dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1390 z 1568
Pokaż wyniki od 27.781 do 27.800 z 31350
  1. #27781
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    To nie okna a tylko profil okienny, jeden z elementów okna. Patrz na całość i nie tylko na parametr Uw. Warto poczytać
    Panie Kolego, poczytałem i utwierdzam się w przekonaniu, że robi Pan zamieszanie. Całkiem niepotrzebnie. Wystarczyłoby wcześniej zerknąć do normy, a właściwie dwóch norm. Potem do pióra.
    PRO QUALITY

  2. #27782

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    gdzie na dolnym śląsku ?
    jelenia góra
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  3. #27783

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    To nie okna a tylko profil okienny, jeden z elementów okna. Patrz na całość i nie tylko na parametr Uw. Warto poczytać
    Dziękuję, przeczytałem. Ciekawy artykuł jakich niemało. Niektóre niestety sponsorowane i "podkręcane" na rzecz wybrany producentów.
    Tak naprawdę do szukam świetnego montażysty coś w stylu Pana Jarka C. = JAREKO. Okna dobre da się kupić teraz w wielu miejscach a z montażem to już gorzej.
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  4. #27784

    Domyślnie

    Tu jest też ciekawe zestawieniehttp://oknotest.pl/pro-quality-ranking-okien-pcv ale to zestawienie jest pewnie szeroko znane na tym forum. Swoją drogą co o nim sądzicie?
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  5. #27785

    Domyślnie

    Cytat Napisał MWM Zobacz post
    Tu jest też ciekawe zestawieniehttp://oknotest.pl/pro-quality-ranking-okien-pcv ale to zestawienie jest pewnie szeroko znane na tym forum. Swoją drogą co o nim sądzicie?
    Ranking ciekawy, ale brakuje danych dla wielu produktów.. Ja osobiście nie wiem dlaczego np. V90+ jest na pierwszym miejscu a nie np. Pasiv line plus, który ma zdecydowanie lepsze parametry. Brakuje mi też parametru ceny, który jest istotny dla całego porównania.

  6. #27786
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Ja osobiście nie wiem dlaczego np. V90+ jest na pierwszym miejscu a nie np. Pasiv line plus, który ma zdecydowanie lepsze parametry.
    Póki Kolega porównuje cały V90+ do całego Passiv-line PLUSA to Kolega nie wie i wiedzieć nie będzie.

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Brakuje mi też parametru ceny, który jest istotny dla całego porównania.
    Długa droga przed Kolegą. Nie porównujemy cen, bo ich kształtowanie i poziom nie podlega żadnym mierzalnym kryteriom. Chęć zysku poszczególnego sprzedawcy jest niemierzalna oraz niezmierzona. Do tego jakieś rabaty, promocje. Szkoda na to czasu. Dla nas cena powinna być wykładnikiem wartości produktu. Jeśli mogę ustalić wartość danego produktu mogę podjąć próbę analizy proponowanych cen w obrębie produktów o tej samej wartości. Porównywanie cen dowolnych okien jedno czy dwuskrzydłowych zostawiamy lepszym od nas analitykom rynku okiennego.
    PRO QUALITY

  7. #27787

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Póki Kolega porównuje cały V90+ do całego Passiv-line PLUSA to Kolega nie wie i wiedzieć nie będzie.
    Ale konkretniej, dlaczego, bo nie wiem ?

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Nie porównujemy cen.
    Cena to jeden z podstawowych kryteriów wyboru z uwagi na ograniczenia finansowe większości Inwestorów. Same wartości użytkowe bez relacji do ceny na niewiele się zdają. Jest to połowiczne porównanie. Oczywiście cenę należy porównywać w obrębie produktów z tego samego segmentu rynku.

  8. #27788

    Domyślnie

    Cytat Napisał MWM Zobacz post
    Tak naprawdę do szukam świetnego montażysty coś w stylu Pana Jarka C. = JAREKO. Okna dobre da się kupić teraz w wielu miejscach a z montażem to już gorzej.
    Zgadzam się w pełni. Niestety brak jest rankingów dotyczących ekip montażowych, za wyjątkiem kilku. To mogę polecić:
    1. http://oknotest.pl/rekomendacje
    2. http://www.illbruck.com/pl_PL/servic...egions_dealers

    a najlepiej pytaj znajomych, którzy montowali już okna.
    Ostatnio edytowane przez ok**t ; 23-11-2014 o 14:58 Powód: błąd

  9. #27789
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał MWM Zobacz post
    Dziękuję, przeczytałem. Ciekawy artykuł jakich niemało. Niektóre niestety sponsorowane i "podkręcane" na rzecz wybrany producentów.
    Tak naprawdę do szukam świetnego montażysty coś w stylu Pana Jarka C. = JAREKO. Okna dobre da się kupić teraz w wielu miejscach a z montażem to już gorzej.
    Jareko chyba w calej PL robi.

  10. #27790
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Ale konkretniej, dlaczego, bo nie wiem ?
    Moja propozycja nieustająco aktualna
    PRO QUALITY

  11. #27791

    Domyślnie

    Panowie T12345T ok**tW sumie wasze polemiki nie pasują do tego wątku.
    Niestety, od samego początku zwracałem uwagę ok**t, że jego "ranking" jest lekko do bani. Bardziej rzetelny, choć nie do końca, jest pro quality kolegi T12345T
    Niestety, wszystko rozbija się o montaż i tu nawet ZMS nie jest już miarodajny, po mojej ostatniej przygodzie z montażystami na północy kraju. Coraz częściej pojawiają się tam ludzie byleby tylko uzyskać certyfikat by później dalej robić po swojemu.
    Niestety, od prawie 20 lat jestem pesymistą jeśli chodzi o rynek usług okiennych.
    Każda nowa inicjatywa rozbija się o kasę i nic nie wnosi. Płacisz, jesteś tu, jesteś tam a klient niestety jest skazany na debili i ignorantów
    Tak naprawdę do czasu jak nie zostanie to uregulowane jak np. kiedyś były cechy rzemiosł, tak będzie jak będzie
    Tak na prawdę z 80% sprzedawców i monterów jest do odstrzału, bo tylko pie...lą rynek

    Proponuję zaprzestać w tym wątku polemiki dlaczego tak a nie inaczej - skupmy się na realnej pomocy pytających

  12. #27792
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Niestety, wszystko rozbija się o montaż
    To kolega prezentuje w ten sposób podobne stanowisko jak jeden z szefów pewnej firmy na D z miasta B. On też twierdzi, że okna (przede wszystkim jego okna) są bez wad, a wszystkiemu winien zły montaż. Dla mnie to nieprawda, tak w jego przypadku, jak i w wielu innych, ale jak mam nie wdawać się w polemiki, to nie będę.
    PRO QUALITY

  13. #27793
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nitk ważny to nie wina tych osób, a mentalności ludzi .. byle by okno było, jak już ktoś coś robi to staje się wyrocznią, nie ważne co robi i jak ..
    ważne że robi. Z mechanikami samochodowymi tak jest .. już kuzyn się przejechał .. nie wiem jak to zrobił .. miesiąc auto trzymali,
    gdzie przejechał kawałek i trach .. nie dość że pokradli co się dało to jeszcze auto zepsute, cóż wcale mi nie żal.
    Co mogę to sam naprawiam przy samochodzie, lub patrzę na ręce. Jak raz jeden partacz nie dokręcił wahacza bo pierwsze przygody z samochodami. Przyjeżdżam do warsztatu mówię co jest, że coś stuka .. wcześniej naprawiał .. ten dźwiga auto i mówi wsio ok ..
    dobra trzeba było i tak jechać na zbieżność, a gościu od zbieżności od razu panie przecież pan by w rów pojechał wahacz niedokręcony.
    Stąd mam niskie mniemanie o "fachowcach" którzy skończywszy wino pić biorą się do roboty.

    W oknach, za dużo czasu siedziałem aby poznać co jest tak naprawę ważne, niczym z mitologi okiennej wyszedłem, to przez lata nie związanie z budownictwem, sobie powtarzałem te slogany w myślach .. Pamiętam rok chyba 2002 jak pytałem się o okna 3 szybowe .. to wręcz zostałem wykpiony przez sprzedawców w salonie ..

  14. #27794
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Pamiętam rok chyba 2002 jak pytałem się o okna 3 szybowe .. to wręcz zostałem wykpiony przez sprzedawców w salonie ..
    E tam, to jakieś młodziaki były, bo z 10-15 lat wcześniej innych prawie nie było.
    PRO QUALITY

  15. #27795
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Sam miałem wtedy 16 lat .. ale za cel miałem w tedy ratować straty ciepła w budynku ... bo ludzie mają, a że zawsze parcie ku
    lepszemu było, to nikt nie zamierzał byle czego kupować. Jakoś do tej pory są skrzynkowe okna .. i całe szczęście że tak się złożyło.
    Nie dość że kupienie "szczelnych" okien wymagało by ciągłego wietrzenia, na mikrorozwarciu.
    Teraz chwilowo termomodernizacja ku pasywności wstrzymana, Tato ma mieć operację wymiany stawu biodrowego ..
    A ja mam swój dom do remontu jeszcze, ale metodycznie elewacja po elewacji się to zrobi .. nikt nie będzie latał co 3 godziny i podkładał do pieca ..
    jeśli dom jest idealnie pod grzanie oknami / oraz kolektorami słonecznymi. Prawie książkowe ustawienie domu wg pasywności.

    Jeśli mają być okna, to biorę sprawy w swoje ręce i robię ramy sam, praca w drewnie uspokaja, a ramę zrobię konkretną ..
    Dokładnie wiem co należy zrobić z drewnem, aby było mało podatne na zmiany kształtu od zmian wilg ...
    Mam już trochę mebli z drewna na koncie.

  16. #27796

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    To kolega prezentuje w ten sposób podobne stanowisko jak jeden z szefów pewnej firmy na D z miasta B. On też twierdzi, że okna (przede wszystkim jego okna) są bez wad, a wszystkiemu winien zły montaż. Dla mnie to nieprawda, tak w jego przypadku, jak i w wielu innych, ale jak mam nie wdawać się w polemiki, to nie będę.
    Szanowny kolego T12345
    Ja nie pisze o wyrobach oknopodobnych reklamowanych przez ponoć najlepszych piłkarzy - tylko wątpię by którykolwiek z nich kupił sobie taki badziew.
    Producenci najczęściej zwalają winę na montaż, i wierz mi, bardzo często mają rację i nie mam tu na myśli firmy D w B - bo oni z założenia żadnej reklamacji nie uznają o czym cała brać okniarska wie a klienci dowiedzą się jak skuszeni ceną czy reklamą w TV kupią sobie takie cuś
    Mówimy o oknach i je ogromna większość montażystów w RP potrafi spier.... montażem
    Zbyt precyzyjnie odbierasz moje dywagacje na temat rynku okiennego - pisałem póki co o montażystach a nie producentach
    Tak naprawdę tych także jest nadmiar i cudowna ręka rynku powinna ich puścić z torbami - niestety, tak nie jest - ale to już temat na kolejną opowieść o klientach

  17. #27797
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Ja nie pisze o wyrobach oknopodobnych
    Kolego nikt ważny, czytając to forum często odnoszę wrażenie, że to sami producenci i sprzedawcy robią ten cudowny bałagan, a Pan Kolega czynnie bierze w tym udział. Weźmy na przykład pojęcie "wyrób oknopodobny". niby co to znaczy? Jaki produkt jest "oknopodobny", jaki jest oknem, a jaki oknem o wysokiej wartości użytkowej? Wielu z Was używa do opisu okien pojęć nic nie znaczących łącząc to dodatkowo z tą czy inną marką producenta albo tzw. wyposażeniem okna albo co gorsze z montażem, który powinien być oceniany całkiem na innych zasadach.To droga donikąd albo do tego co od lat mamy i ćwiczymy na rynku . Najpierw ustalcie choćby na tym forum jednolite zasady oceny o jakim oknie powiemy słabe, o jakim przeciętne, a o jakim, że jest produktem o wysokiej wartości użytkowej. Bez tego gonicie, (gonimy, bo ja też) w piętkę, a czytelnicy ni w ząb nie robią się od tego mądrzejsi. Wyłapują jedynie opinie pozytywne lub negatywne o markach. Opinie, oparte ciągle niestety o indywidualne przeświadczenia i rynkowe stereotypy. Według mnie produkty techniczne, a takimi produktami są okna, powinny mieć ustalone techniczne kryteria oceny. Coś na kształt okiennego wzorcowego metra z Sèvres. I nie żądajcie wzorca z zewnątrz jak to branża ma w zwyczaju. Stwórzcie wzorzec okna a la FM. Wtedy forum nabierze prawdziwego technicznego i okiennego znaczenia. Według mnie.
    Ostatnio edytowane przez T12345T ; 23-11-2014 o 21:38
    PRO QUALITY

  18. #27798

    Domyślnie

    OK, postaram sie zamętu nie sprawiać

  19. #27799
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał MWM Zobacz post
    ..Tak naprawdę do szukam świetnego montażysty coś w stylu Pana Jarka C. = JAREKO. Okna dobre da się kupić teraz w wielu miejscach a z montażem to już gorzej.
    Mówisz o nim jak o legendzie, ale Jareko żyje, istnieje i nadal pracuje, także ciągle jest "do wzięcia". Z bardziej znanych i Twoich stron jest Marcin Marchewka - Lager Okna.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #27800
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    viddizz

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-238
    Posty
    2

    Domyślnie wielka prosba

    witam,
    jestem tutaj po raz pierwszy. I wogóle sama się zajmuję budową domu - będę zamykała stan surowy i mam mega problem nad wyborem okien i montażem . Zastanawiam się nad oknami Vertex bądź firmą drutex. Proszę poradźcie które lepsze. Kieruję się przede wszystkim paramatrami które wpływaja na komfort użytkowania oraz ceną. Byłabym wdzięczna za wszelkie informację. PRZYZNAJĘ BEZ BICIA ŻE JESTEM LAIKIEM I POPROSTU SIĘ NA TYM NIE ZNAM ...
    pozdrawiam

Strona 1390 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony