dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1259 z 1567
Pokaż wyniki od 25.161 do 25.180 z 31326
  1. #25161
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    E no fin popatrz na GRUPONA. Pełno chętnych. Nie dość że 50%taniej to jeszcze resztą muszą się podzielić z gruponem.
    Cząsem zastanawiam się kiedy niektórzy zaczną myśleć.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  2. #25162
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Sądzę, że Forum Muratora + wątek o oknach to najbardziej rzetelna strona z poradami za free.
    Jeśli coś jest za free to w myśl starej ludowej zasady nie powinno się "darowanemu koniowi patrzeć w zęby". Mam nadzieję, że ogarną tę metaforę co poniektórzy
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #25163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Sądzę, że Forum Muratora + wątek o oknach to najbardziej rzetelna strona z poradami za free.
    Jeśli coś jest za free to w myśl starej ludowej zasady nie powinno się "darowanemu koniowi patrzeć w zęby". Mam nadzieję, że ogarną tę metaforę co poniektórzy
    A tam.... chłopaki nic się nie przejmujcie
    Ja tu Was lubię czytać , dużo się dowiedziałam dzięki temu że się tu udzielacie

  4. #25164
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Sądzę, że Forum Muratora + wątek o oknach to najbardziej rzetelna strona z poradami za free.
    Jeśli coś jest za free to w myśl starej ludowej zasady nie powinno się "darowanemu koniowi patrzeć w zęby". Mam nadzieję, że ogarną tę metaforę co poniektórzy
    z tych które znam to na pewno

  5. #25165

    Domyślnie

    Witam,

    Stanąłem przed wyborem okien do domu. Stan surowy, ściany Silka 24 cm, ocieplenie styro grafitowy 15 cm (w planach), będzie wentylacja mechaniczna. Interesują mnie okna w miarę energooszczędne. Jak narazie mam dwie oferty, obydwie z montażem. Ilość okien/drzwi balkonowych 12 szt., powierzchnia ok. 45m2.

    Oferta I:

    Okna Avante Forte Uw =0,8
    1. Producent Technika Okienna (Elbląg)
    2. Profil 6-komorowy Inoutic. Okucia Roto NT Multi, klamki Secustik
    3. Szyba Superclima Ug=0,5 4/18/4/18/4 + ciepła ramka Swisspacer
    Montaż na kotwach w warstwie muru. + taśmy Illbruck+pianowanie. Ciepły profil podparapetowy do każdego okna.

    Oferta II:

    Okna Vetrex Aplhaline 90+ Uw=0,75, Rw=33
    1. Producent Vetrex
    2. Profil Veka Alphaline 90+, 6-komorowy 90mm (uszczelka środkowa+wkładka termoizolacyjna w ramie). Okucia Roto Designo, klamka Secustik.
    3. Szyba Superclima Ug=0,5 4/18/4/18/4 + ciepła ramka Swisspacer
    "Ciepły montaż" w warstwie muru + "energooszczędne" podkłady podparapetowe.

    Poproszę o ocenę, którą z ofert zainteresować się bardziej szczegółowo ew. na co jeszcze zwrócić uwagę.

  6. #25166

    Domyślnie

    Obie firmy godne zaufania zarówno Avante (Technika okienna) jak i Vetrex. Ważniejsze jest to kto to zamontuje. Poproś oba biura o referencje od Klientów ostatecznych lub nr telefonów, wygoogluj ich i poczytaj opinie. Jeżeli wszystko w obu firmach ok to wówczas kieruj się już wartością ostatecznej oferty

  7. #25167

    Domyślnie

    O referencje pytałem już firmę od oferty na Avante. Zasłaniają sie ochroną danych i nie chcą podać namiarów na klientów. Poza tym właśnie znalazłem w Internecie informacje o ich słabych montażystach. Co do drugiej firmy nie znalazłem ani pozytywnych, ani negatywnych informacji (istnieją 10 lat na rynku). W obu przypadkach udzielana jest gwarancja na 7 lat, chociaż domyślam się, że trzeba się wczytać w warunki gwarancji.

  8. #25168

    Domyślnie

    Przecież mogą zadzwonić do swojego Klienta i spytać o możliwość przekazania nr potencjalnemu Klientowi. Jeżeli na tym etapie natrafiasz na trudności to daj sobie spokój z taką firmą, ewentualnie zadzwoń do centrali Avante jakiego dealera polecają.
    Pamiętaj też, że montaż okien na bloku pod parapetowym jest jeszcze rzadkością, dlatego tak ważny jest wybór ekipy montażowej.
    Spytaj jeszcze o gwarancje na montaż, bo podali ci na okna. Wypytaj też o szczegóły montażu, jak to robią będziesz mógł sobie wyrobić jakąś opinie.
    A jak wygląda różnica cenowa?

  9. #25169
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    godys

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Pruszcz Gdański
    Kod pocztowy
    89-000
    Posty
    1

    Domyślnie

    pomocy.

    prośba o pomoc w wyborze okien. Różnica cenowa prawie żadna. Veka alphaline vetrex montowany przez marwin pruszcz gd. czy bruegmann blueevoloution92 montowane przez megabud rumia. jutro muszę dokonać wyboru. Dziękuję i pozdrawiam

  10. #25170

    Domyślnie

    @ok**t
    Cena w obydwu wycenach jest w zasadzie taka sama. Jeśli chodzi o montaż, to dealer od Avante udziela 2 letniej gwarancji na montaż oraz jak powiedzieli 5 letniej gwarancji na wykorzystane podczas montażu materiały Illbruck (jeśli ich przedstawiciel jest obecny podczas montażu).
    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Pamiętaj też, że montaż okien na bloku pod parapetowym jest jeszcze rzadkością, dlatego tak ważny jest wybór ekipy montażowej.
    Piszesz, że blok podparapetowy jest nowością.. warto go w taki razie montować?

    Czy pobieranie zaliczki w wysokości 40% podczas składania zamówienia jest standardową praktyką?
    Ostatnio edytowane przez samboman ; 13-11-2013 o 20:51

  11. #25171
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał samboman Zobacz post
    Piszesz, że blok podparapetowy jest nowością.. warto go w taki razie montować?

    Czy pobieranie zaliczki w wysokości 40% podczas składania zamówienia jest standardową praktyką?
    Blok podparapetowy jest na tyle nowością, że nie każdy z nim miał doczynienia i można się na nim "wyłożyć".

    40% to normalna zaliczka - od wielu wielu lat. U mnie większość okien sprzedaje się z zaliczką 100%, bo od producentów jest za to dodatkowy rabat. Nie mam problemu z zaufaniem ze strony klientów - za co jestem im bardzo wdzięczny.

  12. #25172
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Luq

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Olkusz
    Kod pocztowy
    32-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam

    Marzą mi sie okna białe ze szprosami ale ostatnio był u mnie na budowie gość z oknoplastu i mi odradzał bo twierdzi ze platinum 7 komorowe (oczywiście pakiet trzy szybowy) , po dodaniu szprosów będzie miało u okna jak dobra dwuszybówka , np z U = 1 po dodaniu szprosów robi się U= 1,2. Czy to prawda bo w innych punktach mówią mi ze to jest minimalna różnica, a jak by to miało być prawda to może jednak zrezygnuje z tych szprosów. Proszę o poradę.

  13. #25173

    Domyślnie

    Cytat Napisał samboman Zobacz post
    @ok**t
    Piszesz, że blok podparapetowy jest nowością.. warto go w taki razie montować?
    Czy pobieranie zaliczki w wysokości 40% podczas składania zamówienia jest standardową praktyką?
    Warto montować na bloku, tylko należy zrobić to dobrze.
    Co do zaliczek to jest tak jak pisze finlandia

    Jeżeli masz porównywalne ceny to decydujący powinien być montaż, napisz coś więcej o tym

  14. #25174
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luq Zobacz post
    Witam

    Marzą mi sie okna białe ze szprosami ale ostatnio był u mnie na budowie gość z oknoplastu i mi odradzał bo twierdzi ze platinum 7 komorowe (oczywiście pakiet trzy szybowy) , po dodaniu szprosów będzie miało u okna jak dobra dwuszybówka , np z U = 1 po dodaniu szprosów robi się U= 1,2. Czy to prawda bo w innych punktach mówią mi ze to jest minimalna różnica, a jak by to miało być prawda to może jednak zrezygnuje z tych szprosów. Proszę o poradę.
    o liczbie komór nie mówię ale w PE2 (jak ładnie) masz szybę 0,7 ze szprosami szału nie robi i dobrze ci powiedział .bo szpros osłabia szybę
    ale nie lepiej zapytać jak by wychodził winergetic z szybą 0,5 (chyba taką dają )?
    ten platinium to tylko ładnie wygląda

  15. #25175
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luq Zobacz post
    Marzą mi sie okna białe ze szprosami ale ostatnio był u mnie na budowie gość z oknoplastu i mi odradzał bo twierdzi ze platinum 7 komorowe (oczywiście pakiet trzy szybowy) , po dodaniu szprosów będzie miało u okna jak dobra dwuszybówka , np z U = 1 po dodaniu szprosów robi się U= 1,2. Czy to prawda bo w innych punktach mówią mi ze to jest minimalna różnica, a jak by to miało być prawda to może jednak zrezygnuje z tych szprosów. Proszę o poradę.
    Aby w przybliżeniu, ale rozsądnie oszacować zmianę wartości współczynnika Uw w szybie ze szprosem należy w obliczeniach łączną długość szprosów dodać do długości L liniowego mostka cieplnego na styku szyby z profilem.
    PRO QUALITY

  16. #25176

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Jeżeli masz porównywalne ceny to decydujący powinien być montaż, napisz coś więcej o tym
    Jeśli chodzi o okna Avante, to montowane mają być na kotwach, pianowane. Materiały izolacyjne firmy Illbruck. Taśma paroszczelna od środka, paroprzepuszczalna DUO z butylem od zewnątrz. Od zewnątrz, jak się dowiedziałem może być zastosowana taśma rozprężna. Na montaż udzielają 2letniej gwarancji.

    W przypadku firmy od okien Vetrex, w zasadzie montaż taki sam, z tym że używają piany montażowej Illbruck nisko rozprężną oraz taśmy Greenteq. Gwarancja na montaż też 2 letnia w tym jedna regulacja okien.

    W obydwu przypadkach nie dysponują np. zdjęciami z montażu bloku podparapetowego więc ciężko ocenić czy robią to dobrze/źle lub czy w ogóle to robili. Mam natomiast do Was inne pytanie. Na stronach oknotest.pl zauważyłem przykład montażu bez piany, z wykorzystaniem jedynie taśmy rozprężnej jako materiału izolacyjnego. Czy to rozwiązanie ma swoje plusy/minusy w porównaniu do montażu warstwowego z wykorzystaniem piany?

  17. #25177
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał samboman Zobacz post
    Jeśli chodzi o okna Avante, to montowane mają być na kotwach, pianowane. Materiały izolacyjne firmy Illbruck. Taśma paroszczelna od środka, paroprzepuszczalna DUO z butylem od zewnątrz. Od zewnątrz, jak się dowiedziałem może być zastosowana taśma rozprężna. Na montaż udzielają 2letniej gwarancji.

    W przypadku firmy od okien Vetrex, w zasadzie montaż taki sam, z tym że używają piany montażowej Illbruck nisko rozprężną oraz taśmy Greenteq. Gwarancja na montaż też 2 letnia w tym jedna regulacja okien.

    W obydwu przypadkach nie dysponują np. zdjęciami z montażu bloku podparapetowego więc ciężko ocenić czy robią to dobrze/źle lub czy w ogóle to robili. Mam natomiast do Was inne pytanie. Na stronach oknotest.pl zauważyłem przykład montażu bez piany, z wykorzystaniem jedynie taśmy rozprężnej jako materiału izolacyjnego. Czy to rozwiązanie ma swoje plusy/minusy w porównaniu do montażu warstwowego z wykorzystaniem piany?
    taka taśma to 3 w 1. zamiast piany i taśmy zew i wew masz taśmę trio .
    należy pamiętać że przy takiej taśmie otwory muszą być idealnie wymurowane i wykonane a z tym to ciężko
    nie wiem kiedy chcesz montować te okienka ale pogoda też musi być odpowiednia

  18. #25178
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał samboman Zobacz post
    Jeśli chodzi o okna Avante, to montowane mają być na kotwach, pianowane. Materiały izolacyjne firmy Illbruck. Taśma paroszczelna od środka, paroprzepuszczalna DUO z butylem od zewnątrz. Od zewnątrz, jak się dowiedziałem może być zastosowana taśma rozprężna. Na montaż udzielają 2letniej gwarancji.

    W przypadku firmy od okien Vetrex, w zasadzie montaż taki sam, z tym że używają piany montażowej Illbruck nisko rozprężną oraz taśmy Greenteq. Gwarancja na montaż też 2 letnia w tym jedna regulacja okien.

    W obydwu przypadkach nie dysponują np. zdjęciami z montażu bloku podparapetowego więc ciężko ocenić czy robią to dobrze/źle lub czy w ogóle to robili. Mam natomiast do Was inne pytanie. Na stronach oknotest.pl zauważyłem przykład montażu bez piany, z wykorzystaniem jedynie taśmy rozprężnej jako materiału izolacyjnego. Czy to rozwiązanie ma swoje plusy/minusy w porównaniu do montażu warstwowego z wykorzystaniem piany?
    Po pierwsze - jakie zostaną zastosowane materiały to kwestia "gustu" - oczywiście mowa o takich, które są dedykowane to zastosowania w w/w przypadku.

    Po drugie - jeżeli chcesz zastosować blok podparapetowy to najlepiej komponuje się to właśnie z taśmą multifunkcyjną (impregnowana rozprężna taśma zastępująca zarówno folię zew. i wew. oraz pianę poliuretanową). Minusu - konieczność idealnego przygotowania ościeży, muszą być równe, równoległe, prostopadłe itp itd, (zdaniem montażystów - mniejsza stabilność stolarki - w przypadku montaży jedynie na śruby - ten problem można spokojnie wyeliminować stosując odpowiednie kotwy/konsole) Plusy - w sumie takie same jak przy montażu warstwowym (czyli piana + folie) jednak, moim zdaniem, takie rozwiązanie eliminuje niedoróbki, dodatkowo możesz sobie obrabiać okna na wiosnę bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń, które są konieczne w przypadku stosowania folii - konieczne zabezpieczenie przed UV, no chyba, że obrabiasz zaraz po montażu to ten kawałek tekstu Ciebie nie dotyczy.

    Pozdrawiam

  19. #25179
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    taka taśma to 3 w 1. zamiast piany i taśmy zew i wew masz taśmę trio .
    należy pamiętać że przy takiej taśmie otwory muszą być idealnie wymurowane i wykonane a z tym to ciężko
    nie wiem kiedy chcesz montować te okienka ale pogoda też musi być odpowiednia
    też fakt, z tym, że właśnie pogoda - szczególnie temperatura - ma dużo mniejszy negatywny wpływ przy zastosowaniu taśm multifunkcyjnych, więc to też taki dodatkowy plusik

    Pozdrawiam

  20. #25180

    Domyślnie

    Okna chcę wstawić jak tylko pogoda będzie odpowiednia. W tym roku ze względu na oczekiwanie na wykonanie okien raczej się nie uda więc pozostaje przyszły rok. W przypadku montażu 3 warstwowego jaka jest odpowiednia temperatura, która umożliwia rozpoczęcie montażu?

Strona 1259 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony