dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1309 z 1568
Pokaż wyniki od 26.161 do 26.180 z 31350
  1. #26161

    Domyślnie

    o takich podstawowych rzeczach nie mówię.
    Dobrze jak jeszcze klient co roku posmaruje co trzeba bądź zapłaci za przegląd, regulacje i konserwację
    Właściwie powinno się wprowadzić książeczki gwarancyjne, nie ma wpisu i stempelka - jest problem? Spadaj klient na drzewo i płać jak za zboże

  2. #26162

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Pod warunkiem, że dobrze okują zgodnie z technologią
    dostałam wycenę: Witraż system Veka Efektline pięciokomorowy 2 szyby okucia maco Uw 1,0 za 2700 zł i KNS ten sam system okucia roto taki sam Uw też 2700? które będą lepsze?

  3. #26163
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ventana

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    5

    Domyślnie

    Sprawdź poszczególne parametry oferowanych okien. Jeżeli identyczne systemy to trzeba by było sprawdzić rodzaj wyposażenia i dodatków.

    Cytat Napisał Ola89 Zobacz post
    dostałam wycenę: Witraż system Veka Efektline pięciokomorowy 2 szyby okucia maco Uw 1,0 za 2700 zł i KNS ten sam system okucia roto taki sam Uw też 2700? które będą lepsze?

  4. #26164

    Domyślnie

    a może Pan Nikt Ważny się wypowie? no chyba że znowu głupie pytanie zadałam?

  5. #26165

    Domyślnie

    A kim, że ja jestem? Wyrocznią ?
    Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach więc porównaj wyposażenie, pogadaj z ludźmi z grupy Radomskiej, podpytaj o doświadczenia z jednym i drugim salonem. albo po prostu rzuć monetą jeśli wszystko jest takie samo

  6. #26166
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola89 Zobacz post
    dostałam wycenę: Witraż system Veka Efektline pięciokomorowy 2 szyby okucia maco Uw 1,0 za 2700 zł i KNS ten sam system okucia roto taki sam Uw też 2700? które będą lepsze?
    Po pierwsze Uw wydaje się być nieco za niskie jak na ten system z szybą jednokomorową - znaczy obie firmy już naciągają. Po drugie ma Pani jeszcze do wyboru 22 inne cechy okien, które mogą je od siebie odróżniać. Na okrasę pozostaje porównanie warunków umownych, gwarancji itp itd. Może zamiast kierować nieco złośliwe pytania:

    Cytat Napisał Ola89
    a może Pan Nikt Ważny się wypowie? no chyba że znowu głupie pytanie zadałam?
    lepiej samej wziąć się do roboty.. Było nie było to nie nasze okna i złośliwostki ich nie ocenią, ani nie kupią
    PRO QUALITY

  7. #26167

    Domyślnie

    Może zamiast kierować nieco złośliwe pytania:
    lepiej samej wziąć się do roboty..
    żadne złośliwości raczej żart bacząc na moją wymianę z Panem Nikt Ważny; a możesz coś więcej o tych 22 innych cechach okien?

  8. #26168

    Domyślnie

    Dowiem się coś od was o pakietach szybowych?

  9. #26169
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola89 Zobacz post
    możesz coś więcej o tych 22 innych cechach okien?
    Mogę, ale to by była kolejna książka o oknach. Parę takich już jest wystarczy je odnaleźć, albo wejść na naszą stronę www, tam również łatwo odnaleźć małe co nieco na ten temat.
    PRO QUALITY

  10. #26170
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Dowiem się coś od was o pakietach szybowych?
    A to coś, to co?
    PRO QUALITY

  11. #26171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola89 Zobacz post
    dostałam wycenę: Witraż system Veka Efektline pięciokomorowy 2 szyby okucia maco Uw 1,0 za 2700 zł i KNS ten sam system okucia roto taki sam Uw też 2700? które będą lepsze?
    Popytaj o montaż, jak robią, co o tym wiedzą. Zadzwoń do Producenta czy poleca tego partnera handlowego.

  12. #26172

    Domyślnie

    Witam.
    Panowie czy piankę montażową przy oknach ściąć przed robieniem tynków ( i potem robieniem elewacji) na równo z ramą , czy też lepiej nie ścinać i zostawić tak jak jest ( bo wtedy ma taką skórkę ) ? Tynkarz będzie kleił na ramę taki plastikowy profil . (Myślę żeby jeszcze przykleić taśmę od wewnątrz paroszczelną choć okna są już zamontowane )

  13. #26173

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Popytaj o montaż, jak robią, co o tym wiedzą. Zadzwoń do Producenta czy poleca tego partnera handlowego.
    Ale skąd mam wiedzieć czy to co będą mi opowiadać o montażu jest prawdziwe? gdzie nie mam zielonego pojęcia

  14. #26174
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola89 Zobacz post
    Witaj mam do Ciebie pytanie mianowicie jakie okucia są najlepsze chyba winkhaus? a między roto czy mako?
    Ja zostałem wychowany w "kulcie" do Roto. Ale najwięcej okien mam na koncie na GU i też je sobie chwalę. Sporo na Winkhausie.
    Nie tyle marka okuć jest istotna, co poziom techniczny Producenta. Jak "okuje" tak będzie. Analogicznie - możesz użyć cukru brązowego lub pudru, ale to czy herbata będzie słodka zależy od tego ile łyżeczek wsypiesz i jeszcze jak słodko lubisz...

    Odpuściłbym sobie jednak Efectline. Ja przynajmniej nie proponuję tego profila, bo to typowo ekonomiczna konstrukcja - ma np. niewymienne uszczelki, a to co jest dawana w standardzie jest cieniutkie - także - nie spodziewam się dobrych wyników. Inna sprawa że tego okna raczje firmy nie badają, bo jego atutem jest cena a nie osiągi. Jak już Ci sprzedawcy to zapytaj o okno na systemie Perfectline.

  15. #26175
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Dowiem się coś od was o pakietach szybowych?
    Pewnie się dowiesz, ale że przed świetami każdy bardziej zwraca uwagę na porządek to może rozwiń myśl tu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...rce-budowlanej
    ?

  16. #26176

    Domyślnie

    Po prostu te wysokie progi są brzydkie, koszmarne i dziecko na rowerku przejechać nie może. Nie wspominając o samochodzikach
    Czyli co? Niski próg? Jest jeszcze coś takiego jak "niski próg łódeczkowy. Zresztą próg można zrobić, ale własny o wysokości powiedzmy 13 mm. A do tego dodać jeszcze jedną uszczelkę... i "będzie pan zadowolony".
    Tylko powierzchnia progu powinna być albo przerwana na swojej ciągłości, albo w ogóle wykonana z jakiegoś materiału ciepłego. Przecież nie z terakoty, bo to będzie radiator.

  17. #26177

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola89 Zobacz post
    Ale skąd mam wiedzieć czy to co będą mi opowiadać o montażu jest prawdziwe? gdzie nie mam zielonego pojęcia
    Jeżeli masz takie same ceny i nie widzisz różnic między firmami i nikt znajomy z ich usług nie korzystał zdaj się wtedy na intuicję

    Zgodzę się też z Finlandią wybrałbym bardziej okna wykonane na Perfectlinie niż na Efectlinie. Myślę, że nie ma dużej różnicy cenowej a Perfectline jest bardziej stabilny.

  18. #26178

    Domyślnie

    Cytat Napisał dg1 Zobacz post
    Po prostu te wysokie progi są brzydkie, koszmarne i dziecko na rowerku przejechać nie może. Nie wspominając o samochodzikach
    Czyli co? Niski próg? Jest jeszcze coś takiego jak "niski próg łódeczkowy. Zresztą próg można zrobić, ale własny o wysokości powiedzmy 13 mm. A do tego dodać jeszcze jedną uszczelkę... i "będzie pan zadowolony".
    Tylko powierzchnia progu powinna być albo przerwana na swojej ciągłości, albo w ogóle wykonana z jakiegoś materiału ciepłego. Przecież nie z terakoty, bo to będzie radiator.
    Eksperymentuj, powodzenia i zadowolenia
    Masz dwa rozwiązania
    Niski próg aluminiowy z przekładką termiczną o wysokości ok 20mm (zależy jak przy pomiarze zostanie wymierzone i jak później wykona się posadzkę) - często sprawia kłopoty i bardzo często jest żle montowany
    Próg przy w drzwiach typu HS, ok. 8mm - dla wielu montażystów wyższa szkoła jazdy, dla pomiarowca także
    A próg łódeczkowy? Żartujesz sobie? Do drzwi zewnętrznych? Totalne nieporozumienie, choćbyś nie wiem co cudował
    Ale powodzenia, może Ci się uda tylko nie narzekaj później że zimno Ci ciągnie od progu lub (też się zdarza) śnieg zawiewa ci do środka, lud skrzydło szoruje po podłodze bo jakiś paproch się dostał i rysuje terakotę za kilka tysi
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	20,4 KB
ID:	246739

  19. #26179

    Domyślnie

    Dzięki za uwagi i przestrogę. Zacznę wykańczać od pietra. Tam są dwa zwykłe balkony. Będę robił sam, z pomocą kogoś. Jak się uda i z jakimś tam doświadczeniem zabiorę się za dół. Na razie nic nie przesądzam.

  20. #26180
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Za rok dwa twoje dziecko będzie miało gdzieś jazdę na tym rowerku a ty zostaniesz z problemem.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 1309 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony