dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1171 z 1568
Pokaż wyniki od 23.401 do 23.420 z 31350
  1. #23401

    Domyślnie

    fix masz priva

    8000 to raczej do energooszczednych, albo tam gdzie przydaje się trzecia uszczelka ogólnie fajny system, podoba mi się, ale mam kilka pytań odnośnie niego i producenta. z domamy pasywnymi to u nas ciężko, ale chyba powstają

  2. #23402

    Domyślnie

    Wiecie może jaki poziom trudności stanowi wymiana szyby w oknie dachowym VELUX-a. Czy da się to zrobić we własnym zakresie, czy może lepiej się za to nie brać i zamówić wymianę w VELUX-ie?
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  3. #23403
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    W Velux-ie jest silikon czy uszczelka ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #23404

    Domyślnie

    Dla ciekawostki innych sprzedawców. Z tego co widziałem w ofercie przyniesionej od klienta, nowy Drut "energooszczędny" wcale nie wychodzi jakoś specjalnie tanio. W porównaniu do 22 tyś na V90+ od Vetrexu, Drut wyszedł 21300 zł

  5. #23405
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Dla ciekawostki innych sprzedawców. Z tego co widziałem w ofercie przyniesionej od klienta, nowy Drut "energooszczędny" wcale nie wychodzi jakoś specjalnie tanio. W porównaniu do 22 tyś na V90+ od Vetrexu, Drut wyszedł 21300 zł
    W koncu na czym musza zarabiac. Reklama w TV do tanich nie nalezy. No i w koncu to "najlepsze okna"

    Jareko - Stary to w ogole nie czesto sie odzywa chociaz jak widze regularnie czyta co piszemy.. Bardziej mnie martwi bwojtek - prawie go nie widac..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #23406

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    W koncu na czym musza zarabiac. Reklama w TV do tanich nie nalezy. No i w koncu to "najlepsze okna"
    12 mln zł poszło na obecną kampanie reklamowa...

  7. #23407
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    co to jest 12 baniek - wiesz ile kosztuje utrzymanie Interu ? To dopiero jest kasa a nie jakieś tam grosze na kampanię w TVP
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #23408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    W Velux-ie jest silikon czy uszczelka ?
    No nie wiem, ale sprawdzę.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  9. #23409

    Domyślnie

    12 baniek na kampanię reklamową. Zazdroszczę. Fajnie by mieć producenta, który za mnie odwalałby marketing.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  10. #23410

    Domyślnie

    Zawsze mozesz się ologować drutem

  11. #23411
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    12 baniek na kampanię reklamową. Zazdroszczę. Fajnie by mieć producenta, który za mnie odwalałby marketing.
    Jak za ciebie przecież za to płacisz. Ta dużo wyższa cena nie wzięła się z niczego.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #23412
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    W Velux-ie jest silikon czy uszczelka ?
    w praktycznie każdym oknie dachowym, drewnianym, jest masa butylowa jako uszczelnienie szyby, stosowana w formie sznura lub wstęgi/paska plus ewentualnie uszczelka, w dachowych pcv są uszczelki.


    Pozdrawiam

  13. #23413
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to nie znam się na oknach dachowych. Moje pytanie było w kontekście wymiany szyby zespolonej. Jak Velux silikonuje ramiak/listwę przyszybową do szkła to jest problem o tyle z wymianą, że trzeba mieć silikoniarkę z odpowiednim silikonem, żeby ponownie silikon położyć po wymianie szybki.
    Jak ma zdolności to po 3 oknie powinien ten silikon jako tako położyć. Zaciąć trzeba końcówkę żygacza na 30 * .
    Jak jest uszczelka, jak w oknach Pozbud czy Urzędowski to problemu nie ma.
    Kolejny problem to odbicie listwy przyszybowej, żeby jej nie zniszczyć ( drewno). Szpachelki i delikatnie bo są tam też sztyftyciki ( przynajmniej powinny być ). Te sztyfciki postaraj się odratować i małym młoteczkiem z powrotem w te same miejsca delikatnie przybić.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 14-01-2013 o 20:30
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #23414
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Dla ciekawostki innych sprzedawców. Z tego co widziałem w ofercie przyniesionej od klienta, nowy Drut "energooszczędny" wcale nie wychodzi jakoś specjalnie tanio. W porównaniu do 22 tyś na V90+ od Vetrexu, Drut wyszedł 21300 zł
    A w jakiej konfiguracji ten drut? Bo jeżeli z szybą 0,3 i wzmocnieniem z włókna szklanego to by nie był źle. Ale znając koszt takiego wkładu to śmiem wątpić. Wg mnie Drutex swoją reklamą kpi sobie z klientów i rynku okiennego. Twierdzą, że mają najcieplejsze okno na rynku co nie jest prawdą (choćby przytoczony wcześniej Adams ma cieplejsze). Do tego reklamowane parametry mają się prawdopodobnie nijak do realnego produktu. Nie widziałem do tej pory żadnego świadectwa z badań. Nawet tego od naszych południowych sąsiadów. Ale żyjemy w dzikim kraju jak to niektórzy mawiają...
    Cytat Napisał finlandia
    Bardziej mnie martwi bwojtek - prawie go nie widac..
    Zniechęciło mnie forum swoimi ciągłymi przepychankami. Coraz więcej sprzedawców (albo osób w inny sposób zainteresowanych promowaniem czegoś), którzy są tu tylko po to by złapać klienta a coraz mniej obiektywnych porad i opinii. Taki drugi oknonet się zrobił Ale czytam od czasu do czasu.

  15. #23415

    Domyślnie

    O wypraszam sobie przez te prawie 4 lata, sprzedałem okna tylko jednemu użytkownikowi forum.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  16. #23416
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    ...Zniechęciło mnie forum swoimi ciągłymi przepychankami. Coraz więcej sprzedawców (albo osób w inny sposób zainteresowanych promowaniem czegoś), którzy są tu tylko po to by złapać klienta a coraz mniej obiektywnych porad i opinii. Taki drugi oknonet się zrobił Ale czytam od czasu do czasu.
    Oj tu chyba Bwojtku przesadziłeś - do Oknonetu skąd już dawno uciekłem FM daleko, ciągle daleko i oby tak pozostało
    Admin musi pilnować tych nawiedzonych jednopostowców - ostatnio był tu taki jeden, wysłałem do moderacji a mimo to wisiał prawie cały dzień - niestety bycie Adminem/Moderatorem zobowiązuje
    Nie tylko zaglądaj do nas częściej ale i odzywaj się wszak Twój głos mile jest widziany

    A co do Druta - nie ma znaczenia, doprawdy nie ma znaczenia jakie okna produkują, ważne jest dla wielu odbiorców że stać ich na reklamę w TV, że wbijają do głowy nazwę, to będzie procentować przy zakupie bo jednak większość budujących nie ma pojęcia o istnieniu tego Forum a jeśli nawet tu zaglądają to liczą na to, że akurat ich tanie okna będą poprawnie wykonane i zamontowane
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #23417
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Post

    Nie przesadził, mam dokładnie takie same odczucia jak bwojtek - coraz mniej obiektywizmu, więcej przepychanek o jakieś bzdury.
    Tylko proszę mi nie przypominać tego świadectwa - gdybym posiadał czyjekolwiek inne to bym je wkleił.

    Fin, nie mam czasu na regularne czytanie jakichkolwiek forów, nieraz mam zaległości tygodniowe, niektórych "naszych" tematów nawet nie kliknąłem. Już dawno pytałem, skąd macie tyle wolnego. Owszem, zdarza się że siedzę pół dnia przed kompem, rzadko jednak czynię to z nudów.

  18. #23418
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    ...skąd macie tyle wolnego....
    wiesz staruszku, ja mam tylko jeden etat, Ty o jeden więcej to i czasu masz mniej .
    Ciągle trwa proces rekonwalescencji stąd często tu z nudów zaglądam a i pogoda nie sprzyja jakimkolwiek pracom. Ale gadać faktycznie nie ma o czym - masz rację. Podstawowy problem jaki tu się pojawia to "...mam X ofert, ceny od A do Z, jakie okna wybrać?..." gdzie w tym samym zapytaniu tekst np. "czy warto przepłacać za ciepłą ramkę ?" co od razu określa kryterium wyboru
    Poszedłbym z Wami na Piwo ale cholera nawet to mi przez gardło nie przechodzi - smaku nie ma
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #23419
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Ja mam a i tak wybieram czystą...

  20. #23420
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Odnośnie czasu - ja mam super-robota (nieoceniona żona) który robi mi wyceny, pisze zamówienia, robi przelewy itp i nie myli się przy tym

    Ps. Ale nie ma tak słodko - forum to nałóg i zamiast od pracy zaczynam dzień od przeglądu FM. Oj sporo spraw przez to zaniedbuję.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 15-01-2013 o 15:15 Powód: uzup.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 1171 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony