dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1274 z 1568
Pokaż wyniki od 25.461 do 25.480 z 31350
  1. #25461

    Domyślnie

    nie znam się ale czy nie powinno być tak, że ta biała filia jest także na połaczeniu rolety z murem a nie rolety z oknem?

  2. #25462
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Finlandia ja mam taki przykład pięknego montażu warstwowego, szkoda tylko że o dolnej części sobie ktoś zapomniał

    Załącznik 229682
    no i za coś takiego trzeba karać a na poważnie naprawdę powinno się piętnować takich wykonawców.

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    nie znam się ale czy nie powinno być tak, że ta biała filia jest także na połaczeniu rolety z murem a nie rolety z oknem?
    hmmm rolety niby są ? ja nie widzę, no chyba, że jakiś model z ukrytymi prowadnicami

    Pozdrawiam

  3. #25463

    Domyślnie

    a to co to jest to białe nad oknem? O cholera, ślepy jestem, to nadproże hi hi hi ale gapa ze mnie
    Tak to jest jak się nie powiększy zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez domowy cieć ; 12-12-2013 o 09:02

  4. #25464
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    HST to bardzo wymagająca konstrukcja. Dako ma dosyć niską jakość w przypadku okien (3 klasa szczelności) a z HST może być kiepsko
    Cinek a taka opinia o "niskiej jakości" to tak z sufitu? Nie jest to mój główny dostawca ale jak chcesz zapraszam do Wrocławia:
    HS 6400x2400mm właśnie z firmy DAKO.
    Ostatnio edytowane przez marmax ; 12-12-2013 o 11:57

  5. #25465
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi_HS-dako.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	229710

  6. #25466

    Domyślnie

    marmax jak chcesz to mam tez odpowiednie zdjęcia 3 klasa szczelności też o czymś swiadczy

  7. #25467

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Finlandia ja mam taki przykład pięknego montażu warstwowego, szkoda tylko że o dolnej części sobie ktoś zapomniał

    Załącznik 229682
    Wersja ekonomiczna okien, czyli bez listwy pod parapetowej. Jak dla mnie okno niekompletne to i montaż ekonomiczny i niekompletny.
    Ciekawe jak by przykleili dołem do ramy taśmę to jak by został zamocowany parapet zewnętrzny, pewnie do czoła na wkręty i silikon.
    Mam takich zdjęć dużo w swoim archiwum. Pomijam kwestie grubości parapetu wewnętrznego, na moje oko nic grubszego niż 20 mm się nie zmieści bez kucia.
    Ostatnio edytowane przez forrest ; 12-12-2013 o 15:34

  8. #25468
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar artastral
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cześć
    Planuję typowo nowoczesną zabudowę więc pod względem wizualnym najbardziej pasowałyby mi okna aluminiowe bądź z nakładkami imitującymi aluminium. Proste formy, jak najwęższe ramki no i muszą być to okna raczej ciepłe z uwagi na ich wymiary np. 415 na 250 wysokości. Ale zdaje sobie sprawę, że cenowo to jest megadrogie a milionerem nie jestem. Jeszcze gram w totka ) No ale tak na serio mam 5 takich dużych okien więc to naprawdę duży koszt. O drewnianych się troszkę naczytałam i odstrasza mnie to, że wymagają naprawdę zainteresowania, dbałości i pracy. Poza tym też są dosyć drogie.
    Szukam firmy na śląsku, która robi okna w normalnych, ludzkich cenach bo wycene od Internorm już dostałam i mnie wprost powaliła na kolana. Pomóżcie....

  9. #25469
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar artastral
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    46

    Domyślnie

    Takie właśnie mam odczucia - na siłę by się zgodzili ale bez przekonania. Nie mam zaufania do takich firemek. Szukam czegoś ze średniej półki z cenami dla ludzi. Najlepiej na śląsku. Aluminiowe bywają chyba grafitowe lub ciemnoszare tylko cena powala Coś muszę jednak wykombinować bo mi wiaterek by troszkę za bardzo zawiewał

  10. #25470

    Domyślnie

    Cytat Napisał trt Zobacz post
    Witam,
    Chciałbym prosić o opinie na temat ofert dot. okien dla domu wg projektu: http://www.archipelag.pl/projekty-domow/marcel-g2/
    Okna mamy zamiar montować na wiosnę, a teraz sfinalizować zakup i skorzystać z "zimowych promocji". Oferty mam 3 - od Oknopolu, Oknoplastu i Dako.

    W projekcie mamy 12 okien, w tym 1 HST 3.5m.

    Oferta Oknopol:

    Profil: Kömmerling 88 plus - 6komorowy, 88mm szerokości
    Okucia: ROTO NT + wk1
    Szklenie: Szyba zespolona dwukomorowa 40 mm 4/14/4/14/4 jednostronnie O2
    Szczegóły: http://www.okno-pol.pl/oferta/okna/p...erling-88-plus

    W cenie montaż ciepły na taśmie rozprężnej + ciepły parapet + .

    Cena: 36k


    Oferta Oknoplast:

    Profil: Platinum Evolution 2, 6komorowy, 70mm szerokości
    Okucia: MACO MULTI MATIC + wk1
    Szklenie: Pakiet 3 szybowy o szerokości 36mm 33,1/12s/4/10s/4 obustronnie O2,
    Szczegóły: http://www.oknoplast.com.pl/okna/rod...kien/evolution

    W cenie montaż ciepły na taśmie rozprężnej.

    Cena: 34k


    Oferta Dako:

    Profil: Veka Alphaline 90, 6 komorowy, 90mm szerokości
    Okucia: Winkhaus activPilot Concept + wk1
    Szklenie: Pakiet 3 szybowy 4x14x4x14x4 + szyby P2
    Szczegóły: http://www.eco-dom.pl/index.php?cat=512

    W cenie montaż ciepły na piance.

    Cena: 33k




    Subiektywnie najlepsze wrażenie zrobił na nas Oknopol - montaż na bardzo wysokim poziomie ( oglądaliśmy na budowie ). Firma sprzedająca Oknoplast montowała okna u teściów i również wygląda to ok. Przedawcę Dako znaleźliśmy na małopolskiej białej liście.

    Z góry dziękuję za podpowiedzi i opinie.
    Aby porównać do końca ceny powinieneś policzyć wszędzie ten sam rodzaj montażu, bo każdy ma inny Poza tym chyba bym się zdecydował na Oknopol, ewentualnie wyceń w Oknoplaście Winergetic, będzie to bardziej porównywalne do pozostałych produktów.

  11. #25471
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał artastral Zobacz post
    Proste formy, jak najwęższe ramki no i muszą być to okna raczej ciepłe z uwagi na ich wymiary np. 415 na 250 wysokości.
    Przecież przy tych przeszkleniach to ważniejsza będzie termika pakietu szyb niż samego profilu. Pozostaje Ci tylko aluminium: Yawal, Aluprof (robi też Oknoplast), Reynaers.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  12. #25472

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    (robi też Oknoplast).

    hmm, co to za firma i czym różni się od innych?

  13. #25473
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oknoplast Kraków robi stolarkę aluminiową na profilach Aluprof.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  14. #25474

    Domyślnie

    Czy pozostawienie 2cm po bokach i 3cm od góry na pianę jest optymalne? Czy wystarczy od góry np. 1-2cm?

  15. #25475
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar artastral
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Przecież przy tych przeszkleniach to ważniejsza będzie termika pakietu szyb niż samego profilu. Pozostaje Ci tylko aluminium: Yawal, Aluprof (robi też Oknoplast), Reynaers.
    Dziękuje bardzo tomekwa roześlę tam zapytanie ofertowe i się wszystko okaże. A jakie paramatry okien byś polecał w tym przypadku? Współczynnik przenikania ciepła itp. Muszę w ofercie coś zasugerować. Pakiet 3 szybowy na pewno i ciepła ramka. Na co jeszcze zwrocić mam uwagę? Aha teraz mi się przypomniało, że gdzieś czytałam że z oknami aluminiowymi jest taki problem, że są zimniejsze, a ciepła ramka w tym przypadku to tylko chwyt matketingowy i jest ciepła tylko z nazwy. Podobno najlepsza jest ciepła ramka SWISSPACER.
    No i tak się miotam jak zająć po ciemnym lesie

  16. #25476
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    http://www.aliplast.pl/star_id_2185.html

    dzisiaj mi montowano okno tarasowe wykonane z profilu superial


    Cytat Napisał artastral Zobacz post
    Dziękuje bardzo tomekwa roześlę tam zapytanie ofertowe i się wszystko okaże. A jakie paramatry okien byś polecał w tym przypadku? Współczynnik przenikania ciepła itp. Muszę w ofercie coś zasugerować. Pakiet 3 szybowy na pewno i ciepła ramka. Na co jeszcze zwrocić mam uwagę? Aha teraz mi się przypomniało, że gdzieś czytałam że z oknami aluminiowymi jest taki problem, że są zimniejsze, a ciepła ramka w tym przypadku to tylko chwyt matketingowy i jest ciepła tylko z nazwy. Podobno najlepsza jest ciepła ramka SWISSPACER.
    No i tak się miotam jak zająć po ciemnym lesie

  17. #25477
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    http://www.aluprof.eu/mb-86
    Proponuję jednak zacząć od czytania gwarancji producenta gotowego już wyrobu, bo podałam Ci producentów profili.



    Cytat Napisał artastral Zobacz post
    Takie właśnie mam odczucia - na siłę by się zgodzili ale bez przekonania. Nie mam zaufania do takich firemek. Szukam czegoś ze średniej półki z cenami dla ludzi. Najlepiej na śląsku. Aluminiowe bywają chyba grafitowe lub ciemnoszare tylko cena powala Coś muszę jednak wykombinować bo mi wiaterek by troszkę za bardzo zawiewał
    Ostatnio edytowane przez GraMar ; 17-12-2013 o 12:47

  18. #25478

    Domyślnie

    Czy przy montażu drzwi balkonowych na docelowych posadzkach (wymiana okien), bez listwy podparapetowej, osadza się je bezpośrednio na posadzce przy użyciu taśmy samorozprężnej czy na jakiś klinach pozostawiając szczelinę (jakiej wysokości), którą wypełnimy pianą?

    Bardzo proszę o pomoc.
    Ostatnio edytowane przez robercikzs ; 13-12-2013 o 20:05

  19. #25479

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Oknoplast Kraków robi stolarkę aluminiową na profilach Aluprof.
    Ok to wiem z ich strony www. Ale czym się ta firma rózni od innych firm produkcyjnych?

    Pozdro

  20. #25480

    Domyślnie

    Cytat Napisał artastral Zobacz post
    Dziękuje bardzo tomekwa roześlę tam zapytanie ofertowe i się wszystko okaże. A jakie paramatry okien byś polecał w tym przypadku? Współczynnik przenikania ciepła itp. Muszę w ofercie coś zasugerować. Pakiet 3 szybowy na pewno i ciepła ramka. Na co jeszcze zwrocić mam uwagę? Aha teraz mi się przypomniało, że gdzieś czytałam że z oknami aluminiowymi jest taki problem, że są zimniejsze, a ciepła ramka w tym przypadku to tylko chwyt matketingowy i jest ciepła tylko z nazwy. Podobno najlepsza jest ciepła ramka SWISSPACER.
    No i tak się miotam jak zająć po ciemnym lesie
    Jeżeli chodzi o Aluminium to pomyślałbym o Aluprof 86, masz tutaj do wyboru trzy wersje jeżeli chodzi o ciepłotę: ST, SI oraz z Aerożelem. Najlepszy stosunek ceny do termiki jest w wersji SI. Do wszystkich wstaw szybę 0.5 i będzie to ciepłe i stabilne. Co do ramki dystansowej to nie jest chwyt marketingowy tylko rzeczywista poprawa parametrów okna. Do najlepszych ramek możemy zaliczyć: Chromatec Ultra, Swisspacer V oraz Superspacer.

Strona 1274 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony