dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1229 z 1568
Pokaż wyniki od 24.561 do 24.580 z 31350
  1. #24561

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    hehehehe Cinek to oznacza: KUP PŁATNY PROFIL

  2. #24562

    Domyślnie

    Cytat Napisał luki8l Zobacz post
    Witam,
    Polećcie proszę dobrą i sprawdzoną ekipę z Wrocławia lub okolic, która najpierw doradzi, a póżniej fachowo zamontuje okna.
    Czy korzystał ktoś może z ekip polecanych na stronie http://montaze.info.pl/ ?
    Niestety na tej stronie jest sporo nieaktualnych informacji, także zanim się gdzieś wybierzesz to wcześniej zadzwoń.
    We Wrocławiu jest firma FIX (to nie ja !!! - zaraz admin napisze że to spam jak u CInka ) - sprzedają okna Vetrex http://fix.wroclaw.pl/ ; w Oleśnicy jest firma BAUMAN sprzedają okna HeKaPlast http://ocenio.pl/sklep-bauman#tab-contact

  3. #24563
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zwróć jeszcze uwagę na status montażysty. Wydaje mi się, że "zgłoszony" to tylko chętny do zapisania się na liście. Sprawdzony to ten który wykazał się referencjami. A polecany? Mam pewną teorię, ale ciii
    No i oczywiście Mistrz - to ktoś kto brał udział w konkursie i wykazał, że potrafi zamontować okno w wartwie ocieplenia.
    Nie jest to 100% pewność dobrego wyboru - bardziej to traktuj jako wskazanie ludzi z większymi ambicjami, otwartych na świeże wiadomości. Ale swojego montażu musisz dopilnować we własnym zakresie, tzn. ustalić co i jak chcesz by było zrobione, bo polecenie wcale nie oznacza, że z góry dostaniesz jakiś określony standard montażu.
    Na pewnoe jest to inicjatywa cenna i warto na nią zwrócić uwagę.

  4. #24564

    Domyślnie

    Jaką stosowaliście hydroizolację poszerzenie/profil bazowy okien tarasowych/balkonowych od strony zewnętrznej. Okna /montaż na pianie/ są zlicowane z zewnętrznym obrysem muru, a profil bazowy oparty na wylewce parteru. Poziom gruntu będzie sięgał nieznacznie ponad profil bazowy - do listwy podparapetowej. Czy wystarczy okleić styk profilu bazowego, wylewki i ściany jakąś taśmą bentonitową, albo paroprzepuszczalną. Znacie jakieś inne rozwiązania?

  5. #24565
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    andrzej_m

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-005
    Posty
    19

    Domyślnie

    Kupiłem w zeszłym roku okna Oknoplastu (Platinium Evo) i jestem bardzo zadowolony.Kupiłem w Poznaniu na Jeżyckiej. Okna, montaż i obsługa rewelacja. A mam porównanie z innymi firmami. Nie dawno poprosiłem o regulację i przyjechali bez problemu na obiecaną przy podpisywaniu umowę regulację. Mam jeszcze od nich rolety z silnikami i bramę garażową. Wszystko zamontowane w jeden dzień i do dzisiaj nie mam żadnych problemów.

  6. #24566

    Domyślnie

    witajcie... pomału dostaję wstępne wyceny okien do domu i mam ogromny mętlik w głowie... jeden pan mi tłumaczył, że do okna tarasowego (3 części 120x240) muszę mieć szybę 6mm bo 4mm to się wygina i pęka... czy on ma rację?? w żadnym innym punkcie mi tego nie powiedzieli i wyceniali szybę 4mm grubą zawsze... pomóżcie bo w necie nic nie mogę o tym się doszukać
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  7. #24567
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej_m Zobacz post
    Kupiłem w zeszłym roku okna Oknoplastu (Platinium Evo) i jestem bardzo zadowolony.Kupiłem w Poznaniu na Jeżyckiej. Okna, montaż i obsługa rewelacja. A mam porównanie z innymi firmami. Nie dawno poprosiłem o regulację i przyjechali bez problemu na obiecaną przy podpisywaniu umowę regulację. Mam jeszcze od nich rolety z silnikami i bramę garażową. Wszystko zamontowane w jeden dzień i do dzisiaj nie mam żadnych problemów.
    I powiedz jeszcze, że tak z czystej satysfakcji ich tu wychwalasz.. że nikt Cie nie prosił o tą rekomendację. Że też ja nie mam takich klientów. Zazdroszczę

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    witajcie... pomału dostaję wstępne wyceny okien do domu i mam ogromny mętlik w głowie... jeden pan mi tłumaczył, że do okna tarasowego (3 części 120x240) muszę mieć szybę 6mm bo 4mm to się wygina i pęka... czy on ma rację?? w żadnym innym punkcie mi tego nie powiedzieli i wyceniali szybę 4mm grubą zawsze... pomóżcie bo w necie nic nie mogę o tym się doszukać
    Oj skrzydło 120x240 nie wygląda na takie, gdzie trzeba by stosować szybę 6mm. Tam jest wg mnie jeszcze po dobre 20cm zapasu dla czwórek.
    Więc albo Pan chciał udać mądrego i nie miał pewności, albo coś nie do końca ściśle opisujesz swoje okno.. ?

  8. #24568

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    ...
    Oj skrzydło 120x240 nie wygląda na takie, gdzie trzeba by stosować szybę 6mm. Tam jest wg mnie jeszcze po dobre 20cm zapasu dla czwórek.
    Więc albo Pan chciał udać mądrego i nie miał pewności, albo coś nie do końca ściśle opisujesz swoje okno.. ?
    okno takie: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno1bb.JPG
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	9,0 KB
ID:	201366 dostał rysunki i dziś mi tak powiedział, że firmy nie mówią o tym że 6tka potrzeba i potem szyby pękają itd... ogólnie facet twierdzi że 3 szyby to głupota, że zwrot kosztów poniesionych na nie zwraca się po 30stu latach dopiero...
    sama już nie wiem i mam mętlik straszny w głowie
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  9. #24569
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    przy tych rozmiarach to spokojnie formatki grubości 4 mm. Chyba, że chcesz zadbać o bezpieczeństwo to zastosuj szkło laminowane - podczas rozbicia dają efekt jak przednia szyba w samochodzie po uderzeniu np. kamieniem.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #24570

    Domyślnie

    To my Ci go trochę odmetlimy i proponuje my juz do tego pana od szyb 6mm nie isc

  11. #24571
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    To my Ci go trochę odmetlimy i proponuje my juz do tego pana od szyb 6mm nie isc
    ja bym człowieka tak od razu nie skreślał a może to jedyny, który pomyślał ? fakt, że błędnie ale ... jednak coś mu świtało, a może odrobinę zbyt ostrożny chciał być ?


    Pozdrawiam

  12. #24572
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Witaj Witku - nawet dzis przegladając FB (miesięcznik branżowy) trafiłem na wypowiedź Twojego brata? a może inne imię nosisz dla prasy?
    A tak w ogóle to szybciutko zedytuj swoją wypowiedź, bo nie tolerujemy tu gadania po próżnicy. Od dzisiaj
    Ps. I mój post mozna wyciąćbo nic nie wnosi do tematu..
    Bardzo możliwe że wpisali Bartłomiej kierując się imieniem w meilu
    ale nawet nie widziałem tego wpisu a gazetke mam więc czytanie ze zrozumieniem może nie ale czytanie z zainteresowaniem się kłania!
    Fin przy takiej ilości postów mój wpis będzie tylko pauzą przed przebrnięciem przez całość choć jak czasami zauważam ludzie idą na łatwiznę.
    Komu nie chce się szukać wpisuje "przeczytałem dużą część wątku ale proszę powiedzieć ..."
    Jak by ktoś miał czas i chęci może zrobić jakieś streszczenia po boku o czym było pisane

  13. #24573
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    ma ktoś z kolegów może coś takiego ?
    http://www.youtube.com/watch?v=0W6bPVcaMP4

  14. #24574
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    ma ktoś z kolegów może coś takiego ?
    http://www.youtube.com/watch?v=0W6bPVcaMP4
    150.000,00 Euro kosztuje cudo co na 20 m w górę da radę 500 KG podnieść i manewrować.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  15. #24575

    Domyślnie

    Jak forum będzie dalej tolerować te wpisy reklamowe tworzone za kasę, to niedługo nie będzie można nic wartościowego z tego forum wynieść. I nie mówię, że Druty czy Oknoplast to złe firmy, bo nie doświadczenia z ich produktami nie mam. Ale taki sztucznie budowany wizerunek oparty na opłaconym kłamstwie odbije się tym firmą czkawką.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  16. #24576
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    150.000,00 Euro kosztuje cudo co na 20 m w górę da radę 500 KG podnieść i manewrować.
    dlatego wolałbym wynająć bo inwestycja którą mam robić będzie na ok 250k ale z tego na ten wózek nie starczy haha

  17. #24577
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Oknoplus (Brugmann AD) vs Drutex (Iglo Energy)

    Witam,
    potrzebuję rzeczowych informacji dla mojego sponsora okien dlaczego te a nie te.

    Niemal wszystkie okna są balkonowe, niektóre mają graniczne wielkości tj 950x2290 RU bez podziału. Do tego 2 x HST 3500x2290, wszystko z poszerzeniami 12cm. Wszedzie pakiety 3szybowe, w HST 6mm.
    Wstępnie byliśmy zdecydowani na Oknoplus Activ Thermo na Brugmann AD (szerokość 74mm). System chwalony za sztywność, cena OK.

    Teraz doszła nam oferta na okna Drutex na Iglo Energy (szerokość 80mm) w tej samej cenie co Oknoplus.
    Pewien nie jestem, ale chyba chciałbym ją wyperswadować naszemu sponsorowi z głowy Pomożecie

  18. #24578

    Domyślnie

    Ale oferta na Energy nie zawiera chyba HST tylko zwykłe PSK ? ( z tego co wiem Drutex nie ma w ofercie HST). Z pewnością jest też inny podział. Najlepiej to daj jakieś dodatkowe info odnośnie wyceny.
    Ostatnio edytowane przez _FIX_ ; 19-07-2013 o 19:15

  19. #24579

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    Witam,
    potrzebuję rzeczowych informacji dla mojego sponsora okien dlaczego te a nie te.

    Niemal wszystkie okna są balkonowe, niektóre mają graniczne wielkości tj 950x2290 RU bez podziału. Do tego 2 x HST 3500x2290, wszystko z poszerzeniami 12cm. Wszedzie pakiety 3szybowe, w HST 6mm.
    Wstępnie byliśmy zdecydowani na Oknoplus Activ Thermo na Brugmann AD (szerokość 74mm). System chwalony za sztywność, cena OK.

    Teraz doszła nam oferta na okna Drutex na Iglo Energy (szerokość 80mm) w tej samej cenie co Oknoplus.
    Pewien nie jestem, ale chyba chciałbym ją wyperswadować naszemu sponsorowi z głowy Pomożecie
    Jaki nasz podział tych Hst ? w ilu skrzydłach ? na jaki montaż się decydujesz?
    Ja też stronę prezes wyborem , ale raczej wybiorę też Thermi z Oknoplusa .
    Jedyny minus to ze na hst Oknoplus daje 5 lat gwarancji a nie 7 .

    U mnie współczynniku dla okna w tej opcji Thermo wyszły w przedziale 0.7 -0.9 zależy które okno.
    U Hst wyszło jakoś 1.0 (3 szyby 6 mm).

    W wycenie masz okna w skrzydle czy w ramie ?

    pozdr

  20. #24580

    Domyślnie

    SORRKI za byki , ale pisane z telefonu , a w dodatku jeszcze śpie

Strona 1229 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony