dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1261 z 1568
Pokaż wyniki od 25.201 do 25.220 z 31350
  1. #25201

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Inwestorzy, to dziwna grupa. Najpierw wydajecie kasę na projekt. W tym projekcie są jakieś założenia techniczne, co do ostatecznych właściwości budynku. Jeżeli mają być spełnione, to projektant powinien określić materiały i ich właściwości. Nie podał, to pytajcie projektanta, bo za to mu zapłaciliście. I to jest konkretna podpowiedź, Ktoś coś zaprojektował, to niech odpowiada za to żeby to coś było takie jak zaprojektowane, a nie takie jakie wyjdzie w wyniku przypadkowych wyborów "nie obeznanych" inwestorów. No chyba, że całe to budowanie to jeden wielki przypadek, a efekt ma być bliżej nieokreśloną sumą przypadków.
    Powiem ci, że w swojej karierze raz tylko spotkałem się z tym, że Klient przyszedł z projektantem, który miał jako taką wiedzę na temat stolarki. To niestety brutalna prawda o naszym rynku.

  2. #25202
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kallipso

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    dgl
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Zapominałam tylko napisać- w naszym projekcie wskazane okna mają słabsze parametry, niż ww wymienione..A w naszym kraju niestety panuje przeświadczenie, że każdy musi się na wszystkim znać, jak nie to jest cymbał..przykre..

  3. #25203

    Domyślnie

    Cytat Napisał kallipso Zobacz post
    Wiadomo, że jak bedziemy już bliżej kupna, to odwiedzimy salony..Wiem, że trzeba wziąść pod uwagę współczynniki zawarte w projekcie..Myślałam, że podpowiecie coś na temat wymienionych propozycji..ale spoko...naskakujecie na mnie, jakbym siedziała w branży okiennej od lat..Dzięki za uwagi mimo wszystko
    Napisz jacy są producenci poszczególnych ofert to coś pomogę.

  4. #25204

    Domyślnie

    Oj Kalipso, bez przesady, nie znam się na TV i za namową sprzedawcy swego czasu kupiłem plazmę zamiast LCD i wybór sobie chwalę po pięciu latach porównując to co mam w salonie tym co ma syn w pokoju
    Wydaje mi się, że T12345T ma sporo racji w tym co napisał. Kto lepiej niż architekt będzie wiedział jakim wymaganiom muszą sprostać okna w Twoim domu ? To on powinien narzucić Ci parametry, zasugerować rozwiązania i sposób montażu. Wtedy Ty masz już się tylko tego trzymać. Ja wybrałem kilka ofert, odwiedziłem trzy "salony" i tylko w jednym trafiłem na osobę kompetentną, znająca się na rzeczy reszta to po prostu żenada. Sądzę, że po odwiedzinach kilku punktów już odrzucisz sporo ofert

  5. #25205
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał kallipso Zobacz post
    Zapominałam tylko napisać- w naszym projekcie wskazane okna mają słabsze parametry, niż ww wymienione..A w naszym kraju niestety panuje przeświadczenie, że każdy musi się na wszystkim znać, jak nie to jest cymbał..przykre..
    Droga Inwestorko, wcale na Panią nie naskakuję, gdzież bym śmiał. Po prostu stwierdzam fakt, że kupując projekt powinno się sprawdzić co w nim jest na temat materiałów niezbędnych do budowy, bo okna to nic innego jak materiał. A co do "słabszych" parametrów w projekcie niż wymienione przez Panią w pierwszym poście, to trudno o "słabsze", bo w 7 ofertach nie ma ani jednego "parametru" okna, są tylko skąpe informacje o komponentach, czyli nic. To nawet nie jest początek oferty na okna nie mniej życzę powodzenia w zakupach i już więcej naskakiwał nie będę.
    PRO QUALITY

  6. #25206
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Powiem ci, że w swojej karierze raz tylko spotkałem się z tym, że Klient przyszedł z projektantem, który miał jako taką wiedzę na temat stolarki. To niestety brutalna prawda o naszym rynku.
    Mnie nie chodzi o to by nabywca przychodził z projektantem. Wystarczy, że przyjdzie z projektem. Kompletnym. A Państwu sprzedawcom przypominam i podpowiadam, że jeśli robicie "bez projektu" radykalnie zwiększacie zakres swojej odpowiedzialności. Gdybyście po drugiej stronie mieli inwestorów, a nie zwykłych klientów, to... lepiej nie mówić.
    PRO QUALITY

  7. #25207

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Mnie nie chodzi o to by nabywca przychodził z projektantem. Wystarczy, że przyjdzie z projektem. Kompletnym. A Państwu sprzedawcom przypominam i podpowiadam, że jeśli robicie "bez projektu" radykalnie zwiększacie zakres swojej odpowiedzialności. Gdybyście po drugiej stronie mieli inwestorów, a nie zwykłych klientów, to... lepiej nie mówić.
    Jeżeli chodzi o projekty to dominują "masowe" projekty dostosowane, z małymi korektami do potrzeb danego Klienta (Inwestora). Projektów indywidualnych jest jak na lekarstwo. W tych "gotowcach" dominują parametry nienadążające za rynkiem. Klient na etapie projektowania powinien mieć do czynienia z profesjonalnym architektem, a taki kosztuje. I tutaj zaczynają się pierwsze oszczędności i po wybudowaniu domu Klient jest niezadowolony. Jak to mówią pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie. Tylko mało kto wybuduje ten trzeci Dlatego przy budowie domu należy zacząć od projektu i na ten etap należy poświęcić najwięcej czasu. Ale do tego długa droga. Co do wykonania okien zgodnie z projektem to często Klient-Inwestor dokonuje korekt bez uzgodnień z kimkolwiek, dlatego na to trzeba się zabezpieczyć w umowie.

  8. #25208
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał kallipso Zobacz post
    Okna mają być 3 szybowe..O takie pytaliśmy..Pisałam, że jestem w ogóle nie obeznana w temacie okien..liczyłam na jakąkolwiek podpowiedź co do okien, które wymieniłam..
    3 szyby ? Co tak słabo -bierz 4 szyby ze współczynnikiem Ug=0,3 W/m2xK.
    Wyrównasz ciepłotę okien z elewacją.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #25209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    3 szyby ? Co tak słabo -bierz 4 szyby ze współczynnikiem Ug=0,3 W/m2xK.
    Wyrównasz ciepłotę okien z elewacją.
    Pakiety 4-szybowe są ok, ale mają duże ograniczenia gabarytowe, no i cena

  10. #25210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Inwestorzy, to dziwna grupa. Najpierw wydajecie kasę na projekt. W tym projekcie są jakieś założenia techniczne, co do ostatecznych właściwości budynku. Jeżeli mają być spełnione, to projektant powinien określić materiały i ich właściwości. Nie podał, to pytajcie projektanta, bo za to mu zapłaciliście. I to jest konkretna podpowiedź, Ktoś coś zaprojektował, to niech odpowiada za to żeby to coś było takie jak zaprojektowane, a nie takie jakie wyjdzie w wyniku przypadkowych wyborów "nie obeznanych" inwestorów. No chyba, że całe to budowanie to jeden wielki przypadek, a efekt ma być bliżej nieokreśloną sumą przypadków.

    W ilu projektach jest wyszczególniony typ stolarki ?
    Czy jej własciwości. W ostatecznosci projektant wpisze "okna PCV jednokomorowe z parametrem Ug=1,1" i tyle.
    Jaki sens miałoby zamieszczenie tych wymagań w projekcie, skoro na etapie realizacji zmianie ulegają często wymiary otworów okiennych, a materiały (np. styropian) tez czesto stosuje sie o lepszych właściwosciach, niz te "normowe" przyjęte do projektu ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 17-11-2013 o 10:40
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #25211

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    W ilu projektach jest wyszczególniony typ stolarki ?
    Czy jej własciwości. W ostatecznosci projektant wpisze "okna PCV jednokomorowe z parametrem Ug=1,1" i tyle.
    Jaki sens miałoby zamieszczenie tych wymagań w projekcie, skoro na etapie realizacji zmianie ulegają często wymiary otworów okiennych, a materiały (np. styropian) tez czesto stosuje sie o lepszych właściwosciach, niz te "normowe" przyjęte do projektu ?
    O to właśnie chodzi, aby etap projektowania był tym etapem najważniejszym w którym to określimy to co chcemy, jakie będzie zapotrzebowanie domu na energię. Natomiast w tej chwili rola projektanta (architekta) jest niewielka i to trzeba zmienić. W Niemczech zamawiasz okna pod projekt, a u nas zwykle to co zastajemy na budowie nijak się ma w stosunku do projektu.

  12. #25212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W kraju, w krorym 80% domów buduje się napdstawie projektów gotowych to nie przejdzie. A nawet w przypadku indywidualnych, jak mój, po co zawierać w projekcie informacje dotyczace stolatki (Uw, Lt, g) skoro na poziomie realizacji póżniej ktoś i tak decyduje się na stolarkę z lepszym Lt, innymi ciepłymi ramkami, wzmocnieniem termicznym, ktore zmieniaja projektowe założenia.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #25213

    Post

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    O to właśnie chodzi, aby etap projektowania był tym etapem najważniejszym w którym to określimy to co chcemy, jakie będzie zapotrzebowanie domu na energię. Natomiast w tej chwili rola projektanta (architekta) jest niewielka i to trzeba zmienić. W Niemczech zamawiasz okna pod projekt, a u nas zwykle to co zastajemy na budowie nijak się ma w stosunku do projektu.
    W jakim świeci Wy żyjecie ? Projektant przecież też człowiek więc ma swoje słabości. Największe niestety do pieniędzy, wpisze więc w projekt okna producenta który zasili najbardziej jego konto bankowe. Wówczas się okaże że jedyne słuszne okna to te z reklamy telewizyjnej, "zimno-ciepło"

  14. #25214

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    W ilu projektach jest wyszczególniony typ stolarki ?
    Czy jej własciwości. W ostatecznosci projektant wpisze "okna PCV jednokomorowe z parametrem Ug=1,1" i tyle....
    W każdym jaki przeglądałem była adnotacja "okna PVC produkcji Oknoplast Kraków" i żadnych innych informacji co do wymagań

  15. #25215

    Domyślnie

    Nie chodzi mi o to, aby projektant wpisywał konkretnego producenta, tak jak to jest często w gotowych projektach.
    Projektant powinien:
    1. Projektować okna, które można wykonać
    2.Określić podstawowe współczynniki okien jakie mają być- nadążając za zmieniającym się rynkiem i potrzebami Klientów-Inwestorów.
    3.Mieć wiedzę o stolarce i doradzić Klientowi na co ma zwrócić uwagę
    4.Na etapie projektowym uwzględnić ewentualne rolety
    5.Wiedzieć jaka będzie wylewka i poziom zero
    6.Określić sposób montażu stolarki.

    Wydaje mi się, że nie wymagam za dużo. Sam budowałem dom i niestety na etap projektowy poświęciłem zbyt mało czasu, co wyszło w późniejszych etapach budowy.

    Jeżeli chodzi o wpisywanie konkretnych firm w projekt to uważam, że powinno to być zabronione.

  16. #25216

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    W każdym jaki przeglądałem była adnotacja "okna PVC produkcji Oknoplast Kraków" i żadnych innych informacji co do wymagań
    A nie mówiłem Oknoplast stosuje tę formę reklamy już od paru lat.

  17. #25217

    Domyślnie

    ok**t - rozsądne podsumowanie, tak być powinno a jak jest wiemy wszyscy
    Zostawmy to naprawianie świata, tego się w Polsce nie da i basta

  18. #25218

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Nie chodzi mi o to, aby projektant wpisywał konkretnego producenta, tak jak to jest często w gotowych projektach.
    Projektant powinien:
    1. Projektować okna, które można wykonać
    2.Określić podstawowe współczynniki okien jakie mają być- nadążając za zmieniającym się rynkiem i potrzebami Klientów-Inwestorów.
    3.Mieć wiedzę o stolarce i doradzić Klientowi na co ma zwrócić uwagę
    4.Na etapie projektowym uwzględnić ewentualne rolety
    5.Wiedzieć jaka będzie wylewka i poziom zero
    6.Określić sposób montażu stolarki.

    Wydaje mi się, że nie wymagam za dużo. Sam budowałem dom i niestety na etap projektowy poświęciłem zbyt mało czasu, co wyszło w późniejszych etapach budowy.

    Jeżeli chodzi o wpisywanie konkretnych firm w projekt to uważam, że powinno to być zabronione.
    Wydaje mi się że wymagasz jednak zbyt wiele od projektanta. Aby spełnić Twoje życzenia potrzeba nie tylko wiedzy teoretycznej ale kilku lat praktyki w branży okiennej.
    Na razie projektanci malują okna w projekcie nie kierując się technologią.
    Rozwiązaniem jest wykonanie tego zakresu projektu przez osobę kompetentną w zakresie stolarki okiennej.

  19. #25219
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    po co zawierać w projekcie informacje dotyczace stolatki (Uw, Lt, g) skoro na poziomie realizacji póżniej ktoś i tak decyduje się na stolarkę z lepszym Lt, innymi ciepłymi ramkami, wzmocnieniem termicznym, ktore zmieniaja projektowe założenia.
    Masz rację, tak bywa, bo inwestor (a jeśli nie on to ktoś z rodziny) wie lepiej od architekta co jest potrzebne, a co nie aby było jak w projekcie, a nawet lepiej. W cywilizowanych krajach to się nazywa naruszeniem praw autorskich. Kto by się tym u nas przejął?

    Cytat Napisał forrest
    Projektant przecież też człowiek więc ma swoje słabości. Największe niestety do pieniędzy, wpisze więc w projekt okna producenta który zasili najbardziej jego konto bankowe.
    Nawet jeśli projektant poda konkretną nazwę firmy, ale równocześnie poda wymagany poziom właściwości, to trzeba być nieźle ograniczonym aby nie wpaść na to co jest ważniejsze; nazwa firmy czy właściwości okien. W zamówieniach publicznych nakazano dodawać zwrot "lub równorzędne" myślałem, że prywatni inwestorzy sami na to wpadną.
    PRO QUALITY

  20. #25220
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał forrest Zobacz post
    Na razie projektanci malują okna w projekcie nie kierując się technologią.
    Rozwiązaniem jest wykonanie tego zakresu projektu przez osobę kompetentną w zakresie stolarki okiennej.
    Zadziwiające jest tylko, że tumiwisizm architektów dotyczy wyłącznie okien PVC lub drewna. Przyjrzyj się projektom konstrukcji aluminiowych, tam to wygląda nieco inaczej. Nie idealnie, ale jednak inaczej. Dlaczego? Może chłopaki mają świadomość ewentualnej odpowiedzialności. Inni inwestorzy, inna wartość inwestycji. Indywidualnych konsumentów mają, tam gdzie mają, bo który im podskoczy? Żaden! Wielu nie wie, że w ogóle może, a część, że powinna.
    PRO QUALITY

Strona 1261 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony