dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1383 z 1568
Pokaż wyniki od 27.641 do 27.660 z 31350
  1. #27641

    Domyślnie

    Myślę, że to bardziej żłobek

  2. #27642
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    ale jaja

  3. #27643
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Pewnie Pan DYREKTOR PRODUKCJI wyciagnał wnioski i przeszkolil swoje praktykantki.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #27644
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nani
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Dzielnica
    Słodka tajemnica
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    92

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    Tak czytam poprzednie wpisy na temat firmy Vetrex i już sama nie wiem co mam o nich myśleć. Wczoraj postanowiliśmy z mężem zajrzeć do salonu tej firmy z naszym mieście. Dziewczyna, która przedstawiała nam ofertę powiedziała, że te okna montuje certyfikowana ekipa montażowa - i tu nasze pytanie, co mamy przez to rozumieć? czy jak mi się zepsuje okno od nich, to wtedy producent uzna reklamacje i naprawi czy będzie to typowa spychologia i będą się zasłaniać tym, że montowała to ekipa pośrednika? Proszę wytłumaczcie mi to.

    Drugim salonem, który wczoraj nawiedziliśmy był pośrednik okien MS, i tu w ogóle nie wiem co mam sądzić, bo to jakaś farsa, oni chcą sprzedawać okna mając na wystawie 3 okienka pokazowe z tej firmy o wielkości 50x70cm, przecież to jakaś kpina. Jak mam sprawdzić okno np. tarasowe?

    Nie no w ogóle u nas w tym zad....łym Radomiu, to nie ma salonów renomowanych firm. Dziś mam dostać wycenę z tego Vetrexu, wrzucę do oceny przez specjalistów, pod koniec tygodnia mamy mieć wycenę z tego MS.

  5. #27645
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nani Zobacz post
    Witam ponownie,

    Tak czytam poprzednie wpisy na temat firmy Vetrex i już sama nie wiem co mam o nich myśleć. Wczoraj postanowiliśmy z mężem zajrzeć do salonu tej firmy z naszym mieście. Dziewczyna, która przedstawiała nam ofertę powiedziała, że te okna montuje certyfikowana ekipa montażowa - i tu nasze pytanie, co mamy przez to rozumieć? czy jak mi się zepsuje okno od nich, to wtedy producent uzna reklamacje i naprawi czy będzie to typowa spychologia i będą się zasłaniać tym, że montowała to ekipa pośrednika? Proszę wytłumaczcie mi to.

    Drugim salonem, który wczoraj nawiedziliśmy był pośrednik okien MS, i tu w ogóle nie wiem co mam sądzić, bo to jakaś farsa, oni chcą sprzedawać okna mając na wystawie 3 okienka pokazowe z tej firmy o wielkości 50x70cm, przecież to jakaś kpina. Jak mam sprawdzić okno np. tarasowe?

    Nie no w ogóle u nas w tym zad....łym Radomiu, to nie ma salonów renomowanych firm. Dziś mam dostać wycenę z tego Vetrexu, wrzucę do oceny przez specjalistów, pod koniec tygodnia mamy mieć wycenę z tego MS.
    Jeśli nawet "certyfikowana" firma montażowa zawali montaż to producent i tak nie ponosi winy za coś takiego
    oni dają gwarancję na okna a nie ich zamontowanie (chyba że vetrex ma inne układy ale wątpię )

    co do wyposażenia salonów to sama sobie musisz odpowiedzieć

  6. #27646
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nani
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Dzielnica
    Słodka tajemnica
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    Jeśli nawet "certyfikowana" firma montażowa zawali montaż to producent i tak nie ponosi winy za coś takiego
    oni dają gwarancję na okna a nie ich zamontowanie (chyba że vetrex ma inne układy ale wątpię )

    co do wyposażenia salonów to sama sobie musisz odpowiedzieć
    Czyli mimo tych certyfikatów, papieró, potwierdzeń itp. nie uzyskam w razie "w" pomocy od producenta okien? Przecież to jakaś kpina jest

  7. #27647
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    Jeśli nawet "certyfikowana" firma montażowa zawali montaż to producent i tak nie ponosi winy za coś takiego
    oni dają gwarancję na okna a nie ich zamontowanie (chyba że vetrex ma inne układy ale wątpię )

    co do wyposażenia salonów to sama sobie musisz odpowiedzieć
    Jesteś w błędzie, miałem okazję widzieć reakcję różnych producentów na zastrzeżenia co do montażu i reakcja akurat Vetrexu była wzorowa. Jedna ze spraw była swego czasu opisywana i tutaj.
    Co nie zmienia faktu, że jednak producent odpowiada za produkt a nie za usługę jaką jest montaż, aczkolwiek widać bardzo pozytywne zmiany w tym zakresie.

    Pozdrawiam

  8. #27648
    Banned
    marek.bejrut

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-141
    Posty
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Myślę, że to bardziej żłobek
    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    ale jaja
    komedia, ale w ciekawym wydaniu adminie, Vidzisz i nie grzmisz hahaha

  9. #27649
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nani
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Dzielnica
    Słodka tajemnica
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    92

    Domyślnie

    Powracam z wyceną z firmy Vetrex, bardzo proszę o opinię na temat poniższych okien:

    1 opcja to V82 Black Design - czarne okucia (powiem szczerze, że fajna sprawa)

    Szer. 1800, Wys. 1500
    Współczynnik Uw: 0.80 (W/m2K)
    Współczynnik Rw: 32/-2/-6 dB. (C; Ctr)
    Profile:
    Rama V82 101 290 278
    Skrzydło V82 103 341 278
    Słupek Stały V82+ 102 310 278
    Listwa Prosta S107 262 278 S
    Szyby:
    MASTER THERM CZARNY U=0.5
    Pakiet: 4-18-4-18-4
    Współczynnik przenikania energii (gn) 49%
    Współczynnik przenikania światła (Lt) 70%

    Szer. 900, Wys. 1500
    Współczynnik Uw: 0.81 (W/m2K)
    reszta j.w.

    Szer. 600, Wys. 600
    Współczynnik Uw: 0.98 (W/m2K)
    reszta j.w.

    Szer. 1500, Wys. 600
    Współczynnik Uw: 0.90 (W/m2K)

    Szer. 1200, Wys. 600
    Współczynnik Uw: 0.91 (W/m2K)

    Szer. 2700, Wys. 2350 suwanka
    Współczynnik Uw: 0.71 (W/m2K)
    Profile:
    Rama V82 101 290 278
    Skrzydło V82 103 341 278
    Słupek Stały V82+ 102 310 278
    Listwa Prosta S107 262 278 S

    2 opcja V82 Designo - ukryte zawiasy, współczynniki te same, wszystko tak naprawdę to samo, tylko te zawiasy ukryte.

    3 opcja zwykłe V82

    Teraz moje pytania są następujące: czy okna z ukrytymi zawiasami "chodzą" normalnie? chodzi mi o to czy się nie zacinają, czy są awaryjne, itp.
    drugie pytanie - czy te okna są w ogóle warte uwagi, chodzi mi firmę, bo widać Uw całego okna jest jak najbardziej ok. Montaż oczywiście będziemy brać ciepły. Czy np. o coś jeszcze powinnam zapytać sprzedawcę tych okien?

    Bardzo proszę pomóżcie

  10. #27650

    Domyślnie

    Okucia ukryte jak najbardziej dobre rozwiązanie, polecam.

  11. #27651
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nani
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Dzielnica
    Słodka tajemnica
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Okucia ukryte jak najbardziej dobre rozwiązanie, polecam.
    a reszta? wszystko ok z ramami, szkłem itd.?

  12. #27652

    Domyślnie

    Producent ok, szklenie ok, w drzwiach przesuwnych masz zastosowany automat? - jeśli tak to ok

  13. #27653
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nani
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Dzielnica
    Słodka tajemnica
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Producent ok, szklenie ok, w drzwiach przesuwnych masz zastosowany automat? - jeśli tak to ok
    Tak automat jest, jego brak wykluczałby zakup.

  14. #27654
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nani
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Dzielnica
    Słodka tajemnica
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    92

    Domyślnie

    Czy ktoś jeszcze coś mógłby napisać o firmie Vetrex, a raczej doświadczeń złych i dobrych z tą firmą?

    Przeczytałam już wiele wątków na temat tej firmy, z resztą zamieszczonych na forum FM i powiem szczerze, że nie wiem co mam myśleć np. na temat tego wątku http://forum.muratordom.pl/showthrea...macie-odczucia

    tu jest np. wpis jakiegoś gościa, który piszę, że po zamontowaniu okien ma jakąś zieloną poświatę w domu, kurde co to ma w ogóle być, gość jest daltonem czy rzeczywiście taki dostał produkt? albo, że przepuszczalność światła na poziomie 55%, gdzie w deklaracji producenta jest napisane 70%, taką też ja dostałam wycenę, w której jest napisane Lt=70%

    tu zdecydowanie lepiej piszą o vetrexie http://forum.muratordom.pl/showthrea...C-obs%C5%82uga

    I co mam o tym wszystkim sądzić? Dobra, wiem, że jestem męczyduszą, ale niestety te okna nie kosztują 200zł tylko 15tysi

  15. #27655

    Domyślnie

    Jeden gość który nie wiedział, że szyba ma kolor przy całej ilości wyprodukowanych okien i tym, że forum realnie nie odzwierciedla stanu na rynku jest dla Ciebie powodem negowania czy zastanawiania się nad wyborem Vetrexu ?
    To chore - używając tonu Twych wypowiedzi
    A Radom to nie jakieś zadupie, wsiądź z mężem do samochodu, masz 90 km do Warszawy i salonów wszelakich w bród - tylko wtedy to już wogóle mętlik w głowie będziesz miała i jeszcze większy problem z wyborem
    Vetrex jest dobrym producentem i wart jest polecenia

  16. #27656

    Domyślnie

    Panowie, czy do okna fix 200 x180 można bezpiecznie włożyć szyby 4mm? Mam kilka wycen okien 3-szybowych i wszędzie widzę szyby 4mm. Przeważnie jest to 4/18A/4/18A/4.

  17. #27657
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kurczak81
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    podkarpacie, pod lasem
    Posty
    131

    Domyślnie ubytek w okleinie

    Witam,
    piszę z pytaniem i z prośbą o pomoc. Nie wiem czy w odpowiednim miejscu pytam, ale nie znalazłam nic podobnego, ale wiem, że zagląda wielu ludzi, którzy pomagają

    Niedawno zamontowano nam nowe okna w naszym wymarzonym domku. Kilka dni po montażu zabrałam się za usuwanie foli zabezpieczających (bo padało/była niedziela). Znalazłam ubite okno, okleina koloru szarego była zdarta, a dokładniej jakby ktoś uderzył w okno/oknem o coś. Spod okleiny widać biały profil, nie jest to duży ubytek, ale jest. Złożyłam reklamację telefoniczną. Pierwsza odpowiedz, że podmalują mi to korektorem w kolorze okleiny, na co nie chcę się zgodzić, bo z góry zapłaciłam za pełnowartościowy towar i takiego towaru oczekuję. Złożyłam reklamację pisemną, że okna przyjechały do mnie „ubite”, a płaciłam za pełnowartościowy towar i takiego towaru oczekuję. W odpowiedzi napisali, że zgłosiłam uszkodzenie mechaniczne stolarki po odbiorze i montażu i zgodnie z warunkami gwarancji nie podlegają one reklamacji. Nadal chcą zamalować ubytek korektorem.
    Z tego co napisali, to co miałam zdzierać folie zabezpieczające i oglądać okleinę przed wstawieniem okien? I jak to nie podlega reklamacji skoro okno przyjechało uszkodzone od nich?

    Nie wiem co robić, walczyć dalej? Tylko jak? Czy ktoś miał podobny przypadek? Czy olać i zamalować to korektorem? Czy ubytek może wpłynąć na okleinę? Może jest coś o czym nie wiem i mam prawo do wymiany?
    Proszę o pomoc
    Z góry dziękuję
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	287782   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	287783  

  18. #27658
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Zamiast "mazaka" lepiej użyć wosków na gorąco i nie będzie śladu.

  19. #27659

    Domyślnie

    @kurczak, mogłaś sprawdzić, folia temu nie przeszkadzała chyba (BTW, czy w _tym_ miejscu była folia?).

    Też miałem ubytek, nie mam pewności kto go zrobił (i czy był tego świadom), przy umawianiu wizyty na regulacje zgłosiłem temat, _poprosiłem_ o radę, pan miał ze sobą wosk, załatał ubytek, grosza nie wziął, śladu nie ma.

  20. #27660
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kurczak81
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    podkarpacie, pod lasem
    Posty
    131

    Domyślnie

    Dziękuję za odzew

    Tak, w miejscu gdzie jest ubytek była folia i na foli nie było widać żadnych zarysowań czy czegoś w tym rodzaju.
    Pewnie ten korektor to wosk o którym mówicie, chyba że to dwia różne uzupełniacze.
    Czy ten wosk, o którym piszecie, nie "wypłukuje się" z czasem mycia okien? Czy słońce jakoś go nie roztapia?

Strona 1383 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony