dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1157 z 1568
Pokaż wyniki od 23.121 do 23.140 z 31350
  1. #23121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zdarzyła mi się tafla szkła 8mm "krzywa" na jakieś 2mm .. było widać na drzwiach. A cztery razy wiecej? To praktycznie wyklucza dobre użytkowanie

  2. #23122

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    Wprawdzie zdecydowałem się już na oknoplusa (brugmann ad, wzmocnienie stalowe + wypełnienie pianką) z pakietem 3szybowym, ale mam jeszcze pytanie o okna z profili aluplast.
    Okazało się, że mógłbym je kupić w dobrej cenie. Tylko pytanie, który z profili będzie powiedzmy odpowiednikiem brugmann ad - zależy mi na odpowiedniej sztywności profili.
    Większość okien mam w wymiarach bliskich max tzn 105x230(wys), 180x230(wys) z rychomym słupkiem, 2x HST.
    Żadne wzmocnienie okienne Aluplasta nie zbliży się nawet statyką do tych z AD przy tej samej grubości.
    P.S. Obejrzałem ofertę Oknoplusa, kupuj aktivplus albo artplus, w tych termo siedzi jakaś ściema a nie wzmocnienie.
    Ostatnio edytowane przez IVO333 ; 17-12-2012 o 20:37

  3. #23123
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    A poza tym to Ligęza nie jest wiodącym i to ujmując dyplomatycznie

    to samo chcialem napisac tylko brakowalo mi troche dyplomatycznych slow

    "cos tam" mialem ze szklem do czynienia, ze wspomnianym przetworca rowniez... i no coz... sa lepsi

    a jakby ktos szukal czegos nietypowego i trudnego to chetnie pomoge. wprawdzie juz nie jestem "w branzy" ale kontakty pozostaly
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  4. #23124
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    brugmann ad vs aluplast
    dzięki za pomoc w wyborze, będzie okno+ z activ+

  5. #23125

    Domyślnie

    misiupl
    Pozdrawiam Bogdan

    Tu była reklama......

    Rozczarowanie spowodowane niską jakością pamięta się długo
    po tym jak minie radość spowodowana niską ceną

  6. #23126
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar siwson
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    ten fix mam nadzieje że ma być podzielony?

    veka chyba nie ma takiego odpowiednika ,nie wiem czy ten winergetic można porównać do ct70cavy ?
    si82 porównuj do alphaline
    Miał nie być dzielony! Sugerujesz go podzielić? ze względów montażowych czy użytkowych?
    Może nie potrzebnie się skupiam tylko na schuco i veka, poradźcie ewentualnie inne dobre profile lub wręcz producentów okien z okolic Piotrkowa!

  7. #23127
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał siwson Zobacz post
    Miał nie być dzielony! Sugerujesz go podzielić? ze względów montażowych czy użytkowych?
    Może nie potrzebnie się skupiam tylko na schuco i veka, poradźcie ewentualnie inne dobre profile lub wręcz producentów okien z okolic Piotrkowa!
    dobrze się skupiasz
    a rada z podzieleniem wychodzi tylko z mojego dobrego serca haha tak świątecznie!
    podzielisz wstawisz 3 szyby będzie taniej cieplej same plusy

  8. #23128
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kangur6820

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    131

    Domyślnie

    witam, powracam do tematu wyboru okien i proszę o opinię . Mam wycenę firmy drutex ze zduńskiej woli w systemie IGLO5 oraz firmy Karmex w Łasku z ul kolejowej - partner oknoplastu - produkt platinium ewolution i budvar okna KBE88 oraz KBE modern. Czekam obecnie na wycenę w firmie, która robi okna na profilu schuko i firmy BIS w Zd. Woli która robi na profilu aluplast . Problem w tym że w tej ostatniej firmie gość zbużył mi całą wizję co do przyszłych okien . Argumenty: po co szyby p4 - okna za cięzkie i własciwie złodziej z siekierą i tak je porąbie , jak już p4 to dwie szyby a nie trzy ( duża waga), okucia antywłamaniowe - po co i tak nie chronią , ramki wokół szyb przykręcić od zewnątrz jakimiś widocznymi wkrętami bo złodziej i tak może wypchnąć szyby ... szczena opada... aha BIS to producent więc może coś w tym racji jest...?

  9. #23129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Coś jest i pewnie w skrajnych przypadkach ma rację. Tylko że te wszystkie dodatki zawsze coś dają. Coś nieuchwytnego lub wręcz przeciwnie - zaspokojenie Twoich potrzeb.
    Ale jak chcesz tak wszystko brać do serca, to pamiętaj: życie grozi śmiercią. Ten sprzedawca chciałby zostać w oknach z lat 90... bo p oco nowości?

  10. #23130
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangur6820 Zobacz post
    witam, powracam do tematu wyboru okien i proszę o opinię . Mam wycenę firmy drutex ze zduńskiej woli w systemie IGLO5 oraz firmy Karmex w Łasku z ul kolejowej - partner oknoplastu - produkt platinium ewolution i budvar okna KBE88 oraz KBE modern. Czekam obecnie na wycenę w firmie, która robi okna na profilu schuko i firmy BIS w Zd. Woli która robi na profilu aluplast . Problem w tym że w tej ostatniej firmie gość zbużył mi całą wizję co do przyszłych okien . Argumenty: po co szyby p4 - okna za cięzkie i własciwie złodziej z siekierą i tak je porąbie , jak już p4 to dwie szyby a nie trzy ( duża waga), okucia antywłamaniowe - po co i tak nie chronią , ramki wokół szyb przykręcić od zewnątrz jakimiś widocznymi wkrętami bo złodziej i tak może wypchnąć szyby ... szczena opada... aha BIS to producent więc może coś w tym racji jest...?
    zgadzam się z finlandia
    pan od aluplast ma typówki albo nie ma możliwości wykonania tego co chcesz lub jego cena jak będzie musiał do łożyć już nie będzie tak atrakcyjna a u niego pewnie CCC . we wszystkim trzeba mieć umiar ale chyba przydało by mu się wyjechać w teren albo na jakieś szkolenia i pooglądać co teraz można zrobić z oknami
    widziałem szybę P2 przez którą chciał pijak wejść klientce do domu
    widziałem okno uszkodzone od śrubokręta gdzie włamywacz chciał wejść do domu a okucia antywłamaniowe mu nie pozwoliły
    z tych których wymieniasz brał bym pod uwagę oknoplast ale nie platinium oraz jeśli dobrze myśle mielczarka

  11. #23131
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kangur6820

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    131

    Domyślnie

    rozumiem że odradzasz podaną przeze mnie firmę z Łasku...? jesli nie ten profil oknoplasta to który i jaki dystrybutor z mojej okolicy ?

  12. #23132
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangur6820 Zobacz post
    rozumiem że odradzasz podaną przeze mnie firmę z Łasku...? jesli nie ten profil oknoplasta to który i jaki dystrybutor z mojej okolicy ?
    nie znam jej ale jeśli gościu ci mówi że zaczepy antywłamaniowe nic nie dają itp to nie ma co go słuchać.ok wiadomo ktoś będzie chciał wejść to i tak wejdzie ale można mu to zawsze utrudnić.była już na tym forum mowa co jest najlepszą ochroną i jeden powie że to drugi tamto...
    mały piesek co narobi hałasu jak i dobry alarm oraz ubezpieczenie jak dla mnie to najlepsze metody.
    sami doradzamy klientom że jeśli maja już wstawione okna i boją się że ktoś będzie chciał się włamać zamontować jakiś alarm prowizoryczny na ten czas lub nawet lampę z czujką ruchu.
    nie wiem czego oczekujesz od okien widzę że maja być bezpieczne jak mają być ciepłe to w oknoplaście możesz zapytać o tą ich nowość a najlepiej o thermic90 (o ile jeszcze go mają w ofercie)
    jakiego sprzedawce wybrać to ci nie powiem .... najlepszą reklamą jest polecenie przez sąsiada /ów jeśli oni będą zadowoleni z fachowców i okien to już masz jakieś kryterium
    pamiętaj że nawet najlepsze okna można zje... montażem

  13. #23133

    Domyślnie

    Czy warto inwestowac w pakiet 3 szyb w profilach aluminiowych?

  14. #23134
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Myślę, że warto, zwłaszcza przy dużych przeszkleniach. Zresztą profile aluminiowe są coraz cieplejsze.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  15. #23135

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 15:13

  16. #23136
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rozaliafashion
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktoś może spotkała się szpołączeniem okien z aluminiunm i PCV.
    Jak to się sprawdza__czy widac duża różnicę? Chciałam na parterze dać aluminium ( sa tam duże przeszklenia) natomiast na piętrze PCV. Kolor antracyy _ale obawiam się czy będzie się to rzucać w oczy . Od frontu domu są okna i na piętrze i na parterze?
    Zastanawiamsię jeszcze nad drzwiami__chcaiłabym kupić aluminiowe Horman (są akurat w promocji). Czy naświatle przy drzwiach aluminiuwych może być z PCV czy też z aluminium?

  17. #23137
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jedynie w firmie, która proponuje okna PVC z nakładkami aluminiowymi, wtedy powinienes uzyskać taką sama kolorystykę. Pewnie będzie jeszcze różnica w szerokości profili.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  18. #23138

    Domyślnie

    Aluminium i pcv nie ma szans żeby to wyglądało :/

    Zobacz sobie przykładowo licowanie skrzydła alu powiedzmy w systemie aliplast a pcv
    Pozdrawiam Bogdan

    Tu była reklama......

    Rozczarowanie spowodowane niską jakością pamięta się długo
    po tym jak minie radość spowodowana niską ceną

  19. #23139
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rozaliafashion
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ...to się trochę załamałam....myślałam,że troszkę zaoszczędzę. W dzienniku "Budowa bezobsługowa - prawie " jest opisane takie połączenie i miała nadzijec, że ktoś jeszcze mi potwierdzi że tak można zrobić .....
    No cóż chyba będę zmuszona dać okna do wyceny jezscze raz...

  20. #23140
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maja_73

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrocław/Nysa
    Posty
    47

    Domyślnie

    Witam,
    czy mial ktos moze z milych forumowiczow doswiadczenia z firma MATPLAST? ... zrobili nam dos atrakcyjna wycene, ale ciekawi jestesmy opinii uzytkownikow ...

Strona 1157 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony