dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1258 z 1568
Pokaż wyniki od 25.141 do 25.160 z 31350
  1. #25141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mocu Zobacz post
    Jak widzę jak sklepy partnerskie, lub salony liczą ramę + szybę 33 db + szybę 47 db, a nie ramę + szybę która mnie interesuję, to mnie bierze na śmiech, że głupiego szukają.

    Dlaczego mam płacić za szkło X razy więcej, które jest gorsze od tego jakie mogę mieć za niższą cenę ? Tak trudno jest myśleć logicznie ?
    Weź pod uwagę, że oni doliczają ci zapewne dopłatę do szyby 47db a nie cała szybę od nowa. Ciężko znaleźć producenta okien, który podawałby cenę samych pakietów dźwiękochłonnych a nie dopłatę do standardowego pakietu. Stąd twoja cena pakietu od "wujka" może nie być warta zachodu komponowania okna z części. Zwłaszcza w przypadku drewna.

  2. #25142

    Domyślnie

    Oj Panowie, dajcie człowiekowi spokój. Pomysłowy Dobromir nie takie rzeczy sam robił a że składak wychodzi zawsze drożej wiadomo od lat. Na dodatek, jak zrozumiałem, to jest jedno okno, to na chłopski rozum z założenia usługa będzie droższa na każdym etapie prac i to co zainteresowany chce zaoszczędzić na szybie straci na innych kosztach, bo ekipa i tak swoje zarobić musi i % od ceny okna odbić sobie w innych kosztach. Dobra, czas czytać dalej o dachach bo to teraz mam na tapecie

  3. #25143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Samar Zobacz post
    Jak najbardziej. Chcesz się skutecznie odizolować od hałasu to powinieneś zmierzyć jego poziom. Charlie już Ci o tym wspomniał kilka postów wyżej.

    Dowiedz się jakie są różnice w natężeniu hałasu przy temperaturze ujemnej, a dodatniej.

    Nie da się zmierzyć natężenia hałasu za oknem, za dużo czynników ma na niego wpływ, więc kupowania czegoś na styk to głupota i strata kasy.

    Weź pod uwagę, że oni doliczają ci zapewne dopłatę do szyby 47db a nie cała szybę od nowa. Ciężko znaleźć producenta okien, który podawałby cenę samych pakietów dźwiękochłonnych a nie dopłatę do standardowego pakietu. Stąd twoja cena pakietu od "wujka" może nie być warta zachodu komponowania okna z części. Zwłaszcza w przypadku drewna.
    Okno kosztuje w standardzie 950 zł z szybą 33db, a facet powiedział mi, ze szyba 47 db, to dopłat około 1000 zł i cena okna wyniesie około 2000 zł. Czytaj uważnie.

    Mnie interesuje tylko wkład szybowy na wymiar ramy jakie mają, a nie projektowanie ramy pod wkład szybowy, no ludzie, czy ja pisze niewyraźnie ?

    Chce tylko kupić wkład szybowy na wymiar jaki mi poda firma, która ma ramy, a ja szybę zespoloną im dostarczę.
    Ostatnio edytowane przez Mocu ; 04-11-2013 o 15:23

  4. #25144

    Domyślnie

    Wytłumacz mi. Przecież już wszystko wiesz, znasz ceny z dobrym rabatem, znasz cenę okna, zamów u tego człowieka okno bez szyby i po sprawie. A wypowiedzi specjalistów olej, przecież ci doradcy, najlepsi nawet, nie znają się, ty wiesz lepiej, więc o co kaman?
    Czasem zaskakuje mnie to Forum, ogromnie zaskakuje

  5. #25145
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mocu Zobacz post
    Chce tylko kupić wkład szybowy na wymiar jaki mi poda firma, która ma ramy, a ja szybę zespoloną im dostarczę.
    Abstrahując od wątku akustycznego wspomnę o innym problemie. Wg mnie żaden rozsądny producent nie podejmie się montażu powierzonego wkładu za jakieś grosze. Zarobić na oknie 50zł i brać na siebie ryzyko pęknięcia wkładu za 1000zł? Dziękuję, postoję

  6. #25146
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Abstrahując od wątku akustycznego wspomnę o innym problemie. Wg mnie żaden rozsądny producent nie podejmie się montażu powierzonego wkładu za jakieś grosze. Zarobić na oknie 50zł i brać na siebie ryzyko pęknięcia wkładu za 1000zł? Dziękuję, postoję
    to RAZ a DWA da ktoś gwarancję na okno, którego nie będzie szklić ?

    Pozdrawiam

  7. #25147

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Abstrahując od wątku akustycznego wspomnę o innym problemie. Wg mnie żaden rozsądny producent nie podejmie się montażu powierzonego wkładu za jakieś grosze. Zarobić na oknie 50zł i brać na siebie ryzyko pęknięcia wkładu za 1000zł? Dziękuję, postoję
    Ty masz pojęcie ile kosztuje montaż szyby ? Co ma pękać ? Nie po to się idzie do fachowca, żeby szyba miała pękać. O jakim wkładzie mówisz za 1000 zł, czy ja o czymś nie wiem ?


    domowy cieć

    Wytłumacz mi. Przecież już wszystko wiesz, znasz ceny z dobrym rabatem, znasz cenę okna, zamów u tego człowieka okno bez szyby i po sprawie. A wypowiedzi specjalistów olej, przecież ci doradcy, najlepsi nawet, nie znają się, ty wiesz lepiej, więc o co kaman?
    Czasem zaskakuje mnie to Forum, ogromnie zaskakuje
    Wybacz, ale ja problemu ze wzrokiem nie mam i nie widzę, ani 1 porady, nawet propozycji gdzie mogę kupić okno o takich wymiarach jakie podałem i żeby spełniało moje oczekiwania.

    Ja sie tu produkuję, a szlachta ino spamuje, bo nic mądrego nie ma do napisania, przykre.

    Czasami się zastanawiam, czy ja jestem na odpowiednim forum.

  8. #25148

    Domyślnie


    Mój budżet z demontażem/montażem wszelakie materiały do zamontowania okna + ciepłe parapety + parapet nie plastikowy, na to chce wydać około 3000 zł na dodatek trzeba u mnie siding ściągać, więc robocizna mało nie będzie kosztować.

    Nikt tu nie pisze o 50 zł, ale o 3000 zł, dla mnie to nie jest mało, a za okno plastikowe z szyba 47 db policzyli sobie 2000 zł z czego dowóz będzie wynosić kilkaset zł , bo sam sprzedawca z salonu firmowego rehau powiedział ze nie opłaca się kupować 1 okna. Więc za takie okno ze wszystkim wyniesie mnie 4000 zł ?






    bwojtek


    Prawdopodobnie znacznię większe niż ty.

    No oczywiście, tam gdzie zamawiam wkład szybowy nikt nie zna się na szybach tak jak ty, takiego fachowca to ze świeczką trzeba szukać.

    bwojtek
    Jakie to szczęście, że nie jesteś moim klientem
    Nie widzi mi się korzystanie z usług kogoś, dla którego kasa jest ważniejsza od klienta.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-11-2013 o 20:02

  9. #25149

    Domyślnie

    Bwojtek, jak zdążyłem się zorientować po jego wypowiedziach, na 99% jest producentem okien i temat szklenia i reszty głupot jakie tu wypisywałeś zna od podszewki.
    T12345T to kolejny specjalista na Forum i gdybyś miał choć odrobinę oleju w głowie i pokory, wiedziałbyś z kim masz do czynienia, choćby odwiedzając jego stronę oknotest.pl i nie negował bardzo ważnej odpowiedzi na Twój dylemat
    finlandia to dla odmiany salon okienny i montaż i chyba ma więcej w głowie niż nie jeden tu się udzielajacy
    Charlie to dla odmiany spec od szyb
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-11-2013 o 20:02

  10. #25150

    Domyślnie

    Szukam alternatywy dla okna Rehau Geneo, no ale jak widać odp nie dostanę, bo nikt nie potrafi czytać ze zrozumieniem.

    Sam prowadzę sklep internetowy i odpowiadam na wszystkie pytania klienta, bo nie mam zwyczaju kogoś olewać i gnojnic jak wy to robicie, to świadczy głównie o waszym braku kultury osobistej, a zarazem pokazaniu, kto jest lepszy. Gówniarskie zachowanie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-11-2013 o 20:01

  11. #25151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Fakt, nie jesteś na odpowiednim forum. Napisz to samo na forum oknonetu. Tam jest pełno producentów i sprzedawców a także handlowców, którzy tylko czekają na klienta. I na pewno zostaniesz odpowiednio dopieszczony..
    Proponowałem Ci też zasięgnąć opinii Twojego kontaktu u producenta szkła - ale sądzę że zwyczajnie Cię zbył odsyłając na fora..

  12. #25152

    Domyślnie

    Czekam na telefon od pośrednika, który wycenia mi okno ze stolbudu takie jakie mnie interesuje, lecz jak przywali mi cenę z kosmosu, to chce mieć alternatywę.

    Zapewne wiele razy padało tu słowo stolbud capital, po jakich cenach te okna schodzą ?


    Dopieszczony to ja jestem w każdym sklepie z oknami, ale co z tego, jak dane na temat oka i cenę uzgadnia pośrednik, który ma na to czas 2 tygodnie ? + na okno czeka się 5 tygodni ? Tak jest w stolbud i ich sklepami partnerskimi, jak dla mnie jest to żałosne, no ale taka polityka firmy..

  13. #25153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To zwyczajnie wyceń to okno w dwóch salonach. Będziesz wiedział czy masz cenę przywaloną, czy realną - rekomendowaną przez producenta.
    Ps. I tak uważam, że Twoje posty wyrażają błędne podejście do sprawy oraz są obraźliwe dla większości udzielających się tu fachowców. Wielu klientów potrafi to docenić i to dla takich postaw jest przyjemnie się udzielać- np. ostatni post Domowego.

  14. #25154
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    A za co wyleciał mój post???

  15. #25155
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    A za co wyleciał mój post???
    Nie za co tylko dla czego. DLA IDEI
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #25156

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    ...Wielu klientów potrafi to docenić i to dla takich postaw jest przyjemnie się udzielać- np. ostatni post Domowego.
    Dziękuję za miłe słowo. Od tego jest Forum i Ci co nam doradzają, czyż nie? pytam i czekam a nie od razu z awantura, że nie mam natychmiast odpowiedzi. Szanuję innych i chciałbym by mnie szanowano. Natomiast jak coś wiem lub mam jakiś pomysł i rzucam go w eter to ewentualnie dyskutuję a nie atakuję czepiając się słówek. Już miałem tu starcie z Arturo w wątku o płycie fundamentowej, teraz tu pojawił się następny zakompleksiony gołodupiec (bo dla mnie całe jego podejście jest próbą podcierania się szkłem) na dodatek tak naprawdę nie wiadomo o co się czepia, odpowiedzi już dostał.
    No dobra, to tak celem podziękowania za miłe słowo a pytań pojawia się coraz więcej.

  17. #25157

    Domyślnie

    Dni mijają, niczego się tu nie dowiedziałem, przykre, na wszelakich forach sfd, benchmark, pclab, darkwarez ludzie są bardziej uprzejmi i pomocni.

    No ale czego tu się można było spodziewać, wykonałem kilka telefonów do firm zajmujących się stolarką okienną i wszystkiego się dowiedziałem bez łaski, arogancji, jak widać, nie warto marnować czasu na ludzi niekompetentnych, jakich tutaj spotkałem.


    Pozdrawiam, a zarazem żegnam.

  18. #25158
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mocu Zobacz post
    wykonałem kilka telefonów do firm zajmujących się stolarką okienną i wszystkiego się dowiedziałem
    Podzielisz się informacjami dla dobra potomnych?

  19. #25159
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mocu Zobacz post
    Dni mijają, niczego się tu nie dowiedziałem, przykre, na wszelakich forach sfd, benchmark, pclab, darkwarez ludzie są bardziej uprzejmi i pomocni.

    No ale czego tu się można było spodziewać, wykonałem kilka telefonów do firm zajmujących się stolarką okienną i wszystkiego się dowiedziałem bez łaski, arogancji, jak widać, nie warto marnować czasu na ludzi niekompetentnych, jakich tutaj spotkałem.


    Pozdrawiam, a zarazem żegnam.
    Pozdrawiamy i życzymy powodzenia..
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  20. #25160
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mocu Zobacz post
    Dni mijają, niczego się tu nie dowiedziałem, przykre, na wszelakich forach sfd, benchmark, pclab, darkwarez ludzie są bardziej uprzejmi i pomocni. .
    Czasem wchodzę gdzieś w sieć ze swoim drobnym, niezarobkowym problemem (z komputerem, ubezpieczenem) i niestety mam odmienne wrażenie
    Co innego fora hobbystyczne.

    Cytat Napisał Mocu Zobacz post
    .. wykonałem kilka telefonów do firm zajmujących się stolarką okienną i wszystkiego się dowiedziałem bez łaski,....
    No nareszcie właściwy ruch, bo okno to okno i dla wielu firm jesteś Klientem dla którego staną na głowie by zdobyć zamówienie. Na rynku nie jest różowo i każde zlecenie jest dla handlowców polem do popisu.

    Dla potomnych trzeba sprostować coś by w świat nie szedł błędny przekaz - 50% rabat na szyby jest zwykłym bełkotem marketingowym. Ten segment rynku jest wyjątkowo "wyżyłowany" i sądzę że nawet najmniejsi odbiorcy mają ceny nie wyższe niż 10% w stosunku do potentatów rynkowych.
    Ktoś z Was chciałby sprzedawać swój produkt/nie usługę/ odliczając od ceny rynkowej 50%?

Strona 1258 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony