dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1273 z 1568
Pokaż wyniki od 25.441 do 25.460 z 31350
  1. #25441
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Przejechałem Golfem Mark IV 220 tysięcy i to co się zepsuło to łożysko prawego przedniego koła ( fatalne pobocza ) i pompowtrysk przy 190 tysiącach.
    Trzeba przyznać, że mam ciężką nogę.
    Ujeżdżam teraz Hyundai-a nowego także za 2 lata przekażę info jak tam azjata się sprawował

    Okna jakościowe to dla mnie takie, które wykonane zostały zgodnie z programem produkcji narzuconym przez producenta profilu, okute w.g programu produkcji producenta okuć, oszklone zgodnie z zasadami szklenia i zamontowane zgodnie z wytycznymi montażu w zależnoście od metody na jaką Klient końcowy się zdecydował. Dodatkowo park maszynowy producenta okien jest na poziomie ogólnie przyjętych standardów ( czyszczarka naroży regulowana co jakiś czas, piła realizauje żaz w linii, zgrzewarka zgrzewa a nie przygrzewa, temperatura na hali produkcyjnej minimum 17 stopni i od zarypania innych detali produkcyjnych , które tworzą jakość).

    W Polsce ze względu na niskie dochody Klientów, produkty jak okna i drzwi są traktowane przez wielu jak dzieło sztuki z czego tylko jest kupa śmiechu za plecami. Nie wiem czy Klienci to myślą, że jakieś uda kubanek te okna polerują ?
    Tak naprawdę to normalny materiał budowlany, który już po paru miesiącach użytkowania jest ZAPOMINANY przez Inwestora.
    Także bez napinki - wystarczy, że producent ma niezłą renomę i kupujta ludzie bo tylko 3 tygodnie VAT-u 8% Wam zostało.
    Od 2014 roku będziecie płacić 15% drożej.
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 07-12-2013 o 22:04
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  2. #25442

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    wykonane zostały zgodnie z programem produkcji narzuconym przez producenta profilu, okute w.g programu produkcji producenta okuć, oszklone zgodnie z zasadami szklenia i zamontowane zgodnie z wytycznymi montażu w zależnoście od metody na jaką Klient końcowy się zdecydował.
    To chyba najlepszy tekst jaki o ocenie jakości okien się tu pojawił. Tak właśnie uświadomiono mi że powinien wyglądać produkt końcowy. Zgodnie z wszelkimi zaleceniami systemu
    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    W Polsce ze względu na niskie dochody Klientów, produkty jak okna i drzwi są traktowane przez wielu jak dzieło sztuki z czego tylko jest kupa śmiechu za plecami. Nie wiem czy Klienci to myślą, że jakieś uda kubanek te okna polerują ?
    Tak naprawdę to normalny materiał budowlany, który już po paru miesiącach użytkowania jest ZAPOMINANY przez Inwestora.
    Także bez napinki - wystarczy, że producent ma niezłą renomę i kupujta ludzie bo tylko 3 tygodnie VAT-u 8% Wam zostało.
    Od 2014 roku będziecie płacić 15% drożej.
    Z Kubanką niezłe tylko że jak twardy plastik na miękkim udzie wypolerować ?
    Znów straszysz VATem, a nigdzie nie jest napisane że cokolwiek ma się zmienić. Nie będzie już odbioru VATu przez nas, ale kupując usługę dalej będzie VAT 8%
    Ostatnio edytowane przez domowy cieć ; 08-12-2013 o 10:20

  3. #25443
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar artastral
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    46

    Domyślnie

    Witam pięknie znawców tematu i forumowiczów mogacych wspomóc niedoświadczonego człowieka swoją wiedzą, doświadczeniem i dobrą radą Rozpoczynam proces poszukiwania dobrych okien. Planuje budowę domu nowoczesnego z płaskim dachem i dużymi powierzchniami okiennymi więc mam świadomość, że nie mogę sobie pozwolić na zimne okna. Potrzebuje w miarę dobrych jakościowo ale nie kosmicznie drogich okien z terenu Śląska i Zagłębia. Mają to być niestety okna wysokie - 250cm (w kilku przypadkach nieotwierane fixy, lecz również 3 duże 4m otwierane z wyjściem na taras). Bardzo zainteresowały mnie okna aluminiowe z uwagi na nowoczesny design i styl, ktory by mi bardzo odpowiadał lecz po przeanalizowaniu opinii utwierdziałam się w przekonaniu, że są to okna zimne co niestety je chyba wyklucza. No i cena nie do końca mnie przekonuje. Myślę, że fajnym rozwiązaniem były by tu nakladki na okna PCV, ktore wygladają wtedy jak aluminiowe. Dodam, że szukam okien czarnych bądź grafitowo-szarych. Czy moglby mi ktoś coś doradzić? Wiem, że z taką wysokością -250 to nie każda firma może się podjąć tego zadania i zawęża się krąg możliwości. Bardzo proszę o pomoc....

  4. #25444
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak - nie każda firma się podejmie. W większości (może nie wszystkich) tych co jednak, zapewnią że zrobią - będzie to naciągnięcie możliwości produkcyjnych.
    Czarnej oklieny jeszcze nie widziałem. Czarny lakier na drewnie już tak - nie przyjął się.

  5. #25445
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przy duzych przeszkleniach zimne alu to chyba nie problem. Chyba jedyna firma robiaca pvc-alu to Internorm. Ale od srodka czarnego nie uzyskasz.
    Niestety ceny nie mozna określić jako przystępna.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  6. #25446

    Domyślnie

    Część okien/drzwi balkonowych będę miał na profilu pośrednim Si82 Schuco ze względu na wymiary. Okna na tej samej ścianie będę zamawiał też na pośrednim ze względów wizualnych.
    Zastanawiam się czy nie wziąć wszystkich okien na profilu pośrednim. Nie wiem jak to będzie wyglądać jak na jednej ścianie będzie skrzydło 86mm a na innej 103mm.
    Czy macie okna na profilu pośrednim? Jakieś może doświadczenia w tym zakresie. Może posiadacie jakieś zdjęcia obrazujące dwa profile na jednej ścianie.

    Sprawa pilna gdyż pomiary już wzięte tylko muszę się zdecydować czy wszystkie na pośrednim czy tylko niektóre.
    Z góry dziękuję za podpowiedzi i sugestie.

    I jeszcze jedno pytanko, gdyż nie uzyskałem odpowiedzi:
    Czy stosować taśmy paroizolacyjne w przypadku remontu domu i osadzaniu okien nie w warstwie ocieplenia tylko w warstwie muru (tzn. pośrodku muru)?
    Ostatnio edytowane przez robercikzs ; 10-12-2013 o 09:45

  7. #25447
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ejj.. a sprzedawca to co? Nie ma takich zdjęć? Nie potrafi pomóc?

  8. #25448

    Domyślnie

    Mam zdjęcia ale pokazujące okna osobno.
    Zawsze szukam informacji z kilku źródeł.
    Chodzi mi o spostrzeżenia jakie Wy macie w tym temacie i jakie są Wasze opinie.

    A może podpowiedź nt. tych taśm. Jak Ty doradzasz swoim klientom przy remontowanych starych domach?
    Wiadomo chodzi o pieniądze, których nie ma za dużo i muszę z czegoś zrezygnować, ale jeśli one naprawdę są potrzebne a nie tylko sa chwytem marketingowym, to zrezygnuję z czegoś innego. Ojciec montował okna 10 lat temu bez tych taśm i nie wieje spod okien, ale teraz się dowiedziałem, że nie jest to w zasadzie ciepły montaż tylko montaż chroniący pianę przed wilgocią. Chyba, że cos już pokręciłem
    Niestety mam tych okien do wymiany dużo i o dużych gabarytach. I tak je zmniejszam na szerokości (aby zmieścić się w tabelach statycznych), ale i tak są duże
    Ostatnio edytowane przez robercikzs ; 10-12-2013 o 10:26

  9. #25449
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ok, usprawiedliwienie konkurencji przyjmuję
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00246.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	229388
    Okno zwykłe, balkon pośredni na 250cm.

  10. #25450
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał robercikzs Zobacz post
    A może podpowiedź nt. tych taśm. Jak Ty doradzasz swoim klientom przy remontowanych starych domach?
    Odnośnie montażu z taśmami.. mam swoje zdanie, które nie jest jeszcze ostatecznie utrwalone i ciągle ewoluuje. Od zachwytu, przez sceptycyzm do uznania.
    Czekam na dowody które sprawią że będę mógł powiedzieć : to jest jedyny słuszny montaż i jego zastosowanie jest bardzo istotne.
    Póki co widzę to różnie i by nie było, że chowam głowę w piasek:
    - montaż z taśmami to nie tylko zabezpieczenie pianki przed wilgocią. Jak ktoś już zauważył, ta wilgoć i tak może się tam pojawiać - oczywiście mówimy o zakresach marginalnych.
    Taśma ma dać dodatkową szczelność połączenia okno-mur, czyli ograniczyć przepływ powietrza a razem z nim także pary wodnej. To jest najprostsza droga wilgoci do struktur pianki, która oczywiście jest w stanie nasiąknąć (widziałem taki test - piana moczona w wodze była jak mokra gąbka - ale to oczywiście warunki skrajne i myślę że nawet owinięcie jej foliami by niewiele zmieniło).
    Ale bardziej bym zaakcentował większą rolę szczelności (tak oczekiwanej przy wentylacji mechanicznej) a niejako przy okazji - ochrony przed wilgocią.
    Tylko żeby to osiągnąć potrzebne jest większe zaangażowanie w przygotowanie muru i wstępne wyrównanie jego powierzchni. Żadne tynkowanie czy gładzenie: tylko wyrównanie!, czyli zaklejenie łączeń, zamków, ubytków, piór w porothermie. No i przyklejenie folii do ściany. Oczywiście można wyjść z założenia, że i tak najistotniejszy jest styk okna z murem i już sama taśma na oknie poprawi nam to miejsce.
    Z tym, że jak patrzę jak są montowane okna z taśmami, to mi żal pieniędzy wyrzuconych w błoto. Taki mały przykład:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07019.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	229393
    Do dziś nie mogę zgadnąć co tu się stało. Specjalnie zachowałem większy rozmiar pliku. Wygląda to na folię zewnętrzną która sobie "fruwa" luzem przy oknie. To się zdarza bardzo często, bo wielokrotnie to wspominałem - klejenie taśm do muru bez odpowiedniego przygotowania jest pracochłonne (czyli koszty) Ale na tym przykładzie widać ocieplenie zaciągnięte już klejem, a folia jest dalej na zewnątrz?! I co z nią teraz zrobić? O efekcie który miała dać nie ma co nawet wspominać.

  11. #25451

    Domyślnie

    U mnie będzie wyglądać to następująco: wymontuje stare okno, przygotuje otwór pod nowe wg wymiarów + 2 cm z prawej, lewej strony i od góry, + 3 cm od dołu na listwę podparapetową. Przygotowanie polegać będzie na skuciu węgarków, wyjęciu parapetu wew. i zew., pomniejszeniu otworów na szerokość przez domurowanie na tzw. zęby ok. 10 cm, wygładzeniu wszystkiego tynkiem gipsowym. Do tych wyrównanych powierzchni przyklejone mają być ewentualne taśmy, na które raczej się zdecyduję. Od zewnątrz na taśmy przyjdzie ok. 3-4cm styropianu do czoła okna a od wewnątrz tynk gipsowy.
    Tak to sobie wymyśliłem, mam nadzieję że dobrze?
    Trudno, przyoszczędzi się na czymś innym.
    Ostatnio edytowane przez robercikzs ; 10-12-2013 o 11:41

  12. #25452
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pomocnikBoba

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    cześć artastral,
    a nie bierzesz pod uwagę do takich gigantów drewna?

    Cytat Napisał artastral Zobacz post
    Witam pięknie znawców tematu i forumowiczów mogacych wspomóc niedoświadczonego człowieka swoją wiedzą, doświadczeniem i dobrą radą Rozpoczynam proces poszukiwania dobrych okien. Planuje budowę domu nowoczesnego z płaskim dachem i dużymi powierzchniami okiennymi więc mam świadomość, że nie mogę sobie pozwolić na zimne okna. Potrzebuje w miarę dobrych jakościowo ale nie kosmicznie drogich okien z terenu Śląska i Zagłębia. Mają to być niestety okna wysokie - 250cm (w kilku przypadkach nieotwierane fixy, lecz również 3 duże 4m otwierane z wyjściem na taras). Bardzo zainteresowały mnie okna aluminiowe z uwagi na nowoczesny design i styl, ktory by mi bardzo odpowiadał lecz po przeanalizowaniu opinii utwierdziałam się w przekonaniu, że są to okna zimne co niestety je chyba wyklucza. No i cena nie do końca mnie przekonuje. Myślę, że fajnym rozwiązaniem były by tu nakladki na okna PCV, ktore wygladają wtedy jak aluminiowe. Dodam, że szukam okien czarnych bądź grafitowo-szarych. Czy moglby mi ktoś coś doradzić? Wiem, że z taką wysokością -250 to nie każda firma może się podjąć tego zadania i zawęża się krąg możliwości. Bardzo proszę o pomoc....

  13. #25453

    Domyślnie

    Kurcze, ja już nie wiem co mam robić. Jedni mówią, że hekaplast ma dobre okna, a inni że nie bo jest tam tylko 2 mm regulacji i na pewno będą problemy. Szczególnie przy moich dużych oknach (np. 1800x1560, 1800x2210)

    Możecie cos doradzić, proszę. Ja już po nocach nie mogę spać

  14. #25454
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał artastral Zobacz post
    Witam pięknie znawców tematu i forumowiczów mogacych wspomóc niedoświadczonego człowieka swoją wiedzą, doświadczeniem i dobrą radą Rozpoczynam proces poszukiwania dobrych okien. Planuje budowę domu nowoczesnego z płaskim dachem i dużymi powierzchniami okiennymi więc mam świadomość, że nie mogę sobie pozwolić na zimne okna. Potrzebuje w miarę dobrych jakościowo ale nie kosmicznie drogich okien z terenu Śląska i Zagłębia. Mają to być niestety okna wysokie - 250cm (w kilku przypadkach nieotwierane fixy, lecz również 3 duże 4m otwierane z wyjściem na taras). Bardzo zainteresowały mnie okna aluminiowe z uwagi na nowoczesny design i styl, ktory by mi bardzo odpowiadał lecz po przeanalizowaniu opinii utwierdziałam się w przekonaniu, że są to okna zimne co niestety je chyba wyklucza. No i cena nie do końca mnie przekonuje. Myślę, że fajnym rozwiązaniem były by tu nakladki na okna PCV, ktore wygladają wtedy jak aluminiowe. Dodam, że szukam okien czarnych bądź grafitowo-szarych. Czy moglby mi ktoś coś doradzić? Wiem, że z taką wysokością -250 to nie każda firma może się podjąć tego zadania i zawęża się krąg możliwości. Bardzo proszę o pomoc....
    250 cm to żadna wysokość.
    Pooglądaj sobie okienka na 4,5 m wysokości
    http://www.youtube.com/watch?v=n1LM9MOfHqo

    http://www.youtube.com/watch?v=_ymIFxw_GD0

    http://www.youtube.com/watch?v=ebC9vqZxNtU

    Tego typu konstrukcje wykonywane są z aluminium gdzie stosuje się tzw. fasadowy system. Szyby dwukomorowe 0,5 co łącznie z ramami daje 0,9 okien.

    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  15. #25455

    Domyślnie

    Cytat Napisał robercikzs Zobacz post
    Kurcze, ja już nie wiem co mam robić. Jedni mówią, że hekaplast ma dobre okna, a inni że nie bo jest tam tylko 2 mm regulacji i na pewno będą problemy. Szczególnie przy moich dużych oknach (np. 1800x1560, 1800x2210)

    Możecie cos doradzić, proszę. Ja już po nocach nie mogę spać
    1800x1560, 1800x2210 jeśli w jednej tafli szkła to tylko jako nie otwierane. Jeśli mają być otwierane to podział jest nieunikniony, wówczas przy prawidłowym montażu
    nie będzie nigdy żadnych problemów z przeprowadzeniem regulacji.

  16. #25456
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    trt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Małopolska
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    30

    Domyślnie Jakie okna? Oknopol vs Oknoplus vs Dako

    Witam,
    Chciałbym prosić o opinie na temat ofert dot. okien dla domu wg projektu: http://www.archipelag.pl/projekty-domow/marcel-g2/
    Okna mamy zamiar montować na wiosnę, a teraz sfinalizować zakup i skorzystać z "zimowych promocji". Oferty mam 3 - od Oknopolu, Oknoplastu i Dako.

    W projekcie mamy 12 okien, w tym 1 HST 3.5m.

    Oferta Oknopol:

    Profil: Kömmerling 88 plus - 6komorowy, 88mm szerokości
    Okucia: ROTO NT + wk1
    Szklenie: Szyba zespolona dwukomorowa 40 mm 4/14/4/14/4 jednostronnie O2
    Szczegóły: http://www.okno-pol.pl/oferta/okna/p...erling-88-plus

    W cenie montaż ciepły na taśmie rozprężnej + ciepły parapet + .

    Cena: 36k


    Oferta Oknoplast:

    Profil: Platinum Evolution 2, 6komorowy, 70mm szerokości
    Okucia: MACO MULTI MATIC + wk1
    Szklenie: Pakiet 3 szybowy o szerokości 36mm 33,1/12s/4/10s/4 obustronnie O2,
    Szczegóły: http://www.oknoplast.com.pl/okna/rod...kien/evolution

    W cenie montaż ciepły na taśmie rozprężnej.

    Cena: 34k


    Oferta Dako:

    Profil: Veka Alphaline 90, 6 komorowy, 90mm szerokości
    Okucia: Winkhaus activPilot Concept + wk1
    Szklenie: Pakiet 3 szybowy 4x14x4x14x4 + szyby P2
    Szczegóły: http://www.eco-dom.pl/index.php?cat=512

    W cenie montaż ciepły na piance.

    Cena: 33k




    Subiektywnie najlepsze wrażenie zrobił na nas Oknopol - montaż na bardzo wysokim poziomie ( oglądaliśmy na budowie ). Firma sprzedająca Oknoplast montowała okna u teściów i również wygląda to ok. Przedawcę Dako znaleźliśmy na małopolskiej białej liście.

    Z góry dziękuję za podpowiedzi i opinie.

  17. #25457
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie widzę uzasadnienie dla tezy, że niby okna Heki są gorzej "regulowalne" niż inne na okuciahc Winkhausa. Cos ten sprzedawca zaczyna nieładnie atakować konkurencję i ja bym mu zwyczajnie podziękował.

  18. #25458

    Domyślnie

    http://www.yest-okna.pl/. Sprawdź u nich dostałem dużo lepsza ofertę niż z dako i oknoplastu mała firma ale bardzo solidna robią na profilach veka jak coś zapraszam do obejrzenia ich okien pod krakow
    DDE

  19. #25459

    Domyślnie

    HST to bardzo wymagająca konstrukcja. Dako ma dosyć niską jakość w przypadku okien (3 klasa szczelności) a z HST może być kiepsko

  20. #25460

    Domyślnie

    Finlandia ja mam taki przykład pięknego montażu warstwowego, szkoda tylko że o dolnej części sobie ktoś zapomniał

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131211.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	37,3 KB
ID:	229682

Strona 1273 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony