dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1183 z 1568
Pokaż wyniki od 23.641 do 23.660 z 31350
  1. #23641
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    zjawisko konwekcji dalej występuje, czy te 4 cm wypełnisz argonem czy kryptonem...
    Oczywiście zjawisko konwekcji występuje. Co innego próżnia, by to załatwiła.
    Ale skoro stosuje się gazy szlachetne a nie powietrze to w jakimś celu.
    Chciałem tylko zwrócić uwagę na ten szczegół nie powietrze tylko argon lub w droższej wersji krypton.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  2. #23642
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    o własnościach izolacyjnych kryptonu może świadczyć fakt, że aby uzyskać wsp.0,7 na bazie gazu Argon trzeba wyprodukować pakiet szybowy gr. 36 mm. Ten sam wsp. 0,7 można uzyskać na bazie kryptonu przy identycznych szkłach i budowie szyby ale grubości 28 mm.
    Niestety, ale koszta szyby 0,7 z kryptonem są 3 x wyższe od szyby 0,7 z argonem.

    Taniej jest zastosować profil PVC typu np. VEKA Alphaline 90+ versus 0,7 z kryptonem.
    Gdyby 0,7 chodziło w normalnej cenie na pakiecie 28 mm dalej by chodziły profile 3K i nikt by sobie głowy nie zawracał tym co dzisiaj zaczyna być standardem.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #23643
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    zjawisko konwekcji dalej występuje, czy te 4 cm wypełnisz argonem czy kryptonem
    Zadałem pytanie - odpowiedz proszę - będzie łatwiej ci pomóc i przestrzec przed genialnymi pomysłami
    PS
    Link na Twoją stronę nie działa (www.kraw-serwis.tgory.pl)
    Jeśli to do mnie, to bardzo dziękuję za tę informację. Dla mnie to nadal fizyka, na którą w liceum zakładałam mini

  4. #23644
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    GraMar - zostawmy mini aczkolwiek popatrzeć zawsze miło , zostawmy fizykę, skupmy się raczej na tym o czym jest ten wątek - bo pomysł z dwoma szybami i 40 mm ramką dystansową skądś się wziął - czyli w czym możemy Ci pomóc ?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #23645
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    GraMar - zostawmy mini aczkolwiek popatrzeć zawsze miło , zostawmy fizykę, skupmy się raczej na tym o czym jest ten wątek - bo pomysł z dwoma szybami i 40 mm ramką dystansową skądś się wziął - czyli w czym możemy Ci pomóc ?
    Zwykła kobieca ciekawość, co by było gdyby tak było lżej zawiasom/okuciom?Zawsze ciągnęło mnie do tego, czego nie wiem a tego rozwiązania nie znalazłam mimo katowania tematu okien od dawna.
    Dziękuję za cenne i nie spotkane dotychczas informacje.
    Ostatnio edytowane przez GraMar ; 07-02-2013 o 19:27

  6. #23646

    Domyślnie

    Cytat Napisał GraMar Zobacz post
    Zwykła kobieca ciekawość, co by było gdyby tak było lżej zawiasom/okuciom?Zawsze ciągnęło mnie do tego, czego nie wiem a tego rozwiązania nie znalazłam mimo katowania tematu okien od dawna.
    Dziękuję za cenne i nie spotkane dotychczas informacje.
    Nie znalazłaś bo wykres U pakietu szybowego-szerokość ramki dystansowej ma zawsze kształt paraboli która ma gdzieś minimum. Dla powietrza nie wiem, pewnie około 20mm, dla argonu około 17mm, dla kryptonu około 12mm. Powyżej tych wartości dla danego gazu zaczyna działać konwekcja i U rośnie. Gdyby było inaczej już dawno ktoś by stworzył pakiet 2-szybowy o U=0,3 (przykładowo) łącząc krypton z jakąś szeroką ramką. Możliwości są bo szerokość większości ramek kończy się na 20mm ale można je łączyć. Ale ta parabola..... Wyższość kryptonu nad argonem jest taka że potrzebuje mniejszej odległości między szybami aby uzyskać swoją najlepszą izolacyjność, stąd pakiety 4-szybowe na szkle 3mm i ramkach 12mm o U=0,3 mają możliwą do zapięcia w profilach grubość 48mm, da się to zrobić i z argonem ale wtedy mamy ramki minimum 16mm i pakiet 60mm, trochę dużo dla współczesnych profili.
    Na dziś optimum cena-parametry to 4/18/4/18/4 argon.

  7. #23647
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał GraMar Zobacz post
    Zwykła kobieca ciekawość, co by było gdyby tak było lżej zawiasom/okuciom?.....
    Standardowa nośność okuć to najczęściej 100 lub 130 kg i nawet przy dużych skrzydłach balkonowych z 3 szybami rzadko zbliżamy się do tej wagi.

  8. #23648
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    ....edit by stary ....De facto współczynnik Uf czyli całego okna ( literka f = fenster ) to uśredniona wartość U ramy ( PVC, Drewno, Aluminium) + U szyby...........
    Trochę pomieszałeś
    Te literki są skrótami z angielskiego i oznaczają:
    Uf (frame) - rama, czyli jest współczynnikiem przenikania ciepła dla ramy lub złożenia rama/skrzydło/listwa przyszybowa
    Ug (glass) - szkło, określa z kolei ten współczynnik dla samej szyby.
    Uw (window) - okno, określa współczynnik dla całego okna .

  9. #23649
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Jakoś nie mam zaufania do szkła 3 mm w oknach a tym bardziej w balkonach i to bez ślemienia.
    Z tą parabolą wsp. U to niestety ale na tę chwilę nic się nie poradzi. Obawiam się, że możliwości w dotychczasowej technologii szyby zespolonej skończyły się. Szkło niskoemisyjne też już dotarło do przysłowiowej ściany. Jeszcze większa ilość powłok magnetronowych to większa utrata transparencji szkła.
    Jedyna nadzieja w technologii próżniowych zestawów szklanych. Może wreszcie technologią ich produkcji Europa dogoni Japonię.
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 07-02-2013 o 21:53
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #23650
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Trochę pomieszałeś
    Te literki są skrótami z angielskiego i oznaczają:
    Uf (frame) - rama, czyli jest współczynnikiem przenikania ciepła dla ramy lub złożenia rama/skrzydło/listwa przyszybowa
    Ug (glass) - szkło, określa z kolei ten współczynnik dla samej szyby.
    Uw (window) - okno, określa współczynnik dla całego okna .
    zgada się - niemieckojęzyczny jestem.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  11. #23651
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał GraMar Zobacz post
    Witam.
    Czy jest sens szukania okna, np Alfaline90+, ale zastosowanie DWU SZYB o jak najszerszym odstępie między nimi, np 40mm? Wentylacja grawitacyjna.

    Co myślicie, powietrze jest bardzo dobrym izolatorem? Czy robi się tak odlegle rozmieszczone szyby?
    Interesują mnie tylko białe profile.
    Jeden z moich dostawców ma takie okno - 6komorówka ze "zwykłą szybą. Ma ładny dopisek "comfort" w nazwie. I niższą cenę. Ale wg mnie to rozwiązanie bez sensu. Jak już ma być taniej to zwykła 5komorówka.

  12. #23652

    Domyślnie

    Witajcie, czy jest jakiś maksymalny limit szklenia dla pakietu z szybą 4mm? Gdzieś mi się kołacze, że max to 3m2 i jak dostaję ofertę na okno 3,7m2 z pakietem 4/18/4/18/4 to nie wiem czy błąd jest w ofercie czy w moja pamięć szwankuje (raz tak mam przy profilu Schuco Si82, drugi raz przy Veka 82).

  13. #23653

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarco Zobacz post
    Witajcie, czy jest jakiś maksymalny limit szklenia dla pakietu z szybą 4mm? Gdzieś mi się kołacze, że max to 3m2 i jak dostaję ofertę na okno 3,7m2 z pakietem 4/18/4/18/4 to nie wiem czy błąd jest w ofercie czy w moja pamięć szwankuje (raz tak mam przy profilu Schuco Si82, drugi raz przy Veka 82).
    Z tym limitem bywa różnie, różni producenci podają 3,3 albo 3,5 m2. Jeśli okno ma 3,7 to szyba może się mieścić w normie. Inna sprawa że taka szybka + dzieciaki........
    Zapytaj o dopłatę za hartowanie.

  14. #23654

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Z tym limitem bywa różnie, różni producenci podają 3,3 albo 3,5 m2. Jeśli okno ma 3,7 to szyba może się mieścić w normie. Inna sprawa że taka szybka + dzieciaki........
    Zapytaj o dopłatę za hartowanie.
    dzięki za info - rozumiem, że sprzedawca i przede wszystkim fabryka oferują prawidłowy pakiet i mam się tym nie przejmować

    hartowana szyba będzie

  15. #23655
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał zarco Zobacz post
    dzięki za info - rozumiem, że sprzedawca i przede wszystkim fabryka oferują prawidłowy pakiet i mam się tym nie przejmować
    no ... ja bym tam nie był taki pewny

    Pozdrawiam

  16. #23656
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Z tym limitem bywa różnie, różni producenci podają 3,3 albo 3,5 m2. Jeśli okno ma 3,7 to szyba może się mieścić w normie. Inna sprawa że taka szybka + dzieciaki........Zapytaj o dopłatę za hartowanie.
    plus temperatura na zewnątrz minusowa, już wystarczy zero by pakiet w środku był cieńszy o kilka milimetrów i wszystkie współczynniki o które się walczy biorą w łeb.

    Nie rozumiem tych, co mają duże przeszklenia do samej podłogi w normalnej szybie - może to uraz z dzieciństwa, kiedy to wpadłem po ramię w przeszkolone drzwi i po dziś dzień mam sznyty na przedramieniu czy może nadwrażliwym jestem - ale takich "oszczędności" nie rozumiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #23657
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarco Zobacz post
    Witajcie, czy jest jakiś maksymalny limit szklenia dla pakietu z szybą 4mm? Gdzieś mi się kołacze, że max to 3m2 i jak dostaję ofertę na okno 3,7m2 z pakietem 4/18/4/18/4 to nie wiem czy błąd jest w ofercie czy w moja pamięć szwankuje (raz tak mam przy profilu Schuco Si82, drugi raz przy Veka 82).
    Jest kilka "limitów" , jednak u nas dziwnie przyjęło się spoglądać tylko na max powierzchnię szyby - najczęściej wynoszącą 3,2-3,5 m2.
    Kolejne, nie mniej ważne kryteria to np. dla szyb grubości 4 mm :
    - max bok kwadratu szyby - najczęściej w okolicach 130-140 cm . Oznacza to, że szyba o wymiarze 160 x 160 cm ma powierzchnię 2,56 mkw. i daleko jej do przekroczenia max powierzchni to jednak nie powinno się jej wykonać. Pod wpływem ciśnienia szyby zbliżają się do siebie, są prze to zimniejsze a spotykane efekty to zaroszone kółko na środku szyby.
    - max długość boku- ok. 240-250 cm
    - stosunek boków, nie więcej niż 1:6 czy 1:8.
    Podane parametry różnią się nieznacznie w zależności od szerokości ramki dystansowej czy producenta.

  18. #23658
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ostatnimi czasy dla mnie podstawowym limitem zaczyna być ciężar szyby, zdrowie ma się jedno i raczej nie wygrało się go na loterii a jakoś chętnych do pomocy przy wyładunku i oszkleniu nie widać
    Taka niewielka szybka 2,3 mb/ 2,0 mb, tak często spotykana w "nowoczesnych" projektach już wymaga szklenia 6mm a w pakiecie trzyszybowym (standardzie na dzisiejsze czasy) waży tylko 223 kilo a ekipa monterska to 2-4 ludzi - spokojnie BHP można między bajki włożyć.
    Pomijam kwestię zabezpieczenia się przed skutkami wpadnięcia w taką szybę - czy poprzez jej hartowanie czy laminowanie - jakoś na to kasy zawsze brakuje
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #23659
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    U brata fix ma 2,1x1,7m (oczywiście pakiet 3 szybowy) przyznam trochę waży, czyli nie spełnia kryteriów - na szczęście dolegliwości w postaci roszenia nie ma.

  20. #23660
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Jeszcze nie tak źle.
    3 x 2,7 m na 4-kach też się zdarzają - przesuwki.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 1183 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony