dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1314 z 1568
Pokaż wyniki od 26.261 do 26.280 z 31350
  1. #26261

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    taka kobieta trochę w ciąży?
    suuuuper

  2. #26262

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Taka kobieta trochę w ciąży?
    po części, ponieważ nie zastosuje wszystkich rozwiązań domu pasywnego, a jedynie niektóre z nich m.in. dobrą izolację termiczną i rekuperację z GWC, (choć solary również chodzą mi po głowie) więc dlatego pytam o dobre okna, które również stanowią podwalinę domu pasywnego

    tak czy owak porównanie z kobietą trochę w ciąży jest dobre

  3. #26263

    Domyślnie

    a skąd Ty jesteś Gienia 24
    Na poprzedniej stronie chyba odpowiedziałem Ci tak mniej więcej co i jak
    Dodałbym jeszcze, ze mając mechaniczną w domu możesz pokusić się o radykalne cięcie kosztów stosując fixy w ościeżnicy, nie dość ze taniej w zakupie to najcieplejsze rozwiązanie na okno
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 11-03-2014 o 20:00

  4. #26264

    Domyślnie

    Witam.
    W starszych postach wynalazłam informację pisaną przez Jareko że nie daje klinów pionowych ( dystansów stabilizujących , czy jak one się tam nazywają w każdym razie te pionowe po przekątnej) z obu stron, a tylko od strony klamki bo w czasie upałów z oknami potrafią się dziać cuda)
    Czy jest to dobre rozwiązanie ?
    Czy ewentualnie rozsądnie byłoby wyjąć te kliny ( plastikowe z jednej strony a zastąpić jakimś materiałem w miarę twardym ale poddającym się ( z jednej czy z obu stron?)
    Czy dajecie te kliny?
    Myślę zwłaszcza o drzwiach od południa i oknach od zachodu ( jednoskrzydłowe x1 , dwuskrzydłowe x 1 ) ( Mam bardzo duże nasłonecznienie i okna w złotym dębie )

  5. #26265

    Domyślnie

    z Wielkopolski

    Żonie bardziej podobają się okna drewniane, ale z tego co już wiem, to mają słabszą izolację niż plastik a poza tym cena również wysoka.
    W pierwszej wersji miały być również rolety ale po głębokiej analizie zrezygnowałem i chyba nie pożałuję

  6. #26266

    Domyślnie

    modena - źle przeczytałeś bo wątpię by Jareko babola w opisie walnął, Kliny w jednoskrzydłówce daje się przy zawiasie dolnym i po przekątnej
    Nie po to daje się sztywne kliny by zamieniać na materiał elastyczny
    I powiem Ci, że z obserwacji, 99% montażystów nie daje bo nie ma o tym zielonego pojęcia, powiem więcej z 50% montażystów wogóle kliny usuwa wypełniając te dziury pianą.
    Poszukaj instrukcji ITB znajdziesz rysunki jak to powinno być zrobione, lub poczytaj na jego stronie

  7. #26267

    Domyślnie

    Cytat Napisał AGołąb Zobacz post
    kluczowe okno ma być fixem jednoskrzydlowym. ma wymiary 2,8 m na 2,75m. Pewnie pcv / pcv z aluminium bo kolor ciemny grafit. Architekt mi wymyślił, ale na moja prośbę . Marze o domu z wielkimi oknami. oczywiście to muszą być okna dobrej klasy i zamontowane przez ekipę która wie co robi.gdzie takich szukać?
    no i co? odpowiedź dostałeś i zamilkłeś ? Podziękuj chociaż

  8. #26268

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    modena
    I powiem Ci, że z obserwacji, 99% montażystów nie daje bo nie ma o tym zielonego pojęcia, powiem więcej z 50% montażystów wogóle kliny usuwa wypełniając te dziury pianą.
    Poszukaj instrukcji ITB znajdziesz rysunki jak to powinno być zrobione, lub poczytaj na jego stronie
    Serio tak pisał , nie znajdę tego teraz ,znalazłam wczoraj jak szukałam informacji o klejeniu epdm . Były to posty z okolic 2009 roku .
    Wiem jak to powinno być czytałam i oglądałam na oknotest.pl w Vademecum okien plastikowych i mam takie ale jednak te kliny są twarde a okno się będzie bardzo rozszerzało .Już teraz jak jestem na budowie a świeci słońce to słyszę głuche puknięcia ( chyba że to normalne , albo mi się wydaje i to dach trzaska , muszę się przyjrzeć )

    Pogoda wiosenna to wszyscy poznikali na montaże .Życzę udanego sezonu i fajnych klientów
    Ostatnio edytowane przez modena ; 11-03-2014 o 21:25

  9. #26269

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    ale jednak te kliny są twarde a okno się będzie bardzo rozszerzało
    Ale one są po jednym na górze i na dole. Więc okno zawsze może chyba zapracować po przeciwnej (w poziomie) stronie klina...

  10. #26270

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ITB-podparcie_okien.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	247809
    Tak to powinno być i tyle

  11. #26271
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Witam
    Stoje przed wyborem elektrozaczepu do drzwi wejsciowych firmy Krispol.
    Z tego co sie orientowalem jest pare firm na rynku.
    Czy moglby mi ktos pomoc w wyborze marki i polecic solidna i sprawdzona firme? Nie chodzi mi o najtansza- "chinke " tylko o produkt dobrej jakosci. Jeszcze jedno. Czy istnieje mozliwosc zaprogramowania elektorzaczepu do pilota od bramy garazowej?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #26272
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AGołąb

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Milanówek
    Kod pocztowy
    05-822
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    no i co? odpowiedź dostałeś i zamilkłeś ? Podziękuj chociaż
    Cześć,

    Dzięki za ostrzeżenia, jesteśmy świadomi kosztów, jakie poniesiemy na okna. Co do tego, że zamilkłam, to jestem mamą 2 dzieci, 3 w drodze, pracuję na pełen etat i na razie jeszcze mieszkam w stolycy (korki). Sam widzisz, że nie mam za dużo czasu na śledzenie forum non stop.

    Rozesłałam zapytania do kilku innych firm, polecanych przez architekta i czekam - dziś mamy dostać część ofert.

    W międzyczasie rozmyślam, czy jednak nie podzielić tych okien - i dać np dwuskrzydłowe w miejsce jednoskrzydłowych. Architekt nie jest zachwycony pomysłem , ale obiecał się zastanowić, w jaki sposób to zrobić.

    Wklejam elewacje, da może lepszy pogląd na rozmiar inwestycji dotyczącej okien. Sami rozumiecie, przy takiej ilości przeszkleń to musi być dobra jakość, bo zeżrą nas koszty eksploatacji.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacje.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	247826

  13. #26273
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AGołąb

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Milanówek
    Kod pocztowy
    05-822
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Rzeczywiście fix o takich rozmiarach przerasta I. myślę, że podobnie będzie z wszystkimi PVC. pozostaje drewno lub alu.
    Nie wiem jaki masz układ pomieszczeń i czy to okno jest jedyne w pomieszczeniu ale może można zmiksować: wszystkie okna PVC z nakładką alu a ten jeden fix drewno z nakładką aluminiową a od środka kolory zbliżone?
    Tomekwa, w swoim dzienniku napisałeś, że jedno okno zamówiłeś w innej technologii ze względu na gabaryty. Czy możesz napisać co to za gabaryty?

  14. #26274
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Drewniane zrobiłem 2350x2350 (ale 50/50 R+RU) ale ono jest jedynym oknem w sypialni, więc od wewnątrz nie ma z czym porównywać.

    Niestety musiałem też zmienić okno 2600x2900. Początkowo miał byc to HS, później 50/50 ale tego I...m nie mógł wykonać w 1 ramie. Będę miał więc 2 okna o wymiarach 2600x1450.

    Jeżeli nie zamówisz do końca maja- zapraszam na wizje lokalną.
    Ostatnio edytowane przez tomekwa ; 12-03-2014 o 08:13
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  15. #26275
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał AGołąb Zobacz post
    ... Czy możesz napisać co to za gabaryty?
    Oczywistym jest, że z PCV wykonanie takowego to nieporozumienie wg mojej oceny najlepiej alu, jeżeli budujesz dom w nowoczesnym stylu to może po prostu wszędzie alu dać ? no wiadomo są to koszty ale ... można.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0960x.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	247829
    skoro lubisz duże przeszklenia

    Pozdrawiam

  16. #26276
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AGołąb

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Milanówek
    Kod pocztowy
    05-822
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Drewniane zrobiłem 2350x2350 (ale 50/50 R+RU) ale ono jest jedynym oknem w sypialni, więc od wewnątrz nie ma z czym porównywać..
    NIestety moje gabaryty są na parterze - u nas cały dół jest otwarty - musiałabym zakupić wszystkie okna drewniano-aluminiowe. Na razie szukamy zatem innych opcji :/
    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Jeżeli nie zamówisz do końca maja- zapraszam na wizje lokalną
    ..
    Dzięki za zaproszenie , ale mam nadzieję że zdążę zamówić przed końcem maja

  17. #26277
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AGołąb

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Milanówek
    Kod pocztowy
    05-822
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    skoro lubisz duże przeszklenia
    Policzymy zobaczymy . A co sądzisz o tym, co wcześniej napisał nikt ważny ? :
    " - mimo grubości szyb musisz mieć świadomość, że przy ujemnych temperaturach takie szyby też się wygną a że płaszczyzna spora to na środku będzie zimno oj oj oj zimno "

    Czy aluminiowe ramy rozwiązałyby ten problem?

    Czy to zdjęcie Twojej budowy?
    Ostatnio edytowane przez AGołąb ; 12-03-2014 o 08:27

  18. #26278
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Budowa nie moja ale miałem okazję doradzić inwestorowi i popatrzeć na ręce montażystom
    Okna alu i jak widzisz spore - środek HS koło 6m po bokach stałoszklenia koło 3,5m.

    Co do szyb i ich pracy owszem pracują termicznie jak wszystko i faktem jest, że środek szyby jest najzimniejszy ale jaka jest różnica ? nie wiem trzeba zapytać producenta szyb, ja bym nie demonizował - na prezentowanej budowie pakiet był na szybach 6mm - 6x6x6+6 jeżeli producent szyb takowe wykonał to znaczy, że można i że spełniają wytyczne.

    Rama w której osadzona zostanie szyba nie ma nic do jej zachowania - ważna jest to przeniesienia obciążeń bo faktyczna waga takich szybek to 400 czy nawet 500 kg.

    No i najważniejsze o czym już wspomniano - montaż tego ustroństwa wybacz, że tak piszę ale dla montażystów to katorga ja zalecam na budowie dźwig lub inne urządzenie do transportu i osadzenia szyb bo jak czasami widzę jak 8 czy 12 chłopa targa takie coś w łapkach to .... strach pomyśleć jak się im kiedyś "nie uda" :/

    Pozdrawiam

  19. #26279
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AGołąb

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Milanówek
    Kod pocztowy
    05-822
    Posty
    11

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odpowiedź.
    Na razie rozesłałam zapytania do producentów i czekam..
    Liczę na to, że producent, którego wybiorę będzie w stanie mi polecić profesjonalną ekipę montażową.
    Pewnie to naiwność...

    Jak rozumiem, ta budowa, o której piszesz i co za tym idzie, ekipa montażowa były z okolic Bydgoszczy?

  20. #26280
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał AGołąb Zobacz post
    Jak rozumiem, ta budowa, o której piszesz i co za tym idzie, ekipa montażowa były z okolic Bydgoszczy?
    Ta budowa akurat tak i ekipa "prawie" z Bydgoszczy

    pozdrawiam

Strona 1314 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony