dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1257 z 1568
Pokaż wyniki od 25.121 do 25.140 z 31350
  1. #25121

    Domyślnie

    Witam moi drodzy, widzę, że jest tu wielu zawziętych forumowiczów, którzy wiedzę na temat okien maja nie małą, więc właśnie tu postanowiłem zarejestrować i zasięgnąć od was porad.

    Mianowicie, potrzebuje okna o wymiarach 1800x1200, minimum 3 szybowe okno, dobrze jakby miało 3 uszczelki i co najważniejsze najwyższy stopień izolacji akustycznej, bo sąsiedzi mi żyć nie dają, a 4 owczarki niemieckich w odległości 30-60 m ode mnie, dobijają mnie w nocy całkowicie.

    Znalazłem okno Rehau Geneo, lecz cena wstępna 970 zł ok, ale z szybą 47 dB około 2000 zł myślałem, że się przewrócę, o transporcie nie wspomnę, bo nieopłacalny z tego co facet pisał jakbym zamówił 1 okno.

    Byłem w sklepie u mnie w mieście, gdzie sprzedają okna Stolbud, zamówiłem wstępną wycenę okna Capital 92, niby szyba 45 dB w standardzie. nie wiem, w poniedziałek może facet będzie dzwonił z ceną jaka by wyniosła.

    Jestem w szoku, ze firma rehau liczy sobie cenę okna z szybka 47 dB razem z szybą standard 33 dB, ale mniejsza z tym, po wycenie Capital będzie wszystko jasno, lecz nie wiem czy to będzie dobry wybór, znacie okna plastikowe o podobnych parametrach jak Stolbud Capital 92 45 dB ?


    Jeśli cena okna Stolbud Capital + montaż zahaczy o 2500/3000 zł


    To pomyślałem, żeby własne szyby dostarczyć firmie produkującej okna i żeby mi je zastosowała, są takie firmy w Polsce, a najlepiej w okolicach Krakowa/ Katowic robił ktoś tak kiedyś ? Bo mam dostęp do szyb z PRESS GLASS skróconą tabelkę dodaje jakie mają szybki dźwiękochłonne



    Jeśli znajdzie się jakaś firma co mi to zrobi, to cena okna wyniesie taniej, bo mam upust na wszystkie szyby do 50 %, a przy okazji okno będzie miało lepsze parametry akustyczne.

    Czekam na odp.


    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szyby pressglass.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	11,2 KB
ID:	222145  
    Ostatnio edytowane przez Mocu ; 03-11-2013 o 05:32

  2. #25122

    Domyślnie

    samochód też złóż z części, może i taniej wyjdzie i sam sobie dasz gwarancję. Jak już się dowiedziałem, każda szyba odbiegająca od standardu jest dodatkowo płatna. Dlatego zrezygnowałem z dużych przeszkleń, bo wymagały droższej szyby

  3. #25123

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    wiem, nawet znalazłem firmę, która rzeczy robi, ale cena mnie powaliła, ok 12 tyś za sam mechanizm. Za takeigo HSa mam wszystkie okna do domu i jeszcze zostaje mi na montaż i flaszkę
    ok..t - nie zwariowałem, nie stać mnie a swojemu pracodawcy nie mogę powiedzieć, że mi to LOTTO by takie bajery montować
    Na 99% będzie normalny balkon dwuskrzydłowy i fixy po bokach. Choć jeszcze walczymy miedzy sobą czy niezbędny jest dwuskrzydłowy, Znajmy od 7 lat ani razu drugiego skrzydła nie otworzył
    Jeżeli myślisz o fix-ach po bokach i w środku balkon to na twoim miejscu jednak bym zastosował dwuskrzydłowy ze słupkiem ruchomym. Możesz kiedyś mieć potrzebę wnieść coś szerokiego do salonu i wtedy to rozwiązanie jak znalazł. W życiu codziennym będziesz korzystał głównie ze skrzydła czynnego.

  4. #25124
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mocu Zobacz post
    Mianowicie, potrzebuje okna o wymiarach 1800x1200, minimum 3 szybowe okno, dobrze jakby miało 3 uszczelki i co najważniejsze najwyższy stopień izolacji akustycznej, bo sąsiedzi mi żyć nie dają, a 4 owczarki niemieckich w odległości 30-60 m ode mnie, dobijają mnie w nocy całkowicie.
    Szyba, to tylko część okna. Już widzę, że ma Pan problem z określeniem izolacyjności akustycznej właściwej tego elementu, więc co tu mówić o samodzielnym doborze pozostałych komponentów? Zabawę z izolacyjnością akustyczną okien zacząłbym od przeczytania tego i owego na ten temat, zostawiając zakupy albo składanie okien na później. No chyba, że chce Pan aby psiska zeżarły panu extra dwa tysiące.
    PRO QUALITY

  5. #25125

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Jeżeli myślisz o fix-ach po bokach i w środku balkon to na twoim miejscu jednak bym zastosował dwuskrzydłowy ze słupkiem ruchomym. Możesz kiedyś mieć potrzebę wnieść coś szerokiego do salonu i wtedy to rozwiązanie jak znalazł. W życiu codziennym będziesz korzystał głównie ze skrzydła czynnego.
    A co szerokiego mam wnosić do domu? Wszystkie elementy wyposażenia wnętrz pakowane są tak by wnieść nie tylko przez drzwi wejściowe lecz także wewnętrzne czyli 80 cm w zupełności wystarcza bo przecież nie każdy mieszka we własnym domu. Tak właśnie sobie myślę i argumentuję przed ślubną
    Długo tłumaczyłem jej, że przy wentylacji mechanicznej okien wogóle nie będzie otwierać, dała się przekonać i sądzę, że z wyjściem na taras będzie podobnie

  6. #25126
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mocu Zobacz post
    ...





    Pozdrawiam
    Aby dobrać precyzyjnie Rw szyby musisz wiedzieć jak wysoki hałas dociera do wnętrza Twojego domu. Bada się to przy użyciu tzw. sonometru. Tak na czuja to tylko zadziała jak najwyższe Rw szyby i wtedy masz wysokie prawdopodobieństwo wyciszenia ale cena takiej szyby mocno wysoka.
    Skoro masz rabat 50% w Press Glass od cen zakupu największych producentów okien to masz szkło tanie jak barszcz
    To tyle w Twoim temacie.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #25127
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  8. #25128
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Szkło waży 750 KG i 800 KG.
    Oczywiście, że tego typu konstrukcje da się przesuwać bo jakby się nie dało to by nikt nie kupował.
    To oczywiście konstrukcje dla Inwestorów o wysokim budżecie.
    .
    Takie szybki montuje się do 15 minut.

    http://www.youtube.com/watch?v=_ymIFxw_GD0
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #25129

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Szyba, to tylko część okna. Już widzę, że ma Pan problem z określeniem izolacyjności akustycznej właściwej tego elementu, więc co tu mówić o samodzielnym doborze pozostałych komponentów? Zabawę z izolacyjnością akustyczną okien zacząłbym od przeczytania tego i owego na ten temat, zostawiając zakupy albo składanie okien na później. No chyba, że chce Pan aby psiska zeżarły panu extra dwa tysiące.
    Przecież piszę, że mam upust 50 % na dowolną szybę, Press Glass robi cały wkład do okna czyli masz szyby zespolone z argonem w środku, gównie tyczy się rozmiar takiego okna do odpowiedniej ramy, lecz nie wiem czy ktoś już coś takiego robił i są firmy, które się na to zgodzą.

    Pieski mi nic nie zjedzą, bo żaden producent okien nie ma w ofercie tak wysoko akustycznych szyb, jakby Pan przeczytał uważnie za plastiki z 47db szybami liczono sobie około 2000 zł czyli około 1400 zł za szyby. do okna.

    Orientuje się ktoś czy są takie firmy, które by to wykonały ? Oczywiście wkład szybowy byłby dopasowany do standardowego okna drewnianego 3 szybowego, żeby firma nie musiała ramy tworzyć od podstaw.


    Charlie


    Mam od okna z 15 m traktor sąsiada i nawiedzonego jego teścia co ma 65 lat i lubi sobie o 7 rano w przybudówce tłuc się młotkiem, coś ciąć kątówką, więc w grę wchodzą wyłącznie najlepsze możliwe szyby do zamontowania, oczywiście, które się zmieszczą do ramy 92mm.
    Ostatnio edytowane przez Mocu ; 03-11-2013 o 15:07

  10. #25130

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mocu Zobacz post
    Przecież piszę, że mam upust 50 % na dowolną szybę, Press Glass
    Upust, to słowo nic nie znaczy nie znając ceny bazowej. Możę się okazać że po upuście 50% zapłacisz dwukrotnie więcej niż producent okien kupujący od nich pakiety. Podaj koszt m2 przykładowego pakietu wtedy można będzie ocenić czy masz upust czy mydlenie oczu.

  11. #25131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Takie szybki montuje się do 15 minut.
    http://www.youtube.com/watch?v=_ymIFxw_GD0
    Jasne, tylko za te wszystkie bajery się płaci. Widziałem jeszcze fajniejsze sprzęt jak szklili kolejną galerie w okolicy. I rzecz najważniejsza, szkli się od zewnątrz a to wymusza chyba inne profile niż normalne, inne znaczy jeszcze droższe

  12. #25132
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Tylko ta cena W zakupie przekracza koszt niedużego HSa. A gdzie montaż, marża, gwarancja? Zdaje się, że "S" przyjęła strategię zarabiania grubej kasy na każdej sztuce

  13. #25133
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mocu Zobacz post
    Przecież piszę, że mam upust 50 % na dowolną szybę
    To może zacznę od ciebie kupować? Bo ja tak dużego upustu od dostawcy nie mam

  14. #25134
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    To może zacznę od ciebie kupować? Bo ja tak dużego upustu od dostawcy nie mam
    Czyli 0,5 ma po 45 PLN-ów /m2 netto ) a Ty becalujesz 90,00 jako producent !!!
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  15. #25135
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mocu Zobacz post
    Pieski mi nic nie zjedzą, bo żaden producent okien nie ma w ofercie tak wysoko akustycznych szyb, jakby Pan przeczytał uważnie za plastiki z 47db szybami liczono sobie około 2000 zł czyli około 1400 zł za szyby. do okna.
    Drogi inwestorze wydaje mi się, że Tobie tylko te talary w głowie. Zdziwiłbyś się, ale szyba o rzekomej izolacyjności 47dB w rzeczywistości tłumił hałas na poziomie 41 - 42 dB, a to już odczuwalna różnica. Jeśli do tego dodasz pozostałe drogi przenikania hałasu oprócz szyby, to podniecanie się wartością izolacyjności szkła prowadzi Ciebie na manowce i tyle. Ale Twój pies, sąsiad i hałas, więc i Twój wybór.
    PRO QUALITY

  16. #25136

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Drogi inwestorze wydaje mi się, że Tobie tylko te talary w głowie. Zdziwiłbyś się, ale szyba o rzekomej izolacyjności 47dB w rzeczywistości tłumił hałas na poziomie 41 - 42 dB, a to już odczuwalna różnica. Jeśli do tego dodasz pozostałe drogi przenikania hałasu oprócz szyby, to podniecanie się wartością izolacyjności szkła prowadzi Ciebie na manowce i tyle. Ale Twój pies, sąsiad i hałas, więc i Twój wybór.
    Napisałem wyraźnie w czym jest problem, jeśli nie potrafisz odp na moje pytania, to kończ waść, wstydu sobie oszczędź.

    A jak chcesz podyskutować, to zaproponuj mi lepsze ramy od 92mm stolbud + ciepły parapet + ciepły montaż i szyby te, które są dostępne w Press Glass, czekam.


    Upust, to słowo nic nie znaczy nie znając ceny bazowej. Możę się okazać że po upuście 50% zapłacisz dwukrotnie więcej niż producent okien kupujący od nich pakiety. Podaj koszt m2 przykładowego pakietu wtedy można będzie ocenić czy masz upust czy mydlenie oczu.
    A co Cie to interesuje za ile będę miał te szyby ?

  17. #25137
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mocu Zobacz post
    ...
    A co Cie to interesuje za ile będę miał te szyby ?
    Pochwaliłeś się że będziesz je miał za 50%. My tu w bajki nie wierzymy i wyłącznie z obiektywnego punktu widzenia chcemy Cię uświadomić, że Ty dałeś się zbajerować nic nie znaczącymi cyferkami.
    Ale jeśli już masz dobrego wujka u tego dostawcy szyb, to zapytaj go kogo CI poleci - w końcu jako duży dostawca pakietów zna producentów okien, szczególnie takich co kupują dużo szyb dzwiękochłonnych (więc w domyśle mają odpowiednie doświadczenie).

    Na postawione przez Ciebie pytania ja nie potrafię dać odpowiedzi, bo uważam że nie są odpowiednio postawione. A póki co próby dojścia do sedna torpedujesz odrzucając wypowiedzi doświadczonych specjalistów.

  18. #25138

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Pochwaliłeś się że będziesz je miał za 50%. My tu w bajki nie wierzymy i wyłącznie z obiektywnego punktu widzenia chcemy Cię uświadomić, że Ty dałeś się zbajerować nic nie znaczącymi cyferkami.
    Ale jeśli już masz dobrego wujka u tego dostawcy szyb, to zapytaj go kogo CI poleci - w końcu jako duży dostawca pakietów zna producentów okien, szczególnie takich co kupują dużo szyb dzwiękochłonnych (więc w domyśle mają odpowiednie doświadczenie).

    Na postawione przez Ciebie pytania ja nie potrafię dać odpowiedzi, bo uważam że nie są odpowiednio postawione. A póki co próby dojścia do sedna torpedujesz odrzucając wypowiedzi doświadczonych specjalistów.
    Jak widzę jak sklepy partnerskie, lub salony liczą ramę + szybę 33 db + szybę 47 db, a nie ramę + szybę która mnie interesuję, to mnie bierze na śmiech, że głupiego szukają.

    Dlaczego mam płacić za szkło X razy więcej, które jest gorsze od tego jakie mogę mieć za niższą cenę ? Tak trudno jest myśleć logicznie ?


    W to co ty wierzy, to mnie nie interesuje, przyszedłem tu o poradę, a nie tłumaczyć się dlaczego mam taniej, bo może mam kogoś w tej firmie na wysokim stanowisku ?

    Z kim ja w ogóle piszę.


    Mam po niskiej cenie dowolne szyby zespolone + przeróżne ciepłe ramki do wyboru, a interesują mnie 3 rzeczy
    cena ramy drewnianej 92mm,
    cena montażu szyby zespolonej
    i firmy, które by to mogły wykonać.

    Okno o wymiarach 1800x1200

    Daje szkic poglądowy jak wygląda obecne okno

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	13,6 KB
ID:	222385


    Oczywiście rozmiar szyby zespolonej byłby dopasowany do ramy okna, ale najpierw muszę mieć tą firmę, która to wykona, a później dobrać szyby zespolone.

    Co do moich wymagań, napisałem wcześniej z jakim hałasem mam do czynienia, może jeszcze mam sobie kupić miernik decybeli i wam podać wyniki do wstępnej analizy ?

    Stawiam wyłącznie na izolację akustyczną, bo mam dość spania ze stoperami woskowymi.

  19. #25139

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    A co szerokiego mam wnosić do domu? Wszystkie elementy wyposażenia wnętrz pakowane są tak by wnieść nie tylko przez drzwi wejściowe lecz także wewnętrzne czyli 80 cm w zupełności wystarcza bo przecież nie każdy mieszka we własnym domu. Tak właśnie sobie myślę i argumentuję przed ślubną
    Długo tłumaczyłem jej, że przy wentylacji mechanicznej okien wogóle nie będzie otwierać, dała się przekonać i sądzę, że z wyjściem na taras będzie podobnie
    To moja rada sam zdecydujesz co wybierzesz

  20. #25140
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mocu Zobacz post

    Co do moich wymagań, napisałem wcześniej z jakim hałasem mam do czynienia, może jeszcze mam sobie kupić miernik decybeli i wam podać wyniki do wstępnej analizy ?

    Jak najbardziej. Chcesz się skutecznie odizolować od hałasu to powinieneś zmierzyć jego poziom. Charlie już Ci o tym wspomniał kilka postów wyżej.

Strona 1257 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony