dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1281 z 1568
Pokaż wyniki od 25.601 do 25.620 z 31350
  1. #25601

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Obie firmy trzymają się standardów.
    Widziałem obu firm wyroby i są poprawne.
    Dziękuję za opinię.
    Może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z którąś z wymienionych przeze mnie firm (Vetrex, Nexbau) i z ich oknami (V90+, Rehau Geneo) ?

  2. #25602

    Domyślnie

    Fakro wycofało się z produkcji okien łazienkowych z dwoma klamkami w 2012r wiec wcisnęli mi bubel

  3. #25603
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adi1973

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-573
    Posty
    40

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktoś miał styczność z oknami firmy Profitech z Opola

    profil S 8000 IQ profil 6 komorowy 83 mm
    środkowe uszczelkowanie ( 3 uszczelka ruchoma )
    szklenie w systemie STV -NOWOŚĆ
    współczynnik dla szyby 0,5
    ciepłe ramki
    okucia SIEGENIA

    Współczynniki okna U dość dobre cena atrakcyjna proszę o opinie.

  4. #25604
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar artastral
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    46

    Domyślnie

    Proszę Państwa mam pytanie, ktore tym bardziej mnie nurtuje im bardziej zagłębiam się w temat wyboru okien. Buduję dom typowo nowoczesny, rozlożysty, z plaskim dachem, dużymi przeszkleniami. Przy wyborze okien bardzo zwracam uwagę na ich energooszczędność a mniej na piękne wielkie tafle. Od różnych firm, gdzie robię wyceny (biorę pod uwagę PCV i aluminium) zazwyczaj dowiaduje się, że polecaja PCV bo jest o wiele cieplejsze a aluminium nie o=siąga tak dobrych parametrów, ma zimne ramki itp. Ogolnie w 99% przypadkow słyszę, że aluminium to gorsza opcja i nie ma się nad czym zastanawiać - chyba, że upierałabym się pod kątem podziałów okiennych np. że chcę mieć jedną wielką taflę. Wtedy ze względów typowo konstrukcyjnych trzeba wybrać aluminium bo PCV ma ograniczenia. I ok. Przyjęłam to grzecznie do wiadomości choć wizualnie aluminium podoba mi się o wiele bardziej. Rozwaga jednak tu wygrywa nad romantyzmen. Ale jakież jest moje zdziwienie, gdy śledzę na tym formum kilka projektow budowy domow w tym samym stylu co mój i co widzę....wszyscy ale to wszyscy ci ludzie biorą aluminium. Zakladam oczywiście margines, że wystąpują na świecie snoby co chcą mieć tylko rzeczy najdroższe, modne i trendy ale żeby wszyscy? Gdzie tkwi sedno sprawy?
    Dodam, że w moim przypadku różnica w cenie między oknami PCV a aluminium jest naprawdę niewielka a głównym parametrem na jakim mi zależy jest ciepło okna.

  5. #25605
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #25606
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    scoutmm

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Minsk Maz
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś mógłby powiedzieć coś wiecej na temat montażu, serwisu okien przez firmę M&S Okna z Łomianek ?? Zastanawiam się nad zakupem okien u tego dystrybutora ale nie mogę znalezc opinii na temat jakosci montazu i serwisu po sprzedazy( jestem z grupy budujacej w okolicach Minsk Maz), w ogóle to moze ktoś z Was Drodzy montował okno HS z firmy M&S lub Vertrex?? ciekaw jestem Waszych opini na temat "pracy" takiego okna oraz podpowiedzi na co zwracac szczegolna uwage przy montazu ? Podpowiedzcie rowniez, ktore okna wybrac M&S evolution czy Vertrexa 90+ , a moze innej firmy na takim profilu (zalezy mi tez aby serwis byl w miare blisko) ?? z góry " dziekuje

  7. #25607
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał scoutmm Zobacz post
    Witam, czy ktoś mógłby powiedzieć coś wiecej na temat montażu, serwisu okien przez firmę M&S Okna z Łomianek
    Są ok.
    Możesz też spróbować w MS w Nadarzynie.

  8. #25608

    Domyślnie

    Charlie ale Kolega buduje dom a nie salon VW. Uważam że najlepszym kompromisem jeżeli szukasz okien o bardzo dobrych parametrach termicznych, a zarazem wyglądem przypominające aluminium, są okna PCV z nakładkami aluminiowymi. Jest kilka firm które takie okna wykonuje na przyzwoitym poziomie. Jest również jedna firma która powala jakością, parametrami i doświadczeniem w wykonaniu takich okien.

  9. #25609
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    a po kiego nakładki aluminiowe na okna PVC ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #25610

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    a po kiego nakładki aluminiowe na okna PVC ?
    Po co nakładki aluminiowe ? Kolega pisze "Przyjęłam to grzecznie do wiadomości choć wizualnie aluminium podoba mi się o wiele bardziej." więc po pierwsze
    po drugie dom ma nowoczesny charakter wiec okno wyglądające z zewnątrz jak aluminiowe na pewno przyczynia się do lepszego wyglądu całości.
    po trzecie trwałość i wytrzymałość takiego okna jest zdecydowanie wyższa od okna pcv laminowanego, można by jeszcze wiele wymieniać.

  11. #25611

    Domyślnie

    a dlaczego nie aluminium? Róznica w cenie będzie chyba niewielka

  12. #25612
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał forrest Zobacz post
    Jest również jedna firma która powala jakością, parametrami i doświadczeniem
    ...i ceną

  13. #25613
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar artastral
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    46

    Domyślnie

    Brałam pod uwagę rownież nakładki aluminiowe ale ceny są praktycznie porownywalne z aluminium. Różnica w kosztach prawie żadna niestety. Wiem o jaką firmę chodzi ....."Jest również jedna firma która powala jakością, parametrami i doświadczeniem w wykonaniu takich okien" i zgadzam się z przedmowcą, że powala rownież niestyty ceną. Zależy mi na ciepłych oknach i nawet byłabym sklonna zaplacić więcej za aluminium ale żebym była przekonana, że to naprawdę najlepsze rozwiązanie a tu w każdym salonie mi mowią, że aluminium jest zimniejsze, gorsze i nigdy nie uzyskam tak dobrych parametrów jak przy PCV. A z drugiej strony widzę, że ludzie decydujący się na duże okna biorą jednak aluminium. Chyba nie każdy jest megabogaczem zupełnie nie liczącym się z kosztami zarowno zakupu jak i użytkowania domu.

    Szukam czegoś dla przeciętnego człowieka, żeby było w miarę ciepłe, w miarę ładne i w miarę ekonomiczne. Możecie polecić jakąś konkretną firmę - chodzi o teren Zagłębia no może być też Śląsk. Mogę prosić o jakąś podpowiedź i nazwy firm, które robią takie nakładki a nie powalaja ceną?
    Ostatnio edytowane przez artastral ; 22-01-2014 o 10:56

  14. #25614
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Poczytaj wypowiedzi w dziennikach. W wielu przypadkach aluminium uzyskuje dobre Uw (przynajmniej takie mają wyliczenia) z szybami U 0,5. Ile % całego okna w przypadku dużych przeszkleń to w przypadku aluminium rama? Niewiele. Jak dasz dużo fixów to powinnaś uzyskać przyzwoite Uw.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  15. #25615
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał artastral Zobacz post
    w każdym salonie mi mowią, że aluminium jest zimniejsze, gorsze i nigdy nie uzyskam tak dobrych parametrów jak przy PCV.
    Poszukaj systemów wykorzystujący aerożel (np. MB-86AERO)

  16. #25616
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał artastral Zobacz post
    Brałam pod uwagę rownież nakładki aluminiowe ale ceny są praktycznie porownywalne z aluminium. Różnica w kosztach prawie żadna niestety. Wiem o jaką firmę chodzi ....."Jest również jedna firma która powala jakością, parametrami i doświadczeniem w wykonaniu takich okien" i zgadzam się z przedmowcą, że powala rownież niestyty ceną. Zależy mi na ciepłych oknach i nawet byłabym sklonna zaplacić więcej za aluminium ale żebym była przekonana, że to naprawdę najlepsze rozwiązanie a tu w każdym salonie mi mowią, że aluminium jest zimniejsze, gorsze i nigdy nie uzyskam tak dobrych parametrów jak przy PCV. A z drugiej strony widzę, że ludzie decydujący się na duże okna biorą jednak aluminium. Chyba nie każdy jest megabogaczem zupełnie nie liczącym się z kosztami zarowno zakupu jak i użytkowania domu.

    Szukam czegoś dla przeciętnego człowieka, żeby było w miarę ciepłe, w miarę ładne i w miarę ekonomiczne. Możecie polecić jakąś konkretną firmę - chodzi o teren Zagłębia no może być też Śląsk. Mogę prosić o jakąś podpowiedź i nazwy firm, które robią takie nakładki a nie powalaja ceną?
    Okien z aluminiowymi nakładkami nie kupisz w dobrej cenie bo się nie da.
    Boisz się aluminium z powodu niewiedzy a każdy sprzedawca swoje chwali i przez to masz mętlik w głowie.

    W związku z tym kup sobie wypasione PVC i odzyskasz wewnętrzny spokój.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #25617

    Domyślnie

    Dobry wieczór,

    mam prośbę o pomoc w określeniu przyczyny powstania mostka termicznego w miejscu listew przyszybowych, widocznych na zdjęciach (o tyle wady montażu są jasne, tu nie wiem co może być przyczyną)
    Okna alphaline 90 z dociepleniem, Petecki, Swisspacer, climatop 8/12/4/12/6
    na obwodzie ramki jest tak samo, w jednym ramka zasłonięta jest przez patyk żaluzji
    dzięki za pomoc,

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sypilania.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	18,0 KB
ID:	236859Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno_podwojne3.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	20,6 KB
ID:	236860

    na zewnątrz (max przy uszczelce przyszybowej)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	balkon_zewnatrz2.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	18,5 KB
ID:	236861

  18. #25618
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kwiatek23

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Proszę o pomoc przy wyborze okien. Waham się pomiędzy :
    1
    profilem Bluevolution 5, 3 szyby, 3 uszczelki, okucia Maco Multi Matic

    2. profilem Salamander SL2

    montaż piana + dyble ??? czy to dobre rozwiązanie
    obie oferty od firmy Domolux z Raciborza

    mieliśmy jeszcze wycenę od Thermoprofil z Wodzisławia ale Bluevolution 82 wychodziła podobna w cenie do tej powyżej a tamta jest szerokości 92. Ponadto w termo profilu profil był biały w środku.

    A może macie do polecenia jakiegoś lepszego producenta i ekipę montującą, albo proponujecie lepsza opcję od tych powyżej.

    z okolic Rybnika, Raciborza - woj. śląskie

  19. #25619

    Domyślnie

    "mam prośbę o pomoc w określeniu przyczyny powstania mostka termicznego w miejscu listew przyszybowych, widocznych na zdjęciach (o tyle wady montażu są jasne, tu nie wiem co może być przyczyną)
    Okna alphaline 90 z dociepleniem, Petecki, Swisspacer, climatop 8/12/4/12/6
    na obwodzie ramki jest tak samo, w jednym ramka zasłonięta jest przez patyk żaluzji
    dzięki za pomoc,"

    ..przyczyną jest konstrukcja tego profila okiennego. Jeśli przyjrzysz się zdjęciom w przekroju tego profilu to zobaczysz, że pod szybami nie ma tam żadnego wypełnienia ani uszczelki która by dzieliła przestrzeń pod szybami na dodatkową przegrodę . Więc można by powiedzieć, że w tym obszarze są tak naprawdę 2 komory jedna w skrzydle (obok uszczelki zewn.) a druga jest pod szybą. Stąd kiepskie parametry cieplne w tym obszarze nawet przy zastosowaniu ciepłych ramek.

    Inną sprawą jest że przy dolnej listwie przyszybowej , powietrze z grzejnika czy z podłogi , ma ograniczoną możliwość do ogrzania listwy więc tak czy siak na zdjęciu zawsze ten obszar wyjdzie gorzej niż górna listwa przyszybowa.

  20. #25620

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolek30 Zobacz post
    "mam prośbę o pomoc w określeniu przyczyny powstania mostka termicznego w miejscu listew przyszybowych, widocznych na zdjęciach (o tyle wady montażu są jasne, tu nie wiem co może być przyczyną)
    Okna alphaline 90 z dociepleniem, Petecki, Swisspacer, climatop 8/12/4/12/6
    na obwodzie ramki jest tak samo, w jednym ramka zasłonięta jest przez patyk żaluzji
    dzięki za pomoc,"

    ..przyczyną jest konstrukcja tego profila okiennego. Jeśli przyjrzysz się zdjęciom w przekroju tego profilu to zobaczysz, że pod szybami nie ma tam żadnego wypełnienia ani uszczelki która by dzieliła przestrzeń pod szybami na dodatkową przegrodę . Więc można by powiedzieć, że w tym obszarze są tak naprawdę 2 komory jedna w skrzydle (obok uszczelki zewn.) a druga jest pod szybą. Stąd kiepskie parametry cieplne w tym obszarze nawet przy zastosowaniu ciepłych ramek.

    Inną sprawą jest że przy dolnej listwie przyszybowej , powietrze z grzejnika czy z podłogi , ma ograniczoną możliwość do ogrzania listwy więc tak czy siak na zdjęciu zawsze ten obszar wyjdzie gorzej niż górna listwa przyszybowa.
    dzięki za odp.,
    czy można wykonać dodatkowe docieplenie (i czym) wewnątrz skrzydła pod listwami i wokół pakietu szybowego, aby uszczelnić ten obszar?
    Siedząc przy oknie czuję jak spływa to zimo, co nie jest komfortowe:-/

Strona 1281 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony