dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1269 z 1568
Pokaż wyniki od 25.361 do 25.380 z 31350
  1. #25361
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał fox503 Zobacz post
    Bardziej mi chodzi o rozwiązania konstrukcyjne
    Rozwiązania konstrukcyjne kształtowników okiennych? A to ciekawe! Chętnie się dowiem, co też Pan w tym względzie będzie brał pod uwagę jako istotne i decydujące o wyborze tego, a nie innego rozwiązania.

    Cytat Napisał fox503 Zobacz post
    termikę profilu
    Mam nadzieję, że bierze Pan pod uwagę wpływ kształtowników wzmacniających na wartość Uf? Chyba, że "nikt o tym jeszcze nie mówił", to co innego, tylko wtedy o jakiej termice mówimy?

    Cytat Napisał fox503 Zobacz post
    8000 IQ Plus suchą komorę szklenia
    A co to za wynalazek ta "sucha komora szklenia", pierwsze słyszę o czymś takim.

    Cytat Napisał fox503 Zobacz post
    8000 IQ Plus wydaje się masywniejszy i solidniejszy od V90+
    Wydaje się, czy jest? Pytam, bo to cokolwiek dziwne płacić za "wydaje się".

    Cytat Napisał fox503 Zobacz post
    8000 IQ Plus wydaje się masywniejszy i solidniejszy od V90+, a będę mieć 2 okna tarasowe wysokości 2,3 m.
    Hm... a czy Pan lub Pański kontrahent posługujecie się skorygowaną metodą obliczeń statycznych? Wtedy odwołanie do "masywności" miałoby jakiś sens techniczny.

    Cytat Napisał fox503 Zobacz post
    Nadal jestem w kropce.
    Fakt.

    Trochę się czepiam, ale idąc tą drogą dość długo w tej kropce Pan pozostanie.
    PRO QUALITY

  2. #25362

    Domyślnie

    Cytat Napisał fox503 Zobacz post
    Bardziej mi chodzi o rozwiązania konstrukcyjne i termikę profilu , V90+ posiada dodatkowy klin ze styropianu a 8000 IQ Plus suchą komorę szklenia. 8000 IQ ciepłą ramkę Chromatech Ultra a V90+ Master Therm, pozatym 8000 IQ Plus wydaje się masywniejszy i solidniejszy od V90+ mimo, że 8 cm węższy a będę mieć 2 okna tarasowe wysokości 2,3 m. Na plus V90+ ukryte okucia w standardzie na minus brak możliwości rezygnacji z mikrowentylacji (projektowana wentylacja mechaniczna).

    Nadal jestem w kropce.
    Ja osobiście wybrałbym V90+ ponieważ uszczelka środkowa na skrzydle, szerokość 90mm, okucia ukryte, sprawdzone rozwiązanie.
    Oknoplus od niedawna produkuje na Gealanie, zawsze promowali Brugmanna, nie wiem jak te okna się sprawdzą.

    Jeszcze raz powtarzam- NAJWAŻNIEJSZY JEST PRAWIDŁOWY MONTAŻ, powinieneś te okna zamontować stosując montaż warstwowy (zwany potocznie ciepłym).

  3. #25363
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fox503

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-701
    Posty
    132

    Domyślnie

    Przypuszczam, że może uległem jednak 5 cm styropianu wewnątrz komory musi robić różnicę.
    Rozumiem, że jeśli okno zostanie zamknięte a mikrowentylacja "wyłączona" na okuciu wówczas mam gwarancję, że to okno jest szczelne ?
    W kwestii montażu montażysta V90+ nalega na montaż z użyciem taśm, natomiast firma od 8000 IQ Plus twierdzi, ze standardowy jest wystarczający.

  4. #25364
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fox503

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-701
    Posty
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Rozwiązania konstrukcyjne kształtowników okiennych? A to ciekawe! Chętnie się dowiem, co też Pan w tym względzie będzie brał pod uwagę jako istotne i decydujące o wyborze tego, a nie innego rozwiązania.

    Mam nadzieję, że bierze Pan pod uwagę wpływ kształtowników wzmacniających na wartość Uf? Chyba, że "nikt o tym jeszcze nie mówił", to co innego, tylko wtedy o jakiej termice mówimy?

    A co to za wynalazek ta "sucha komora szklenia", pierwsze słyszę o czymś takim.

    Wydaje się, czy jest? Pytam, bo to cokolwiek dziwne płacić za "wydaje się".

    Hm... a czy Pan lub Pański kontrahent posługujecie się skorygowaną metodą obliczeń statycznych? Wtedy odwołanie do "masywności" miałoby jakiś sens techniczny.

    Fakt.

    Trochę się czepiam, ale idąc tą drogą dość długo w tej kropce Pan pozostanie.
    przyznam, że opieram się na tym czego dowiedziałem się na prezentacji rozwiązania, zacytuje zgodnie z ofertą od firmy:

    1. system potrójnych uszczelek, który umożliwia pracę okuć obwiedniowych w tzw. komorze suchej,
    zabezpiecza przed nieszczelnością,
    2. technologia suchego szklenia statycznego STV, ma wpływ na sztywność skrzydła i komfort obsługi okna
    standardzie szyby wklejane na taśmiw STV
    3. profil klasy A, typ "ciężki", wzmocnienie systemowe 1,5 do 2 mm, przymocowane do profilu nie rzadziej niż co 30 cm, grubość ścianek zewnętrznych
    min 2,8mm

  5. #25365
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał fox503 Zobacz post
    Przypuszczam, że może uległem jednak 5 cm styropianu wewnątrz komory musi robić różnicę.
    Rozumiem, że jeśli okno zostanie zamknięte a mikrowentylacja "wyłączona" na okuciu wówczas mam gwarancję, że to okno jest szczelne ?
    W kwestii montażu montażysta V90+ nalega na montaż z użyciem taśm, natomiast firma od 8000 IQ Plus twierdzi, ze standardowy jest wystarczający.
    i tutaj już masz odpowiedz na swoje dylematy - co to znaczy WYSTARCZY STANDARDOWY ? - pytanie co jest dla tego montażysty standardem - ale znając realia niestety nie wystarczy bo to co jest u nas standardem, nie jest montażem kompletnym.

    pozdrawiam

  6. #25366

    Domyślnie

    ja pierniczę, ale niektórym już mózgi wyprali
    Ludzie, przestańcie się wygłupiać. Okno musi spełniać podstawowe funkcje i tyle. Czy ma Uw=0,8 czy 0,79 nie ma znaczenia a dla Was urasta to do klęski żywiołowej i rwiecie sobie włosy z głowy zupełnie bez sensu. Ktoś tu napisał, że okno to ZWYKŁY materiał budowlany a jak się Was czyta to jakby było dziełem sztuki.
    Ciekawe co zrozumiał ten co tą litanię danych na cała stronę zamieścił bo dla mnie większość tych danych to ciągle czarna magia

  7. #25367

    Domyślnie

    Cytat Napisał fox503 Zobacz post
    W kwestii montażu montażysta V90+ nalega na montaż z użyciem taśm, natomiast firma od 8000 IQ Plus twierdzi, ze standardowy jest wystarczający.
    Wybierz wobec tego dealera od V90+ bo montaż warstwowy to tak naprawdę powinien być standardem

  8. #25368
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Wybierz wobec tego dealera od V90+ bo montaż warstwowy to tak naprawdę powinien być standardem
    ale nie wiadomo CO jest standardem dla drugiego gracza ? a może to jednak montaż w warstwie ocieplenia z uwzględnieniem najnowszych technologii ? i co wtedy ?
    trzeba jednak sprecyzować kwestię

    Pozdrawiam

  9. #25369

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam
    ale nie wiadomo CO jest standardem dla drugiego gracza ? a może to jednak montaż w warstwie ocieplenia z uwzględnieniem najnowszych technologii ? i co wtedy ?
    trzeba jednak sprecyzować kwestię
    Pozdrawiam
    Niestety cały czas standardem jest montaż na tzw.piankę, a powinien być warstwowy. Z tego co widzę w postach powyżej dealer Vetrexu zalecił montaż z użyciem taśm, a dealer Oknoplusa powiedział że wystarczy do uszczelnienia pianka i to go powinno eliminować

  10. #25370

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    ...że wystarczy do uszczelnienia pianka i to go powinno eliminować
    a do tej pory NIKT nie ukazał nam wyników badań porównawczych między prawidłowym montażem tradycyjnym a warstwowym. Tworzycie teorie i pierzecie nam zwoje tylko by wyciągnąć od nas dodatkową kasę. Po co prowadzić badania szczelności domu z montażem tradycyjnym, jeszcze okazałoby się że jest tak samo szczelny jak ten warstwowy i na taki test czekam niecierpliwie ale do tego trzeba mieć odwagę Panowie marketingowcy

    Od dawna znana jest metoda. Wymyślać coś i później marketingiem udowodnić że tego nam do szczęścia potrzeba i unikać jak ognia testów sprawdzających bo mógłby nasze teorie wywrócić do góry nogami hi hi hi

    Ja Wam sprzedawcom po prostu nie wierzę póki nie udowodnicie że nie mam racji.
    Byłem przy wymianie 20 letnich okien i nie widziałem by piany nie było, by była mokra jak gąbka, by był grzyb io inne wciskane nam głupoty
    Mam świadomość ze za 20 lat okna wywalę na śmietnik i widząc tamte "stare" chyba prawidłowo zamontowane mam wątpliwości i to znaczne wątpliwości co do eliminacji tych co montują tradycyjnie.
    A może eliminować trzeba Was? Wciskaczy kitu za wszelką cenę ?

  11. #25371
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał fox503 Zobacz post
    przyznam, że opieram się na tym czego dowiedziałem się na prezentacji rozwiązania, zacytuje zgodnie z ofertą od firmy:

    1. system potrójnych uszczelek, który umożliwia pracę okuć obwiedniowych w tzw. komorze suchej,
    zabezpiecza przed nieszczelnością,
    2. technologia suchego szklenia statycznego STV, ma wpływ na sztywność skrzydła i komfort obsługi okna
    standardzie szyby wklejane na taśmiw STV
    3. profil klasy A, typ "ciężki", wzmocnienie systemowe 1,5 do 2 mm, przymocowane do profilu nie rzadziej niż co 30 cm, grubość ścianek zewnętrznych
    min 2,8mm
    Rozumiem, że sam Pan tego nie wymyślił. Firma też nie, bo to żywcem przepisane z ulotek Gealana i dostawcy szkła. Podsumowując nie ma tu ani słowa o tym, jakie okna Panu proponują oraz czego może się Pan po nich spodziewać dzisiaj, jutro, pojutrze albo za rok.. Mnie taka opowieść o produkcie nie imponuje (podobnych wokół pełno), a to oznacza, jak chce motto na firmowej stronie, że okna NorskStil nie mają własnego charakteru:i próbują podpierać się "osiągnięciami" taty. Słabo i tyle.
    PRO QUALITY

  12. #25372

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    a do tej pory NIKT nie ukazał nam wyników badań porównawczych między prawidłowym montażem tradycyjnym a warstwowym. Tworzycie teorie i pierzecie nam zwoje tylko by wyciągnąć od nas dodatkową kasę. Po co prowadzić badania szczelności domu z montażem tradycyjnym, jeszcze okazałoby się że jest tak samo szczelny jak ten warstwowy i na taki test czekam niecierpliwie ale do tego trzeba mieć odwagę Panowie marketingowcy

    Od dawna znana jest metoda. Wymyślać coś i później marketingiem udowodnić że tego nam do szczęścia potrzeba i unikać jak ognia testów sprawdzających bo mógłby nasze teorie wywrócić do góry nogami hi hi hi

    Ja Wam sprzedawcom po prostu nie wierzę póki nie udowodnicie że nie mam racji.
    Byłem przy wymianie 20 letnich okien i nie widziałem by piany nie było, by była mokra jak gąbka, by był grzyb io inne wciskane nam głupoty
    Mam świadomość ze za 20 lat okna wywalę na śmietnik i widząc tamte "stare" chyba prawidłowo zamontowane mam wątpliwości i to znaczne wątpliwości co do eliminacji tych co montują tradycyjnie.
    A może eliminować trzeba Was? Wciskaczy kitu za wszelką cenę ?
    Myślisz, że wciskamy kit Przecież ten montaż jest bardziej pracochłonny i wcale nie ma dużo większego zysku na nim. Wiadomo, że łatwiej jest montować tylko na piankę i można takich montaży wykonać więcej.

  13. #25373

    Domyślnie

    więcej montaży? Tak to tylko w Erze - nie sądzisz? Budowlanka ledwo zipie, rządzący zapomnieli o tym co napędza koniunkturę a wystarczy poczytać trochę historii, u nas budownictwo się dusi, dożyna jak ostatnią świnię i jak się zarżnie dopiero wtedy dotrze do kretynów fakt, dlaczego płodni jesteśmy poza granicami kraju zamiast u siebie - ale to taki off topic
    Nie wiem czy zarabiacie na tym więcej czy mniej, nie mam w zwyczaju zaglądać komuś do portfela bo g.. mi do jego zawartości. dla mnie istotne jest co innego i o tym mówię. NIKT nie ukazał że montaż tradycyjny, wykonany dobrze nie jest szczelny i jest wadliwy z założenia. I o to mi tylko chodzi - a spece mogą nam wmówić że masło jest szkodliwe i tylko margaryna.... a teraz okazuje się że kłamali przez lata z pełną premedytacją - dla mnie ta negacja tradycji przypomina nagonkę na masło

  14. #25374
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    a do tej pory NIKT nie ukazał nam wyników badań porównawczych między prawidłowym montażem tradycyjnym a warstwowym. Tworzycie teorie i pierzecie nam zwoje tylko by wyciągnąć od nas dodatkową kasę. Po co prowadzić badania szczelności domu z montażem tradycyjnym, jeszcze okazałoby się że jest tak samo szczelny jak ten warstwowy i na taki test czekam niecierpliwie ale do tego trzeba mieć odwagę Panowie marketingowcy
    Jako nie-sprzedawca pozwolę sobie wskazać, że Pańskie oczekiwanie jest nieco zbyt daleko idące. Nie dotyczy to oczywiście samych badań porównawczych, bo te są wskazane i pod tym podpisuję się co wiadome. Nie powinno to być jednak badanie szczelności budynku, a raczej badania o których mowa w artykule "Ciepły montaż niezgodny z prawem?"

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    Od dawna znana jest metoda. Wymyślać coś i później marketingiem udowodnić że tego nam do szczęścia potrzeba i unikać jak ognia testów sprawdzających bo mógłby nasze teorie wywrócić do góry nogami hi hi hi
    No rzeczywiście od dawna. Historia np. taśm rozprężnych zaczyna się tak około 1970 roku i od tego czasu badań sprawdzających i testów było bez liku, tylko nie u nas.

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    Byłem przy wymianie 20 letnich okien i nie widziałem by piany nie było, by była mokra jak gąbka, by był grzyb io inne wciskane nam głupoty Mam świadomość ze za 20 lat okna wywalę na śmietnik i widząc tamte "stare" chyba prawidłowo zamontowane mam wątpliwości i to znaczne wątpliwości co do eliminacji tych co montują tradycyjnie.
    A to wcale nie dziwne, że w 20 letnich oknach była pianka i nie było grzyba. Nie oznacza to jeszcze, że w nowych oknach nie może być całkiem inaczej. Są dość oczywiste przesłanki, że w określonych przypadkach tak być może, a nawet będzie. Niestety sprzedawcy nasłuchają się bzdur na szkoleniach produktowych i potem zamiast mówić do rzeczy, mówią o rzeczach i... tak to się w tych oknach toczy trochę bez sensu, ładu i składu. .
    PRO QUALITY

  15. #25375

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    ... Niestety sprzedawcy nasłuchają się bzdur na szkoleniach produktowych i potem zamiast mówić do rzeczy, mówią o rzeczach i... tak to się w tych oknach toczy trochę bez sensu, ładu i składu. .
    i o to mi włąśnie chodzi kolego T'e
    Powiedz mi dlaczego nikt nie wpadł na pomysł by zrobić taki test szczelności? Bo jak zrozumiałem ten cały 'ciepły montaż' wcale ciepłym nie jest tylko po prostu szczelnym dzięki foliom czy taśmom. No powiedz mi kolego - dlaczego nikt się nie zająknie i tylko jak papuga powtarza że każdy inny montaż niż "ciepły" jest błędem nad błędy? Kiedyś tu znalazłem link jakby potwierdzającym wady montażu tradycyjnego tylko problem polega na tym, że ukazano tam ewidentne błędy montażowe gdzie wszystko było do d... Porównajcie to z montażem prawidłowym, udowodnijcie - już są sposoby na potwierdzenie bądź obalenie głoszonych tu teorii

  16. #25376

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    ....Nie powinno to być jednak badanie szczelności budynku, a raczej badania o których mowa w artykule "Ciepły montaż niezgodny z prawem?"
    Przeczytałem, gratuluję lekkości pióra i obstawiam Raport nr LK01-0542/11/Z00NK dotyczy montażu na samą pianę
    Zgadłem ?

  17. #25377
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    Przeczytałem, gratuluję lekkości pióra i obstawiam Raport nr LK01-0542/11/Z00NK dotyczy montażu na samą pianę
    Zgadłem ?
    Pochwałę łykam . Dzięki! Co do reszty, to ja się tam nie znam -). Nie mniej jakby co kolejny raz zapraszam do bardziej prywatnej rozmowy, bo to nie jest zupełnie tak, że montaż warstwowy nie ma głębszego uzasadnienia, według mnie ma, tylko nie do końca takie jak się u nas próbuje sprzedawać.
    PRO QUALITY

  18. #25378

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    .... bo to nie jest zupełnie tak, że montaż warstwowy nie ma głębszego uzasadnienia, według mnie ma, tylko nie do końca takie jak się u nas próbuje sprzedawać.
    i o tym cały czas piszę.
    Ja po prostu nie lubię jak mi na silę wciska się kit
    Prywatna rozmowa? A czemu nie tylko kiedy i gdzie ?
    Ostatnio edytowane przez domowy cieć ; 03-12-2013 o 19:26

  19. #25379
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    i o tym cały czas piszę.
    Ja po prostu nie lubię jak mi na silę wciska się kit
    Prywatna rozmowa? A czemu nie tylko kiedy i gdzie ?
    Zanim uściśniemy sobie łapki może być telefon. Jak odszukać mój... wiadomo.
    PRO QUALITY

  20. #25380

    Domyślnie

    ależ po cóż strzępić język na rozmowy które niewiele zmienią w naszym, Pana i moim, życiu. Pan walczysz z wiatrakami a ja, ja chcę spokojnie wybudować dom nie dając sobie wciskać kitu który jakoś przekłada się na dobro ale nie mojego portfela, mój jest przez to drenowany jak nie wiem co.
    A co do montażu, czyż nie jest tak, że dyskusję "za i przeciw" lepiej prowadzić tutaj dla dobra ogółu? Czy może panowie boją się, że pójdą pod prąd ogólnej tendencji wydrenowania naszych kieszeni za wszelką cenę ?
    Ostatnio edytowane przez domowy cieć ; 03-12-2013 o 19:55

Strona 1269 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony