dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1249 z 1568
Pokaż wyniki od 24.961 do 24.980 z 31350
  1. #24961
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    melleczka

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmk2009 Zobacz post
    Tyle ze Vetrex montuje jakas mala firemka "Rol-okno"w Gdyni.Uwazam ze to ryzykowne.
    Dlaczego wiec nie gdanska fabryka okien ktora jest wielka firma i tez robi na vece ?

    Edytowalem poprzedni post.
    Nie mówię, że nie. Ja nie znam tego producenta. A Vetrex znam i mogę polecić. A to, że robi to mała firemka o niczym nie świadczy. Podejrzewam, że dlatego właśnie otrzymałeś taką cenę. Czasami mały dealer zrobi Ci okna lepiej niż wielka znana firma z podwykonawcami, ale reguły nie ma. Widziałeś gdzieś robotę tej małej firmy? Dostajesz dobry produkt, więc pozostała część zależy od montażu.

  2. #24962

    Domyślnie

    Nie rozumiem tego co napisalas.
    Przeciez producent to Veka.I ta veke montuje i Rol-okno i gdaska fabryka okien.
    Roznica tylko taka ze rol-okno to malestwo a fabryka okien to "gigant"
    Co ma wiec do tego Vetrex ?

    http://www.veka.pl/
    http://oknagdanskie.pl/
    Ostatnio edytowane przez tmk2009 ; 09-10-2013 o 12:12

  3. #24963
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    melleczka

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmk2009 Zobacz post
    Nie rozumiem tego co napisalas.
    Przeciez producent to Veka.I ta veke montuje i Rol-kono i gdaska fabryka okien.
    Roznica tylko taka ze rol-okno to malestwo a fabryka okien to "gigant"
    Co ma wiec do tego Vetrex ?

    http://www.veka.pl/
    http://oknagdanskie.pl/
    W pierwszym poście wymieniłeś nazwę fabryki Vetrex, która produkuje okna na Vece i ja się do tego odniosłam, bo znam tego producenta. Z Twojego późniejszego postu wywnioskowałam, że to Rolokno jest dealerem Vetrexu, tzn Vetrex produkuje okna, kupuje je Rolokno i sprzedaje Tobie. Ale widocznie źle wywnioskowałam.

  4. #24964

    Domyślnie

    Chyba dobrze wywnioskowalas.
    Dzwoniac do tej firmy rol-okno na pytanie o producenta okien podano mi nazwe "vetrex".
    To samo z gdanska fabryka okien.Podano mi nazwe veka.
    Nie wiem czy moje myslenie jest sluszne ale skoro obie te firmy montuja veka to chyba bezpieczniej w tej wiekszej.
    Gwarancja to 5 lat i chyba latwiej "scigac" firme ktora ma szanse istniec niz jakas malutka.
    Wiem ze mozna isc do producenta a nie sprzedawcy ale mi wygodniej do sprzedawcy bo jest w trojmiescie a veka siedziby w trojmiescie nie ma.

  5. #24965
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    melleczka

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmk2009 Zobacz post
    Chyba dobrze wywnioskowalas.
    Dzwoniac do tej firmy rol-okno na pytanie o producenta okien podano mi nazwe "vetrex".
    To samo z gdanska fabryka okien.Podano mi nazwe veka.
    Nie wiem czy moje myslenie jest sluszne ale skoro obie te firmy montuja veka to chyba bezpieczniej w tej wiekszej.
    Gwarancja to 5 lat i chyba latwiej "scigac" firme ktora ma szanse istniec niz jakas malutka.
    Veka nie jest producentem okien tylko profili. Veka produkuje profile, z których ktoś później musi zrobić okna. A skoro to gdańska fabryka okien to oni produkują te okna, czyli sprowadzają profile Veki, z nich robią okna i sprzedają bezpośrednio Kowalskiemu. Natomiast Rol okno jest tylko dealerem co oznacza, że kupuje okna od fabryki Vetrex, która produkuje okna też na profilach Veki. Tak wychodzi z tego co napisałeś.
    Wszystko zależy od tego na jakich okuciach robią te okna. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że Vetrex (Rol okno) daje w standardzie ciepłą ramkę, a przynajmniej kiedyś tak było), czego pewnie ta gdańska fabryka nie da, albo da ale za dopłatą (w okolicach - 100-150zł zapewne). Nie znam tej gdańskiej fabryki więc sie nie wypowiem.

  6. #24966

    Domyślnie

    Czyli gdanska fabryka okien jest jakby odpowiednikiem vetrexu ?

  7. #24967
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    melleczka

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmk2009 Zobacz post
    Czyli gdanska fabryka okien jest jakby odpowiednikiem vetrexu ?
    To producent i to producent, ale technologie mogą być różne, tak samo to co wkładają w okna (wzmocnienia, okucia) też może być różne. Vetrex to jest znana firma, produkująca na całą polskę, mają rozbudowaną sieć dealerów.

  8. #24968

    Domyślnie

    Tylko jak ja skorzystam z naprawy gwarancyjnej jak cos w oknach sie zepsuje ?
    Dajmy na to ze rol-okno przestaje istniec za rok.
    Z centrali vetrexu do mnie przyjada ?

    No i pytaie czy rol-okno zamontuje dobrze te vetrexy.No ale to pytanie tyczy sie takze gdanskiej fabryki okien.Sam nie wiem co robic.
    Ostatnio edytowane przez tmk2009 ; 09-10-2013 o 12:46

  9. #24969
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    melleczka

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmk2009 Zobacz post
    Tylko jak ja skorzystam z naprawy gwarancyjnej jak cos w oknach sie zepsuje ?
    Dajmy na to ze rol-okno przestaje istniec za rok.
    Z centrali vetrexu do mnie przyjada ?

    No i pytaie czy rol-okno zamontuje dobrze te vetrexy.No ale to pytanie tyczy sie takze gdanskiej fabryki okien.Sam nie wiem co robic.
    Nie przyjmą Cię raczej, bo to nie Ty jesteś odbiorcą ich okien tylko Rolokno, nie masz dowodu sprzedaży ani karty gwarancyjnej. Nie masz też gwarancji, że gdańska fabryka za rok nie popadnie w tarapaty, w dzisiejszych czasach nic nie wiadomo, choć bez wątpienia większe zaufanie wzbudzają duże i znane firmy.

    Poza tym... Co Ci się może stać w dobrze zrobionym oknie? Może Ci trzasnąć zawias, klamka, pofałdować się uszczelka, ale na to trzeba lat. Okno to jest wyrób który ma przeżyć ok. 20 lat, więc musi być względnie przystosowane do okresu zakładanej żywotności. I jeśli któraś z tych rzeczy mimo wszystko Ci się przytrafi to zapewne będzie to po okresie gwarancji. A jeżeli okno będzie wymagało regulacji to wszystko zależy od tego jaką praktykę ma dana firma, czy robi to w ramach serwisu gwarancyjnego, czy musisz płacić.

    Ale zdecydujesz sam. To co piszę to jest tylko moja opinia.
    Ostatnio edytowane przez melleczka ; 09-10-2013 o 13:01

  10. #24970
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    masakra hahah

  11. #24971
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    melleczka

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    masakra hahah
    Idę stąd, bo widzę, że tu są sami najlepsi fachowcy, więc ich się słuchajcie. Witek jeśli montujesz okna, albo masz firmę to dziwne, że w szczycie sezonu w dzień roboczy masz czas, żeby pisać na forum.

  12. #24972

    Domyślnie

    Jak vetrex moze nie uwzglednic gwarancji ? Przeciez to vetrex produkuje okna a nie rol-okno.Rol okno tylko montuje.

  13. #24973

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    masakra hahah
    Moze zamiast takich bezsensownych postow napiszesz cos sensownego ?

  14. #24974

    Domyślnie

    Malleczka moze wyjasnisz na jakiej podstawie vetrex jest zwolniony z gwarancji wobec klienta ?

  15. #24975
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    melleczka

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmk2009 Zobacz post
    Malleczka moze wyjasnisz na jakiej podstawie vetrex jest zwolniony z gwarancji wobec klienta ?
    Wysłałam Ci PW.

  16. #24976
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał melleczka Zobacz post
    Idę stąd, bo widzę, że tu są sami najlepsi fachowcy, więc ich się słuchajcie. Witek jeśli montujesz okna, albo masz firmę to dziwne, że w szczycie sezonu w dzień roboczy masz czas, żeby pisać na forum.
    ale po co te emocje?
    czyli co w "szczycie" sezonu forum nie działa?
    mam czas bo klientów odsyłam do forum

  17. #24977
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmk2009 Zobacz post
    Moze zamiast takich bezsensownych postow napiszesz cos sensownego ?
    a co chcesz z sensem ?
    że veka to profil a nie producent że gwarancje masz z firma od której kupujesz okna , że jak okno jest wadliwe to sprzedawca je reklamuje do producenta a jak sprzedawca nie zobaczy wady a ty ją zobaczysz to jest coś takiego jak protokół reklamacyjny gdzie ty ze sprzedawca wpisujecie uwagi jeśli takie są
    ze skąd możesz wiedzieć co dostajesz jak wyceny robiłeś telefonicznie nie odwiedziłeś żadnej firmy by sprawdzić ich okna nie wiesz co ci liczą a porównujesz
    coś zapomniałem ? bo już pytań padło tyle a wystarczy 2 strony do tyłu i są odpowiedzi

  18. #24978
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    melleczka

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    ale po co te emocje?
    czyli co w "szczycie" sezonu forum nie działa?
    mam czas bo klientów odsyłam do forum
    Ja się absolutnie nie emocjonuje. Każdy ma swoją opinię wyrobioną na dany temat, każdy poleca co innego i odradza co innego, każdy ma inne oczekiwania i budżet, dla jednego dany produkt będzie świetny, dla innego to będzie badziew. Jeśli ktoś ma opinię odmienną lub uważa, że ktoś myli się w danym temacie to powinien to uzasadnić i poprzeć odpowiednimi argumentami. Bo od tego jest forum. A wypowiedzi typu "hahaha" nic tu nie wnoszą. Tym bardziej, że ludzie pierwsze co robią szukając okien to zazwyczaj udają się do sieci, żeby coś ciekawego przeczytać i też sobie jakąś opinię wyrobić. Bo skąd Kowalski może wiedzieć co jest dobre, a co złe skoro po pierwsze nie ma pojęcia w temacie, po drugie każdy reklamuje swój produkt jako dobry, a po trzecie jest jeszcze sprzedawca i ten to dopiero umie namieszać. Ja specjalistą od okien nie jestem, ale mam wyrobioną swoją opinię na ten temat, bo trochę jednak w tym siedzę. Na montażu się nie znam. Więc jeżeli uważasz, że ja herezje głoszę to uzasadnij to mądrym argumentem. A w to, że jesteś specem od wszystkich okien, znasz wszystkich producentów od A do Z to nie uwierzę, bo nie jest to możliwe.

  19. #24979

    Domyślnie

    Dzwonilem do autoryzowanego punktu vetrex w gdansku i za ok 2000 bede mial z ciepla ramka te okna.Ciepla ramka to cena ok 50 zl myslalem ze wiecej.
    Profil to vp70.
    http://www.vetrex.com.pl/oferta/okna-premium.html
    Lepsze profile sa duzo drozsze wiec to mi chyba starczy.
    Rozumiem za ok 2000 nie dostane nic lepszego ?

    5 lat gwarancji to gwarancja vetrex a nie autoryzowanego punktu wiec powinno byc dobrze zwlaszcza ze vetrex fabryke ma pod Tczewem a to blisko trojmiasta.

  20. #24980
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    melleczka

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmk2009 Zobacz post
    Dzwonilem do autoryzowanego punktu vetrex w gdansku i za ok 2000 bede mial z ciepla ramka te okna.Ciepla ramka to cena ok 50 zl myslalem ze wiecej.
    Profil to vp70.
    http://www.vetrex.com.pl/oferta/okna-premium.html
    Lepsze profile sa duzo drozsze wiec to mi chyba starczy.
    Rozumiem za ok 2000 nie dostane nic lepszego ?

    5 lat gwarancji to gwarancja vetrex a nie autoryzowanego punktu wiec powinno byc dobrze zwlaszcza ze vetrex fabryke ma pod Tczewem a to blisko trojmiasta.
    No to masz sprawę rozwiązaną. Żaden autoryzowany punkt sprzedaży nie da Ci dłuższej gwarancji niż producent. Na logikę... Kupujesz lodówkę Beko w Media Markt, Beko daje 5 lat gwarancji, z jakiej racji Media Markt miałby Ci tą gwarancję przedłużyć? A czy za 2000zł nie dostaniesz nic lepszego to nikt Ci nie powie, bo nie wiemy jakie masz okna, jakie wymiary, jaki kolor, jaki montaż, i nie wiem jakie są ceny u Ciebie. Może być tak, że w wiosce na Podkarpaciu dane okna kosztują 2000zł, a w Szczecinie za ten sam produkt zapłacisz już 2500zł. Takie są prawa rynku. Każdy sprzedaje po cenie jak mu odpowiada i jaką chce uzyskać za dany produkt, czy sprzeda to już różnie z tym bywa.

Strona 1249 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony