dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1162 z 1568
Pokaż wyniki od 23.221 do 23.240 z 31350
  1. #23221

  2. #23222
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał julo23 Zobacz post
    Czyli przed montażem trzeba przewidzieć ciepły parapety...
    A na czym to polega ?
    Polega to na przewidywaniu. A poważniej, pierwej na odpowiednim przygotowaniu ościeży, a później właściwym pomiarze. Może i to coś pomoże:

    http://oknotest.pl/1/news/artykuly/i...o_problemu.php
    http://oknotest.pl/1/news/artykuly/i...o_parapetu.php
    http://oknotest.pl/1/news/artykuly/c...na-budowie.php
    http://oknotest.pl/1/news/artykuly/k...w-termosie.php
    http://oknotest.pl/1/news/artykuly/m...esjonalnie.php

    Aż mi się wierzyć nie chce, że aż tyle o tym "kawałku styropianu" .
    PRO QUALITY

  3. #23223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    podstawą jest murarka, poziom nie tylko w obrębie otworu lecz także całej kondygnacji - realnie nierealne na naszych budowach
    Kolego Test - nie ważna ilość, ważna jakość Twoich atrykułów i sa one warte każdej chwili im poświęconej
    OKNOTEST powinien każdy przeczytać - udało Ci się to o czym ja marzyłem, kolego
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 24-12-2012 o 22:00
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #23224

    Domyślnie

    julo23 podpisałeś w Zawierciu u Gabrysia ?
    Pozdrawiam Bogdan

    Tu była reklama......

    Rozczarowanie spowodowane niską jakością pamięta się długo
    po tym jak minie radość spowodowana niską ceną

  5. #23225
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Nie, bo punkt w Z-ciu wydawał się zapuszczony i nieczynny. O ile o tym samym mówimy.
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  6. #23226
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    A czy do zwykłego montażu trzeba przygotować jakoś otwory okienne ?
    Pytałem u sprzedawcy okien ale mówił że nie... tak samo mój teść mówił.

    Że niby wszystko się opiankuje i jakoś to będzie... pytam bo nie lubie robić na odwal się
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  7. #23227
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    podstawą jest murarka, poziom nie tylko w obrębie otworu lecz także całej kondygnacji - realnie nierealne na naszych budowach
    Kolego Test - nie ważna ilość, ważna jakość Twoich atrykułów i sa one warte każdej chwili im poświęconej
    OKNOTEST powinien każdy przeczytać - udało Ci się to o czym ja marzyłem, kolego
    Pochwała z Twojej strony ma wartość podwójną. Dziękuję. A swoją drogą na realizację marzeń nigdy nie jest za późno. Jak to leci w piosence? "Kto wie czy za rogiem nie stoją anioł z Bogiem, nie obserwują zdarzeń i nie spełniają marzeń". No kto wie?

    Cytat Napisał julo23
    A czy do zwykłego montażu trzeba przygotować jakoś otwory okienne ? Pytałem u sprzedawcy okien ale mówił że nie... tak samo mój teść mówił.
    Są święta, więc nie wypada po imieniu. Delikatnie rzecz ujmując julo23 obaj Twoi rozmówcy nie wiedzą o czym mówią,
    PRO QUALITY

  8. #23228

    Domyślnie

    Dla poszukujących dobrych okien mam radę żeby rozejrzeli się trochę dalej za producentem. Ja wymieniałem okna 7 sztuk w sierpniu tego roku. Zjeżdziłem wielu lokalnych wytwórców , przeszukałem internet i znalazłem odpowiednie w Dabrowie Górniczej w sklepie Świat Paneli. Pomimo odległosci, mieszkam w zaczhodniopomorskim, koszt transportu wyniósł 500 zł i opłacało się .Kupiłem okna Salamander Bluevolution , ciepła ramka , wspólczynnik przenikania szyby 06 , profil 92mm klasy A , wszystko standardowo , niewielka dopłata za kolor złoty dąb. ( u innych kolor podnosił cene nawet o 40%). Podsumowując dla co dla jednych jest sufitem dla drugich jest podłogą. Przed montażem warto zrozumieć jak trzeba montować okna , poczytać żeby przypilnować montarzystę bo nie kazdy jest mistrzem.

  9. #23229
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    A co z serwisowaniem w ramach gwarancji ?
    Też przyjadą za free z Dąbrowy G. do Stargardu ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #23230

    Domyślnie

    Z regulacją raczej nie będzie problemu może zrobić to instalator. Ale w razie reklamacji typu pękniecie profila naprawa może być kosztowna -tzn transport
    Myślę że to sa rzadkie wypadki

  11. #23231
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Mam takie pytanie do znawców tematu. Czy jeżeli zamontuje się okna standardowo czyli na pianę montażową, to czy można użyć jakiej taśmy żeby od zewnątrz zakleić połączenie rama-piana-ościeżnica?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  12. #23232
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek2121 Zobacz post
    Dla poszukujących dobrych okien mam radę żeby rozejrzeli się trochę dalej za producentem. Ja wymieniałem okna 7 sztuk w sierpniu tego roku. Zjeżdziłem wielu lokalnych wytwórców , przeszukałem internet i znalazłem odpowiednie w Dabrowie Górniczej w sklepie Świat Paneli. Pomimo odległosci, mieszkam w zaczhodniopomorskim, koszt transportu wyniósł 500 zł i opłacało się .Kupiłem okna Salamander Bluevolution , ciepła ramka , wspólczynnik przenikania szyby 06 , profil 92mm klasy A , wszystko standardowo , niewielka dopłata za kolor złoty dąb. ( u innych kolor podnosił cene nawet o 40%). Podsumowując dla co dla jednych jest sufitem dla drugich jest podłogą. Przed montażem warto zrozumieć jak trzeba montować okna , poczytać żeby przypilnować montarzystę bo nie kazdy jest mistrzem.
    Czym Cie te okna przekonały ? Ja mam do nich rzut beretem. Ale pierwsze słysze.

    @T12345T, możesz powiedzieć coś więcej ? Choćby w paru zdaniach ?
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  13. #23233
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    taka wypowiedź to dla mnie bardzo ładnie napisana reklama
    Świat paneli drzwi okien i malowanko szpachlowanko w cenie

  14. #23234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Też już gdzieś niedawno wdziałem podobną "pochwałę".

  15. #23235

    Domyślnie

    Panowie okna od nich są super i cenowo i jakościowo julo23 jak mieszkasz blisko to co za problem? Temat jest jakie okna polecacie więc chyba mogę polecić. Zaznaczam że piszę o Salamandrach Bluevolution innych nie widziałem. Na okna czekałem około miesiąca. Z początku znajomy polecał mi w/w okna z firmy Abakus z Łodzi. Ale obawiałem się po opiniach o tej firmie. W zachodniopomorskim nikt nie robi okien z tego profila.

  16. #23236
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek2121 Zobacz post
    W zachodniopomorskim nikt nie robi okien z tego profila.
    robią robią

  17. #23237

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Przejrzałem kilkanaście ostatnich stron, niestety bez rezultatu, więc proszę o poradę:
    Właśnie ukończyłem SSO i chcę zamówić okna. Po wstępnej lekturze wybór padł na PCV na profilu Veka Alphaline plus z pakietem 3-szybowym, w obustronnym kolorze. Czy możecie polecić firmy z Warszawy lub Mazowieckiego gdzie warto uderzyć?

    Z góry dzięki.

  18. #23238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zdaje mi się, że Alphaline z dużych firm znajdziesz u dilerów m.in:
    Vetrex, Dako, Amberline, Witraż, Vidok i pewnie wielu wielu innych którzy mi tak od ręki nie przychodzą do głowy. Jak już wybierzesz któregoś to zadzwoń do fabryki, podaj miejsce swojej inwestycji i zapytaj ich tam o godnego polecenia sprzedawcę z tego regionu.

    A dlaczego właśnie Veka? Na tym samym poziomie masz także Schuco SI82, Salamander BluEvolution - koledzy na pewno dorzucą tu jeszcze swoich faworytów z tej najwyższej ligii.

  19. #23239
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Mam takie pytanie do znawców tematu. Czy jeżeli zamontuje się okna standardowo czyli na pianę montażową, to czy można użyć jakiej taśmy żeby od zewnątrz zakleić połączenie rama-piana-ościeżnica?
    Można - ale w jakim celu ? no polepszysz co prawda szczelność na ewentualne przewiewy ale nie licz na wiele.

    Pozdrawiam

  20. #23240

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A dlaczego właśnie Veka?
    A na serio - z lektury forum muratora jak i innych podobnych wydaje się, że to najrozsądniejszy wybór pod kątem jakość/cena. Do tego na tym profilu robią duże okna bez podziału (mam np. 210x150, narożne 240+100 x 235, przesuwne 270x235).
    Ale dzięki za sugestie, zerknę jeszcze i na te, co podpowiadasz
    Ostatnio edytowane przez Strud ; 27-12-2012 o 13:32

Strona 1162 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony