dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1355 z 1568
Pokaż wyniki od 27.081 do 27.100 z 31350
  1. #27081

    Domyślnie

    A Internorm?
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  2. #27082

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaku Zobacz post
    drutex sam tłoczy profile więc zalicza się do firm, których na pewno nie polecam .
    To, że ktoś sam tłoczy profile wcale nie mówi, że okna są do bani Najwięksi wcześniej czy później rozpoczynają własną ekstruzję. Myślę, że Oknoplast też o tym myśli. I co wtedy jego okna będą do d... Przykład Internormu jak zauważył Brass.
    Ostatnio edytowane przez ok**t ; 27-07-2014 o 19:24

  3. #27083

    Domyślnie

    iinternorm sam tłoczy? nawet nie wiedziałem. A druga sprawa to internorm ma jednak bardzo drogie okna wiec troche to tłumaczy jakość wykonywanych okien, ale czy faktycznie są aż takich pieniędzy warte? wątpie. no i są w sumie nieznani. Kto powiedział ze oknoplast nie będzie miał problemów ze swoimi profilami jak wejdzie w produkcję? przecież oknoplast to nie jacyś mega fachowcy od koekstruzji profili, co najwyżej od marketingu i nic więcej.

  4. #27084

    Domyślnie

    Nieznani w Polsce, ale w zachodniej Europie już bardzo. Obrót za 2012 315 mln Euro czyli cztery razy więcej niż Oknoplast. Veki jeszcze nie było na rynku jak zaczęli produkować okna.
    Co do ekstruzji profili to zatrudnia się odpowiednich fachowców za odpowiednią cenę. Firmy D jakoś dały radę.
    Jeżeli chodzi o marketing w Oknoplaście to wg mnie w tej chwili ma słaby poziom i raczej w odwrocie.

  5. #27085

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    ...Firmy D jakoś dały radę.....
    Żarty ??? I co z tego że tłoczą skoro wychodzi sztanga profilopodobna o wadze 20-30 % mniejszej niż profil - wzór z którego własny wzór został zerżnięty ?

  6. #27086

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    .... I co z tego że tłoczą skoro wychodzi sztanga profilopodobna o wadze 20-30 % mniejszej niż profil - wzór z którego własny wzór został zerżnięty ?
    Wszystkie profile są coraz lżejsze i taki jest fakt - pogoń za ceną. Są coraz szersze a coraz tańsze. Dlaczego? Oszczędności. Klienci sami sobie zgotowali ten los. Profile sprzed 10 lat są o wiele sztywniejsze niż obecne, niestety.... prawie chińszczyzna nie obrażając Chińczyków. Produkuje się to co kupuje rynek a nie odwrotnie

    Co do kopiowania wzorów to jedna z najbardziej popularnych strategii na rynku to NAŚLADOWNICTWO najlepszych i nic na to nie poradzisz.

  7. #27087

    Domyślnie

    Nie rozumiemy się. Można wytworzyć kostkę PCV ważąca 1 kg i w tym samym wymiarze ważącą 50%
    Gęstość PVC wbrew pozorom bywa różna - ale o tym chyba wiesz

  8. #27088
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Nie rozumiemy się. Można wytworzyć kostkę PCV ważąca 1 kg i w tym samym wymiarze ważącą 50%
    Gęstość PVC wbrew pozorom bywa różna - ale o tym chyba wiesz
    A ile wazy 50% ?

  9. #27089

    Domyślnie

    ha ha ha trzeba być aż tak dosłownym ?
    a z 0,5 kilograma a może i 50 dkg ? a może i 500 g ? nie wiem, dawno temu szkołę kończyłem

  10. #27090

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Nie rozumiemy się. Można wytworzyć kostkę PCV ważąca 1 kg i w tym samym wymiarze ważącą 50%
    Gęstość PVC wbrew pozorom bywa różna - ale o tym chyba wiesz
    Tak wiem Tylko weź sobie mb seta z przed dziesięciu lat profila 3 komorowego i obecnej 5 komorówki. Waga tego nowego będzie niższa. Coraz mniej cukru w cukrze .

  11. #27091

    Domyślnie

    Marysia wiecznie żywa (kojarzysz o kim mówię ?)

  12. #27092

    Domyślnie

    Witam,

    Mam już wymarzone okna po wymianie. Niestety okazało się, że chyba dokonałem złego wyboru, tzn. nie potrzebnie brałem pakiet 3-szybowy, gdyż rano okna są zaparowane od strony zewnętrznej i wstając rano zamiast patrzeć na widoki za oknem, to wkurzam się tymi oknami. Czytałem, że świadczy to o dobrej termice okna, ale już wolałbym gorszą termikę i widoki niż to co mam teraz.
    Szkoda, że sprzedawca nie poinformował mnie, że takie zjawisko może wystąpić. Szkoda też, że wcześniej o tym nie przeczytałem.
    I jak to jest, że jedne okna 3-szybowe parują od zewnątrz a inne nie?

    Pozdrawiam,

  13. #27093
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A na fizyce w podstawówce uważałeś?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #27094

    Domyślnie

    Widocznie nie, ale tak stawiając sprawę, to nie można by zadać tutaj żadnego pytania, gdyż chemia, matematyka, polski itp. też były więc każdy wszystko wie.
    Niestety nie jestem wszechwiedzący. Znam się na innych rzeczach.

    Rozumię, że Ty uważałeś, więc mam prośbę czy możesz mi wytłumaczysz dlaczego nie w każdym pakiecie 3-szybowym to zjawisko występuje?
    Ostatnio edytowane przez robercikzs ; 29-07-2014 o 12:05

  15. #27095

    Domyślnie

    Jest to takie samo zjawisko jak pojawianie się porannej rosy na szybach w Twoim aucie stojącym przed domem. . Brak różnicy temperatur, lub różnica minimalna powoduje, że na szybie wkrapla się o poranku woda zawarta w powietrzu. Zjawisko rzadko kiedy występuje na wszystkich szybach, wystarczy lekkie ruch powietrza, inna strona świata, różnica w temperaturze szyby (np. uchylone nocą okno)Poranna rosa na trawie czy drzewach. Zjawisko naturalne
    Im większa izolacyjność termiczna szyb tym szanse na jego wystąpienie są większe.
    Przy jednej tafli na pewno nie wystąpi . . . ale zimą będziesz miał od wewnątrz dla odmiany piękny rysunek z lodu na szkle, o kosztach ogrzania wnętrza nie wspomnę

  16. #27096

    Domyślnie

    Nawet jak okno jest uchylone, to to zjawisko występuje. Nie występuje na oknach, które są pod podciągami i na jednych drzwiach od strony południowej.

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    ale zimą będziesz miał od wewnątrz dla odmiany piękny rysunek z lodu na szkle, o kosztach ogrzania wnętrza nie wspomnę
    To teraz mnie przeraziłeś. Coraz bardziej zastanawiam się po co mi ten remont był potrzebny, bo coraz bardziej mnie wykańcza psychicznie.
    Znaczy się, że koszta ogrzewania będą bardzo duże?

  17. #27097

    Domyślnie

    Jejku czy czytasz ze zrozumieniem ? Jakbyś miał zamiast szyby zespolonej składającej się z trzech szyb zwykłą pojedynczą szybę wtedy byś na ogrzewaniu zbankrutował
    To jest zjawisko występujące nie na co dzień tylko w określonych warunkach i nie masz realnie na nie wpływu
    A że kupiłeś okna z trzema szybami a nie jedną to bobrze bo zimą na ogrzewanie wydasz o wiele mniej

  18. #27098

    Domyślnie

    Nie występuje na oknach pod zadaszeniem dlatego że rosa wtedy osiada nie na szybach tylko na dachu

  19. #27099

    Domyślnie

    mój błąd, źle zrozumiałem

    Czyli teoretycznie jak nad każdym oknem zrobiłbym szklane daszki, to zjawisko to nie wystąpi?
    Ciekawe jak bym zrobił taką obramówkę wokół okna ze styropianu, to czy to zjawisko wystąpi. Muszę poeksperymentować jak skończę z remontem zanim on nie skończy ze mną.
    Dobrze, że rano człowiek idzie do pracy, to długo na te szyby nie patrzy
    Ostatnio edytowane przez robercikzs ; 29-07-2014 o 12:26

  20. #27100

    Domyślnie

    No te zaparowane rano szyby to jest taki problem, że żyć się nie da. Więc idę i się ......
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

Strona 1355 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony