dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1163 z 1568
Pokaż wyniki od 23.241 do 23.260 z 31350
  1. #23241

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A dlaczego właśnie Veka? Na tym samym poziomie masz także Schuco SI82, Salamander BluEvolution - koledzy na pewno dorzucą tu jeszcze swoich faworytów z tej najwyższej ligii.
    Ale mieszasz koledze jedną decyzje już miał a tu od nowa trzeba by szukać, czytać itp

    ja tam wtrącę swoje: najpierw wybrać konkretnego producenta a dopiero potem martwić się jaki to profil

  2. #23242
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No w sumie racja. I wg mnie ważniejszy jest producent niż ostatecznie profil.
    Ale co by nie mówić - by już nie mieszać w imię obiektywizmu - Alphaline to dobry profil.

  3. #23243
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    witam mam 3 opcje do wybory spośród okien 3 szybowych, 6 komorowych

    I opcja system PCV Gealan S800 (74 mm), okucia Siegenia Titan AF, producent firma Fasada
    II opcja system PCV Gealan (74mm), okucia Siegenia-Aubi, producent Optimus-system
    III opcja Veka alphaline V90+, okucia Roto, producent Vetrex

    i 1 opcja 3 szybowa, 5 komorowa Aluplast (70mm), okucia Siegenia-Aubi, producent optimus system

    Różnica w cenach to 2-3 tys. Czy moglibyście coś poradzić.

  4. #23244
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek2121 Zobacz post
    Panowie okna od nich są super i cenowo i jakościowo julo23 jak mieszkasz blisko to co za problem? Temat jest jakie okna polecacie więc chyba mogę polecić. Zaznaczam że piszę o Salamandrach Bluevolution innych nie widziałem. Na okna czekałem około miesiąca. Z początku znajomy polecał mi w/w okna z firmy Abakus z Łodzi. Ale obawiałem się po opiniach o tej firmie. W zachodniopomorskim nikt nie robi okien z tego profila.

    Pytam bo już do niech nie pojade, bo juz kupiłem okna własnie w wigilie.
    Pytam z ciekawości.


    @nita83 - ja bym raczej wybrał alphaline albo jeszcze poszukał innych bo ten gealan to mi sie wydaje że jest półkę niżej.
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  5. #23245
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kowluk

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam

    Proszę o informację czy ktoś może polecić jakiegoś przedstawiciela (montażystę) firmy VETREX (Łódź i okolice)

    Dziękuję za informację
    Pozdrawiam

  6. #23246
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    Można - ale w jakim celu ? no polepszysz co prawda szczelność na ewentualne przewiewy ale nie licz na wiele.

    Pozdrawiam
    Tak w celu polepszenia szczelności.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  7. #23247

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    I wg mnie ważniejszy jest producent niż ostatecznie profil.
    No dobra, to w takim razie odwracając pytanie - jakich producentów (ew montażystów) operujących w Mazowieckim polecacie?
    Jak będą robili na Alphaline, to super, jak nie, to temat profili ugryzę od początku

  8. #23248

    Domyślnie

    Witam. Byłem już zdecydowany na okna z firmy KNS profil veka perfectline okucia roto, ale dostałem ciekawą oferte na okna z firmy ''EkoOkna'' na profilu ALUPLAST IDEAL 7000 okucia Maco. Co możecie powiedzieć o tym profilu i tej firmie?? Bo różnica w cenie jest 1500 zł na korzyść Ekookien.

  9. #23249

    Domyślnie

    Profil klasy A kontra profil klasy B, okucie też gorsze w Ekooknach

  10. #23250
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Można też w ten sposób: profil 80 mm kontra profil 70 mm

  11. #23251
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Kupujcie okna z najlepszych profili. Statyka na wysokim poziomie + energooszczędność.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  12. #23252

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosiorek2508 Zobacz post
    Witam. Byłem już zdecydowany na okna z firmy KNS profil veka perfectline okucia roto, ale dostałem ciekawą oferte na okna z firmy ''EkoOkna'' na profilu ALUPLAST IDEAL 7000 okucia Maco. Co możecie powiedzieć o tym profilu i tej firmie?? Bo różnica w cenie jest 1500 zł na korzyść Ekookien.
    w takim zestawieniu zdecydowanie KNS !

  13. #23253
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Julas

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Katowice
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek2121 Zobacz post
    Z regulacją raczej nie będzie problemu może zrobić to instalator. Ale w razie reklamacji typu pękniecie profila naprawa może być kosztowna -tzn transport
    Myślę że to sa rzadkie wypadki
    Darku, a możesz podać jakieś bliższe namiary na ten punkt?

  14. #23254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jesteś tu nowy (a może tylko masz nowy nick) więc darmowa porada - można zadać takie pytanie poprzez prywatną wiadomość.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #23255
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Finalndia - w tym Optimum Oro, Urzędowskiego jak wymienia się szyby ? Nie ma listew przyszyzbowych z tego co wiem.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  16. #23256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No.. wiesz... Oby nie trzeba było wymieniać szyb. Teoretycznie to nakładka zewnętrzna idzie na zatrzaski, tak jak okładzina Alu do okien drewno-alu. Ale w praktyce jakoś nie wierzę, by te zatrzaski dały tak łatwo zdemontować część zewnętrzną. Chociaż czasem wymieniam termokapniki, a one są wciskane na tej samej zasadzie. W praktyce chyba każdy pogodził się, że do wymiany będzie całe skrzydło - tak jak we wszystkich nowoczesnych drzwiach
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #23257
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    trenowałeś na sucho temat ?
    W sumie to jak listwę przyszybową wyjmiesz bez szwanku to i ramiak powinieneś
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  18. #23258
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    90% mniejszych wykonawców(takich znam dosyć dobrze) nie ma zielonego pojęcia o sztuce budowlanej i się nie edukują nawet internetem - typowe budowlane tłuki i kombinatorzy.
    90% klientów, inwestorów to skąpi idioci zatrudniający powyższych wykonawców.

    Pozdrawiam 10% normalnych , mądrych ludzi, z którymi aż miło współpracować.

    Forumowy TEXT roku 2012 wyciągnąłem z innego wątku.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  19. #23259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    90% mniejszych wykonawców(takich znam dosyć dobrze) nie ma zielonego pojęcia o sztuce budowlanej i się nie edukują nawet internetem - typowe budowlane tłuki i kombinatorzy.
    90% klientów, inwestorów to skąpi idioci zatrudniający powyższych wykonawców.

    Pozdrawiam 10% normalnych , mądrych ludzi, z którymi aż miło współpracować.

    Forumowy TEXT roku 2012 wyciągnąłem z innego wątku.
    ostre słowa ale... ileż w nich prawdy - i nie dotyczy to tylko budowlanki, Charlie, tylko wszystkiego co nas otacza - nie sądzisz?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #23260
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Jola i Tomek
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Łódź (jeszcze ;))
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sufix Zobacz post
    Osobiście odradzał bym drutex. Bardzo żałujemy że zdecydowaliśmy się na zakup stolarki Drutexu.
    Piszesz to już po raz drugi, więc bardzo musisz żałować Mógłbyś jednak podać powody Twojego rozżalenia? Interesuje nas temat okien, więc każda opinia jest cenna.

    pozdrawiamy

    Jola i Tomek

Strona 1163 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony