dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1331 z 1568
Pokaż wyniki od 26.601 do 26.620 z 31350
  1. #26601
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Awilux Zobacz post
    Witam,

    Ponieważ wątek HekaPlast-Awilux trochę się na forum rozkręcił, zdecydowałam doprecyzować kwestię zmiany nazwy. Faktycznie, nazwa została zmieniona, tak jak informuje część forumowiczów. Obecnie firma nazywa się Awilux sp. z o.o.Sp.k i nie skutkuje żadnymi negatywnymi zmianami dla klientów. Wszystkie świadczenia gwarancyjne zostają zachowane. Nie ma podstaw do żadnych obaw związanych z zakupem i montażem okien, zakupionych w naszej firmie.
    Tak się złożyło odwiedził mnie miły pan z firmy (przypadkiem? i już mi wszystko wyjaśnił Jak dobrze to zrozumialem, to dotychczsowy właściciel części udziałow stał się jej głównym udziałowcem i tyle by tego było. No i nazwa .Awilux brzmi lepiej. Gdyby tak firma chciała się "wypiąć " na bełe gwarancje, to byłoby to największym głupstwem, bo po pierwsze nie mieści się to w naszej kulturze, a po drugie to strzał w stopę - jak okna są dobre to i kosztów za wiele nie będzie a starzy klienci są przecież najlepszymi ambasadorami marki.

  2. #26602

    Domyślnie

    Hmmm a gdzieś w okolicy nie ma?

  3. #26603
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Tak się złożyło odwiedził mnie miły pan z firmy (przypadkiem? i już mi wszystko wyjaśnił Jak dobrze to zrozumialem, to dotychczsowy właściciel części udziałow stał się jej głównym udziałowcem i tyle by tego było. No i nazwa .Awilux brzmi lepiej. Gdyby tak firma chciała się "wypiąć " na bełe gwarancje, to byłoby to największym głupstwem, bo po pierwsze nie mieści się to w naszej kulturze, a po drugie to strzał w stopę - jak okna są dobre to i kosztów za wiele nie będzie a starzy klienci są przecież najlepszymi ambasadorami marki.
    tylko ty kochasz drewno

  4. #26604
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał MassiveR Zobacz post
    Hmmm a gdzieś w okolicy nie ma?
    a o co pytasz? bo nie wiadomo o co ci chodzi ?

  5. #26605
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    przemek1185

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalemania Zobacz post
    Wczytałam się w oferty i faktycznie, jeśli chodzi o o dwa największe szklenia, to: Vetrex daje szyby 6/16/6/16/6, a Adams 6/14/6/16/6
    Schuco na całości 4/18/4/18/4. Vetrex barwiony w masie, co chyba przy obustronnym kolorze powinno mieć znaczenie?
    Mam rozumieć, że należy dać sobie spokój z schuco?
    To nie wina Schuco tylko człowieka który rysował stolarkę. Wręcz przy takich gabarytach, aż się prosi o Schuco wyróżniające się sztywnością.

    Cytat Napisał kalemania Zobacz post
    Ze względu na gabaryty mam tez oferty na aluminium:
    Scorpio aluminium, sp. z o.o. (lokalna) na profilu Ponzio (PE78, Sliding 1600), szyby 4/18/4/18/4, 4/12/6/12/6, - cena 10% większa od PCV

    Prodal sp. z o.o. (lokalna) na profilu Yawal (TM 74 1.0, DP 150 Tehermo, PBI 50N, pakiet szybowy k=0,7, cena nieco wyższa od w/w

    Mitbau sp. z o.o. profil Aluprof MB 86 ST, MB 77HS HI, pakiet szybowy Ug=0,5 , 4/18/4/18/4 - cena zbliżona

    Adams - ALIPLAST - SUPERIAL ciepłe gr.75mm, 3-komorowy, ECONOLINE zimne, gr.51mm, 1-komorowy, ULTRAGLIDE LS ciepłe gr.65mm, 3-komorowy, Szyby: 4TM/18A/4FL/18A/4TM CIEPŁA RAMKA;6FL/16A/6TPS/16A/6TPS CIEPŁA

    I teraz dylemat, PCV czy aluminium? W domu jest chyba tyle samo szkleń co ścian. Jak ugryźć temat, żeby było ciepło, nowocześnie i bezpiecznie? Wiadomo, aluminium zimniejsze od PCV, ale czy ta różnica będzie faktycznie odczuwalna, przecież pakiety szybowe w obu przypadkach są zbliżone.

    Przepraszam, może pletę głupoty, ale temat mnie przerósł. Mogę liczyć na rozsądne rady? Czym się kierować, na co zwrócić uwagę, gdzie w otrzymanych ofertach tkwi diabeł?
    Aluminium bardzo dobre na duże przeszklenia witrynowe przy szybie U-0,5 lub U-0,6 strata na ramach znikoma, zwłaszcza że połowę ramy i tak chowasz w ociepleniu. Przy oknach mniejszych gdzie mamy skrzydła to już robi się mala dziura cieplna. Może zamieszać trochę alu. trochę PCV ciepłego. Przy alu. weź pod uwagę Blyweerta z Czosnowa w fajnej cenie wychodzi jak za parametry które oferuje do tego posiada jedną z najlepszych lakierni.
    http://blyweert.pl/index.php/oferta/...erta/38-triton
    Ostatnio edytowane przez przemek1185 ; 28-04-2014 o 22:33

  6. #26606
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    tylko ty kochasz drewno
    jak ostatni Mohikanin ten nasz Finlandia
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #26607
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "Trochę szklenie dziwne takie gabaryty i na szkle 4 mm. Nawet dzielone na polowe 4200 x 2500 to szkło ma kolo 5 m2." Potwierdzam - tak duze szyby to co najmniej 6 mm i srodkowa zalecana hartowana [z uwagi na przegzrewanie pakietu - ten co proponuje 4 mm to chyba nie wie co to jest szyba

  8. #26608

    Domyślnie

    A co powiesz na coś takiego?
    Fixy powierzchni 8,1 mkw na 6ESG/10/6ESG/10/6ESG.
    Nawet "gwarancję" na takie cuda dają a na pytanie, czy nie za cienka szyba, odpowiedzieli klientce, że hartowanie to tak jakby zastosować dwa razy grubsze szkło - i klient to "łyknął"
    Pomijam to jak wytrzyma ościeżnica z PVC takie cuś
    Ciekawe ile będzie środkiem jak na zewnątrz będzie minus 10 i po jakim czasie takiej pracy pakiet się rozszczelni
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 30-04-2014 o 22:17

  9. #26609
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BOLOYOO

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Świdnica Polska
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,

    Stoję przed wyborem firmy u której zamówię 6-7 okien o wymiarach ok.: wys - 2200mm, szer - 1200mm. Ze swoją nikłą wiedzą w temacie postanowiłem odrzucić produkty firmy: Aluplast, Drutex oraz Budvar a "wojna" toczyć się będzie pomiędzy:
    - Oknoplast - Koncept,
    - Avante - Arkada (okucie Roto Designo),
    - EMPOL - Komfort,


    Zaznaczę, że zdecydowanie bardziej zależy mi na jakości okien niż ich minimalnych (o ile takie są) różnicach w przenikalności cieplnej. Ceny wszystkich z tych okien są dla mnie do zaakceptowania (o ile się opłaca).


    Pozdrawiam.

  10. #26610
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Fixy powierzchni 8,1 mkw na 6ESG/10/6ESG/10/6ESG. - do takich szyb tzreba polic\zyc naprezenia niszczace [zalezne od obciazenia wiatrem]


    rama z PVC sie ugnie - ciekawe co dali w takim zestawie - jakie U

    rozszczelnic to sie nie rozszczelni

  11. #26611

    Domyślnie

    Jakie obliczenia ?. Nie znalazłem ani jednego producenta szkła dopuszczającego wykonanie szyby na 6mm przy tej powierzchni i zbliżonej do kwadratu.

  12. #26612
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    A co powiesz na coś takiego?
    Fixy powierzchni 8,1 mkw na 6ESG/10/6ESG/10/6ESG.
    Nawet "gwarancję" na takie cuda dają a na pytanie, czy nie za cienka szyba, odpowiedzieli klientce, że hartowanie to tak jakby zastosować dwa razy grubsze szkło - i klient to "łyknął"
    Pomijam to jak wytrzyma ościeżnica z PVC takie cuś
    Ciekawe ile będzie środkiem jak na zewnątrz będzie minus 10 i po jakim czasie takiej pracy pakiet się rozszczelni
    trochę za cienko w przodzie i w tyle.

    Ostatnie zdanie bez sensu.

    Masa szyby przy tej powierzchni to ok. 571 KG dla prawidłowej budowy.

    Takie przeszklenia wykonuje się z aluminiowych profili . PVC na zgrzewach popęka na bank.
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 01-05-2014 o 20:36
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  13. #26613

    Domyślnie

    to ostatnie zdanie niby bez sensy - nie rozumiem. Szczelnie zamknięte powietrze przy niższych temperaturach niż będąca w trakcie zespolenia, się kurczy. A szyba wygina - czyżbym mówił nieprawdę ? Im niższa temperatura tym podciśnienie większy tym samym, szyba staję się coraz bardziej wklęsła. Grubość szyby zależy od powierzchni między innymi po to by to zjawisko nie było zagrożeniem dla Ug - mylę się Charlie ?

  14. #26614
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "Jakie obliczenia ?. Nie znalazłem ani jednego producenta szkła dopuszczającego wykonanie szyby na 6mm przy tej powierzchni i zbliżonej do kwadratu." Moge Ci policzyc. Wiem o tym ze nikt nie liczy bo ostatnio wpadly mi w lapy wyliczenia bieglego sadowego ugiec szyby zabudowy balkonowej. Dla szyby wysokosci 3 m w I strefie wiatrowej wyliczyl wielkosc ugiecia 5x10-5 mm [piec stutysiecznych].

    Szyby przy zmianach temperatur albo puchna albo sie wklesniaja. I zmiany moga byc duze. Robilem badania i obliczenia. mamy w opinii szyby zespolone hartowane ktore juz fabrycznie byly albo wklesle albo wypukle albo jedne i drugie. I jest dylemat co z tym zrobic. Bo szyby refleksyjne i wygiecia widac jak cholera [jak w krzywym zwierciadle]

  15. #26615
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Widzialem wbudowana szybe 8ESG /16/55.2 o wymiarach - wysokosc 6 metrow, szerokosc 2,8 m.

  16. #26616

    Domyślnie

    i co z tego wynika? na 8 mm prawie 17 mkw? I uważasz że tak jest dobrze ?
    Ja widziałem prawie 4,5 mkw na 3mm i zapłakaną tej zimy klientkę, jak prawie półmetrowy placek wody na środku szyby miała
    Albo są jakieś zalecenia których się trzymamy albo żyjemy świadomością - "widziałem" - i powtarzamy takie błedy

  17. #26617

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOLOYOO Zobacz post
    Witam,

    Stoję przed wyborem firmy u której zamówię 6-7 okien o wymiarach ok.: wys - 2200mm, szer - 1200mm. Ze swoją nikłą wiedzą w temacie postanowiłem odrzucić produkty firmy: Aluplast, Drutex oraz Budvar a "wojna" toczyć się będzie pomiędzy:
    - Oknoplast - Koncept,
    - Avante - Arkada (okucie Roto Designo),
    - EMPOL - Komfort,


    Zaznaczę, że zdecydowanie bardziej zależy mi na jakości okien niż ich minimalnych (o ile takie są) różnicach w przenikalności cieplnej. Ceny wszystkich z tych okien są dla mnie do zaakceptowania (o ile się opłaca).


    Pozdrawiam.
    Oknoplast i Avante to godni polecenia producenci, Empola nie znam (lokalny producent) chyba na Schucco (to dobrze) ale jak produkuje to nie wiem. Sprawdź może Awilux (dawniej Hekaplast) lub Adams.
    Ale NAJWAŻNIEJSZE to MONTAŻ i tutaj popytaj ich o referencje.

  18. #26618
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BOLOYOO

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Świdnica Polska
    Posty
    5

    Domyślnie

    @ok**t
    Dziękuję za zainteresowanie się moim postem. Masz może jakieś wskazówki na co zwracać szczególną uwagę podczas montażu? Może zwrócić uwagę na coś jeszcze przed montażem? Chyba ostatecznie zdecyduję się na okna Avante.

  19. #26619
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOLOYOO Zobacz post
    @ok**t
    Dziękuję za zainteresowanie się moim postem. Masz może jakieś wskazówki na co zwracać szczególną uwagę podczas montażu? Może zwrócić uwagę na coś jeszcze przed montażem? Chyba ostatecznie zdecyduję się na okna Avante.
    na to aby było poprawnie .
    punkty podparcia luzy montażowe itd itp

  20. #26620

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOLOYOO Zobacz post
    ....Chyba ostatecznie zdecyduję się na okna Avante.
    Czyżby kolejna reklama ? Tak sobie, z czystej ciekawości pytam
    Ale jeśli nie to odpowiedz - dlaczego akurat Avante ?
    A mając nikła wiedzę w temacie dlaczego wykluczyłeś Aluplasta (to nazwa profila a nie producenta jak sądzę )

Strona 1331 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony