dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1359 z 1568
Pokaż wyniki od 27.161 do 27.180 z 31350
  1. #27161

    Domyślnie

    Wracając do dylematów i pytań.
    Nie podsunęło mnie to jakiekolwiek odpowiedzi - co wybrać?
    Potrzebuje ciepłe okna - zimny pokój (jeżeli tak to można nazwać).

    Mam też ofertę Oknoplastu - 15% droższe od pozostałych (okna Koncept).

    Widziałem, że Vetrex mają jeszcze wyższe "modele" okien - może po winieniem zastanowić się nad nimi?
    Co sądzicie?

    Co do więcej szczegółów - co masz na myśli?

  2. #27162
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Okna2014 Zobacz post
    Wracając do dylematów i pytań. Nie podsunęło mnie to jakiekolwiek odpowiedzi - co wybrać? Potrzebuje ciepłe okna - zimny pokój (jeżeli tak to można nazwać).
    Okna nie kaloryfer, to po pierwsze. Po drugie, jeśli pokój jest "zimny" to trzeba ustalić przyczynę wychładzania. Rzadko są to straty ciepła wynikające li tylko z przewodnictwa. Częściej przyczyną jest niekontrolowana infiltracja powietrza przez okna i szczeliny wokół okien. Jeżeli w tym tkwi problem, potrzebuje Pan okien nie tyle ciepłych, co szczelnych albo poprawniej bardziej szczelnych niż ciepłych.
    PRO QUALITY

  3. #27163

    Domyślnie

    Jak napisał Fin porównujesz zupełnie dwa rożne produkty:
    Iglo Energy - okno energooszczędne z masowej produkcji
    V70 - standardowe okno, prawdopodobnie lepiej wykonane i z lepszych komponentów

    To co najważniejsze to popytaj o montaż i namiary na wykonywane montaże i Klientów.

  4. #27164

    Domyślnie

    Co do szczelności to obaj producenci deklarują klasę 4, więc za bardzo tego nie sprawdzisz.

    W V70 zastosowano pakiet trzyszybowy?

  5. #27165

    Domyślnie

    Wychładzanie związane jest z nieszczelnościami (zauważyłem w oknach balkonowych). Dlatego postanowiliśmy wymienić okna. Myślałem, że jak kupie lepsze okna (czytaj cieplejsze) to też to pomoże w "ociepleniu" mieszkania.
    Tak jak piszecie ważniejsze jest kto to zamontuje. Czy jakieś opinie nt. montażu w Warszawie posiadacie - kogo warto, kogo lepiej nie?

  6. #27166

    Domyślnie

    Tak - trzyszybowy.

  7. #27167
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Co do szczelności to obaj producenci deklarują klasę 4, więc za bardzo tego nie sprawdzisz.
    A niby dlaczego nie sprawdzę? Właśnie w tym momencie robi się naprawdę ciekawie od strony porównań technicznych. Jedyny problem z jakim można mieć do czynienia to dostęp do sprawozdań z badań. Tych od Druta "jako cywil" nie dostaniesz. Od Druta w ogóle niczego nie dostaniesz o czyn boleśnie przekonała się pewna pani z Australii, która uwierzyła reklamie.
    PRO QUALITY

  8. #27168
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No to niezle jaja jak najbardziej niezalezny i wiarygodny portal pokazuje ze mozna odbic sie od sciany z drutu..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #27169

    Domyślnie

    Zawsze możesz kupić ich okno i przeprowadzić test. Robienie testów na oknach dostarczonych od producentów wg mnie nie ma do końca sensu, lepiej kupić takie okna na rynku i wtedy zrobić taki niezależny test. Kiedyś taki test był robiony kupiono 10 nowych okien na rynku i je sprawdzono, TYLKO DWA spełniały swoje funkcje i deklarowane wartości. Ciekawe jak jest teraz Tutaj masz pole do popisu T1234T

  10. #27170
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Od Druta w ogóle niczego nie dostaniesz o czyn boleśnie przekonała się pewna pani z Australii, która uwierzyła reklamie.
    Rozwiniesz temat?

  11. #27171

    Domyślnie

    Wracając do mojego pytania (bo wątek zaczął uciekać): które okna lepiej wybrać?

    Drutex: IGLO ENERGY.
    Vetrex: VP70 (trzyszybowe).
    Oknoplast: Koncept.

    Czy jakieś inne?

    Wychładzanie związane jest z nieszczelnościami (zauważyłem w oknach balkonowych). Dlatego postanowiliśmy wymienić okna. Myślałem, że jak kupie lepsze okna (czytaj cieplejsze) to też to pomoże w "ociepleniu" mieszkania.

    Tak jak można przeczytać ważniejsze jest kto to zamontuje. Czy jakieś opinie nt. montażu w Warszawie posiadacie - kogo warto, kogo lepiej nie?

  12. #27172
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wiesz... chyba już nasze sympatie dało się odczytać? Nikt z branżowców Ci nie napisze wprost że nie kupuj firmy X, bo nie gra fair..

    Okno Koncept oraz VP70 jest zdaje się porównywalne . Nie piszesz nic więcej - tylko nazwy, a ważne dla oceny produktow jest wyposażenie, np. jaką szybę CI zaproponowano - choćby ten wsp. U dla szyby? Bez problemu sprzedawcy powinni Ci udostępnić także bardziej konkretną informację - Uw całego okna - to zwykle jest już w ofertach które dostają klienci.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #27173

    Domyślnie

    Ciekawe jakie Uw poda Drutex w Iglo Energy

  14. #27174
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    No to niezle jaja jak najbardziej niezalezny i wiarygodny portal pokazuje ze mozna odbic sie od sciany z drutu..
    Fin, to nie są "jaja", to jest smutne. Co prawda świadectwa i sprawozdania z badań są własnością tego co je zlecił, ale są też kopalnią wiedzy o produkcie. Odmowa udostępnienia tych dokumentów musiałaby mieć mocne uzasadnienie wynikające np. z ochrony własności intelektualnej. W badaniach okien taki argument raczej nie ma racji bytu, bo opis techniczny produktu w sprawozdaniu z badań jest na tyle ogólny, że owych tajemnic nie dotyka. A zatem jeśli się odmawia, to powód tkwi gdzie indziej. Gdzie? Nie mnie spekulować.

    Cytat Napisał ok**t
    Zawsze możesz kupić ich okno i przeprowadzić test
    Mogę, kupuję i testuję, ale tylko te produkty, które w mojej ocenie warto kupić i testować. Inna sprawa, że badanie o którym wspominasz było "ubogie". Tam badano jednokrotnie tylko powietrze, wodę i wiatr. My w ramach programu Pro Quality idziemy znacznie dalej. Właśnie rozpoczynamy testy produktów dwóch kolejnych firm. Cały cykl to sekwencja 24 kolejnych badań w zakresie 7 różnych właściwości okien.

    Cytat Napisał bwojtek
    Rozwiniesz temat?
    Pewnej Pani z Australi zachciało się być ambasadorem polskiej myśli okiennej na południowym wybrzeżu tej wysepki. Kupiła sobie okna wraz z montażem od lokalnego australijskiego partnera firmy D. A on zrobił co umiał i co widać. Ja bym tego tak w domu Pana Lahma, czy Pirlo nie zrobił. Nie zrobiłbym tego tak też w domu Pani Ambasadorki. Co oczywiste partner nie dostarczył Ambasadorce instrukcji montażu. Na jej prośby w tej kwestii głucha pozostała także firma D mimo wielokrotnych maili i rozmów telefonicznych. Czując wsparcie dla swojej "jakości" Pan "partner" pozwał Panią Ambasadorkę o zapłatę za to wyszukane dzieło. Sprawa w toku.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2184.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	73,9 KB
ID:	272977   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2191.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	272978   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2357.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	76,4 KB
ID:	272979   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2361.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	59,4 KB
ID:	272980   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2363.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	57,9 KB
ID:	272981  

    PRO QUALITY

  15. #27175

    Domyślnie

    T12345T Bardzo popieram Twoje działania i im kibicuję. Tylko wiesz jaki jest rynek. Na razie jeszcze niedojrzały.

  16. #27176
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    T12345T Bardzo popieram Twoje działania i im kibicuję. Tylko wiesz jaki jest rynek. Na razie jeszcze niedojrzały.
    No to dzięki za wsparcie. A co do rynku i jego niedojrzałości, to... rynek, (jako całość) nigdy nie dojrzeje, (według mnie). Nic i nikt go do tego nie zmusza. W związku z tym postanowiłem pracować z tymi co sami dojrzeli albo tymi, którzy chcą dojrzeć. Jak to mówią lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
    PRO QUALITY

  17. #27177

    Domyślnie

    Jak już mowa o jednej firmie to ja też pochwalę się pewnym znaleziskiem

    Zdjecie ostatnie pokazuje nierówne skręcenie 2 ram, może być to słabo widoczne na zdjęciu.
    Okna zamontowane na lizo z murem, nie wystają jakby mogło się wydawać ze zdjęć

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drutex 1.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	47,0 KB
ID:	272991Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drutex 2.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	41,5 KB
ID:	272992Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drutex 3.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	272993Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drutex 4.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	272994Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drutex 5.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	272995

  18. #27178
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Czepiasz się takich drobiazgow Dziury się dopianuje, nierówne skrecenie przykryje tynk i ocieplenie. Po co ma byc rowno? Dobrze ze jeszcze Ci sie nie chcialo poziomica nic sprawdzac..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #27179

    Domyślnie

    Tak, pianka jest ukryta przed promieniami UV hehe Fajnie się rusza cały balkon jak się oparło o słupek.

  20. #27180

    Domyślnie

    To niestety rzeczywistość większości polskich budów

Strona 1359 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony