dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 121 z 1568
Pokaż wyniki od 2.401 do 2.420 z 31350
  1. #2401
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    zielone uszczelki już są od dawna a osiem komór też już jest.
    Najlepiej robić samemu.

  2. #2402

    Domyślnie

    Cytat Napisał w_dlugi
    Z tym dobrze i tanio nie jest tak do końca. Jak każdy budujący mam swoje doswiadczenia, ale mialem dwa przypadki gdzie naprawde mozna sie zdziwic. Mialem problem. Do znanego producenta materialow budowlanych zwrocilem sie z prosba o wskazanie autoryzowanej firmy, ktora wykonalaby u mnie prace. Dostałem liste, gdzie dwie firmy byly wskazane jako szczegolnie godne polecenia. Jedna znich w ogóle nie przedstawila mi oferty, ani nie poinformowala, że nie jest zainteresowana wykonaniem tej pracy (mimo, że w czasie spotkania na budowie wszystko było ok). Druga ofertę przedstawiła. Była ona ponad 3 razy wyższa niż od takich firm co takowej autoryzacji nie mają. Zależało mi, żeby prace były wykonane prawidlowo, więc się na to zgodziłem. Przyjechała ekipa, faktycznie wszyscy w firmowych ubrankach, firmowy porządny samochód, z wydrukawanymi wszystkimi "autortyzacjami". Faktycznie dobrze wyposażona w narzędzia.
    Przystąpili do pracy. Przyglądałem się ich pracy, ale to co robili wydawalo mi się nielogiczne. Na moje uwagi odpowiadali, że tak to ma być i koniec. OK. W nocy komputer, internet i pościągałem materiały techniczne z opisami i rysunkami. Na drugi dzień pytanie do szefa ( który też te prace wykonywał): czy to co mam na rysunkach jest narysowane dobrze - odpowiedź twierdząca. Drugie pytanie: dlaczego on zrobił to inaczej: wzruszenie ramionami. Zaprosiłem inspektora z firmy polecającej na oględziny: jak zobaczył to się złapał za głowę.
    Chciałem tylko stwierdzić jedno: nie ma bezpośredniego przełożenia ceny na jakość.
    Juz kiedys dyskutowałem z Jareko na temat jakośc/cena wśród braci budowlanej. Jesteś kolejna osoba która daje dowód na to że wysoka cena za usługę wsród budowlańców nie przeklada sie na jakość. I dlatego jestem zwolennikiem zatrudniania panów z byłych państw CCCP pod odpowiednim nadzorem. Wyjdzie i taniej i lepiej o czym sie juz przekonałem wielokrotnie! Iwan czy Misza nie da przecież w "Wybiórczej" ogłoszenia o pracę, musi robić dobrze i sprawnie żebym go polecił dalej bo to czesto jedyny sposób na znalezienie roboty w Polsce.
    Tam gdzie mieszkam jest gośc ze wschodu z synem która od lat przyjeżdza w zezonie wiosenno zimowym i sa rozchwytywani bo pracują swietnie i przez te kilka lat wyrobili sobie opinię i ludzie maja zaufanie do nich.

  3. #2403

    Domyślnie Okna

    Polecam przepiękne Thermoplast w machoniu nie jest tak drogo jak sie wydaje ale masz okna na lata 5 komór. Ale serwis nie jest najlepszy..
    :P

  4. #2404
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    smartcat - nie chce juz do tego watku powracac gdyz mam odmienne zdanie w branzy ktora bardzo dobrze znam i wiem co za ile mozna - nikt mi nie wmowi ze material mozna kupic po nizszych cenach o 50-70% chyba ze jakis sklad budowlany sie obrobi, nikt mi nie wmowi ze mozna wykonac prace zwazana z montazem okien za stawke ponizej kosztu zakupu materialow - nie wazne czy bedzie to Misza czy CHing Lau cos tam Moge sie wypowiadac na temat swej branzy i wiem (co Pchelek potwierdzil nie raz) ze jest jednak przelozenie jakosci na cene wyrobow jakimi jest stolarka szeroko ruzumiana (czy pvc czy drewno czy aluminium) Stad coraz wuieksze mje przerazenie jak slysze i widze co w branzy sie dzieje
    - od producentow zaczynajac - czyzby wszyscy z super atrakcyjnymi ofertami kradli profil? watpie - w takim razie gdzie indziej koszty zbijaja? Moze pracownikom nie placa? tez malo prawdopodobne. Moze zamiast stali kije od szczotek? cholera wie ale kazda atrakcyjna cenowo oferta jest dla mnie podejrzana i szukam - juz znalazlem w Salamandrze dostepnym w Castopramie i jak sie czlowiek uprze znajdzie w takiej sytuacji cos co oszczednosci daje i kilku innych o ktorych nie czas i miejsce tu pisac
    - po montazystow kupujacych pianki z magazynow co juz kilka lat po terminie przydatnosci maja, oszukujacych na wypelnianiu dziur, dajacych gwozdzie zamiast kolkow, dajacych kolki do szybkiego montazy w szczelinowke gdzie palcem wyjac je mozna - zamiast odpowiednich, uzywajacych gipsu do obrobek zewnetrznych wiedzac ze za kilka lat sie to rozsypie i odpadnie i wiele wiele innych kantow o ktorych wiem i nie wiem jeszcze
    Zgadzam sie z tym ze Misza zrobi taniej - ale ta metoda moze juz niebawem jakis Misza spowoduje ze na Kuronowke pojdziesz gdyz twa robote za marny grosz wykona i tak samo dobrze jak ty i okazesz sie zbedny - czeg ci nie zycze
    A najdowcipniejsze jest to ze tak naprawde przy wymianie okien walczy sie o kwoty majace sie nijak do kosztu calego remontu czy budowy
    Ale to temat na inne opowiadanie

  5. #2405
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    i mala korekta cen hehehe ta tasma o ktorej mowilem nie nadaje sie do okien - niestety - nadajaca sie ma cene juz inna - 11,- brutto za 1 metr!!!
    Pchelek - czy znajdzie sie klient ktory za sama tasme tyle zaplaci? a jeszcze koszt piany, dybli czy kolkow, materialow do tynkowania, pracownicy, dojazd, i inne koszty o ktorych nie czas i miejsce wspominac i bynajmniej nie chodzi o wczasy na Majorce dla szefa
    Czy znajdzie sie? jak sadzisz?

  6. #2406

    Domyślnie

    Cytat Napisał Boo
    No to ja mam pytanie na temat okien :
    Zakupiliśmy okna Urzędowskiego meranti z "ciepłą" ramką pomiędzy szybami. Czy ta ramka rzeczywiście lepiej izoluje, czy to jakiś nowy bajer?
    Oczywiście, że "ciepła ramka" coś daje
    Poniżej porównanie współczynnika przenikania ciepła okna z róznymi rodzajami ramek (aluminiową, ze zwykłaj stali, ze stali nierdzewnej, tworzywa sztucznego firmy Thermix).



    tabela pochodzi z artykułu na temat "ciepłych ramek" z kwartalnika OKNO

  7. #2407

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Mareczku - wlasnie to ostatnie pytanie dreczy mnie ogromnie - jak wytrwac - zanim ludzie dojrzeja do tej prawdy zyciowej sporo jeszcze wody w wisle uplynie - a ja juz o lasce zgarbiony chodzic bede hehehe
    nie da sie tak naprawde i dobrze i tanio - to jakby wyklucza sie wzajemnie - dzis szlag mnie lekko trafil jak kupowalem tasme rozprezna na montaz - zdrozala ogromnie - najtansza (a ona w wiekszosci wypadkow nie nadaje sie do montazu okien) kosztuje juz 3,20 netto za metr biezacy - i jak to klientowi wytlumaczyc? piana juz od 16 w gore (netto) za puszke ktora przy dobrym wymiarowaniu raptem 2 okna O-34 obskoczysz (choc znam takich co jedna puszka i 6 potrafia - a ze pozniej lod na scianach..... ) oj oj oj dlugo by narzekac...... dlugo..... ale jakos przetrwac musimy
    Jedyne wyjście to dopasować sie do wymogów rynku

  8. #2408

    Domyślnie

    Zgadzam sie z tym ze Misza zrobi taniej - ale ta metoda moze juz niebawem jakis Misza spowoduje ze na Kuronowke pojdziesz gdyz twa robote za marny grosz wykona i tak samo dobrze jak ty i okazesz sie zbedny - czeg ci nie zycze
    A najdowcipniejsze jest to ze tak naprawde przy wymianie okien walczy sie o kwoty majace sie nijak do kosztu calego remontu czy budowy
    Ale to temat na inne opowiadanie
    [/quote]
    Jareko, ja na Ciebie nie chce napadać bo równy gosc jesteś i pewno gdybym akurat zagladał na forum jak mi mieli montować okna to zwróciłbym sie do Ciebie z sympatii ogólnej i umiejetnosci które posiadasz bys to Ty mi je zamontował ( a tak na marginesie to w tym poscie nie chodziło mi w szczególnosci o montazystów okien ale o prace ogólnobudowlane czego wyraznie może nie zaznaczyłem ale nasza dyskusja kiedys kreciła sie wokół całej branży budowlanej jako takiej i w tym kontekscie sie wypowiadałem). Wkurzyło mnie jednak to że ekipa autoryzowana od tzw "mercedesa" wsród okien za przyzwoite pieniadze które dałem napsuła mi troche krwi.
    Masz też racje że może kwoty o które walczymy to w relacji do całego kosztu budowy czy powaznego remontu nie sa znaczne ale "grosik do grosika i zbierze się złotówka" Ja juz przeczwiczyłem takie ekipy które dawały mi ceny 100% 150% odbiegajace od rynkowych - oni perfidnie szukaja frajerów którzy nie orientuja się wcale na rynku usług budowlanych bo przecież nie każdy musi ( idziesz do dealera toyoty to wiesz że mniej wiecej ceny za ten sam produkt w różnych salonach bedą podobna ale NIE W BUDOWNICTWIE tu jest pełna dowolność) - a nuz frajer da sie zlapać. To chyba nie jest uczciwe. Albo sa nieuczciwi bo prosząc o wycene np za zrobienie łazienki zapomna uwzglednić szlifowania pod katem i potem raptem koszt połozenia 1M2 glazury wzrasta o 100%, itp,itd.
    Szanuje pracę fizyczna ale wydaje mi się ze przesadą są wygórowane stawki za roboty które może zrobić dobrze Misza za stawke nizsza.
    Mam nadzieja ze jednak prace bedę miał bo u mnie tak zupełnie prosto nie mozna zamienić Michała na Miszę - za co dziekuje bogu i rodzicom co mi ambicje i motywacje do nauki starali sie "wkopać" do łba choć nie przychodziło to im łatwo
    Pozdrawiam

  9. #2409
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał G0ŚĆ
    Cytat Napisał jareko
    Mareczku - wlasnie to ostatnie pytanie dreczy mnie ogromnie - jak wytrwac - zanim ludzie dojrzeja do tej prawdy zyciowej sporo jeszcze wody w wisle uplynie .....
    Jedyne wyjście to dopasować sie do wymogów rynku
    A coz ja innego czynie? staram sie jak moge i jakos trwam choc coraz trudniej balansowac na krawedzi oplacalnosci i wobec czesto nieuczciwej konkurencji

  10. #2410
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał smartcat
    Zgadzam sie z tym ze Misza zrobi taniej - ale ta metoda moze juz niebawem jakis Misza spowoduje ze na Kuronowke pojdziesz gdyz twa robote za marny grosz wykona i tak samo dobrze jak ty i okazesz sie zbedny - czeg ci nie zycze
    A najdowcipniejsze jest to ze tak naprawde przy wymianie okien walczy sie o kwoty majace sie nijak do kosztu calego remontu czy budowy
    Ale to temat na inne opowiadanie
    Jareko, ja na Ciebie nie chce napadać bo równy gosc jesteś i pewno gdybym akurat zagladał na forum jak mi mieli montować okna to zwróciłbym sie do Ciebie z sympatii ogólnej i umiejetnosci które posiadasz bys to Ty mi je zamontował ....
    ..... za co dziekuje bogu i rodzicom co mi ambicje i motywacje do nauki starali sie "wkopać" do łba choć nie przychodziło to im łatwo
    Pozdrawiam
    To jak widze i Twoi i moi rodzice mieli klopoty hehehehehe
    Co do reszty - masz racje - ceny czesto sa z sufitu jesli chodzi o ogolna budowlanke - ja skkupiam sie na swoim podworku gdzi jakby roznica w cenie jest niewielka bo jak sie ma cena za wymiane okna typu "szwedzkiego" za 35 do 45 zl netto za metr i jakos wiekszych rozbieznosci nie ma. Smiesza mnie czasem wyceny w stylu - oddzielna stawka za wyrwanie, oddzielna za wstawienie oddzielna za obrobke - wszystko po to by omamic klienta
    a swoja droga - JA CI TE OKNA WSTAWIALEM??? hmmm..... utajniles sie bo jakos skojarzyc nie potrafie a pamiec jeszcze czasem mam dobra No moze nie ja osobiscie ale moi pracownicy ale zawsze ..... to JA
    I jeszcze Ci nie wylecialy? hehehee....
    A za uznanie dla mej osoby slicznie dziekuje - gdyby jeszcze w domu tak mnie cenili hehehehe

  11. #2411

    Domyślnie

    Hej,

    do osób, które mają szprosy w drzwiach balkonowych...

    Czy zamawialiście takie drzwi z belką usztywniającą biegnącą przez środek?
    Trochę to szpeci... A czy ma jakieś walory funkcjonalne?
    Czy przy standardowej wysokości takich drzwi /235cm?/ stosowaliście 10 czy 12 pól?
    Marcin proj. FIESTA MTM

  12. #2412

    Domyślnie

    a swoja droga - JA CI TE OKNA WSTAWIALEM??? hmmm..... utajniles sie bo jakos skojarzyc nie potrafie a pamiec jeszcze czasem mam dobra No moze nie ja osobiscie ale moi pracownicy ale zawsze ..... to JA
    I jeszcze Ci nie wylecialy? hehehee...
    Bez obawy miażdzochy ani Alzheimera jeszcze nie masz - nie Ty instalowałeś okienka ( śliczne zreszta, bo drewniane kryte lakierem transparentnymi, mimo zem chłop nie baba to wciąz wpadam w zachwyt jak na nie patrzę! -
    Pisałem jedynie ze skorzystałBYM z Toich usług gdybym sledził to forum uwazniej.

  13. #2413
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin Czyczerski
    Czy zamawialiście takie drzwi z belką usztywniającą biegnącą przez środek?
    Trochę to szpeci... A czy ma jakieś walory funkcjonalne?
    Czy przy standardowej wysokości takich drzwi /235cm?/ stosowaliście 10 czy 12 pól?
    walory uzytkowe sa zwlaszcza przy tej wysokosci drzwi - o ile mnie pamiec nie myli to juz we wszystkich sytemach poprzeczka MUSI byc a co do ilosci pol - to zalezy tylko od ciebie - kwestia gustu a poza tym popatrz jak takie szprosy w drzwiaxh beda graly z innymi oknami

  14. #2414

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Marcin Czyczerski
    Czy zamawialiście takie drzwi z belką usztywniającą biegnącą przez środek?
    Trochę to szpeci... A czy ma jakieś walory funkcjonalne?
    Czy przy standardowej wysokości takich drzwi /235cm?/ stosowaliście 10 czy 12 pól?
    walory uzytkowe sa zwlaszcza przy tej wysokosci drzwi - o ile mnie pamiec nie myli to juz we wszystkich sytemach poprzeczka MUSI byc a co do ilosci pol - to zalezy tylko od ciebie - kwestia gustu a poza tym popatrz jak takie szprosy w drzwiaxh beda graly z innymi oknami
    Inaczej, co?

    ... pęknie szyba?!
    Marcin proj. FIESTA MTM

  15. #2415
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    jareko ty tu dyskutujesz a na innym forum fachowcy w jedną godzinę zamontowali 11 okien. Ciekaw jestem czy je rzucali z samochodu w otwory okienne i kiedy mieli czas na wiercenie otworów. Sama piana wiąże godzinę. To tak na marginesie dla rozśmieszenia.

  16. #2416
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Pchełek, zadzwoń do mnie, bo zakosili mi komóre i nie mam kontaktu do Ciebie.

    Pozdrawiam

  17. #2417

    Domyślnie

    Polecam Wszystkim którzy szukają dobrego fachowca od okien. Gośc nazywa się Piotr Grabowski i mieszka w Częstochowie. Ten facet to dla mnie taki dinozaur. Spokojny, opanowany, nie przeklina. Wszystko wytłumaczy. No i ma wiedzę i doświadczenie. A jego narzędzia, wszystko sprawne, czyste, zadbane. Osobiście widziałem jak na koniec każdej dniówki, a czasem było bardzo późno, wszystkie, najdrobniejsze elementy sprzętu i narzedzi były dokładnie czyszczone. Jak on mówi że jest tego i tego dnia o tej i o tej godzinie to tak jest. I najważniejsze, on nie pozwala Inwestorowi na fuszerkę, chcesz zaoszczędzić kosztem jego roboty lub dobrych materiałów, to nie z nim. Naprawdę współpraca z tym panem to świetna sprawa. ( i wcale nie jest drogii)
    BBJ

  18. #2418
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    jareko ty tu dyskutujesz a na innym forum fachowcy w jedną godzinę zamontowali 11 okien. Ciekaw jestem czy je rzucali z samochodu w otwory okienne i kiedy mieli czas na wiercenie otworów. Sama piana wiąże godzinę. To tak na marginesie dla rozśmieszenia.
    Pchelek - to nie rozsmiesza - ta zalamuje i najbardziej to ze ludzie sie na to godza
    Na iwestycji mozna maksimum brygada trzyosobowa zamontowac na gotowo w ciagu calego dnia (16godzin wytezonej pracy) maksimum 30 okien - z owierceniem, opianowaniem bez obciecia piany i foliowania. Raz to przezylem gdyz nastepnego dnia byl odbior - na koniec dnia wszyscy na pysk padlismy - to byl bieg po zdrowie - nie przesadzam - wszystko w biegu ale z zachowaniem zasad
    A to co robia inni fachwocy - kilku takich do mnie do pracy chcialem przyjac - i wiesz co? zalamc sie mozna - kazdy madrzejszy od wszystkich z nas tutaj - co to oni nie poitrafia - a pamietam jak dostalismy transport na ministerstwo - to dwu od razu jak okna zobaczyli - uciekli, nastepny w polowie rozladynku odpadl i zmyl sie po angielsku, jeden taki jak zaczal ze mna polemizowac ze przeciez piana ma napisane ze jest "piana montazowa" to juz zadnych dybli i kotew nie wymaga to na zbity pysk natychmiast wylecial- bo dupa z niego a nie fachowiec.
    Moi pracownicy nie maja ladnych firmowych kubraczkow, jezdza tylko ledwo dyszacym Truckiem ale moga niejednego "fachowca" zagiac w technice i sposobie montazu - sami mnie czasem swoja inwencja zaskakuja ale czasem lenistwem takze choc do sposobu montazu przyczepic sie nigdy nie moge - czasem sam na ich obserwacjach sie takze ucze - gdyz osobiscie okien zawodowo juz hmmmm..... kilka miesiecy nie wstawialem

    Rafal storm i inni- wlasnie cos takiego mi sie marzy - polecac kazdego wartego polecenia - z imienia i nazwiska a ganic - wrecz wypier.... z branzy takze z imienia i nazwiska tych co klientow w bambuko robia kase za gnioty biorac
    zarowno montazystow jak i producentow - taki ranking z calgo kraju zrobic - opublikowac i aktualizowac - wtedy najlepsi prace bede miec a nie tracic ja na rzecz tych co robote pir..... i powoduje za dobra opinia o RZEMIESLNIKACH zanika - a do montazu okien potrzebny jest RZEMIESLNIK a nie "fachowiec"
    Takze wymusi dbanie o dobre swoje imie i ciagle doskonalenie swych umiejetnosci tak by gwarancja na montaz nie byla tylko papierem ale faktem

  19. #2419
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin Czyczerski
    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Marcin Czyczerski
    Czy zamawialiście takie drzwi z belką usztywniającą biegnącą przez środek?
    Trochę to szpeci... A czy ma jakieś walory funkcjonalne?
    Czy przy standardowej wysokości takich drzwi /235cm?/ stosowaliście 10 czy 12 pól?
    walory uzytkowe sa zwlaszcza przy tej wysokosci drzwi - o ile mnie pamiec nie myli to juz we wszystkich sytemach poprzeczka MUSI byc a co do ilosci pol - to zalezy tylko od ciebie - kwestia gustu a poza tym popatrz jak takie szprosy w drzwiaxh beda graly z innymi oknami
    Inaczej, co?
    ... pęknie szyba?!
    w ekstermalnej sytacji - TAK - peknie szyba!!! (oczywiscie - by nie bylo nie porozumien - mowimy o poprzeczce w drzwiach balkonowych) - Ale realnie rzadko sie to zdarza - po prostu skrzydlo jest wiotkie i bedziesz mial klopty z jego zamykaniem - juz nie zamkniesz trzymajac tylko klamka - bedziesz musial dociskac rekoma a poza tym haczyc ci bedzie latem w polowie wysokosci skrzydlo o oscieznice ale to jeszcze nie koniec - z biegiem czasu i dzialnia czynnika "t" (temperatury) zgrzewy ci sie odksztalca i zabraknie juz mozliwosci regulacji okuciami i trzeba bedzie wypierac skrzydlo szyba i co kilka lat tak czynic
    Nie darmo ktos pewne zasady wypracowal by w imie estetyki go naginac - mnie cos takiego zrobili w KBE - po trzech latach juz regulacja sie skonczyla i teraz bawie sie co kilka lat podkladkami pod szyba by nie wymieniac calosci - ale tak tez mozna jak ktos sie uprze ( w moim wypadku - byla zona sie uparla - stad tez jest byla zona )

  20. #2420
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ponowie apel - udostepnie swoja strone i zrobmy wreszcie ranking dobrych i zlych - to chyba najlepsza metoda by dobrzy mieli co robic a zli czym innym sie zajeli a nie krew nam psuli

Strona 121 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony