dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1223 z 1568
Pokaż wyniki od 24.441 do 24.460 z 31350
  1. #24441

    Domyślnie

    Ja właśnie jestem po montażu okien na profilu rehau euro 86 dwustronny kolor, szyby 4*16*4*16*4 u-0,6, ciepła ramka, okucia roto, klamki secustic, wykucie starych okien wstawienie nowych z wysunieciem na pierwszy mur 1cm z "normalnym (cieplym)" montażem na taśmy, okna o powierzchni 29m2 i obwodzie 78mb wraz z parapetami zewnetrznymi z blachy zapłaciłem za wszystko 19600zl.
    Ostatnio edytowane przez teodor2424 ; 29-06-2013 o 07:02

  2. #24442
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    i.... ?
    mamy powiedzieć że to dużo? tanio? dobrze? Pewnie laikom to conieco powie (np. odpowiedz na pytanie ile kosztują okna do domu) - mi natomiast mówi niewiele...
    Doprecyzuj jaki producent, sprzedawca, jak montowane (np. jakie taśmy i jak klejone) itp. a będzie można coś więcej o tym myśleć
    Ale fajnie ze się cieszysz z zakupu

  3. #24443

    Domyślnie

    ma ktos jakies opinie na temat profilu Veka Softline 82 ?

  4. #24444

    Domyślnie

    Profil jest OK. Tylko, że to jeden (może najbardziej widoczny) z wielu elementów na które składa się okno. Ważne jest kto to złoży w całość (jaki producent) i kto zamontuje.
    Napisz coś więcej niż o samym profilu....

  5. #24445
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    O przepraszam - jakie opinie można mieć o profilu który jest od okołu roku na rynku i dopiero niektórzy producenci robią na nim okna.
    Jedyne co pozostaje to zaufać marce

  6. #24446
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    O przepraszam - jakie opinie można mieć o profilu który jest od okołu roku na rynku i dopiero niektórzy producenci robią na nim okna.
    Jedyne co pozostaje to zaufać marce
    Mało tego nie ma do niego praktycznie żadnych badań - chyba że są ukryte dla wtajemniczonych, a na pytanie o nie producenci odpowiadają że są takie jak dla 90
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #24447
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TERESA1510

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    SIERADZ
    Kod pocztowy
    98-200
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam ma ktoś opinie o oknach m&s wood look

  8. #24448
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał TERESA1510 Zobacz post
    Witam ma ktoś opinie o oknach m&s wood look
    Pytasz czy warto? Sama odpowiedź sobie na pytanie czy Ci się to podoba.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MS DSC01843.JPG
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	28,5 KB
ID:	198332
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MS DSC01845.JPG
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	34,4 KB
ID:	198333

  9. #24449

    Domyślnie

    Cytat Napisał _FIX_ Zobacz post
    Profil jest OK. Tylko, że to jeden (może najbardziej widoczny) z wielu elementów na które składa się okno. Ważne jest kto to złoży w całość (jaki producent) i kto zamontuje.
    Napisz coś więcej niż o samym profilu....
    akurat w moim przypadku montowac ma go firma Yest. lokalny producent okien, pozytywne opinie ma i dziala na rynku od 20 lat. zajmuja sie tez oczywiscie montazem. okna chce miec zamontowane 2 cm poza lico sciany. pozdrawiam.

  10. #24450

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Pytasz czy warto? Sama odpowiedź sobie na pytanie czy Ci się to podoba.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MS DSC01843.JPG
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	28,5 KB
ID:	198332
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MS DSC01845.JPG
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	34,4 KB
ID:	198333
    A skrzydło dlaczego nie jest HFL?
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  11. #24451
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    A skrzydło dlaczego nie jest HFL?
    Też jestem ciekaw. To okno stalo na ekspozycji organizacji zajmującej się zagraniczną promocją polskich okien.
    Wg reklam Ms skrzydło i ościeznica są pod kątem prostym. Na tym oknie skrzydło było HFL (czyli imitujące kąt prosty) od środka, a ościeżnica odwrotnie.
    Ale ja się nie znam i nie wiem czy Wood Look to tylko wygląd, czy coś więcej.
    Nawiasem mowiąc rynek stanął na głowie:
    plastik próbuje naśladować drewno (np. Ms czy też color full w Oknoplaście)
    a drewno upodabnia się do plastiku, np tu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie 1.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	33,1 KB
ID:	198383

  12. #24452
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Może taki był zamysł aby pokazać w jednym produkcie dwa różne sposoby zgrzewu obok siebie ?

    finlandia - a kto popsuł tak drewno ??

    pozdrawiam

  13. #24453

    Domyślnie

    Jako, że jest to moje pierwsze pytanie na tym forum, wszystkim mówię: dzień dobry!
    Zamierzam wymienić okna w bloku mieszkalnym i po przeczytaniu części wątku, zdecydowałem, że powinny być to okna Schuko (Heka) lub Alupast (Adamsa) lub może jakiś inny polecany przez Was producent.

    Głównym czynnikiem wyboru określonego modelu okna jest jak najlepsza akustyka, czyli chodzi mi o to jak najbardziej dopasować okna, aby bez sensu nie płacić za cuda. Nie wiem czy poniższe założenia są dobre, dlatego proszę o korektę i doradzenie:
    - potrójne uszczelki
    - potrójne szklenie
    - asymetryczne szyby np. 8x4x6
    - profil o gł. zabudowy ok. 80 mm

    Obecnie użytkowane okna drewniane (firmy nie znam, ale wiem, że już nie istnieje), raczej po 13 latach użytkowania nie są w dobrej kondycji - niektóre już trochę nadpróchniałe, przy silnym wietrze słychać świst + deszcz = trochę wody na jednym parapecie, pakiet dwuszybowy 2x4mm.
    Więc są to chyba mało szczelne i "ciche" okna.

    Dlatego zastanawiam się czy brnąc w powyższe założenia czy wybrać:

    - podwójna uszczelka,
    - pakiet dwuszybowy asymetryczny 8x6 lub inny
    - profil od 70 mm

    dzięki za rady

    ekspozycja okien PD-ZACH (b. duże nasłonecznienie), przy częstych silnych ZACH wiatrach (V piętro), w zimie ciągłe skraplanie wody w dolnych częściach okien
    Ostatnio edytowane przez gt4 ; 01-07-2013 o 15:59 Powód: dopisek

  14. #24454
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Też jestem ciekaw. To okno stalo na ekspozycji organizacji zajmującej się zagraniczną promocją polskich okien.
    Wg reklam Ms skrzydło i ościeznica są pod kątem prostym. Na tym oknie skrzydło było HFL (czyli imitujące kąt prosty) od środka, a ościeżnica odwrotnie.
    Ale ja się nie znam i nie wiem czy Wood Look to tylko wygląd, czy coś więcej.
    Nawiasem mowiąc rynek stanął na głowie:
    plastik próbuje naśladować drewno (np. Ms czy też color full w Oknoplaście)
    a drewno upodabnia się do plastiku, np tu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie 1.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	33,1 KB
ID:	198383
    To nie jest dobry pomysł połączenia dla drewna !
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  15. #24455

    Domyślnie

    Cytat Napisał gt4 Zobacz post
    Jako, że jest to moje pierwsze pytanie na tym forum, wszystkim mówię: dzień dobry!
    Zamierzam wymienić okna w bloku mieszkalnym i po przeczytaniu części wątku, zdecydowałem, że powinny być to okna Schuko (Heka) lub Alupast (Adamsa) lub może jakiś inny polecany przez Was producent.

    Głównym czynnikiem wyboru określonego modelu okna jest jak najlepsza akustyka, czyli chodzi mi o to jak najbardziej dopasować okna, aby bez sensu nie płacić za cuda. Nie wiem czy poniższe założenia są dobre, dlatego proszę o korektę i doradzenie:
    - potrójne uszczelki
    - potrójne szklenie
    - asymetryczne szyby np. 8x4x6
    - profil o gł. zabudowy ok. 80 mm

    Obecnie użytkowane okna drewniane (firmy nie znam, ale wiem, że już nie istnieje), raczej po 13 latach użytkowania nie są w dobrej kondycji - niektóre już trochę nadpróchniałe, przy silnym wietrze słychać świst + deszcz = trochę wody na jednym parapecie, pakiet dwuszybowy 2x4mm.
    Więc są to chyba mało szczelne i "ciche" okna.

    Dlatego zastanawiam się czy brnąc w powyższe założenia czy wybrać:

    - podwójna uszczelka,
    - pakiet dwuszybowy asymetryczny 8x6 lub inny
    - profil od 70 mm

    dzięki za rady

    ekspozycja okien PD-ZACH (b. duże nasłonecznienie), przy częstych silnych ZACH wiatrach (V piętro), w zimie ciągłe skraplanie wody w dolnych częściach okien

    a co myślicie o takiej ofercie okien pcv urzędowskiego (z ciepłym montażem):
    Profil: BluEvolution
    Kolor: OKLEINA DWUSTRONNA ORZECH
    Szklenie: U=0,5 W/m2K
    Okucia: WINKHAUS
    Dodatki: KLAMKI F4 osłonki na okucia F4
    L.p. Wymiary (szer.Xwys.), podział, funkcje okuć, dodatki Ilość szt.
    1 980X1380 okno jednoskrzydłowe RU 4
    2 1380X1380 okno jednoskrzydłowe RU 2
    3 1580X1380 okno dzielone niesymetrycznie RU+RU 1
    4 980X780 okno jednoskrzydłowe RU 1
    5 1380X980 okno jednoskrzydłowe RU 2
    6 1580X2260 drzwi balkonowe dzielone 1/2 RU+R 2
    Wartość zestawienia wraz z montażem po rabacie brutto( VAT 8%) (według wyceny - orzech)
    wynosi: 15 155,64 PLN

    Czy cena jest adekwatna do jakości? I jak obecnie stoi Urzędowski?

  16. #24456

    Domyślnie

    storrada chyba mały error z odpowiedzią ale dzięki za zainteresowanie
    btw. czy za bardzo namotałem w pytaniu? pomoże ktoś z wiedzą praktyczną?

  17. #24457
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    To nie jest dobry pomysł połączenia dla drewna !
    Charlie, to że w Polsce nie widuje się na codzień takich łączeń to nie znaczy, że trzeba je od ręki skreślać. Zapewniam Cię, że nie jest to klejone na styk tak jakby mogło wyglądać. Generalnie realizator tego pomysłu trzyma szczegóły w tajemnicy
    Ps. Mała podpowiedź - zwróć uwagę jak są łączone w drewnie wszystkie okna łukowe

  18. #24458

    Domyślnie

    Kilkanaście lat temu jak pracowałem jeszcze na etacie robiliśmy takie okna. Łączy się to na lamele.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  19. #24459
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Kilkanaście lat temu jak pracowałem jeszcze na etacie robiliśmy takie okna. Łączy się to na lamele.
    Między innymi na lamele.
    Zeby nie bylo ze to jakas nowosc - gdzieś pod Tomaszowem Lubelskim widzialem takie okno ponad 10 lat temu zrobione przez jakąś lokalną firmę.

    Cytat Napisał gt4 Zobacz post
    Głównym czynnikiem wyboru określonego modelu okna jest jak najlepsza akustyka, czyli chodzi mi o to jak najbardziej dopasować okna, aby bez sensu nie płacić za cuda.
    Generalnie idziesz w dobrym kierunku. Logika wskazuje że takie okno będzie mogło mieć dobre "osiągi". Ale czyż nie lepiej byłoby określić, że poszukujesz okna z takim to a takim współczynnikiem Rw? Druga sprawa - jeśli okna ma wyciszać to dobrze byłoby to konkretnie zbadać w Twoim domu, bo nawet całkiem niedawno były tu wypowiedzi zawiedzionego Inwestora, któremu okna dzwiękochłonne nie dały oczekiwanych efektów.

  20. #24460

    Domyślnie

    Witam

    Czy istnieje jakieś inne rozwiązanie zamiast łącznika rurowego? Chodzi o wykusz gdzie mamy 3 okna tarasowe połączone pod kątem 165 stopni. Dwa boczne będą miały szerokość w ramie 85cm natomiast okno środkowe ok 90cm. Dwa boczne będą to fixy a środkowe otwierane. Środkowe okno będzie wyjściem na taras i przy zastosowaniu łączników rurowych środkowe okno bedzię małe światło przejścia. Do tego nad oknami będą rolety zewnętrzne
    w nadprożach ZFE. Istnieje jakiś inny system żeby to wykonać zamiast łącznika rurowego?

Strona 1223 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony