dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1175 z 1568
Pokaż wyniki od 23.481 do 23.500 z 31350
  1. #23481
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W tej sytuacji bym już się dogadał z montażystami - Inwestor kupuje folie (jak się pogodzi z majstrami to i nakleja) a całą resztę pracy przy wykończeniu tego montażu spada na Klienta.
    Jako Wykonawca idący na rękę na to mógłbym się zgodzić, ale też zaznaczyłbym, że klejenie taśm to odpowiedzialna sprawa i w tej niepozornej czynności leży klucz do osiągnięcia celów, jakie ma dać warstwowy montaż.

  2. #23482
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #23483
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Ja też się zdecydowałem na Dako. Nie dość, że najtańsza oferta spośród Oknoplastu, Okno Plusa, Pagen, nawet tańsza od ofert konkurencji na zwykłych profilach 73mm.
    DPTS90, 3 uszczelki, ciepła ramka, klamka Secustic, ale zastanawia mnie szyba: Climatop Ultra N 4x14x4x14x4 Ug=0,6 Ar EN673 ? Tutaj wszyscy piszą o szybach z przestrzenią 16 czy nawet 18, więc nie wiem czy to nie pomyłka, na stronie producenta szyb takiego modelu nie znalazłem. 78,4mb ościeżnic i 26m2 powierzchnia szyb. Dużo FIXów, kilka okien tylko uchylnych i tylko 5 RU, za to 12 000 z montażem.
    Ostatnio edytowane przez K160 ; 26-01-2013 o 13:41
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  4. #23484
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bolen89

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    K160 masz chyba rację a byłem przekonany że to szyba 4/16/4/16/4. Teraz dokładnie przyjrzałem się stronie producenta i nie widzę nigdzie innej szyby niż 4/14/4/14/4. Dopytam jeszcze u przedstawiciela jak wygląda sytuacja z tymi szybami. Będę musiał zapytać również o ten montaż folii we własnym zakresie podczas prac montażowych. Było by to chyba najlepsze rozwiązanie. Dziękuję wszystkim za rady i opinie

  5. #23485
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał michcio0711 Zobacz post
    Wydaje mi się, że 3 mm szyby są już hartowane, przynajmniej przy większych przeszkleniach, a taka szyba będzie mocniejsza niż 4 mm.
    3 mm hartowane są silniejsze na liniową charakterystykę uderzenia/obciążenia od 4 mm nie hartowanych. ale cenowo drozej wyjdzie niż 4 mm niehartowane.
    3 mm szkło to siatka statyki pokazuje największy gabaryt 750 mm x 1500 mm także wszystko co wyżej co najmniej 4 mm.
    Grubość 3 mm hartowana to najczęściej spotyka się w meblach IKEA
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #23486

    Domyślnie

    Dako wyszło taniej nawet od Pagena ? trochę mnie to zaskoczyło

  7. #23487

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    zastanawia mnie szyba: Climatop Ultra N 4x14x4x14x4 Ug=0,6 Ar EN673 ? Tutaj wszyscy piszą o szybach z przestrzenią 16 czy nawet 18,
    W każdym profilu można zapiąć pakiety różnej grubości, ta o której piszesz ma 40mm i U 0,6 , pakiet jak pakiet. Trochę nie rozumiem u producentów stosowania cieńszych ramek od tych które da się zastosować (14 zamiast np.1, koszt pakietu przyjmijmy że taki sam a parametry gorsze. Może to po to żeby zrobić potem "promocję" typu szkło 0,5 za złotówkę dopłaty do m2 ?

  8. #23488
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Wszystkie promocje producentów okien na szyby w stylu "dopłata tylko 1 PLN do szyby 0,7 " w stosunku do szyby standardowej 1,1 to zwykła ściema.
    Nie ma takich cen !!!
    Takie oferty tym bardziej trzeba sprawdzać kompleksową wartością z normalnymi ofertami przy identycznych dodatkach.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #23489

    Domyślnie

    DO Charlie -ego
    Okna DREWNIANE jak najbardziej . ja mysle o drewniano-aluminiowych
    czy Pozbud jest wiarygodnym producentem? masz jakies inne firmy na mysli?

  10. #23490

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Trochę nie rozumiem u producentów stosowania cieńszych ramek od tych które da się zastosować (14 zamiast np.1, koszt pakietu przyjmijmy że taki sam a parametry gorsze. Może to po to żeby zrobić potem "promocję" typu szkło 0,5 za złotówkę dopłaty do m2 ?
    Też tego nie rozumiem a jest to dość powszechne. Może listwy przy szybowe do 0,6 są tańsze lub łatwiej je zamontować ??

  11. #23491
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Z katalogu Dako widziałem, że do Alphaline dają listwę typu soft - to może się niektórym podobać.
    Poza tym niektóre szyby 0,6 mają lepszy współ. G

  12. #23492
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    www.aries-okna.pl
    wal śmiało - mój ulubiony producent ale PozBud też niczego sobie.
    Jak stać Cię na najwyższą półkę to polecam pasywne okna/drzwi - kantówka szerokości 101 mm z wkładem poliuretanowym i szyba 0,3. Lepszych już niema.
    W przystępnej cenie są energooszczędne - kantówka 92 mm lub 78 mm z szybami 0,5 i 0,7 mm
    I taniocha w cenie okien PVC - kantówka 68mm, szyba 1,1.Do niedawna klasa energooszczędna.
    Wszystkie konstrukcje też w opcji drewno-aluminium.

    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  13. #23493
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    W Alphaline przy szybie Ug=0,6 na ramkach 14mm można zamontować półokrągłą listwę i dlatego w ofercie są różne rodzaje szyb. Szyba Ug=0,6 na ramkach 14mm ma lepsze i g i Lt od szyby Ug=0,5 na ramkach 16mm i to jest jej zaleta.

  14. #23494
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmax Zobacz post
    W Alphaline przy szybie Ug=0,6 na ramkach 14mm można zamontować półokrągłą listwę i dlatego w ofercie są różne rodzaje szyb. Szyba Ug=0,6 na ramkach 14mm ma lepsze i g i Lt od szyby Ug=0,5 na ramkach 16mm i to jest jej zaleta.
    ale o ile % to "g" i "Lt" jest lepsze - to są kademickie różnice mające sens przy szklanych ścianach fasadowych ( min. 1000 - 2000 m2 szkła) gdzie każdy % liczy sie w kontekście oszczędności zużycia prądu do napędzania AC.
    Dla 30 - 50 m2 szkła w domku to kompletnie nie ma znaczenia. Nawet nie wspominajcie Inwestorom domkowym bo traficie na jakiegoś profesora który zacznie Was stymulować intelektualnie co dobrowadzi Was do ... .
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  15. #23495
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zebyś nie czuł osamotniony w ten sobotni wieczór to dam jeszcze jeden argument "za":
    - zwykle szyba 0,6 ma także lepsze LT (czyli są po prostu widniejsze)
    Odnośnie dyskusji akademickiej - tak na prawdę roznica 0,1 na szybie jest az tak istotna? Dla przecietnego Inwestora to nie są nawet setki złotych. Nie jestem pewien czy w ogole dziesiątki ?

  16. #23496
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    ....
    - zwykle szyba 0,6 ma także lepsze LT (czyli są po prostu widniejsze)
    ...?
    no dobra Sokole Oko - o ile ma lepszą transparencję ?
    Śmignij jakąś cyfrą - 1 -2 - 3 % lepiej ?
    Ile w.g Ciebie ?
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 26-01-2013 o 19:26
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #23497

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Z katalogu Dako widziałem, że do Alphaline dają listwę typu soft - to może się niektórym podobać………
    Nie tylko w Dako jest taka listwa, inni też ją mają. Twój dostawca też ma
    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    ….. lepszy współ. G
    Chyba punkt G

    Nie wiem jak u innych, ale u mnie nikt nie narzeka na „cienką” listwę. Wszyscy wybierają szybę U=0,5 4/18/4/18/4

  18. #23498
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Coś słabe te statystyki na tej naszej "zielonej wyspie":

    http://www.oknonet.pl/akcesoria/mont...ews,19517.html
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  19. #23499
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Szyby 70 mm nie zaszkli się ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  20. #23500

    Domyślnie

    Cytat Napisał diodonna Zobacz post
    CZYTAJĄC TEN WĄTEK WIDZĘ, ŻE POJAWIŁO SIĘ ZNACZENIE POSIADANIA WENTYLACJI MECHANICZNEJ LUB GRAWITACYJNEJ.
    Mam grawitacyjną.

    Co myślicie o wyborze stolarki okiennej z grupy:

    WINERGETIC PREMIUM- Oknoplast,
    http://www.oknoplast.com.pl/okna/rod...ien/winergetic

    Euro-Design 86 Plus- Rehau,
    http://www.rehau.com/PL_pl/budownict...tml?tab=463600

    Ideal 8000-Aluplast,
    http://www.aluplast.com.pl/index.php...g&kategoria=36

    Gealan-
    http://s9000.gealan.de/site/vorteile.php?lang=pl


    Schueco-Schüco Corona SI 82 Cava.
    http://www.schueco.com/web/pl/privat...ststofffenster


    Salamander oraz Brugman chyba nie mają takiego profila- 6 komór, 3 uszczelki, profil skrzydła i ościeżnicy ok 83mm?

    Gealana to raczej sobie odpuść co do reszty to dobre systemy. Dobrze poskładać te okna i dobrze zamontować i będą działać. poszukaj sobie jeszcze bluevolution


    i ciekawi mnie co obczytałaś o tym winergetic? Bo to tylko jedna fabryka produkuje i tak naprawdę nie wiadomo jak ten system działa. Nowy system więc moga pojawić sie błędy wieku dziecięcego. Chyba że czytałaś te papki marketingowe przedstawicieli

Strona 1175 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony