dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1221 z 1568
Pokaż wyniki od 24.401 do 24.420 z 31350
  1. #24401
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    To mogą być złudne marzenia. Polak potrafi
    No tak, masz racje. Zawsze w trakcie pracy moze cos wypasc nie chcacy z reki....

  2. #24402
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Na szczescie przy montazu okien w MOWO tynkarz nie bedzie mial co spie....c
    można oj można

    Pozdrawiam

  3. #24403
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Kij w mrowisko? Sądzisz że my tego nie wiemy? Nie pamiętam by licząc zyski ciepła na pakietach trzyszybowych wyszły mi gdzieś większe oszczędności niż 300 zł/rocznie dla domu.. Zauważ że większość firm w reklamach podaje kwoty skumulowane dla cyklu życia okna - czyli ok 20lat.

    W tym tygodniu na jakiejś budowie spotkałem tynkarza (który zarazem budował swój dom). Od słowa do słowa doszło do folii.. ów Pan wybuchł ze złości - dla niego to samo zło. Z dumą powiedział, że ostatnio je powycinał u klienta, bo tynk mu odpadał..
    Zmierzam do tego, że rozmawiając o montażu warstwowym trzeba pytać jak się ma ta taśma trzymać muru..
    tynkarza "pod sąd"

    a co do tematów to niestety coraz częściej widzę, że inwestorzy chcą i stosują tego typu rozwiązanie ale montaż jest ..... delikatnie mówiąc kiepski.


    Pozdrawiam

  4. #24404
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Też myślę że głównym problemem był sam montaż taśm. Odniosłem wrażenie, że wycięcie odbyło się za zgodą Inwestora, a to by świadczyło że ten został jedynie naciągnięty na "ciepły montaż" bez wdawanie się w zrozumienie tematu.
    A ja notorycznie widzę "latające" taśmy których nikt nawet nie próbuje kleić do muru (bo zapewne nie wie po co miałby to robić?).
    Jeszcze jedno - w cenniku jednej z firm z branży nie znalazłem takiej pozycji jak klej...

  5. #24405

    Domyślnie

    Czyżby chodziło Ci o S... ? też mnie to zaskoczyło, że taśmy bez kleju mają w ofercie.... a kleju brak

  6. #24406
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RafBed

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    61

    Domyślnie

    Witam,
    To, żeby awantur w domu nie było godzę się na okna drewniane (początek budowy - jesień 2013). Tzn zawsze bardziej misię podobały, jednak mniej funduszy ostanie się na piwka przy wykańczaniu .
    Ściany BK 24 + 20 styropian (myślę jeszcze o silikatach), wentylacja grawitacyjna, ogrzewanie gazowe podłogowe po całości. Powierzchnia okien - ok 18,5 m2.
    Najtańszą wycenę jaką otrzymałem (dobra sprawdzona firma, z dala od wielkiego miasta) to 14,500zł (wliczony szpros wiedeński dzielący okno na pół, montaż na taśmy). Profil 68, szyba 1,1, okucia Roto.
    I teraz pytanie moje pytanie.
    Czy warto dopłacić 4000zł do okien (ten sam producent) o profilu 88, szyba 0,5. Rzecz jasna będzie to z kredytu. Więc cena x2. Jeśli wybór pada na tańszą wersję, czy może zrezygnować z montażu na taśmy. Kwota pomniejszy się o ok tysiaka .
    Będę wdzięczy za wszelakie rady i sugestie.
    Pozdrawiam
    Rafał

  7. #24407

    Domyślnie

    Teoretycznie licząc to powinieneś zaoszczędzić na m2 okna około 20-30 zł rocznie. Czy się opłata przelicz sobie sam.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  8. #24408
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RafBed

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Teoretycznie licząc to powinieneś zaoszczędzić na m2 okna około 20-30 zł rocznie. Czy się opłata przelicz sobie sam.
    Dzięki.
    No właśnie, zwrot nastąpi (budowa z kredytu) po ok 15 laty. Więc mało opłacalny biznes. Chyba

  9. #24409
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Czy to "kiepski" interes to się okaże

    Co do montażu to i tu i tu powinien być PRAWIDŁOWY i oszczędzanie na nim to nie jest najlepszy pomysł.

    Pomyśl jeszcze o samym komforcie przebywanie w pomieszczeniach wszak okna to nie tylko osławiony współczynnik UW ale o tym zapewne więcej powiedzą sprzedawcy stolarki nie ja

    Pozdrawiam

  10. #24410
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    iti19

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a co uważacie o wyborze klamek?

  11. #24411
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał iti19 Zobacz post
    a co uważacie o wyborze klamek?
    Klamki trzeba wybrać - niwątpliwie. Chyba że towar nie przewiduje takiej opcji. A to się zdarza zwykle tylko tam, gdzie liczy się najniższa cena, bo jest jasne, że klamka będzie tam najtańśza, za 2 zł i jest szansa że jeśli będzie używana to nie wytrzyma 2 lat i sprzedawca będzie musiał ją wymienić. O ile będzie nadal istniał, bo mam wątpliwości - systematycznie przychodzą do mnie tacy klienci z resztkami klamek szukając nowych.
    Jeśli najtańsza klamka kosztuje 2-4zł, to zamiennik metalowy będzie dostępny za 6-8. Za 12-20zł można mieć klamkę Hoppe, zwykle z funkcją secustic która nie tylko będzie ładna, trwała ale przede wszystkim sprawi że okno będzie działało płynnie i lekko (to wrażenie subiektywne, w dodatku zależy od okna

  12. #24412
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    iti19

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no właśnie w kilku firmach dostałam oferty z klamkami hoppe a w kilku zwykłe za ok 4zł netto
    Do tego niektórzy chcą dopłaty za kolor szary lub antracyt, u niektórych jest on w palecie podstawowej, średnia dopłata za kolor to 600-900zł. Już zaczynam się zastanawiać czy taki nietypowy kolor mi potrzebny Dla orientacji napiszę, że wszystkie te oferty o których pisze dotyczą okien na profilu Veka

  13. #24413

    Domyślnie

    Mój dostawca na Vece dopiero niedawno wprowadził kolor antracytowy do palety kolorów podstawowych. Dobre posunięcie, bo coraz więcej osób kupuje ten kolor. i mi też się podoba jeśli jest fajnie zestawiony z całością.

  14. #24414

    Domyślnie

    Co do klamek secustic (czy to firmy Hoppe czy Roto obojętne, taka sama jakość, tutaj decyduje kwestia gustu) warto nawet dopłacić te 200-300 złotych, odczucie działania przy takim samym oknie z klamkami secustic i zwykłymi zupełnie rożnie, oczywiście na korzyść secucticów

  15. #24415
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Na szczescie przy montazu okien w MOWO tynkarz nie bedzie mial co spie....c

    Chodzi Ci o montaż z taśmami rozprężnymi? Przecież wówczas trzeba przewiercać ościeżnice i je tak przymocowywać do muru?
    To nie szkoda okien, a jak one będą pracowały przy ogromnych zmianach temperatury. U mnie, np największe okna są od południa i zachodu /na avatarku widać tylko wschodnią stronę i południe/.

  16. #24416
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaku Zobacz post
    Co do klamek secustic (czy to firmy Hoppe czy Roto obojętne, taka sama jakość, tutaj decyduje kwestia gustu) warto nawet dopłacić te 200-300 złotych, odczucie działania przy takim samym oknie z klamkami secustic i zwykłymi zupełnie rożnie, oczywiście na korzyść secucticów
    A jakie klamki najlepiej zamawiać do białego PCV, aby wszystkie skrzydła miały kluczyki?

    Czy klamka z kluczykiem jest trudniejsza do zniszczenia i wtargnięcia z zewnątrz?

    Miłego dnia.
    Ostatnio edytowane przez GraMar ; 11-06-2013 o 05:26

  17. #24417
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał GraMar Zobacz post
    Chodzi Ci o montaż z taśmami rozprężnymi? Przecież wówczas trzeba przewiercać ościeżnice i je tak przymocowywać do muru?
    To nie szkoda okien, a jak one będą pracowały przy ogromnych zmianach temperatury. U mnie, np największe okna są od południa i zachodu /na avatarku widać tylko wschodnią stronę i południe/.
    W systemie MOWO oscieznica jest przykrecana do profili a nie do muru.
    Wejdz na tego linka, pozdrawiam.
    http://www.jareko.pl/montaz/montaz-w...ieplenia-mowo/
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #24418
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    W systemie MOWO oscieznica jest przykrecana do profili a nie do muru.
    Wejdz na tego linka, pozdrawiam.
    i jeśli uważasz, że taki sposób montażu załatwia problemy z dalszymi pracami jak ocieplenie i tynkowanie to jesteś w błędzie. Zarówno ten system jak i każdy inny wymaga odpowiednio wykonanych prac wcześniejszych jak i bardzo dużej dokładności w wykonaniu takiego montażu co biorąc pod uwagę "kulturę" budowania w naszym kraju jest wielce wątpliwe.

    Pozdrawiam

  19. #24419
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał RafBed Zobacz post
    ...
    Czy warto dopłacić 4000zł do okien (ten sam producent) o profilu 88, szyba 0,5. Rzecz jasna będzie to z kredytu. Więc cena x2. Jeśli wybór pada na tańszą wersję, czy może zrezygnować z montażu na taśmy. Kwota pomniejszy się o ok tysiaka .
    ...
    Rafał
    Oczywiście, że warto - oszczędnośći na ogrzewaniu gazem u mnie spore.
    Wymieniłem okna pvc z szybami 1,1 na 0,7 w profilu drewnianym 78 mm.
    Wymieniłem na drewno bo się pvc powyginały po 10 latach intensywnego użytkowania - skrzydło balkonowe i skrzydła okienne. Wiało aż się foranki ruszały a zimą we mrozy lód się tworzył od wewnątrz na oknach.
    Walcz o każe U okna bo za 10 lat m3 gazu będzie kosztował ze 3 x więcej niż dzisiaj.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  20. #24420
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Oczywiście, że warto - oszczędnośći na ogrzewaniu gazem u mnie spore.
    Wymieniłem okna pvc z szybami 1,1 na 0,7 w profilu drewnianym 78 mm.
    Wymieniłem na drewno bo się pvc powyginały po 10 latach intensywnego użytkowania - skrzydło balkonowe i skrzydła okienne. Wiało aż się foranki ruszały a zimą we mrozy lód się tworzył od wewnątrz na oknach.
    Walcz o każe U okna bo za 10 lat m3 gazu będzie kosztował ze 3 x więcej niż dzisiaj.
    U jest oczywiście też ważne ale ten parametr u mnie jest akurat na trzecim miejscu a na pierwszym klasa szczelności, na drugim wodoszczelność.
    W moim przypadku jak tu już pisałem zmiana parametru U z 0,63 na 1,3 powoduje uszczerbek w wydatkach na ogrzewanie rzędu 100 zł/rocznie przy pompie i około 300 przy czystym prądzie - Przynajmniej tak mówi sławne OZC.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 12-06-2013 o 12:12
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 1221 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony