dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1143 z 1568
Pokaż wyniki od 22.841 do 22.860 z 31350
  1. #22841
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Bluenet - masz na forum chłopaków z Bydgoszczy i Zielonej Góry z Warszawy i Siedlec a nawet ze Śląska co sprzedają i montują okna. Ludzie sprawdzeni przez forumowiczów - zero skarg, wiedza techniczna i doradztwo na najwyższym poziomie, Powysyłaj zapytania a nie błąkasz się po tym forum i nie wiesz co masz robić. Zima za pasem a z pola wszystko co żyje wymiata pod strzechy
    no o tym chciałem powiedzieć ale bałem się być taki bezpośredni wszak młody tu jestem

    Pozdrawiam

  2. #22842
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Powysyłaj zapytania a nie błąkasz się po tym forum i nie wiesz co masz robić.
    Skąd Twoja pewność, że nie wysłałem? Sprawdź skrzynkę. Odświerz pamięć.
    Być może Ty masz w pompce kto będzie odpowiadał za błędy montażu lub błędy produkcyjne. Umoralnianie zostaw sobie. Moje pytania kierują również do tych, którzy podjęli złe decyzje co do wyboru produktu lub po prostu zostali oszukani.
    BTW. Gdy od handlarza słyszę kup Pan a potem będziemy się martwić to decyzja może być tylko jedna...

  3. #22843
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Bluenet - ja się nie zajmuję oknami tylko szkłem i konstrukcjami z nim związanymi - także nie musisz mi nic wysyłać
    Nie denerwuj się - wszystko masz tu za free także nie narzekaj na moralność ( jak to mówią - darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby)
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #22844
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    De facto odpowiedzialność jest rozłożona w budownictwie na dwa obszary - producenta materiałów i wykonawcy. Czy to jest okno, cegła, więźba etc..
    Komunikacja przebiega przez tego, który wystawia Ci fakturę !!!

    Przykład 1 - kupujesz okna wraz z montażem od Kolegi Witek czy MMichał, Jareko czy Finlandia, Cinek czy Slaku - odpowiedzialni są ONI w 100%. Czy to ramiak się wygnie, czy szyba problem czy okucie ONI załatwiają reklamację i naprawę ( czy to będzie przez nich zrobione czy przez producenta to nic Cię to nie obchodzi ).

    Przykład 2 - kupujesz okna od producenta ale do montażu wynajmujesz powyższych i jest problem nie z montażem tylko z ramiakiem ( banan się zrobił ), szkło problem, okucie to atakujesz tego producenta, który wystawił Ci fakturę. NIESTETY, ale jest to niekorzystne rozwiązanie z jednego prostego powodu - proces ten przebiega długo z powodu wzajemnych oskarżeń na linii Producent - Montażysta ( producent twierdzi, że wina leży po stronie montażu a montaż twierdzi, że po stronie producenta ).

    Przykład 3 - kupujesz cegłę i wynajmujesz murarza. Cegła zaczyna pękać z powodu nierównomiernego osadzania się budynku. Czyja wina ? Tego co robił fundamenty albo projektanta. Bardzo żmudna i kosztowna droga do prawdy.

    Dlatego mądry Inwestor wynajmuje firmę do kompleksowego wykonawstwa

    P.S kupujesz nowy samochód na gwarancji - jest problem - jedziesz na serwis i nie interesuje Cię kto jest odpowiedzialny za pompę wodną czy wycieraczki. Serwis naprawia i już. Dotyczy to punktu "1" jako najkorzystniejszego rozwiązania dla Ciebie !!!

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 23-11-2012 o 07:55
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #22845
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluenet Zobacz post
    Gdy od handlarza słyszę kup Pan a potem będziemy się martwić to decyzja może być tylko jedna...
    I to jedyna dobra decyzja!
    Kupisz a później ci dochodzi tysiąc za to tysiąc za to .... ale jak już podpisałeś to co nie dopłacisz za klamki bo kurcze nikt nie powiedział że nie ma w ofercie.
    Kiedyś nasz klient opowiadał że podjechał na budowę gościu mówi że chce mu zaproponować okna że zrobi pomiar mu wyceni itd
    no ok niech pan mierzy .... facet pochodził pomierzył o nic nie pytał coś sobie porysował ,policzył powiedział że okna będą kosztować tyle i tyle(wszystko dzieje się w ten sam dzień na budowie) ,ale (zawsze jest jakieś ale ) jak Pan podpisze umowę dziś i wpłaci zaliczkę w wysokości 30% dostaje Pan 30%rabatu!
    Można...
    Jeśli mogę doradzić (a mogę,nie musisz słuchać ) kupił bym okna u tych ludzi co mają je montować!

  6. #22846
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    De facto odpowiedzialność jest rozłożona w budownictwie na dwa obszary - producenta materiałów i wykonawcy. Czy to jest okno, cegła, więźba etc..
    Komunikacja przebiega przez tego, który wystawia Ci fakturę !!!

    Przykład 1 - kupujesz okna wraz z montażem od Kolegi Witek czy MMichał, Jareko czy Finlandia, Cinek czy Slaku - odpowiedzialni są ONI w 100%. Czy to ramiak się wygnie, czy szyba problem czy okucie ONI załatwiają reklamację i naprawę ( czy to będzie przez nich zrobione czy przez producenta to nic Cię to nie obchodzi ).

    Przykład 2 - kupujesz okna od producenta ale do montażu wynajmujesz powyższych i jest problem nie z montażem tylko z ramiakiem ( banan się zrobił ), szkło problem, okucie to atakujesz tego producenta, który wystawił Ci fakturę. NIESTETY, ale jest to niekorzystne rozwiązanie z jednego prostego powodu - proces ten przebiega długo z powodu wzajemnych oskarżeń na linii Producent - Montażysta ( producent twierdzi, że wina leży po stronie montażu a montaż twierdzi, że po stronie producenta ).

    Przykład 3 - kupujesz cegłę i wynajmujesz murarza. Cegła zaczyna pękać z powodu nierównomiernego osadzania się budynku. Czyja wina ? Tego co robił fundamenty albo projektanta. Bardzo żmudna i kosztowna droga do prawdy.

    Dlatego mądry Inwestor wynajmuje firmę do kompleksowego wykonawstwa

    P.S kupujesz nowy samochód na gwarancji - jest problem - jedziesz na serwis i nie interesuje Cię kto jest odpowiedzialny za pompę wodną czy wycieraczki. Serwis naprawia i już. Dotyczy to punktu "1" jako najkorzystniejszego rozwiązania dla Ciebie !!!

    Pozdrawiam
    Przykład 2 - nieopłacalny ze względów finansowo/podatkowych. Tracisz 8%VAT
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #22847

    Domyślnie

    To pomóżcie i mi. Kogo polecacie w zachodniopomorskiem, okolice Szczecina, Goleniowa, Nowogardu, Stargardu.
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  8. #22848

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Przykład 2 - nieopłacalny ze względów finansowo/podatkowych. Tracisz 8%VAT
    A nie jest tak, że można odzyskać ten VAT (do poziomu 8%) z tytułu ulgi budowlanej (czy jak ona się tam nazywa)?

  9. #22849

    Domyślnie

    Pytanie co do okien dachowych - chcę kupić okna Fakro FTP-V U3 Natomiast podobno twierdzą w sklepach z dachówkami (narazie byłem w 3), że okna Roto R4 lepsze z jakąś termopianką WD ? Jak wy to oceniacie. Dziękuje za odpowiedzi.

  10. #22850
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr Zobacz post
    To pomóżcie i mi. Kogo polecacie w zachodniopomorskiem, okolice Szczecina, Goleniowa, Nowogardu, Stargardu.
    Mam w Szczecinie paru znajomych więc "coś" podeślę tylko napisz, sprecyzuj KOGO potrzebujesz ?
    sprzedawce, montażystę, kompleksowej usługi ?

    Pozdrawiam

  11. #22851
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    A nie jest tak, że można odzyskać ten VAT (do poziomu 8%) z tytułu ulgi budowlanej (czy jak ona się tam nazywa)?
    1. Jest tak, że jak kupujesz okno z montażem to płacisz VAT w wysokości 8%.
    2. Jeśli kupujesz oddzielnie okno od firmy X i oddzielnie montaż od firmy Y to płacisz 23% VAT .
    15% masz w przysłowiowe plecy.

    P.S. Tobie jako ostatecznemu płatnikowi nikt nic nie zwraca. O zwrot z US 15% VAT-u ubiega się wystawca FV czyli Twój dostawca i montażysta okien - vide punkt 1
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  12. #22852

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    Mam w Szczecinie paru znajomych więc "coś" podeślę tylko napisz, sprecyzuj KOGO potrzebujesz ?
    sprzedawce, montażystę, kompleksowej usługi ?



    Pozdrawiam
    Witam
    Potrzebuję kompleksowej usługi, porządne okna i porządny montaż. Dzięki za odzew.
    Pozdrawiam
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  13. #22853
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr Zobacz post
    Witam
    Potrzebuję kompleksowej usługi, porządne okna i porządny montaż. Dzięki za odzew.
    Pozdrawiam
    Krzysiek Jarzyna ze Szczecina rozwiąże każdy problem
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #22854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Krzysiek Jarzyna ze Szczecina rozwiąże każdy problem
    "Krzysztof Jarzyna ze Szczecina – polski gangster, szycha wśród polskiego półświatka przełomu tysiącleci. Szef wszystkich szefów." tyle o w/w znalazłem w Googlach. Zapodaj proszę namiar.
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  15. #22855
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Zapodaj proszę namiar.
    601 709 703

  16. #22856

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    1. Jest tak, że jak kupujesz okno z montażem to płacisz VAT w wysokości 8%.
    2. Jeśli kupujesz oddzielnie okno od firmy X i oddzielnie montaż od firmy Y to płacisz 23% VAT .
    15% masz w przysłowiowe plecy.

    P.S. Tobie jako ostatecznemu płatnikowi nikt nic nie zwraca. O zwrot z US 15% VAT-u ubiega się wystawca FV czyli Twój dostawca i montażysta okien - vide punkt 1
    odnośnie punktu 2 to kupujący może się postarać o zwrot 15% VAT z "ulgi budowlanej" na niektóre materiały budowlane, okna się chyba łapią na taki zwrot

  17. #22857

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluenet Zobacz post
    601 709 703
    pod w/w jest to ''Szklane balustrady samonośne, daszki, podłogi szklane, schody stalowe i szklane, ściany szklane, fasady typu double - skin."
    I jak kiedyś pisał posiadacz tego nr-u ''Bluenet - ja się nie zajmuję oknami tylko szkłem i konstrukcjami z nim związanymi - także nie musisz mi nic wysyłać" a ja chcę właśnie kogoś od okien.
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  18. #22858
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Tak....

    ja się nie zajmuję oknami
    a pierwszy ma najwięcej do powiedzenia....i nawet nie wie kto do niego pisze i w jakiej sprawie....

  19. #22859

    Domyślnie

    Zna się ktoś na tyk oknach dachowych ? Pozdrawiam

  20. #22860
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    OKna dachowe mają z pionowymi wspólną tylko nazwę. No może coś więcej.
    Ale zwykle kupuje się je razem z dachami. Oni się znają - oni je montują.

Strona 1143 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony