na czasie, od momentu podpisania umowy, na okna czeka się miesiąc, a później na montaż.
    Mam obecnie tak okropneokna, wieje z nich strasznie i nie chce mi się już bawić w klejenie uszczelek, zapychanie waty i zaklejanie taśmą, a zima tuż tuż
    jak będą mierzyć to powinni ci mówić co i jak będzie wyglądało jak oni widzą sam montaż ,jego przebieg itd
    ja zawsze to mówię by później ktoś się nie zdziwił że jego stare okno jest w kawałkach bo myślał że będzie całe i wstawi w altance
    zapytaj jak montują okna ,jak montują parapet itp będą widzieć że się tym interesujesz
    a ofertę możesz tu wrzucić zobaczymy czy na czymś ci nie chcą oszczędzić lub coś innego

  6. #22646
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monia_k88

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Kod pocztowy
    17-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Był Pan z Oknoplastu. Już spodobał mi się sam pomiar okien, bardzo dokładny, z każdej strony, nawet Pan otwierał okno i mierzył je od zewnątrz. Całkowite przeciwieństwo drugiej firmy, gdzie zmierzył je tak, ze ja bym tak samo zmierzyła, przyłożył metrówkę do okna od wewnątrz i zapisał, a mąż mówi: a nie trzeba uwzględnić, że blok jest docieplony, a gość: a to są okna standardowe, wie Pan .
    Pytałam o ciepłą ramkę, opowiedział mi o jej działaniu i zaletach, dopłata jest niewielka, więc się na nią zdecyduje, doradził jeszcze, żeby przy balkonie był taki docisk, jak ja wyjdę, żeby drzwi się nie otwierały (nie wiem jak to fachowo się nazywa). Niski próg przy balkonie. Pytałam jakie są jeszcze rzeczy za dopłatą to powiedział tak: klamka balkonowa na kluczyk, ale wtedy trzeba wszystkie okna balkonowe robić jako antywłamaniowe, kolor, inne klamki z takim klikerem, nawiewniki. Oczywiście wytłumaczył o co we wszystkim chodzi. Opowiedział o Platinium.
    Zdecydowałam się na system Koncept z ciepła ramką i dociskiem.
    Jutro Pan ma zrobić mi wycenę okien Koncept białych, Koncept kolorowych i z ciepłą ramką. Zadzwoni telefonicznie.

    Z góry przepraszam, że namieszałam, bo kompletnie się na tym nie znam. Zadawałam dla Pana dużo pytań, ale nie odnośnie montażu tylko samych okien. Ciekawe jaka będzie cena ostateczna. Bo np Pan w salonie mówił, ze dopłata do koloru to 13%, a ten co mierzył, że 15%.
    Bielsk to mała mieścina i każdy tu chce zarobić, więc nie zdziwię się jeśli jakieś ceny będą zawyżone

  7. #22647
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia_k88 Zobacz post
    Niski próg przy balkonie.
    To raczej kiepski pomysł. Mniejsza szczelność, większa przepuszczalność ciepła. Jeśli nóżki sprawne, to jednak lepiej unieść je o te 7 cm wykonując zgrabny skok przez przeszkodę jak nie przymierzając Karino albo inny Black Beauty .
    PRO QUALITY

  8. #22648
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia_k88 Zobacz post
    , nawet Pan otwierał okno i mierzył je od zewnątrz.
    naprawdę wcześniejsi musieli być papudrokami że to robi wrażenie
    Cytat Napisał monia_k88 Zobacz post
    , a nie trzeba uwzględnić, że blok jest docieplony, a gość: a to są okna standardowe, wie Pan .
    to nie jest aż taka oczywista oczywistość więc komentarz był zbędny
    Cytat Napisał monia_k88 Zobacz post
    ,
    Pytałam o ciepłą ramkę, opowiedział mi o jej działaniu i zaletach, dopłata jest niewielka, więc się na nią zdecyduje, doradził jeszcze, żeby przy balkonie był taki docisk, jak ja wyjdę, żeby drzwi się nie otwierały (nie wiem jak to fachowo się nazywa). Niski próg przy balkonie. . Opowiedział o Platinium.
    ciepła ramka-tak, przymyk balkonowy-tak,niski prób -nieee,platinium nie

  9. #22649
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monia_k88

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Kod pocztowy
    17-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    To raczej kiepski pomysł. Mniejsza szczelność, większa przepuszczalność ciepła. Jeśli nóżki sprawne, to jednak lepiej unieść je o te 7 cm wykonując zgrabny skok przez przeszkodę jak nie przymierzając Karino albo inny Black Beauty .
    Bo to wygląda tak, na balkonie jest taki śmieszny próg betonowy o wysokości około 8 cm szerokości 10cm, na tym trzyma się rama starego okna. Pan mówił, że jak zostaniemy przy tym wysokim progu to po zamontowaniu ich okna podwyższy to jeszcze bardziej próg, to pytał mnie czy to usunąć czy montować tak wysoko, to powiedziałam, żeby usnąć. Pytałam, czy nie będzie wlewała się woda, to powiedział, ze nie.
    Zapytam jeszcze raz, jak będzie dzwonić o co dokładnie chodziło.
    Bo to jest taka dodatkowa opcja - niski próg?? A jak wygląda taki normalny??

  10. #22650
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monia_k88

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Kod pocztowy
    17-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    naprawdę wcześniejsi musieli być papudrokami że to robi wrażenie

    to nie jest aż taka oczywista oczywistość więc komentarz był zbędny

    ciepła ramka-tak, przymyk balkonowy-tak,niski prób -nieee,platinium nie
    Oj naprawdę, mierzenie pierwszego "fachowca" było takie ma hop siup, może i ja lepiej bym zmierzyła
    To takie okna Koncept w zupełności wystarczą do bloku??

  11. #22651

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia_k88 Zobacz post
    Ta ciepła ramka to chodzi o to co jest między szybami?? To co mówili, ze za dopłatą jest ze stali szlachetnej?? Kompletnie się na tym nie znam.
    Jutro mają przyjść z Oknoplastu wymierzyć mi okna i wtedy będę znała cenę ostateczną. Mogę wtedy podpytać o różne rzeczy, tylko o co??
    Jeśli mogę wtrącić swoje parę groszy to napiszę dlaczego ja zrezygnowałem z Oknoplastu.
    Zaważyły drobne detale na mojej decyzji, a mianowicie:

    - Profil Perfectline pakiet trzy szyby U=0,7 w tym zestawieniu. Znalazłem pakiet trzy szybowy U=0,5 w podobnej cenie z bogatszym wyposażeniem.
    - Brak stopniowanego uchyłu skrzydła. Dla mnie bardzo ważne mam sześć dużych okien, dużych skrzydeł wysokość 230, 245 cm.
    - Brak ciepłej ramki, Oknoplast zaproponował Termoramkę za dopłatą 1000zł do moich okien.
    - Brak w ofercie klamek w kolorze T9 stalowy, nawet za dopłatą.
    - Duża dopłata do kontaktronów wewnętrznych, oraz profili bazowych, ceny dealer w moim mieście.

    Mój sąsiad, a w sumie dwóch mają okna Oknoplastu i są bardzo zadowoleni z tych okien, natomiast na profilu Veka pewnie znajdziesz również dobre okna innych producentów i zapewne dużo taniej.
    Ostatnio edytowane przez Dudi1978 ; 19-10-2012 o 16:56
    Dudi

  12. #22652
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Oknoplast Kraków nie ma w swojej ofercie najlepszej "ciepłej ramki" czyli Swisspacera ( tworzywowa ).
    To co serwuje pod hasłem"ciepła ramka" to stal ocynkowana - trochę mniejszy radiator niż aluminium ( standardowy materiał na ramkę międzyszybową ).

    Ale trzeba przyznać, że majstersztyk marketingowy im się udał
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  13. #22653

    Domyślnie

    Witam,
    jako, że moje 17-letnie okna nadają się do wszystkiego tylko nie do izolacji termicznej postanowiłem je wymienić na coś nowszego. Mam 2 oferty. Pierwsza to 4 Pory Roku na profilu Schuco Si 82 Rondo, pakiet 3-szybowy 0,5. Druga to Vertex Veka Alphaline V90+, pakiet 3-szybowy 0,5. Różnica w cenie prawie żadna ( 100 zł przy ponad 7000 tys. ). Ale co wybrać ? Czy są jakieś zasadnicze różnice których nie dostrzegam ?

  14. #22654
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał radmax Zobacz post
    Witam,
    jako, że moje 17-letnie okna nadają się do wszystkiego tylko nie do izolacji termicznej postanowiłem je wymienić na coś nowszego. Mam 2 oferty. Pierwsza to 4 Pory Roku na profilu Schuco Si 82 Rondo, pakiet 3-szybowy 0,5. Druga to Vertex Veka Alphaline V90+, pakiet 3-szybowy 0,5. Różnica w cenie prawie żadna ( 100 zł przy ponad 7000 tys. ). Ale co wybrać ? Czy są jakieś zasadnicze różnice których nie dostrzegam ?
    a czy oba warianty będą montowane przez tę samą ekipę ? jeśli tak to kup to co "ładniejsze"

    Pozdrawiam

  15. #22655

    Domyślnie

    Nie, to dwie różne firmy. Polmetr od 4 Pór Roku i BT Styl od Vertexa. Poza tym wszystkie okna są ładniejsze od moich.

  16. #22656
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał radmax Zobacz post
    Nie, to dwie różne firmy. Polmetr od 4 Pór Roku i BT Styl od Vertexa. Poza tym wszystkie okna są ładniejsze od moich.
    więc zbierz informacje o tych firmach, co robili, jak robili, jaki standard montażu proponują itp i docelowo wybierz tę, która wypadnie lepiej

    Pozdrawiam

  17. #22657
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    dobre i tanie to jakiś market miał swoje produkty
    za dobre trzeba zapłacić na pewno więcej i to nie ma co się łudzić dlatego lepiej zadać pytanie jakie rolety proponujcie w dobrej cenie ...
    odp będzie a jaka to jest rozsądna ?itd
    nie ma chodzenia na skróty ! zawsze możesz wybrać tańszą opcję napędów czyli nie silnik a ręka
    zawsze można znaleźć inne forum gdzie użytkownik bez wymądrzania napisze chociaż nazwę firmy lub kilku.

    Aby podłechtać Waszą próżność zapytam raz jeszcze: jakie polecacie dobre rolety do okien?

  18. #22658
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monia_k88

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Kod pocztowy
    17-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Dzwonił dziś Pan z Oknoplastu, a więc tak:
    okna Koncept w kolorze białym 3086zł + 754zł za montaż i demontaż = 3840zł
    parapety z płyty postforming 540zł + 150zł montaż i demontaż = 690zł
    termoramka do tych okien 135zł
    za całość wychodzi 4665zł
    okna koncept w kolorze z termoramką 5088zł (tylko tu nie wiem czy to cena z parapetami czy nie)

    Tak więc, jak mówiłam, po pomiarach wychodzi wszystko dużo drożej.

    Pytałam też o ten próg balkonowy, będzie taki normalny, nie obniżony, tylko usuną ten betonowy bloczek na balkonie

    Z innych firm to w miasteczku są tylko takie z tych słabszych firm, jedynie okna z MS, byłam u dwóch dealerów, w jednym siedziały 3 dziewczyny i patrzyły na mnie, jak na ufo. Drugi przyjeżdżał do mieszkania "mierzyć okna" od wewnątrz. Pisałam do Vertex to najbliższy dealer jest 60km stąd. Nawet nie mam, jak się tam dostać

  19. #22659
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Vetrex od lat ma dilerów w Białymstoku, a to mniej niż 40km..

  20. #22660
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monia_k88

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Kod pocztowy
    17-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Vetrex od lat ma dilerów w Białymstoku, a to mniej niż 40km..
    chyba, ze na mapie, bo doliczając jeszcze wydostanie się z miasta i dostanie się do firmy w Białymstoku to 60km wyjdzie.
    Szukać niani dla dziecka, ciągać się autobusami i komunikacją miejską, jak dla mnie odpada. Wolę kogoś ze swojej miejscowości. Jestem obecnie sama. A na pewno za jednym razem się nie obejdzie, ze 2 razy byłoby trzeba podjechać
    Nie chce marznąć kolejnej zimy i mieć w domu 14 stopni

Strona 1133 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony