dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1172 z 1568
Pokaż wyniki od 23.421 do 23.440 z 31350
  1. #23421

    Domyślnie

    Bo to proste: wystarczy wyrobić sobie nawyk, aby odkładać na bok rzeczy ważne, a zajmować się przyjemnymi
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  2. #23422
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    ...forum to nałóg ....
    Słusznie Waść prawisz.
    Wkurza czasem tak, że aż komputerem chce się rzucić o ścianę... ale wraca się tutaj.
    Zupełnie bez sensu postawa
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #23423
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adatom

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzien dobry,
    bardzo prosze o pomoc.
    Opis sytuacji: dom w stanie surowym otwartym, obecnie realizowany zakup okien + rolety.
    W domu mamy 2 szt. okien o wymiarach 2700(szerokosc)x2500(wysokosc). okna beda trzyskrzydlowe.
    Stanelismy przed dylematem zakupu rolety (naped elektryczny) na takie okno.
    Nadproza w zaden sposob nie sa przygotowane na rolety (nie moglismy pod tym katem zmodyfikowac projektu).
    Nie ma mozliwosci modyfikacji nadproza.
    Pytanka:
    1. Jaki typ rolety wybrac?
    2. W jaki sposob je zamontowac? (unikniecie ewentualnych mostkow)
    3. Jak zamontowac okno?
    4. Roleta musi byc prawdopodobnie dzielona. Jak to wplywa na montaz?
    5, Czy na przyklad przy zastosowaniu rolet zewnetrznych przerwa miedzy roleta a oknem o warstwe ocieplenia
    nie wplywa niekorzystnie na okno, niektorzy inwestorzy twierdza, ze powstala wewnatrz temperatura moze powodowac deformacje okna a co za tym idzie pekanie szyby? Czy to mit? Jak tego uniknac? Rolety maja byc w kolorze antracyt.
    Kazda pomoc z Panstwa strony mile widziana.
    Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

  4. #23424
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    okna mają mieć 270x250 czy to wymiar z roletą?
    jeśli z roletą to moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie poszerzeń górą do okna do których zamontować roletę zewnętrzną
    okna 3 skrzydłowe zapewne dwa z nich będą na zasadzie ruchomego słupka.Podział można zrobić 1/3 2/3 i dać jeden lub dwa silniki(przy dwóch można zamykać każdą osobno) albo dać mocniejszy pancerz M4(pa45) i zrobić w całości
    Pozdrawiam

  5. #23425
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adatom

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Same okna maja 270x250.
    Poszerzenia górą - jezeli dobrze rozumiem jest to dodanie elementu nad okno, czyli w efekcie zmiana samego swiatla okna?
    Niestety wtedy moge zapomniac o dobrym wizeruneku calego budynku Na scianach z duzymi oknami sa rowniez male okna, wymiar najmniejszego 90x60
    Moze istnieje jakies rozwiazanie numer 2?
    Tak okno trzyskrzydlowe bedzie typu 1/3 2/3 (slupek ruchomy), czyli podzial rolet moze byc identyczny.
    pozdrawiam

  6. #23426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    rozwiązanie numer dwa:
    - wysunąć okno poza lico ściany na minimum 20 mm - zakładając że nadproża są wykonane równo - pod skrzynkę podłożyć 20 mm styroduru - i tu uwaga - jeśli się da im więcej wysuniesz okno tym grubiej będzie ocieplenia
    i niczego się nie obawiać że coś tam z oknem dziać się będzie - prawidłowo zostanie okotwione w nadprożu - zakładając że będziesz miała do czynienia z Montażystą

    rozwiązanie zaproponowane przez Witka - http://www.jareko.pl/rolety-zewnetrz...we-z-roletami/ - najlepsze z możliwych, najcieplejsze i wogóle
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #23427
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adatom

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    thanks z tymi nadprożami może być róznie, cały strop razem z nadprożami,
    ktore jednoczesnie sa elementem stropu (taki wieniec) byl lany, ale oczywiscie sprawdze jak to wyglada w praktyce
    to jeszcze Was trochę pomecze, a rozwiązanie numer 3 - roleta zewnetrzna montowana na warstwe ocieplenia?
    Nie polecacie takiego rozwiazania, albo polecacie tylko nie wszystko jeszcze lapie
    Powiem o jeszcze jednym minusie mojego okna. Okno ma naswietle o wysokosci 50cm, u gory.
    Zaczelam sie zastanawiac jak ja taka rolete umyje (chociaz raz na rok) od wewnatrz, jezeli roleta znajdzie sie przy samym oknie...
    Takie mam wlasnie dylematy...
    linku niestety nie udalo mi sie otworzyc
    pozdrawiam

  8. #23428
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    podział na 3 równe przy słupku ruchomym? to po co ci ruchomy słupek jak będziesz miał prowadnice w świetle przejścia?
    jeśli masz wszystkie skrzydła otwierane to spokojnie ją umyjesz jeśli nie to otwierasz rewizje i myjesz albo (to już hardcore wyciągasz szybę)
    opcja nr 3 tylko wtedy gdy będzie do czego się złapać a nie w sam styropian

  9. #23429
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adatom

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    z tym podzialem na 3 to sie nie zrozumielismy. 1 czesc rolety bedzie na jedno skrzydlo okna, a druga na 2 pozostale te ze slupkiem otwieranym.
    "opcja nr 3 tylko wtedy gdy będzie do czego się złapać a nie w sam styropian " - prosze o pare slow dodatkowych w tym temacie.
    Do czego moglabym sie zlapac? Jakies dlugie sruby montujace, tak aby dotrzec az do muru, czy wymurowac dodatkowe wzmocnienie nad oknem do zamontowania skrzynki, ale czy wtedy wzmocnienia sa potrzebne rowniez pod prowadnice, czy znowu jakies dlugie sruby do zamontowania prowadnic...? Przyznam sie, ze troche glupkuje, poniewaz jestem zielona, az drugiej strony lubie wszystko wiedziec
    P.S. tutaj przepraszam za dodatkowe pytania, poniewaz moze moglabym znalezc odpowiedzi w temacie, tylko, ze przebrnelam juz przez 1/4 z 1166
    i nie moge tego wszystkiego zebrac razem, tym bardziej, ze to temat o oknach

  10. #23430
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    skrzynki się nie mocuje, mocowana jest do prowadnic i prowadnice są dla niej elementem mocującym
    Zamiast na siłę wciskać skrzynkę w ocieplenie poszukaj w sieci rolet z widoczną skrzynką elewacyjną - nie jedno zdjęcie cię zaskoczy mile
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #23431
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    tak na szybko, w pierwszej strony jaka wyskoczyła w grafice na hasło "rolety elewacyjne"
    I sprawa najważniejsza, w przypadku gdy z jakiś powodów roleta będzie rozwijać się w skrzynce w pewnym momencie skrzynkę rozwali (otworzy)
    Przy elewacyjnej nic się nie stanie, przy zakrytej siatką elewacja do poprawy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r1.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	162077   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	R2.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	29,3 KB
ID:	162078   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	R3.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	48,2 KB
ID:	162079  
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #23432
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adatom

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    dziekuje Wszystkim za okazana pomoc
    pozdrawiam

  13. #23433
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ph24

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-305
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzień dobry!!! Jestem tu nowy, nie bić . Poszukuję okien jak w temacie, ale dopiero teraz mnie przypiliło żeby zainteresować się przedmiotowym tematem, bo czeka mnie na wiosnę wymiana okien w mieszkaniu, w bloku. Oczywiście chciałbym dowiedzieć się jakiego producenta wybrać, ale świadomy jestem, że nikt mi bezpośredni odpowiedzi nie udzieli, "bez trudu nie ma cudu" . Szok, ten temat jest już od 2002 roku i przyznam, że nie mam zamiaru wszystkie wpisów czytać, a to dlatego, że technologia zapewne się zmieniła, okucia również, a ja pewnie specem od okien i tak nie zostanę. W związku z czym, podpowiedźcie, od której strony zacząć czytać tego tematu żeby poszerzyć swoją wiedzę na temat okien na profilu pcv obecnie dostępnych na rynku, a dzięki temu dobrać okna do swojego portfela.

  14. #23434
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ph24 Zobacz post
    Szok, ten temat jest już od 2002 roku i przyznam, że nie mam zamiaru wszystkie wpisów czytać, a to dlatego, że technologia zapewne się zmieniła, okucia również, a ja pewnie specem od okien i tak nie zostanę. W związku z czym, podpowiedźcie, od której strony zacząć czytać tego tematu żeby poszerzyć swoją wiedzę na temat okien na profilu pcv obecnie dostępnych na rynku, a dzięki temu dobrać okna do swojego portfela.
    Najlepiej od strony tysiąc pięćset sto dziewięćset.

    P.S.
    Napisz jakim budżetem dysponujesz.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  15. #23435
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar piteros80
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Chmielnik
    Kod pocztowy
    26-020
    Posty
    23

    Domyślnie

    Witam założyłem ten temat w dziale "poddasze jest nasze" ale zero odpowiedzi... Może tu mi ktoś pomoże albo podpowie gdzie pytać aby uzyskać odpowiedź, z góry przepraszam za swój stanm i błedy- imieniny mam w domu
    "Witam , w projekcie domu który buduje jest 8 okien dachowych, zdecydowałem się na zakup okien Fakro PTP-V do łazienki i FTP-V do pozostałych pomieszczeń. Jak w tytule czy jest sens kupować zestawy XDK wraz z izolacją do każdego okna czy kupić wełne do ocieplenia ,folie i zaufać dekarzowi że zrobi to dostatecznie dobrze. Każdy taki zestaw to 150 zł co w moim przypadku daje kwotę 1200 zł za wszystkie okna... Przy okazji chciałbym zapytać czy w łazience na poddaszu sama podłogówka zdaje egzamin z oknami dachowymi, czy okna się nie pocą? Wiem że najważniejsza jest wentylacja ale spotkałem się też z opiniami że pod każdym oknem dachowym powinien być grzejnik aby nie było problemów ze skraplaniem się pary wodnej na oknie Pozdrawiam wszystkich Piotr"


    P.S z góry dziękuje za rady typu okna dachowe to samo zło i zlikwiduj je wszystkie. Mam taki projekt jaki mam i na poddaszu są tylko okna dachowe a poza tym to wstępnie było ich 12 i 4 najmniej potrzebne zlikwidowałem

  16. #23436
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ph24

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-305
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Najlepiej od strony tysiąc pięćset sto dziewięćset.

    P.S.
    Napisz jakim budżetem dysponujesz.
    Uwielbiam takie uwagi. Czy ja napisałem, ze nie chcę zapoznać się z tematem? Chciałem uzyskać od osób, które śledzą temat od dłuższego czasu, od jakiego momentu najlepiej zacząć czytać biorąc pod uwagę obecną technologię okien na rynku. Przypuszczam, że jesteś w tej branży doświadczoną osobą i śledzisz temat, więc po co te złośliwości. Jeśli natomiast chodzi o budżet, to na obecną chwilę pomińmy jego wysokość. Jak nie będzie mnie stać na najlepsze okna na rynku, to przynajmniej będę wiedział co tracę, ale mam nadzieję, że przynajmniej kupię dobre.

  17. #23437
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał piteros80 Zobacz post
    Witam założyłem ten temat w dziale "poddasze jest nasze" ale zero odpowiedzi... Może tu mi ktoś pomoże albo podpowie gdzie pytać aby uzyskać odpowiedź, ...
    No jak już kacyk minął, to czas szukać jeszcze raz: DACHY.
    W 90% firmy okienne nie zajmują się oknami dachowymi, a jak już, to mają jeszcze inne mydło i powidło i nie mają czasu na forum. A dekarze - to może i owszem

    ph24,
    w tym wątku będzie ciężko odszukać wiadomości. TO bardziej taki rozbudowany czat
    W innych tematach wczoraj i przedwczoraj zostało polecone Abecadło na stronie oknotest.pl
    Ale ja bym zaczął od wizyty w 2-3 firmach okiennych(możesz wcześniej zmierzyć swoje okna). Łatwiej będzie później zrozumieć to co czytasz w siecie.

  18. #23438
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar piteros80
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Chmielnik
    Kod pocztowy
    26-020
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    No jak już kacyk minął, to czas szukać jeszcze raz: DACHY.
    W 90% firmy okienne nie zajmują się oknami dachowymi, a jak już, to mają jeszcze inne mydło i powidło i nie mają czasu na forum. A dekarze - to może i owszem

    ph24,
    w tym wątku będzie ciężko odszukać wiadomości. TO bardziej taki rozbudowany czat
    W innych tematach wczoraj i przedwczoraj zostało polecone Abecadło na stronie oknotest.pl
    Ale ja bym zaczął od wizyty w 2-3 firmach okiennych(możesz wcześniej zmierzyć swoje okna). Łatwiej będzie później zrozumieć to co czytasz w siecie.
    Sprawdze to abecadło, pozdrawiam

  19. #23439
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ph24 Zobacz post
    Uwielbiam takie uwagi. Czy ja napisałem, ze nie chcę zapoznać się z tematem? Chciałem uzyskać od osób, które śledzą temat od dłuższego czasu, od jakiego momentu najlepiej zacząć czytać biorąc pod uwagę obecną technologię okien na rynku. Przypuszczam, że jesteś w tej branży doświadczoną osobą i śledzisz temat, więc po co te złośliwości. Jeśli natomiast chodzi o budżet, to na obecną chwilę pomińmy jego wysokość. Jak nie będzie mnie stać na najlepsze okna na rynku, to przynajmniej będę wiedział co tracę, ale mam nadzieję, że przynajmniej kupię dobre.
    Nie no to taki żart był. A od kiedy czytać przecież wystarczy popatrzeć na daty postów zacznij od tego roku i miesiąca co Cie interesuje. TY nie chcesz czytac do początku a ktoś za ciebie ma szukać?
    Dobrymi i polecanymi profilami są np. Schuco.
    Ale ty nie podajesz żadnych informacji, a ja nie mam szklanej kuli z fusów nie wróże!
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  20. #23440
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zdaje się że sprzedajesz Drutex (mówisz o tym w innym temacie), wiec może Ty powiedz?

Strona 1172 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony