dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1231 z 1567
Pokaż wyniki od 24.601 do 24.620 z 31327
  1. #24601

    Domyślnie

    Witam
    Czy ma Ktoś z Was okna firmy Petecki na profilu Veki ?? Jak sprawują się te okna?

  2. #24602

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:migotka:. Zobacz post
    taki Iglo 5 wychodzi mi taniej o kilka tysięcy (!) niż inne firmy. Zastanawiamy się nad Energy, powinno się zmieścić w założonym budżecie - tylko czy warto?
    A masz wycenione to Energy ? z tego co mi klienci przynosili to już tak tanio nie wychodzi

  3. #24603

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:migotka:. Zobacz post
    Co sądzicie o oknach Iglo Energy Drutexa? W ogóle o tej firmie?

    W necie widziałam opinie rozmaite, wiele złych - ale ile z tego to antyreklama, to nie wiem...
    Płatna lub kłamliwa antyreklama jest chyba karalna, za to sponsorowane pochlebne posty na forach to już plaga....
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  4. #24604
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Płatna lub kłamliwa antyreklama jest chyba karalna, za to sponsorowane pochlebne posty na forach to już plaga....
    Reklama czy nie ale rozsądny wie, że tani produkt to produkt krótkodystansowy. Jak skarpetki za 2,50
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #24605
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dusiaczek
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    home is where your heart is
    Posty
    124

    Domyślnie

    Witam,
    wydawało mi sie ze Veka Alphaline 90+ to dobry wybór ale już mam taki mętlik w głowie - też macie takie wrażenie ze trzeba w danej dziedzinie doktorat zrobić zeby dobrze wybrać
    Mam dwie wyceny Oknoplasty Winergrtic Passive i Veka Alphaline 90 +
    Pierwsza odpadła bo cenowo kosmos wyszedł dla mnie więc padło na Vekę ale teraz ......juz sama nie wiem

  6. #24606
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusiaczek Zobacz post
    Witam,
    wydawało mi sie ze Veka Alphaline 90+ to dobry wybór ale już mam taki mętlik w głowie - też macie takie wrażenie ze trzeba w danej dziedzinie doktorat zrobić zeby dobrze wybrać
    Mam dwie wyceny Oknoplasty Winergrtic Passive i Veka Alphaline 90 +
    Pierwsza odpadła bo cenowo kosmos wyszedł dla mnie więc padło na Vekę ale teraz ......juz sama nie wiem
    W poniedziałek montowano mi okna na profilu Veka90 z klinem docieplającym, piękne okienka, całościowo montaż wg wymagań gwarancyjnych producenta, bez zastrzeżeń.

    Montaż balkonu jedynie "nietypowy" , ale to nie wina producenta, chyba nadaje się do katalogu szkoleniowego-będzie poprawka.

  7. #24607
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No to poszły konie po betonie będzie na brugmanie profil bluevolution92. Dziś był ostateczny pomiar.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  8. #24608

    Domyślnie

    Drutex jednak odpada - dostałam wycenę i rzeczywiście Energy jest drogie. Iglo 5 byłam dziś oglądać i jest bardzo niestarannie wykonane: uszczelki niedokładnie spasowane, zgrzewy niedokładnie wyszlifowane i ostrymi, haczącymi końcówkami na narożach...

  9. #24609
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:migotka:. Zobacz post
    Drutex jednak odpada - dostałam wycenę i rzeczywiście Energy jest drogie. Iglo 5 byłam dziś oglądać i jest bardzo niestarannie wykonane: uszczelki niedokładnie spasowane, zgrzewy niedokładnie wyszlifowane i ostrymi, haczącymi końcówkami na narożach...
    Ale masz tanio także nie narzekaj.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #24610
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusiaczek Zobacz post
    Witam,

    Mam dwie wyceny Oknoplasty Winergrtic Passive i Veka Alphaline 90 +
    Pierwsza odpadła bo cenowo kosmos wyszedł dla mnie więc padło na Vekę ale teraz ......juz sama nie wiem
    jedno i drugie to veka

  11. #24611
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Skoro ostatnio tak często agenci Drutexu zaglądają na to forum to dam im przyczółek. Ostatnio w "znajomym mi miejscu" oglądałem ich okna.
    Pominę montaż który Inwestor robił własnoręcznie. Błedów popełnił wiele. Ale okna działają (w końcu to pierwszy sezon).
    Znalazłem coś takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drutex 1.JPG
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	53,1 KB
ID:	202608
    Ściągnięta uszczelka - taka mała niedokladność którą przeoczyła kontrola jakości. Nie ma wątpliwości, że to wpływa na wodoszczelność okna, przepuszczalność powietrza oraz ogólne Uw. Czyli podlege reklamacji której raczej Inwestor nie złoży, bo okien ma wiele i nie sądzę by wszystkie tak dokładnie byl w stanie kontrolować.
    To jest właśnie ryzyko tańszego produktu. Taki błąd może zdarzyć się wszędzie. Lepszy montażysta usunie go we własnym zakresie. A co tu się będzie działo?

  12. #24612
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    [QUOTE=finlandia;6060508]...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drutex 1.JPG
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	53,1 KB
ID:	202608

    To jest właśnie ryzyko tańszego produktu. Taki błąd może zdarzyć się wszędzie. ...
    QUOTE]

    Sam sobie zaprzeczyłeś

    Na tym Forum były już foty z gorszymi przypadkami i to RENOMOWANYCH producentów.

    Mamy wolny rynek czyli to Klient jest odpowiedzialny za swoje wybory.
    Jeśli go nie stać na okna droższe to kupuje tańsze, jeśli nie stać go na VW to kupuje Dacię.
    Dajcie już spokój tanim produktom - były, są i będą.
    Całe szczęście, że export idzie rewelacyjnie - na Zachodzie nie ma kryzysu. Budują i remontują na potęgę A w Anglii to jakiś boom mają !!!
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  13. #24613

    Domyślnie

    Witam!
    mam pytanie, czy ktoś miał może wykonywany montaż przez firmę Wobar z Bytomia (Ryszarda Piątka), mam od nich dobrą wycenę okien Witraż, ale sama firma Wobar jest na rynku dopiero od 2 lat, i trochę się obawiam o jakość ich montażu, a że nie są z mojego miasta nawet nie mam ich jak sprawdzić

  14. #24614
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał storrada Zobacz post
    Witam!
    mam pytanie, czy ktoś miał może wykonywany montaż przez firmę Wobar z Bytomia (Ryszarda Piątka), mam od nich dobrą wycenę okien Witraż, ale sama firma Wobar jest na rynku dopiero od 2 lat, i trochę się obawiam o jakość ich montażu, a że nie są z mojego miasta nawet nie mam ich jak sprawdzić
    to może poszukaj ekip z Twojego miasta ? albo takiej, która jest sprawdzona ?

    wiem, że jestem nudny ale szukaj wykonawcy usługi a nie produktu. Jakoś mam przekonanie, że jeżeli znajdziesz sprawdzoną ekipę do montażu i powiesz, że chcesz okna, w Twoim przypadku z firmy Witraż to Ci je sprowadzą chyba, że jestem w błędzie ?

    pozdrawiam

  15. #24615

    Domyślnie

    Po odpadnięciu Drutexu zostały mi następujące propozycje (wszystkie okna są pięciokomorowe, dwuszybowe):

    1. Oknoplast Koncept, gł zabudowy 70mm, okucia Maco design+
    15100 zł

    2. Alsecco, Brugmann Ecoline 73mm, okucia Maco Multi Matic WK1
    13500 zł

    3. Alsecco, na profilu Salamander SL1 lub SL2, 76mm, okucia Maco Multi Matic WK1
    14500 zł

    5. Vetrex Perfecline VP70, 70mm, okucia ROTO NT
    15500 zł

    6. Adams, na profilu Brugmann Rondo, 73mm, okucia Siegienia Tian AF
    14580 zł

    7. Adrem, okna Inoutic Arcade, 71mm, dwuzaczepowa listwa przyszybowa - co to znaczy??Okucia Winhaus Aktiv Pilot
    14700 zł

    8. Dako, na profilu Veka Perfectline, 70mm, szyby Glaspol Saint-Gobain, okucia Winkhaus Activ Pilot
    13600 zł.

    Proszę o wszelkie opinie - co z tego odrzucić od razu, co jest lepsze niż pozostałe? Priorytety wypisałam kilka postów wyżej, ale powtórzę:
    - bezproblemowe działanie największego przeszklenie - suwanki 270x225 cm
    - szczelność
    - warunki serwisu i gwarancji
    Ostatnio edytowane przez .:migotka:. ; 25-07-2013 o 23:19

  16. #24616
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Przy DAKO radzę ci zwrócić uwagę na wodoszczelność. Niektóre cieniutko wyglądają a i szczelność taka sobie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #24617

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Przy DAKO radzę ci zwrócić uwagę na wodoszczelność. Niektóre cieniutko wyglądają a i szczelność taka sobie.
    Zapytam sprzedawcę o wodoszczelność - jaki poziom będzie wystarczający? Największe przeszklenia są na ścianie południowej, nie osłoniętej.


    Jeszcze jedno mnie intryguje: czy wszystkie "zwykłe"okucia są klasy WK1, czy raczej "bezklasowe", a WK1 to już pewne osiągnięcie? Pytam, bo Alsecco jako jedyne podkreślało, że mają właśnie WK1, ale nie wiem, czy to nie chwyt marketingowy...

  18. #24618
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    dobre (poprawnie wykonane) okna mają wodoszczelność na poziomie klasy 9A, a przepuszczalność powietrza klasa 4.
    Z tego co dostałem od nich w ofercie DRAFT oferuje max klasę 7A a w niektórych przypadkach nawet 2A co oznacz praktycznie sito dla wody, a przepuszczalność powietrza max klasę 3 a w niektórych przypadkach 2 co również oznacza sito dla powietrza.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 26-07-2013 o 10:26
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #24619
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    [QUOTE=Charlie;6061249]
    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    ...
    To jest właśnie ryzyko tańszego produktu. Taki błąd może zdarzyć się wszędzie. ...
    QUOTE]
    Sam sobie zaprzeczyłeś
    Na tym Forum były już foty z gorszymi przypadkami i to RENOMOWANYCH producentów.
    Taki błąd może zdarzyć się wszędzie, ale firmy realnie dbające o swój wizerunek raczej by tego nie zostawiły.
    Jest już parę postów dalej, więc mogę powiedzieć co myślę - agencje reklamowe "nie mają czasu" czytać forum i szukać rozwiązania dla takiegi problemu.
    Tą fotkę mam od dawna i wrzuciłem ją tylko dlatego, że stanowczo protestuję przeciwko kłamliwym wpisom jakie upowszechniają reprezentanci tej firmy , np. na forum gazety jest wątek "okna z karakowa czy drutex - prosze o rade" - spróbuj przeczytac chociaz kawałek to zobaczysz.

  20. #24620
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dusiaczek
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    home is where your heart is
    Posty
    124

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    dzięki GraMar
    a jeszcze jedno pytanko czy Veka alphaline 90 + czy Winergetic premium (bez passive)
    wiem wiem ze moge wybrać co chcę ....) na co mnie stać .....) i że montaż jest ważniejszy niż okna ,a Uw Uf zwraca sie za 30 lat hihihihi
    ale wycenki mam podobne a jak wszyscy wiedzą Oknoplast ma profile Veki
    może ktoś stał przed podoonym wyborem i zwrócił na coś czego ja nie widze ...
    pozdrawiam

Strona 1231 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony