dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1134 z 1568
Pokaż wyniki od 22.661 do 22.680 z 31350
  1. #22661
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tu jak najbardziej przyznaję Ci rację. Dobrze jest mieć sprzedawcę ze swoich stron, bo w razie problemów odchodzi potencjalny klopot z dojazdem.
    Poza tym lokalni znają bardziej swoje blokowiska. Na innym forum pisałaś, że znajomi mają okna tej firmy i jakieś kłopoty z nimi?
    Zapytałaś się Pana co będzie w takim przypadku, kiedy okna trzeba po 10 latach wyregulować? (bynajmniej nie oczekuj odpowiedzi że to Ci zrobią gratis, szczególnie po gwarancji)
    Dawno nie byłem w okiennych sprawach w Bielsku, więc nie mam lepszych propozycji. Na pewno jednak Oknoplast to dobre okna i nie kupujesz kota w worku jak to może być w przypadku innych. Abakus - ma swoją renomę w regionie, podobnie Witraż (to także Veka, więc powiedzmy, ze może być to oferta produktowo na podobnym poziomie do O.)

    Ps. Przyszła mi do głowy firma z Wysokiego Mazowieckiego - Polfard - sądzę że dojechaliby do Bielska, nie wiem czyje okna aktualnie sprzedają, ale to na pewno sprzedawca którego bym polecił w ciemno.

  2. #22662
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monia_k88

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Kod pocztowy
    17-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Moja mama ma te okna od ponad 10 lat i to ona ma problem z oknami Oknoplast. Kupowała je kiedyś dużo drożej niż inne okna na lokalnym rynku, czyli jakieś z "wyższej półki", jak na tamte czasy.
    Wspominałam o tym Panu w Oknoplast. Dał wizytówkę, powiedział, ze okna trzeba wyregulować, niech mama zadzwoni, oni coś poradzą. Ja mówię, ze już był ktoś z Państwa firmy i dalej wieje, mówię, ze może to wina montażu lub pianki, bo mam wrażenie, że wieje z tamtych miejsc. Mówił, dalej, żeby mama do nich zadzwoniła, na pewno ktoś przyjdzie. Wiem, że mama płaciła za regulacje ale ile to nie pamiętam, może 20-30zł.
    A jeśli okna są na gwarancji i jeszcze ona obowiązuje, to czy taka regulacja jest w ramach gwarancji?? Czy też trzeba za nią płacić??
    Więcej złych opinii nie słyszałam o tych oknach, na osiedlu dużo osób wstawia te okna, widać często samochód Oknoplast.

    A czy podana wycena nie jest jakoś szczególnie zawyżona??, wychodzi mi 350zł więcej niż okna Drutex i Abakus (oczywiście z parapetami we wszystkich przypadakch)

  3. #22663
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Całość wyceny "zakłamują" Ci parapety. Jak zauważyłaś inni mają je drożej, bo pewnie proponują konglomerat. Mdf jest produktem raczej z tańszej półki cenowej i mojego uznania nigdy nie zdobył.

    Zwykle Klienci regulacje wiążą z gwarancją (bo mówią "okno mi nie działa"), ale zwykle też w kartach gwarancyjnych jest instrukcja regulacji, pielęgnacji i konserwacji okien/ okuć. To tak jakby skończył mi się olej w silniku (bo wyciekł/zużył się /) i oczekiwałbym jego bezpłatnej wymiany przez serwis..

    Wracając do Twojego sprzedawcy - pociesz się, że przez 10 lat można się bardzo dużo nauczyć..

  4. #22664

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia_k88 Zobacz post
    Moja mama ma te okna od ponad 10 lat i to ona ma problem z oknami Oknoplast.
    Więcej złych opinii nie słyszałam o tych oknach, na osiedlu dużo osób wstawia te okna, widać często samochód Oknoplast.
    No nie dziwię się, że ich "widać na osiedlu", skoro ich konkurencja mierzy okna od wewnątrz

    Ale Tobie się trochę dziwię. Masz opinię z 1.ręki a sugerujesz się opinią zasłyszaną? No chyba że takie przewiewy to dla Ciebie "noł-problem". Zrób test firmie, niech pojadą na te "regulacje". Jak poradzą sobie z problemem - można im powierzyć pieniądze. Trzymaj sie zasady - ja zgłaszam problem - Panowie go rozwiązujecie. Bo "regulacje" niekoniecznie są rozwiązaniem...

  5. #22665
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia_k88 Zobacz post
    Tak więc, jak mówiłam, po pomiarach wychodzi wszystko dużo drożej.
    Ja po pomiarach miałem zwrot

  6. #22666

    Domyślnie

    Cytat Napisał Utilla Zobacz post
    Witam,
    muszę wstawić okno tarasowe i mam 2 opcje do wyboru pomóżcie proszę.

    1)
    System: BRUEGMANN Classic
    Typ: OKNO (FF) STAŁE W SKRZYDLE ; OKNO 2-SK.(R+UR) RUCHOMY SŁU.
    Kolor: dwustronna okleina (cova 4915 złoty dąb
    Szyba: 4/16A/4TM - 24mm (U=1,0 W/{m2*K})
    Okucie: ROTO NT

    2)
    Załącznik 142522
    pierwsza opcja jest od adamsa druga to veka.

    Pytałam o tą ramę: adams ma łączniki, veka na jednej bo jest w środku wzmocnienie stalowe o zamkniętym przekroju. W dalszym ciągu nie wiem na co się zdecydować. Doszła jeszcze kwestia koloru. Podoba mi się winhester ale ponoć jest miękki=słabszy. Co Wy na to ???

  7. #22667

    Domyślnie

    Cytat Napisał Utilla Zobacz post
    pierwsza opcja jest od adamsa druga to veka.

    Pytałam o tą ramę: adams ma łączniki, veka na jednej bo jest w środku wzmocnienie stalowe o zamkniętym przekroju. W dalszym ciągu nie wiem na co się zdecydować. Doszła jeszcze kwestia koloru. Podoba mi się winhester ale ponoć jest miękki=słabszy. Co Wy na to ???
    Najgrożniejsze dla taj konstrukcji jest rozszerzanie się tych prawie 4 metrów profilu przygrzanego słoneczkiem i kurczenie się zimą a na to zamknięte wzmocnienie pomoże podobnie jak okadzanie. Kup tego Adamsa, dopłać do wzmocnienia VS105 w skrzydłach, dopilnuj poprawnego montażu (zajrzyj na stronę Jareko) a będzie OK.
    Kwestię wyższości Roto nad Winkhausem pomijam bo mnie zakrzyczą wyznawcy Heki czy Jezierskiego

    P.S. Tej miękkości winchestera coś nie mogę pojąć....

  8. #22668

    Domyślnie

    Cytat Napisał Utilla Zobacz post
    Doszła jeszcze kwestia koloru. Podoba mi się winhester ale ponoć jest miękki=słabszy. Co Wy na to ???
    Zapytaj się jaki kolor jest sztywniejszy

  9. #22669

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaku Zobacz post
    Zapytaj się jaki kolor jest sztywniejszy
    Czarny na pewno najdłuższy ale co ma sztywność do koloru....

  10. #22670
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Chętnie bym poznał tego producenta od Veki.. Podasz jego nazwę? Bo to nie okna Veka, a okna firmy X..

  11. #22671
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monia_k88

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Kod pocztowy
    17-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    W moim miasteczku, jak dostałam wyciąg firm ze spółdzielni, u których mogę kupić okna to było ich 20 na liście.
    Więc, jak Oknoplast jest zły, to jakie okna??

  12. #22672
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Oczekujesz że podamy Ci konkretną odpowiedź. Możemy być pewni, że dany producent jest dobry i jego okna są godne polecenia. Alemoże się zdarzyć, że trafisz na słaby salon (tak jak te wrażenia od trzech pań), do tego mozesz dostać kiepskiego montażystę, który dobre okna sknoci (masz przykład u mamy).
    Ważne by Twoje niezłe okna zamontowała dobra, doświadczona ekipa. Popytaj sąsiadów, którzy nie dawno wymieniali okna. Nie skreślałbym tak od razu O. (aż sam nie wierzę, że mogę ich bronić .

  13. #22673
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monia_k88

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Kod pocztowy
    17-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Oczekujesz że podamy Ci konkretną odpowiedź. Możemy być pewni, że dany producent jest dobry i jego okna są godne polecenia. Alemoże się zdarzyć, że trafisz na słaby salon (tak jak te wrażenia od trzech pań), do tego mozesz dostać kiepskiego montażystę, który dobre okna sknoci (masz przykład u mamy).
    Ważne by Twoje niezłe okna zamontowała dobra, doświadczona ekipa. Popytaj sąsiadów, którzy nie dawno wymieniali okna. Nie skreślałbym tak od razu O. (aż sam nie wierzę, że mogę ich bronić .
    Doskonale to rozumiem, ekipa montażowa może być z pierwszej łapanki. Kiedyś mój znajomy nie mając pojęcia o oknach pracował w Dobroplaście w Zambrowie i taki oto "znawca" montował okna. U tych sąsiadów, okna były wstawiane 2 miesiące temu, w innym bloku parę dni temu.
    Co do mojej mamy to nigdy tych okien nie konserwowała, nie regulowała, po prostu zaklejała je sobie od 5 lat i dopiero teraz po 10 latach poszła do nich raz i więcej nie. powiedziała, że nie będzie im płacić. Więc nie przekonam się, jak naprawiają wady. Okna wydają się jak najbardziej OK, normalnie się otwierają i zamykają. Tylko skądś wieje.
    A jeśli to wina montażu, czy da się poprawić to jeszcze??

    A jeszcze przy balkonie wybrałam okno jednoskrzydłowe, bo i tak jest bardzo wąskie, i wszędzie tylko ramy, a lubię jasne pomieszczenia. Może wygląd taki sobie, ale więcej światła będzie wpadać.
    Mam nadzieję, ze wybierając Oknoplast, nie będę kolejną narzekającą osobą

  14. #22674
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ..,nauka montażu okien czy drzwi to nie jest jakiś problem dla w miarę inteligentnych i myślących Część forumowiczów sama potrafiła sobie zamontować okna posiłkując się radami Jareko, Finlandi, Starego, Witka i innych.
    Problem w tym, że większość z Fachowców na dzień dzisiejszy pracuje w okolicach Londynu czy Monachium a reszta w Polsce to unikaty.
    Zresztą, najlepiej wiedzą o fachowcach i Fachowcach Ci co się budowali czy budują.
    Gdyby nie było problemów to ten wątek nie bił by rekordów wpisów.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  15. #22675
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie bądź taki skromny,
    często się z Tobą nie zgadzamy w sprawach okien, ale jeśli mowa o szybach to jesteś bezsprzecznie autorytetem.

  16. #22676

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Chętnie bym poznał tego producenta od Veki.. Podasz jego nazwę? Bo to nie okna Veka, a okna firmy X..
    Ofertę dostałam od firmy Kaidar

  17. #22677
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Kaidar - znalazłem taką hurtownię budowlaną, a na ich stronie nia ma słowa o dostawcy okien PCW. To może sugerowac, że to producent "no name" nie ma wyrobionej marki a proponując taką konstrukcję wręcz sugeruje, że zrobią wszystko, byleby złapać klienta.

  18. #22678
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluenet Zobacz post
    zawsze można znaleźć inne forum gdzie użytkownik bez wymądrzania napisze chociaż nazwę firmy lub kilku.

    Aby podłechtać Waszą próżność zapytam raz jeszcze: jakie polecacie dobre rolety do okien?
    jakoż iż próżność została połechtana następuje odpowiedź ze strony mojej na pytanie twoje;
    -krispol
    -portos
    moje typy jako dobre !

  19. #22679
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie bądź taki skromny,
    często się z Tobą nie zgadzamy w sprawach okien, ale jeśli mowa o szybach to jesteś bezsprzecznie autorytetem.
    potwierdzam
    nawet znalazł firmę która wygnie szybę do wykuszu i teraz muszę jechać mierzyć

  20. #22680
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Jak nie będziesz pewien to zrób poziomy szablon tego wygięcia.
    Moc pieniędzy kosztuje taka gięta szyba ale Klientka ambitna
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 1134 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony