dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1391 z 1568
Pokaż wyniki od 27.801 do 27.820 z 31350
  1. #27801
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał viddizz Zobacz post
    witam,
    jestem tutaj po raz pierwszy. I wogóle sama się zajmuję budową domu - będę zamykała stan surowy i mam mega problem nad wyborem okien i montażem . Zastanawiam się nad oknami Vertex bądź firmą drutex. Proszę poradźcie które lepsze. Kieruję się przede wszystkim paramatrami które wpływaja na komfort użytkowania oraz ceną. Byłabym wdzięczna za wszelkie informację. PRZYZNAJĘ BEZ BICIA ŻE JESTEM LAIKIEM I POPROSTU SIĘ NA TYM NIE ZNAM ...
    pozdrawiam
    stronę wcześniej masz odpowiedź która z tych dwóch firm jest lepsza

  2. #27802

    Domyślnie

    jestem po pierwszym pomiarze i potwierdziły się moje obawy: OknoPlus niestety nie zrobi mi FIXa w ramie powyżej 2000mm szerokości mowa o PCV, a ja mam 2200 niecałe no i przy pakiecie trzyszybowym nie dają prostej listwy przyszybowej tylko okrągłą :/ detale no tak... tak na szybko Portos+selve jest porównywalne z Krispol+mobilus (rolety podtynkowe)

  3. #27803

    Domyślnie

    Dzięki "na razie" za pomoc przy wyborze okien zamówiłem dziś V82 drzwi Wikęd i brama Wiśniowski 6cm . Mam nadzieję że nie będę tu za rok płakał .
    Miałem dziś jeszcze chwilę zwątpienia i pojechałem do przedstawicieli aluplastu bo kusił mnie ten Hst 85mm ale stwierdzili że nie robią tego typu okien :0
    Zaproponowali Psk ale nie robią takich rozmiarów dwu skrzydłowych

  4. #27804

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Mówisz o nim jak o legendzie, ale Jareko żyje, istnieje i nadal pracuje, także ciągle jest "do wzięcia". Z bardziej znanych i Twoich stron jest Marcin Marchewka - Lager Okna.
    Wiem i dziękuję. Kontakt już mam nawiązany Szkoda, że promocje u Pana Jarka się szybko kończą trochę przyznam nie byłem przygotowany na szybki zakup, ale to już moja wina .
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  5. #27805

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwasniak Zobacz post
    Dzięki "na razie" za pomoc przy wyborze okien zamówiłem dziś V82 drzwi Wikęd i brama Wiśniowski 6cm . Mam nadzieję że nie będę tu za rok płakał .
    Miałem dziś jeszcze chwilę zwątpienia i pojechałem do przedstawicieli aluplastu bo kusił mnie ten Hst 85mm ale stwierdzili że nie robią tego typu okien :0
    Zaproponowali Psk ale nie robią takich rozmiarów dwu skrzydłowych
    kwasniak..... Powiedz z ciekawości co zaważyło o tym, że np nie wybrałeś profilu V90+ albo V82 BD ?

    Jeżeli już mówimy o Vetrexie to co myślicie o problemach, które miał front247 i opisał je w tym wątku:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ghlight=vetrex
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  6. #27806
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    Witam,
    Proszę o opinie co do wyceny i wyboru okna ( jest ich więcej ) jednej z lokalnych poleconej nam firm
    gabaryt 2965x2290, cena 4799 netto, system PCV efektiv 73psk, szkło 4/16/4 k=1,0, listwa standardowe, okucie automat, klamka, osłonki siegienia, kolor antracyt oraz to samo okno ale drewniane ( jeszcze nie zdecydowaliśmy jakie będziemy montować) sosna lita 68, kolor adler lazur, szyba 4/16ar/4 NE U=1,0, rama 01.rama okienna parapet wew/zew, jest i klamka okucia patio 200 Z klamka stała, uszczelka podstawowa cena 67Z97 netto.
    Zaznaczę że prosiłam o średniej klasy okna, nie chcę najnowszej generacji okien dopłata do których zwróci nam się nie wiadomo kiedy

  7. #27807

    Domyślnie

    Wybrałem V82 bo różnica Uw okien pomijalna później cena, 1200zł różnicy a okucia BD to t bajer który podobno się ściera.
    Po drugie mam ukryte zawiasy więc czarne okucia zbędne.
    Po trzecie mam tylko dwa okna otwierane + dwa tarasowe i siedem fixów w ramie oraz białe okna

  8. #27808

    Domyślnie

    Black Design to bajer o którym bym pomyślał przy 2 stronnym antracycie lub dąb bagienny, orzech. Wtedy naprawdę ładnie się prezentuje i gdy okna są prawidłowo wyregulowane to nic się nie ściera

  9. #27809
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Bylo to juz poruszane, ale zaginelo w "mrokach przeszlosci". Chodzi mi o parametry okien, w ym kokretnym przypadku Vetrex. Dlaczego oferty zawieraja takie paramtery jak Uw, przenikalnosc swiatla i energii, a nie zawieraja rownie istotnych paramterow przepuszczalnosci powietrznej i wodoszczelnosci, zeby wymienic te najbardziej podstawowe. Dostarczajac te informacje w postaci DWU, po zakupie okien i daj Boze dla kazdego okna osobno to przyslowiowa musztarda po obiedzie.
    Czy mozna dostac taka info na etapie ofertowania ?

    Inna sprawa - "zabawane" jest podawanie parametrow w postacji zakresu np gn 51-53%, lub Lt 82-74% ( to juz babol chyba z programu bo powinno byc 72-74% ?). To tak jakbym kupowal auto o pojemnosci od 1.2 do 1.4 l. Dobrze ze kolor okresla sie bardziej precyzyjnie niz "jasniejszy niz RAL xxx"

  10. #27810
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nani
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Dzielnica
    Słodka tajemnica
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Bylo to juz poruszane, ale zaginelo w "mrokach przeszlosci". Chodzi mi o parametry okien, w ym kokretnym przypadku Vetrex. Dlaczego oferty zawieraja takie paramtery jak Uw, przenikalnosc swiatla i energii, a nie zawieraja rownie istotnych paramterow przepuszczalnosci powietrznej i wodoszczelnosci, zeby wymienic te najbardziej podstawowe. Dostarczajac te informacje w postaci DWU, po zakupie okien i daj Boze dla kazdego okna osobno to przyslowiowa musztarda po obiedzie.
    Czy mozna dostac taka info na etapie ofertowania ?

    Inna sprawa - "zabawane" jest podawanie parametrow w postacji zakresu np gn 51-53%, lub Lt 82-74% ( to juz babol chyba z programu bo powinno byc 72-74% ?). To tak jakbym kupowal auto o pojemnosci od 1.2 do 1.4 l. Dobrze ze kolor okresla sie bardziej precyzyjnie niz "jasniejszy niz RAL xxx"
    Wiesz co ja przy wycenie dostałam taki katalog produktów Vetrex, na końcu tego katalogu jest zestawienie produktów i tam są wyszczególnione wszystkie parametry w każdym rodzaju okna. Tylko ja go nie mam przy sobie, ale jak go czytałam, to w oczy rzuciły mi się parametry przepuszczalności powietrznej i wodoszczelnej. Ten katalog jest czerwony, poproś o niego sprzedawcę.

    Co do BD bardzo ubolewam, że nie można połączyć tego z ukrytymi zawiasami wtedy te okna to byłby miód na moje oczy. A tak muszę się zadowolić tylko krytymi zawiasami

  11. #27811
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nani Zobacz post
    Wiesz co ja przy wycenie dostałam taki katalog produktów Vetrex, na końcu tego katalogu jest zestawienie produktów i tam są wyszczególnione wszystkie parametry w każdym rodzaju okna. Tylko ja go nie mam przy sobie, ale jak go czytałam, to w oczy rzuciły mi się parametry przepuszczalności powietrznej i wodoszczelnej. Ten katalog jest czerwony, poproś o niego sprzedawcę.
    Do sprzedawcy mam ca 5000km. W linii prostej.

  12. #27812

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Bylo to juz poruszane, ale zaginelo w "mrokach przeszlosci". Chodzi mi o parametry okien, w ym kokretnym przypadku Vetrex. Dlaczego oferty zawieraja takie paramtery jak Uw, przenikalnosc swiatla i energii, a nie zawieraja rownie istotnych paramterow przepuszczalnosci powietrznej i wodoszczelnosci, zeby wymienic te najbardziej podstawowe. Dostarczajac te informacje w postaci DWU, po zakupie okien i daj Boze dla kazdego okna osobno to przyslowiowa musztarda po obiedzie.
    Czy mozna dostac taka info na etapie ofertowania ?
    Niestety tak to działa. Możesz poppytac sprzedawce, żeby pokazał Ci DWU z jakiegoś innego zrealizowanego zlecenia i mozna już jakieś wnioski wyciągnąć. Vetrex itak bardzo duzo informacji udostępnia, spróbuj cokolwiek odnaleźć na stronie Peteckiego, KNS, Dako itp


    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Inna sprawa - "zabawane" jest podawanie parametrow w postacji zakresu np gn 51-53%, lub Lt 82-74% ( to juz babol chyba z programu bo powinno byc 72-74% ?). To tak jakbym kupowal auto o pojemnosci od 1.2 do 1.4 l. Dobrze ze kolor okresla sie bardziej precyzyjnie niz "jasniejszy niz RAL xxx"
    Zapewne jest to spowodowane stosowaniem szyb od 2 dosatawców i wynikających między nimi małych róznic.

  13. #27813

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Dlaczego oferty zawieraja takie paramtery jak Uw, przenikalnosc swiatla i energii, a nie zawieraja rownie istotnych paramterow przepuszczalnosci powietrznej i wodoszczelnosci, zeby wymienic te najbardziej podstawowe. Dostarczajac te informacje w postaci DWU, po zakupie okien i daj Boze dla kazdego okna osobno to przyslowiowa musztarda po obiedzie.
    Dopóki Klienci nie będą wymagać tych danych przed zakupem stolarki, to taka sytuacja będzie nadal trwała

  14. #27814
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Wyslalem zapytanie do producenta czyli Vetrex wczoraj. Zobaczymy czy dostane odpowiedź.
    Tak sobie mysle, ze zapytam rowniez innego producenta, a w zasadzie jego dealera. Moze sie jeszcze rozmysle.

  15. #27815

    Domyślnie

    ja mam pytanie pośrednie, ale chciałem poznać opinię osób montujących -sprzedających okna. Tynki cementowo-wapienne i okna pcv - lepiej robić najpierw tynki potem montować okna czy na odwrót? słyszałem że sporo ekip tynkujących potrafi zniszczyć okna podczas tynkowania, a z drugiej strony że nie da się potem dobrze tego okna obrobić jak najpierw zrobi się tynki...

  16. #27816
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Radze wpierw wstawic okna a dopiero pozniej zajac sie tynkami.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #27817

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Radze wpierw wstawic okna a dopiero pozniej zajac sie tynkami.
    ok, tylko proszę o rzeczowe argumenty, bo np. kradzież kabli raczej mnie nie wystraszy... buduję w ścisłym centrum z każdej strony mam sąsiada , wiadomo że złodziej jak chce to wszędzie się dostanie, ale pytam czysto technicznie

  18. #27818
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał marnon Zobacz post
    ok, tylko proszę o rzeczowe argumenty, bo np. kradzież kabli raczej mnie nie wystraszy... buduję w ścisłym centrum z każdej strony mam sąsiada , wiadomo że złodziej jak chce to wszędzie się dostanie, ale pytam czysto technicznie
    A w jaki sposób tynkarze mają przewidzieć położenie narożników tynkarskich przy wnękach okiennych? W praktyce po prostu się nie da. Czyli po montażu okien trzeba osadzić narożniki, wytynkować glify, "dosztukować" tynk na płaszczyzna ścian. No i skoro tynkuje się glify to niby okna są bezpieczniejsze niż przy tynkowaniu całości domu? Bardo wątpię. Podwójna robota, wyższe koszty, potencjalne miejsca do pękania połączeń "starego tynku" z "nowym".

  19. #27819
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marchewa98

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Rytwiany
    Kod pocztowy
    28-236
    Posty
    13

    Domyślnie

    witam.
    okna iglo energy (trzyszybowe) z drutexu czy winergetic premium (trzyszybowe) z oknoplastu? Wahamy się między tymi modelami? może ktoś miał podobny problem? co wybraliście i dlaczego?

  20. #27820

    Domyślnie

    i dobrze słyszałeś - Ty musisz wybrać co lepsze

Strona 1391 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony