dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1382 z 1568
Pokaż wyniki od 27.621 do 27.640 z 31350
  1. #27621
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Z serwisami bywa bardzo różnie
    choć zazwyczaj klienci winią sprzedawcę

  2. #27622
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebuś i donia

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    17
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Czy może ktoś pomóc w wyborze firmy z Wrocławia (okolic) , która produkuje/sprzedaje/montuje okna np. na profilu Corona SI 82 lub podobny z veki. Chodzi mi też o doświadczenie w montażu w warstwie ocieplenia na kotwach JB-D ( wiem ,że nie wszyscy potrafią to zrobić).. Okna potrzebuję na cały dom.
    I może ktoś z Was ma pomysł jak rozwiązać montaż rolet przy ścianie z silki 18cm i ociepleniu styro 20cm.

  3. #27623

    Domyślnie

    Masz choćby Awilux w Lesznie, zapewne Ci poleca także montazystę
    Jeśli masz cofnięte nadproża nie widzę problemu ale masz tu wątek o roletach, poczytaj, dowiesz się o wiele więcej

  4. #27624
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar inż.maliniak
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    433
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebuś i donia Zobacz post
    Witam,
    Czy może ktoś pomóc w wyborze firmy z Wrocławia (okolic) , która produkuje/sprzedaje/montuje okna np. na profilu Corona SI 82 lub podobny z veki. Chodzi mi też o doświadczenie w montażu w warstwie ocieplenia na kotwach JB-D ( wiem ,że nie wszyscy potrafią to zrobić).. Okna potrzebuję na cały dom.
    I może ktoś z Was ma pomysł jak rozwiązać montaż rolet przy ścianie z silki 18cm i ociepleniu styro 20cm.
    Ja jestem na etapie zbierania ofert, montaż okien również we Wrocławiu, myślę że na początku przyszłego tygodniu powinienem mieć komplet wiadomości, wrzucę zestawienie do swojego dziennika. Montaż na konsolach raczej nie jest jakąś wielką filozofią więc każda firma powinna sobie poradzić, w swoich poszukiwaniach z automatu odrzucam te skrajnie najtańsze i najdroższe bo ich oferty są wręcz kuriozalne, a może sygnalizować że w ślad za mało rzetelną ofertą pójdzie mało rzetelne wykonanie Co do skrzynek to zależy czy już masz wykonaną konstrukcję budynku, rozmiar skrzynki uzależniony jest od wysokości okna, dla okien do wysokości 210cm zazwyczaj wystarczająca jest skrzynka 16,5 x 16,5 cm więc miesząca się w ociepleniu, wariantów montażu jest wiele wrzuć foto lub jakiś rysunek ze swoim otworem okiennym...

  5. #27625

    Domyślnie

    Cytat Napisał inż.maliniak Zobacz post
    ....dla okien do wysokości 210cm zazwyczaj wystarczająca jest skrzynka 16,5 x 16,5 cm .....
    na wieszakach blaszanych których nie powinno się stosować przy napędzie elektrycznym - to tak celem uzupełnienia a i tak najlepiej najpierw sprawdzić u roleciarzy jaka dla takiej wysokości będzie skrzynka niż później obudzić się z ręką w nocniku

  6. #27626

    Domyślnie

    Jeżeli okna montujesz w strefie docieplenia i piszesz o roletach do zabudowy to w dociepleniu 200 skrzynek nie zmieścisz.

  7. #27627

    Domyślnie

    Ostatnie pytanie do Finlandia, chodzi mi o salon Urzędowski w Rynku Podgórskim w Krakowie, a konkretnie jak u nich z montażem, czy nie mają tam jakiejś ekipy partaczy, będę wdzięczna, jeśli coś o nich wiesz.

  8. #27628
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebuś i donia

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    17
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Jeżeli okna montujesz w strefie docieplenia i piszesz o roletach do zabudowy to w dociepleniu 200 skrzynek nie zmieścisz.
    To właśnie wiem i stad pytanie jak można to rozwiązać? Czy jest sens dopłacać do montażu w ociepleniu a rolety montować skrzynką do wewnatrz? Nadproża mam podniesione o 20 cmw stosunku do wymiaru okien ale nie są cofniete. Niektóre skrzynki będą mialy 18x18 cm doliczając profil ramy ok 8-9 cm to robi się ok 27 cm do tego chociaż 2-3 cm styro i mamy 30cm. I jak to ładnie wykończyć. Nie mam koncepcji.

  9. #27629

    Domyślnie

    te 2-3 styro nie jest potrzebne na skrzynkę. Wystarczy że naciągną ją klejem i dadzą dwie warstwy siatki. To styro nie pełni żadnej roli.
    Masz dwa wyjścia
    - albo zwiększyć grubość styropianu - co czasem sie opłaca bo biały, czy dalmatyńczyk jest tańszy od szarego
    - albo zwęzić okna i po bokach dodać poszerzenia by cofnąć okno w warstwę muru i później najechać na nie styropianem, także od wewnątrz glif styro wyłożyć - przy takim rozwiązaniu lilniowe straty ciepła będą bliskie zeru i możesz dowolnie kształtować grubość ocieplenia i w tym wypadku nie ma najmniejszego sensu montaż w ociepleniu biorąc pod uwagę minimalizacje strat ciepła

  10. #27630

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebuś i donia Zobacz post
    Nadproża mam podniesione o 20 cmw stosunku do wymiaru okien ale nie są cofniete.
    Czyli masz otwory przygotowane pod okna z roletami nakładanymi.
    Ja osobiście zrezygnowałbym z montażu w warstwie ocieplenia, od góry zastosował poszerzenia pod skrzynkę do rolety do zabudowy i okna zamontował warstwowo licując je z murem.

  11. #27631
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kartos

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    O
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał DIM86 Zobacz post
    Witam.
    Poszukuję okien do montażu w stan surowy. Rozpatruje oferty: Oknoplast - WInergetic premium; Jocz - Termo; Vetrex - V90+; Alsecco - Kolekcja V bluevolution.
    Byłbym bardzo wdzięczny za opinie, lub własne propozycje. Miejsce montażu - Ostrołęka
    Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    U mojego szwagra miesiąc temu firma Ameco(dealer Vetrex) z Ostrołeki montowała okna Vetrex V90+ z montażem warstwowym w tym jedno HST i wrażenia są jak najbardziej pozytywne.
    Byłem dwa razy z szwagrem u nich w salonie i jako jedyni mają zamontowane HST a salon w naszym regionie prezentuje się najładniej.
    Gdybym teraz montował okna wybrałbym ich bo są dokładniej wykonane niż moje Alphaline.

  12. #27632

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Myślałem że moje pytanie przejdzie zupełnie bez echa

  13. #27633
    Banned
    marek.bejrut

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-141
    Posty
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kartos Zobacz post
    U mojego szwagra miesiąc temu firma Ameco(dealer Vetrex) z Ostrołeki montowała okna Vetrex V90+ z montażem warstwowym w tym jedno HST i wrażenia są jak najbardziej pozytywne.
    Byłem dwa razy z szwagrem u nich w salonie i jako jedyni mają zamontowane HST a salon w naszym regionie prezentuje się najładniej.
    Gdybym teraz montował okna wybrałbym ich bo są dokładniej wykonane niż moje Alphaline.
    Brzmisz jak przedstawiciel Vetrexu no i co chciałbyś ponownie montować, okna czy drzwi bo piszesz o hastach i oknach...

  14. #27634

    Domyślnie

    Niestety nigdy nie wiadomo (poza oczywistymi przypadkami) czy to marketing, czy rzeczywiście zadowolony Klient. Może jakby każdy podpisał się z imienia i nazwiska to by było ok, na ale anonimowość internetu

  15. #27635

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    .....każdy podpisał się z imienia i nazwiska to by było ok, na ale anonimowość internetu
    A niech tam, podpiszę się z imienia i nazwiska, jako zadowolony czytelnik uczestnik tego Forum

    Bartolini Bartłomiej
    herbu zielona pietruszka
    Mamma mia


    Sądzisz, że podpis cokolwiek zmieni ? (kto pamięta z jakiego to filmu ? )

  16. #27636
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Domagam się powołania specjalnej komisji śledczej w sprawie wyjaśnienia powiązań tego mordercy Dratewki z niejakim donem Pedro vel Tajemniczy
    PRO QUALITY

  17. #27637
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kartos

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    O
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek.bejrut Zobacz post
    Brzmisz jak przedstawiciel Vetrexu no i co chciałbyś ponownie montować, okna czy drzwi bo piszesz o hastach i oknach...

    Gdybym był przedstawicielem to bym całą litanie napisał chwalebnych tekstów o każdym drobnym szczególe.
    Może jeszcze dopisać Ci imię, nazwisko, profil FB byś sprawdził czy Twoje stwierdzenie pokrywa się z rzeczywistością.
    U siebie mam założone okna Alphaline firmy P i jest różnica w wykonaniu jednych i drugich.
    Jeśli jest taka potrzeba możemy nawet prywatnie się umówić byś ocenił czy jestem ich przedstawicielem, budowa szwagra jest obok mojego domu więc sam ocenisz swoim fachowym okiem.
    Przez okres budowy można dużo sobie uświadomić, więc następnym razem wyślij najpierw prywatną wiadomość do sprawdzenia swoich teorii.

  18. #27638
    Banned
    marek.bejrut

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-141
    Posty
    82

    Domyślnie

    Spokojnie, poza tym to że brzmisz jak przedstawiciel odnosilo się do Twojej nader wielkiej wiedzy. Uznałbym to za komplement. Nie wnikam już w słodkie treści i odżegnuję się od powoływania komisji śledczych. Niech to zrobi zarząd Veki i sobie przeprowadza śledztwa

    Miłego dnia

  19. #27639
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    na wieszakach blaszanych których nie powinno się stosować przy napędzie elektrycznym - to tak celem uzupełnienia a i tak najlepiej najpierw sprawdzić u roleciarzy jaka dla takiej wysokości będzie skrzynka niż później obudzić się z ręką w nocniku
    O co chodzi z tymi wieszakami ?

  20. #27640
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał janina28 Zobacz post
    Superrrrrrrrrrr
    Jesteśmy jednomyślneCzekam na relację z montażu POWODZENIA
    Firma "P" przeszła od zatrudniania przedszkolaków do uczniów 1-ej klasy szkoły podstawowej. Zapomniała chyba, że do szkoły poszły 6-io latki

Strona 1382 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony