dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1233 z 1568
Pokaż wyniki od 24.641 do 24.660 z 31350
  1. #24641

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:migotka:.
    Po odpadnięciu Drutexu zostały mi następujące propozycje (wszystkie okna są pięciokomorowe, dwuszybowe):

    1. Oknoplast Koncept, gł zabudowy 70mm, okucia Maco design+
    15100 zł - teraz będzie więcej, bo się jakaś promocja skończyła
    wodoszczelność kl 7A, przep. powietrza kl 4
    (...)
    6. Adams, na profilu Brugmann Rondo, 73mm, okucia Siegienia Tian AF
    14580 zł
    wodoszczelność kl 9A, przep. powietrza kl 4

    7. Adrem, okna Inoutic Arcade, 71mm, dwuzaczepowa listwa przyszybowa - co to znaczy??Okucia Winhaus Aktiv Pilot
    14700 zł
    wodoszczelność kl 7A, przep. powietrza kl 4

    8. Dako, na profilu Veka Perfectline, 70mm, szyby Glaspol Saint-Gobain, okucia Winkhaus Activ Pilot
    13600 zł.
    wodoszczelność kl 7A, przep. powietrza kl 3

    Jeszcze raz proszę o opinie na temat tych okien. Zależy mi, żeby okna były maksymalnie szczelne, a wykonana suwanka 270x225cm trwała.

  2. #24642
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:migotka:. Zobacz post
    Jeszcze raz proszę o opinie na temat tych okien. Zależy mi, żeby okna były maksymalnie szczelne, a wykonana suwanka 270x225cm trwała.
    Deklarowane parametry szczelności masz podane w ofertach. Trwałość suwanki? W tej kwestii powinien decydować okres gwarancji na produkt świadczący o przeświadczeniu producenta co do trwałości cech użytkowych. Swoją drogą jak ładnie CPR wpłynął na poziom deklarowanych osiągów. Żarty się kończą.
    PRO QUALITY

  3. #24643

    Domyślnie

    Witam, prosze o porade. Mam prostokatny wykusz, otwor 3900x2100. Prosze o sugestie podzialu tego okna. Po bokach wykuszu sa drzwi balkonowe 900x2100, ale caly czas mysle nad przesuwka w tym duzym otworz.... hmmm... Bede wdzieczna za podpowiedz. Pozdrawiam

  4. #24644
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Foppe Zobacz post
    Witam, prosze o porade. Mam prostokatny wykusz, otwor 3900x2100. Prosze o sugestie podzialu tego okna. Po bokach wykuszu sa drzwi balkonowe 900x2100, ale caly czas mysle nad przesuwka w tym duzym otworz.... hmmm... Bede wdzieczna za podpowiedz. Pozdrawiam
    a jak być chciała by to wyglądało?
    chyba najlepszym wyborem był by HS

  5. #24645
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Foppe Zobacz post
    Witam, prosze o porade. Mam prostokatny wykusz, otwor 3900x2100. Prosze o sugestie podzialu tego okna. Po bokach wykuszu sa drzwi balkonowe 900x2100, ale caly czas mysle nad przesuwka w tym duzym otworz.... hmmm... Bede wdzieczna za podpowiedz. Pozdrawiam
    A co mówi projekt? Tam masz na pewno wizualizację - to musi pasować do całości.
    Od strony praktycznej:
    - najtańsze będzie okno nieotwierane, do tego dzielone na 3 części, bo chyba na dwie złapie się na grubsze szkło 6mm (też droższe).
    - jesli masz wolne parę tysięcy, to bierz przesuwkę lub nawet HS`a.

  6. #24646
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post

    - jesli masz wolne parę tysięcy, to bierz przesuwkę lub nawet HS`a.
    Chciałeś napisać że jak ma wolne parę tysięcy to przesówkę a jak ma wolne jeszcze kilka więcej to HS
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #24647

    Domyślnie

    Dzieki wszystkim za odzwe

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A co mówi projekt? Tam masz na pewno wizualizację - to musi pasować do całości.
    Od strony praktycznej:
    - najtańsze będzie okno nieotwierane, do tego dzielone na 3 części, bo chyba na dwie złapie się na grubsze szkło 6mm (też droższe).
    - jesli masz wolne parę tysięcy, to bierz przesuwkę lub nawet HS`a.
    Projektem nie moge sie sugerowac bo byl przerabiany z innego, dostosowywany wg naszych wytycznych.... A ze na budowie niewiele sie znamy i na etapie projektowania kazdy mowil "to sobie jeszcze przemyslicie przez zime".... Teraz jest lato, budowa w toku, wykusz stoi, wiadomo, ze patrzac na funkcjonalnosc chialabym przesuwke lub HS, ale patrzac od strony finansow jest to dosc ciezka sprawa..... Dlatego teraz chyba musze zdecydowac sie na rozwiazanie takie, zeby bylo praktyczne ale nie najdrozsze, czyli HS odpada (brak tych kilkunastu wiecej wolnych tysiecy). Patrzac na zasadnosc przesuwki, to powiedzmy jesli caly wykusz w normalnych oknach ma kosztowac 5 tys a z przesuwka 8tys (podaje tu kwoty zupelnie przypadkowe) to taka roznica jest do zaakceptowania. Ale jesli mam sie meczyc z uzytkowaniem przesuwki, w sensie ze nie wiadomo czy zamontuja ja poprawnie (do tej pory jeszcze nie znalazlam polecanej firmy) i potem caly czas naciagac sie z serwisami itd... to wole wziac zwykle otwieralne okna moze np z ruchomym slupkiem.... hmmmm..... choc i tutaj tez pewnosci nie ma co do poprawnego montazu....

  8. #24648

    Domyślnie

    Moze jest tutaj ktos z okolic rzeszowa, kto moze polecic kogos od okien?

  9. #24649
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Obawiam się, że różnica między stałym szkleniem a przesuwką będzie większa niż 5 tys do 8 tys. Zrobienie z tego czegoś balkonu otwieranego, z ruchomym słupkiem wymusza podział na 4 by to sensownie wyglądało.
    Jeśli masz obok balkon jednoskrzydlowy, to może on by wystarczył do wychodzenia na zewnątrz?

    Z okolic Rzeszowa polecam Domat z Łańcuta (http://www.domatsc.pl/) Znam od dawna tych chłopaków - sensowni, co nie znaczy że dam za nich głowę, bo tej nawet za siebie nie poświęcę Z drugiej strony Rzeszowa - Tarnów i firma naszego forumowego kolegi - Unimar. Tyle widzę ze swojego stołka

  10. #24650
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Prosta przesówka na sensownym profilu i w o poprawnych parametrach 2,4*3m razem z montażem to około 8,5 - 9K. HS oceniam na + 50%.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #24651
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    to droga to przesuwka
    chyba że to przed rabatami.
    Suwanki o takich gabarytach bym nie brał chyba że w podziale niesymetrycznym lub z bocznymi naświetlami
    tylko że to już dojdzie jakiś łącznik itd to trochę cena podrośnie ,no chyba że ktoś na normalny zamontuje
    Dalej obstaje za HS

  12. #24652
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witku droga w stosunku do czego? Zwróć też uwagę na stwierdzenie " na sensownym profilu i o poprawnych parametrach " a należy jeszcze wziąć pod uwagę sposób montażu w określonych warunkach. Sama przesówka bez dodatkowych elementów niezbędnych w moim przypadku i bez montażu to 6,5K brutto. W tym jednostronny kolor.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 06-08-2013 o 11:57
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #24653

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wykusz.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	204690

    przy ruchomym slupku myslalam wlasnie o podziale na 4. Ale zastanawiam sie czy jest sens robic tutaj to wyjscie, bo i tak miejsce bedzie potrzebne zeby otworzyc skrzydlo, tak samo jak na bocznym balkonie. Plusem wyjscia w tym miejscu z ruchomym slupkiem bylaby szerokosc po otwarciu. A jest to jedyne wyjscie na ogrod.... Ale nie do konca jestem przekonana do tego ruchomego slupka.... Czyli chcac przesuwke, z podzialem na 3 kwatery, z czego dwa fixy, musze liczyc sie z kosztem rzedu....8-9 tys...hmmmm...... tylko zastanawia mnie tutaj fakt, iz ja mam otwor 3900 x 2100 a plusfoto pisze o 2,4*3m

  14. #24654

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Obawiam się, że różnica między stałym szkleniem a przesuwką będzie większa niż 5 tys do 8 tys. Zrobienie z tego czegoś balkonu otwieranego, z ruchomym słupkiem wymusza podział na 4 by to sensownie wyglądało.
    Jeśli masz obok balkon jednoskrzydlowy, to może on by wystarczył do wychodzenia na zewnątrz?

    Z okolic Rzeszowa polecam Domat z Łańcuta (http://www.domatsc.pl/) Znam od dawna tych chłopaków - sensowni, co nie znaczy że dam za nich głowę, bo tej nawet za siebie nie poświęcę Z drugiej strony Rzeszowa - Tarnów i firma naszego forumowego kolegi - Unimar. Tyle widzę ze swojego stołka
    Dzieki za namiary. To moze zamiast glowy, poswiecisz cos innego? Tarnow - 80km, chyba troche daleko, ale Lancut (ok.30km) mysle ze brzmi niezle

  15. #24655
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To moze zwyczajnie wyslij to do wyceny - bedzie wiadomo wiecej.. i dopiero wtedy zaczna sie dalsze rozterki

  16. #24656
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Foppe Zobacz post
    tylko zastanawia mnie tutaj fakt, iz ja mam otwor 3900 x 2100 a plusfoto pisze o 2,4*3m
    3m długość 2,4 wysokość
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #24657

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    3m długość 2,4 wysokość
    tak tak, wymiary sa jasne, chodzi mi tylko o to czy znowu nie mam czegos skopanego w projekcie, tudziez jego realizacji, bo mam szer ok. 3,91m ale wysokosc 2,11-2,12m, a nie 2,40.....hmmmm

  18. #24658

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    To moze zwyczajnie wyslij to do wyceny - bedzie wiadomo wiecej.. i dopiero wtedy zaczna sie dalsze rozterki
    do Lancuta wlasnie poszlo (maja nawet oddzial w Rze wiec poszlo i tam)

  19. #24659

    Domyślnie

    Cytat Napisał Foppe Zobacz post
    Dzieki za namiary. To moze zamiast glowy, poswiecisz cos innego? Tarnow - 80km, chyba troche daleko, ale Lancut (ok.30km) mysle ze brzmi niezle
    W moim przypadku odległość firmy Unimar to 150km i nie stanowiło to większego problemu. Życzyłbym sobie, aby kolejne chociaż kilka ekip na mojej budowie podchodziło tak profesjonalnie do swojej pracy. Szczerze polecam ich usługi.
    Po montażu cały dzień chodziłem z bananem na buzi, że jeszcze można spotkać porządną ekipę na budowie. A wszystko na przekór tym, którzy mówili, że jestem poje...by, że wziąłem firmę z forum i aż z Tarnowa (chociaż trafny wybór na forum nie zawsze musi być regułą)

    P.S. Jedynie co, to póki co nie zauważyłem gratisowego, ozdobnego prawdziwka w szybach)) jak się nie pojawi, złożę reklamację

    P.S.2 - I nie wiedzieć czemu, ciągle wychodzili na pole ^^
    Ostatnio edytowane przez putek ; 06-08-2013 o 19:56

  20. #24660

    Domyślnie

    Dzięki za miły komentarz

    P.S.1 Musisz dobrze nawadniać pakiet szybowy, Może akurat zakwitnie
    PS.2 Jednak 150 km to znaczna odległość, ciężko się porozumieć hehe

Strona 1233 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony