dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1256 z 1568
Pokaż wyniki od 25.101 do 25.120 z 31350
  1. #25101

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gaminu Zobacz post
    Witam.
    Pozostają jeszcze współczynniki U które sa na korzyść NorskStil, jednak jest małe ale: przy tym samym wspólczynniku dla profilu i minimalnie lepszym współczynniku pakietu szybowego, współczynnik dla całego okna jest w NorskStilu znacznie lepszy niż w Winergeticu (różnica na poziomie 0,1 - 0,15). Czy ktoś stosuje kreatywne wyliczenia czy ja o czymś nie wiem?
    Komentarze, uwagi mile widziane.
    Różnica współczynnika Ug między Winergetic a Norskil o 0,1 na szybie nie może dawać różnicy na całym oknie o 0,1-0,15 0,1 by było gdyby powierzchnia szyby stanowiła 100% powierzchni okna
    Spytaj jeszcze o zastosowane ramki dystansowe w pakietach szybowych u obu producentów to może mieć jeszcze wpływ na współczynnik Uw.

  2. #25102

    Domyślnie

    Cytat Napisał trafal Zobacz post
    Witam,
    prosiłbym o opinie na temat okien.
    Podam jeden przykłada z oferty:

    Okno 1 kwaterowe 1470mmx1440mm
    Kolor: (std)-Złoty Dab
    System Winergetic Premium
    Uszczelki wew/zew :BrazowaBrazowa
    1: H3TF/16s/H3/16s/H3TF U=0,6
    Dodatki :
    PPV-107-266 Listwa przyszybowa WINERGETIC z brazowa uszczelka
    osłonki kolor złoty F4
    Klamka okienna Kl.Zlota

    Okna z OknoPlasta.
    Proszę o pomoc i pozdrawiam.
    A do czego to porównujesz?

  3. #25103

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    A do czego to porównujesz?
    Ok poprawiłem.
    Domek

  4. #25104
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stibdom
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    124

    Domyślnie

    hi, Sprzedam po super dobrej cenie okolo 20 worków tynku do wewnątrz - Dolina Nidy - tynk cementowo-wapienny super lekki. Pozostałość po tynkowaniu tel. 601885286

  5. #25105
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #25106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    czy mi się wydaje czy te okienka namalowane tylko ?

  7. #25107
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czarlie z zapodanej strony pakuje się trojan.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  8. #25108
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bieniu811

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    41-450
    Posty
    1

    Domyślnie

    Bez problemu jest do wykonania suwanka max 6,50 na dwuch skrzydłach. Wiem ,że w oknoplusie robią takie

  9. #25109
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #25110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    coś niesamowitego

    Ps. Czy ktoś się orientuje czy są już dostępne bramy Hormann z tą nową powłoką?
    Ostatnio edytowane przez modena ; 01-11-2013 o 21:54

  11. #25111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A ja widzę że ten "gościu" nieźle się zapiera by przepchnąć to skrzydło. Co będzie jak dojdzie szkło?

  12. #25112

    Domyślnie

    dla mnie totalny kretynizm, przy tej wielkość szyba pewnie z 300 kilo ważyć będzie, fizyki sie nie da oszukać, by ruszyć to z miejsca trzeba będzie użyć sporej siły. Chyba chodzi o to by wyjście nie sprawiało kłopotu i było dla nas jak najbardziej przyjazne a tu taka kicha. Pomijam zapewne horrendalne koszty takiej przesuwki. Tu także przesuwka ale w moim odczuciu rozsądniejsza

  13. #25113

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    dla mnie totalny kretynizm, przy tej wielkość szyba pewnie z 300 kilo ważyć będzie, fizyki sie nie da oszukać, by ruszyć to z miejsca trzeba będzie użyć sporej siły. Chyba chodzi o to by wyjście nie sprawiało kłopotu i było dla nas jak najbardziej przyjazne a tu taka kicha. [/URL]
    Można zastosować otwieranie HS-a silnikiem

  14. #25114

    Domyślnie

    wiem, nawet znalazłem firmę, która rzeczy robi, ale cena mnie powaliła, ok 12 tyś za sam mechanizm. Za takeigo HSa mam wszystkie okna do domu i jeszcze zostaje mi na montaż i flaszkę
    ok..t - nie zwariowałem, nie stać mnie a swojemu pracodawcy nie mogę powiedzieć, że mi to LOTTO by takie bajery montować
    Na 99% będzie normalny balkon dwuskrzydłowy i fixy po bokach. Choć jeszcze walczymy miedzy sobą czy niezbędny jest dwuskrzydłowy, Znajmy od 7 lat ani razu drugiego skrzydła nie otworzył

  15. #25115
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Szkło waży 750 KG i 800 KG.
    Oczywiście, że tego typu konstrukcje da się przesuwać bo jakby się nie dało to by nikt nie kupował.
    To oczywiście konstrukcje dla Inwestorów o wysokim budżecie.
    Po to zamieściłem odpowiedni materiał, żeby uciąć dywagacje w stylu da się czy nie da się.

    P.S apel do niektórych sprzedawców stolarki obecnych na FM - doszkolcie się gdzieś bo nie ogarniacie tematów bardziej zaawansowanych niż O34 + balkon.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  16. #25116

    Domyślnie

    chcesz powiedzieć, że te 750 kilo dziecko spokojnie przesunie ? Bez żadnego wspomagania ? a O34+ to co to ?
    Ostatnio edytowane przez domowy cieć ; 02-11-2013 o 16:48

  17. #25117
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    chcesz powiedzieć, że te 750 kilo dziecko spokojnie przesunie ? Bez żadnego wspomagania ? a O34+ to co to ?
    Panowie - spokojnie! Wszystko (no może prawie wszystko) się da - kwestia ceny. Z przesuwaniem jest podobnie jak z kierowaniem. Chociaż teraz to już standard wspomaganie oczywiście mówię o samochodzie. Moja suwanka waży około 200 kg a 5-cio letni wnuczek ją bez problemu otwiera.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #25118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post

    P.S apel do niektórych sprzedawców stolarki obecnych na FM - doszkolcie się gdzieś bo nie ogarniacie tematów bardziej zaawansowanych niż O34 + balkon.
    Tępy naród nie ogarnia, więc może zaproponuj jakieś dobre źródło. Chociaż jeśli o mnie chodzi to spokojnie mogę zostać przy 034 + (chodzi o okno 146x144 połączone z balkonem). Większość początkujących montazystów się na tym wykłada.
    Plusfoto - ja widzę różnicę między skrzydłem ważącym 200kg a tonę. I widzę na filmiku jak ten wcale nie kruchy pan napina się by przepchnąć nieoszklone skrzydło.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 02-11-2013 o 20:22

  19. #25119
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Plusfoto - ja widzę różnicę między skrzydłem ważącym 200kg a tonę. I widzę na filmiku jak ten wcale nie kruchy pan napina się by przepchnąć nieoszklone skrzydło.
    Ja również - dlatego napisałem choć może nie zbyt wyraźnie że moją suwankę BEZ WSPOMAGANIA wnuczek otwiera. Wiem a raczej słyszałem że są do tego systemu wspomagania więc myślę że z toną dorosły człowiek sobie poradzi Pozostaje kwestia ceny
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #25120
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Pewnie że sobie poradzi. Tylko czy to będzie komfort? Czy jedynie bicie rekordu na więszke.. ? Ego.

Strona 1256 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony