dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1392 z 1568
Pokaż wyniki od 27.821 do 27.840 z 31350
  1. #27821
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał marchewa98 Zobacz post
    witam.
    okna iglo energy (trzyszybowe) z drutexu czy winergetic premium (trzyszybowe) z oknoplastu? Wahamy się między tymi modelami? może ktoś miał podobny problem? co wybraliście i dlaczego?
    W tym watku nie nzajdziesz dobrej opini na temat Drutexa. Drutex, Oknoplast jest jeszcze wiele innych firm na rynku moze cos z Vetrex-u?
    Jak bedziesz sie rozgladac za oknami to popytaj czy jest mozliwosc sprawdzenia danej firmy pod katem montazu okien?
    Montaz jest bardzo wazny, nawet najlepsze okna beda nic nie warte gdy do montazu dobiora sie dyletanci.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 27-11-2014 o 20:06
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #27822
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Wyslalem zapytanie do producenta czyli Vetrex wczoraj. Zobaczymy czy dostane odpowiedź.
    Tak sobie mysle, ze zapytam rowniez innego producenta, a w zasadzie jego dealera. Moze sie jeszcze rozmysle.
    Poruszył Pan ciekawą kwestię. Myślę, że akurat z Vetrexem może być niejaki problem i to nie dlatego, że nie wiedzą co odpowiedzieć. Zgodnie z rozporządzeniem 305 producenci okien powinni deklarować właściwości dla typów wyrobów. W branży okiennej część firm przyjęło, że każde okno to jeden typ. Takie założenie pozwala dokładniej deklarować właściwości np. akustyczne i cieplne, ale de facto uniemożliwia podanie poziomów właściwości przed wyprodukowaniem danego okna. Mogłyby podawać wartości przybliżone, a to z kolei mogłoby się Panu nie spodobać, co już Pan wcześniej wyartykułował utyskując na "widełki". Z podaniem poziomów właściwości nie powinny mieć za to kłopotu firmy, które poszły ścieżką klasycznej typizacji, np. właściwości dla okien jednodzielnych, dwudzielnych itd. Z tym, że podawane przez nie parametry mogą nieco odstawać od tych rzeczywistych szczególnie tam gdzie na poziom ma wpływ wymiar konstrukcji. Ale co do zasady zgadzam się z Panem, pytać o właściwości trzeba przed zakupem mając jednocześnie na uwadze powyższe zastrzeżenia, które powinny być wyrażone przez co bardziej mądrego sprzedawcę.
    PRO QUALITY

  3. #27823

    Domyślnie

    [QUOTE=finlandia;6644031]Wiele okien które są na siłe robione jako trzyszybowe ma ten sam wizualny problem z listwą, bo staje się ona malutka i nie każdemu się musi podobać, a sklepy zwykle mają na ekspozycji okna 2szybowe, to tańsze. Zanim się zamówi okno warto je zobaczyć w faktycznym zestawieniu. /QUOTE]

    Dobry wieczór.

    Otóż to. U sprzedawcy okno plusa widziałam okno dwuszybowe, a u sąsiada, już zamontowane, ten sam model, ale z trzema szybami.I jest to okno dużo brzydsze. Stąd mój dylemat ( między innymi).
    Czytam, czytam, decyzja ciągle w lesie. Montaż w firmach, które biorę pod uwagę jest w porządku. Pytałam w sposób przez Was zasugerowany.
    Zatem dylematy nie maleją.
    Podsumowując:
    1. bardziej podoba mi się wygląd okna z szerszym profilem
    2. zależy mi na wysokim parametrze Lt. Najlepszy wychodzi z szybą sunenergy Avilux (firma z Bielska). Mam wycenę na profilu Schucco CT 70 cava i Si82. Ten drugi profil mam w cenie okien drewnianych. Nie są to wyceny tanie, nie wiem, na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę.
    3. nie mam wentylacji mechanicznej, gdzieś usłyszałam, że trzy szyby w takiej sytuacji to nieporozumienie. Z kolei przy stosunkowo niedużym domku, mam sporo szkleń ( 30 m.)
    4.oglądałam też okna na Vece, firma Alport z Bytomia.Gdy pytałam o parametry, dziwnie na mnie patrzono i odesłano do kolejnej osoby
    5.biorę jeszcze pod uwagę firmę KNS, Stosują okucia Comfort, które biorę pod uwagę jako alternatywę dla nawiewników ( nie wiem, czy słusznie). Z kolei ich diler, który ma je wycenić zniechęca mnie do tych okuć mówiąc , że im bardziej skomplikowane, tym bardziej zawodne.
    6.poszczególne szklenia
    MS Brugmann 4T/14Ar/4/14Ar/4T
    Okno plus Brugmann 4x16CBJx4x16CBJx4 waga okna 168kg
    Dako DPQ-82 4x18x4x18x4 Ar
    Kapica schucco si 82 4/12/4/12/4
    Awilux cCT70 czy SI82 rondo SunEnergy+ ug=0,5, Lt=74%
    Bardzo proszę o jakieś sugestie, bo przerasta mnie ta decyzja, a okna zamówić muszę.

  4. #27824
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Takie założenie pozwala dokładniej deklarować właściwości np. akustyczne i cieplne, ale de facto uniemożliwia podanie poziomów właściwości przed wyprodukowaniem danego okna. Mogłyby podawać wartości przybliżone...
    Nie bardzo rozumiem, dlaczego? Przeciez producent nie bada kazdego swojego okna, a robi to obliczeniowo? Wymiary, uzyty material przed i tym bardziej po produkcji powinny byc te same. A obliczeniowo z zalozenia sa przyblizone, ale dlaczego mialby to byc zakres? Ja rozumiem, ze w folderze podadza gn=51-53%, ale dla mnie to powinno oznaczac, ze mam mozliwosc wskazania wartosci ktorej oczekuje w szybie, czyli np. zlecam produkcje moich okien z szyba o gn=53% i takie dostaje w wycenie i do domu.

  5. #27825
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    [QUOTE=Baszka7;6687315][QUOTE=finlandia;6644031]Wiele okien które są na siłe robione jako trzyszybowe ma ten sam wizualny problem z listwą, bo staje się ona malutka i nie każdemu się musi podobać, a sklepy zwykle mają na ekspozycji okna 2szybowe, to tańsze. Zanim się zamówi okno warto je zobaczyć w faktycznym zestawieniu. /QUOTE]

    Witam.

    Tez jestem na etapie wyboru okien i mają być szerokie widzę w zestawieniu MS proszę sprawdzić jeszcze tam profil salamander szerszy-widziałam okno na wystawce w tym profilu z pakietem 3 szybowym,oraz na profilu o którym piszesz wyżej wg mnie lepiej wygląda ten drugi,mozna wybrać ramkę prostą lub zaokrągloną.Piszesz o Bytomiu,wystawka jest blisko.
    Ostatnio edytowane przez Bejaro ; 28-11-2014 o 08:07 Powód: literówka

  6. #27826
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem, dlaczego? Przeciez producent nie bada kazdego swojego okna, a robi to obliczeniowo?
    Nie wszystkie właściwości podawane w ofertach i DWU ustala się obliczeniowo.

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    dla mnie to powinno oznaczac, ze mam mozliwosc wskazania wartosci ktorej oczekuje w szybie, czyli np. zlecam produkcje moich okien z szyba o gn=53% i takie dostaje w wycenie i do domu.
    I to jest najwłaściwsza droga! Pan mówi czego konkretnie oczekuje, a oni odpowiadają czy są w stanie co najmniej spełnić oczekiwania. Tak właśnie ma i powinno być w sprzedaży okien. A ulotki i foldery? To tylko przybliżona informacja o rozwiązaniach technicznych i możliwościach. W sumie reklama.
    PRO QUALITY

  7. #27827
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Nie wszystkie właściwości podawane w ofertach i DWU ustala się obliczeniowo.
    O ile dobrze zrozumialem twoja wczesniejsza wypowiedz, to Vetrex dla kazdego okna wystawia DWU ndywidualnie - wiec skad bierze wartosci tam wpisane? Badane sa tylko referencyjne przeciez, a i te jak znam zycie to sa wychuchane i wymuskane, mam nadzieje ze nie "dozbrajane" dodatkowo na czas testow (?)

  8. #27828
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    O ile dobrze zrozumialem twoja wczesniejsza wypowiedz, to Vetrex dla kazdego okna wystawia DWU ndywidualnie - wiec skad bierze wartosci tam wpisane?
    Z tego co wiem, to w Vetrex przyjmuje właśnie w ten sposób. Jedno okno - jeden typ i dla tego typu deklaruje. Skąd bierze dane? Te obliczeniowe, zależne od wymiarów i doboru komponentów liczy pewnie program produkcyjny pod określoną listę cięć, a więc także wymiar i dobór komponentów. Te "stałe" pochodzą z ITT.

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Badane sa tylko referencyjne przeciez, a i te jak znam zycie to sa wychuchane i wymuskane, mam nadzieje ze nie "dozbrajane" dodatkowo na czas testow (?)
    Dobre firmy badają bardzo dużo różnych konstrukcji. To tylko sprzedawcy i niektórzy doradcy na FM upierają się przy podawaniu wyników badań okna jednodzielnego 1230 x 1480 nazywanego referencyjnym. Nie można przenosić wyników badań okien jednodzielnych na dwudzielne itp. Zasady przenoszenia wyników badań są określone. Jak to się robi można znaleźć na naszej stronie. A co do chuchania na wyniki.... Mądre firmy nie chuchają, a na dodatek deklarują sporo niżej od wyników badań i to jest słuszne podejście. Dlaczego? Bo okna się "starzeją". Które i jak oraz co z tego wynika dla użytkowników, sprzedawców i producentów o tym piszemy opisując nasze własne wyniki badań w programie Pro Quality.

    Fajnie, że jako nabywca "wgryza się" Pan w temat. Gdyby były potrzebne szersze wyjaśnienia, chętnie służę, ale to już nie na FM. Najlepiej zadzwonić. Numer na stronie.

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  9. #27829

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baszka7 Zobacz post

    Podsumowując:

    3. nie mam wentylacji mechanicznej, gdzieś usłyszałam, że trzy szyby w takiej sytuacji to nieporozumienie. Z kolei przy stosunkowo niedużym domku, mam sporo szkleń ( 30 m.)
    .
    nie bardzo rozumiem, to że nie mam u siebie rekuperacji ma sprawić że mam zrezygnować z okien trzyszybowych? ja nie mam i będę zamawiał trzy szyby ... też mam wyceny okien na Schucko si82 i okno plus i prawdopodobnie wybiorę schucko , okno plus nie robi przy trzech szybach prostej listwy przyszybowej tylko zaokrągloną a do tego fix maksymalnie szeroki na 2100 mm . miałem też wycenę na MS ale się zdziwiłem jak mi napisali że HST nie montuje się na poszerzeniu tylko na podmurówce.

  10. #27830
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał marnon Zobacz post
    nie bardzo rozumiem, to że nie mam u siebie rekuperacji ma sprawić że mam zrezygnować z okien trzyszybowych? ja nie mam i będę zamawiał trzy szyby ... też mam wyceny okien na Schucko si82 i okno plus i prawdopodobnie wybiorę schucko , okno plus nie robi przy trzech szybach prostej listwy przyszybowej tylko zaokrągloną a do tego fix maksymalnie szeroki na 2100 mm . miałem też wycenę na MS ale się zdziwiłem jak mi napisali że HST nie montuje się na poszerzeniu tylko na podmurówce.
    Jesli nie planujesz rekuperacji w domu, to warto byloby zainwestowac w nawiewniki przy oknach.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #27831
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał marnon Zobacz post
    miałem też wycenę na MS ale się zdziwiłem jak mi napisali że HST nie montuje się na poszerzeniu tylko na podmurówce.
    MS ma autorskie rozwiązanie montażu HS - znacznie lepsze niż poszerzenia:
    http://www.ms.pl/produkty/patio_hst_...zono_przesuwne

  12. #27832
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie Ranking firm

    Witam,

    Jesteśmy na etapie wyboru okien do domu.
    Mam 11 okien, praktycznie wszystkie balkonowe. Łączna powierzchni okien to blisko 30 m2

    Rozważam takich producentów okien na podanych profilach:
    MS EVOLUTION – pasywne
    OKNOPLAST: Winergetic Premium lub Winergetic Premium Passive
    ADAMS: Pasiv Line Plus lub Ultra Plus
    VETREX: V90+

    Proszę o pomoc w ustawieniu tych produktów w kolejności od najlepszego do najsłabszego. Może pomoże to innym w porównaniu ofert.
    Liczę się z tym, że będą to oceny indywidualne i subiektywne.
    Pomoże mi to w ocenie ofert.
    Dodam jeszcze, że planowany jest ciepły montaż na kotwach.
    Ostatnio edytowane przez APZ ; 01-12-2014 o 06:49
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  13. #27833

    Domyślnie

    A jakie kryteria tego rankingu?

  14. #27834
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kryteria:
    - Jakość wykonania
    - awaryjność ( jeżeli coś takiego w stolarce okiennej występuję).

    W tym rankingu dopuszczamy również osobiste " wycieczki" jak i odczucia typu: " Ja uważam, że okna ADAMS: Pasiv Line Plus są lepsze od ... pod względem..."

    Może rozwinę myśl. Jako przyszły klient nie wiem jaka jest hierarchia w producentach okien. Coś w rodzaju rankingu samochodów. Znamy ceny, możemy porównać podstawowe parametry jednak nie znamy wartości marki.

    W tym wypadku po przedstawionych propozycjach wiadomo, że poruszamy się w kręgu okien do domu energooszczędnego. W naszym przypadku z przeważającym wystawą okien na południe i zachodnich po 40% szklenia.

    Pozdrawiam
    Przemek
    Ostatnio edytowane przez APZ ; 28-11-2014 o 20:22 Powód: Określenie kryteriów
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  15. #27835

    Domyślnie

    mam ostatni dylemat, proszę o podpowiedź: wybrałem okna awilux'a na Schuco Si82 kolor antracyt, okucia Winkhaus
    - czy wybrać opcję ukryte zawiasy czy lepiej normalne ?
    - czy wg was warto wybrać okno typu FIX o wymiarach 2150x2250mm szklone w całości , szyba hartowana czy lepiej ze wzgl praktycznych takie okno z belką w środku czyli 1/2+1/2 (połowę tańsze)

    kwestia widoku za okno nie jest tu jakimś wyznacznikiem ponieważ w około są zabudowania, kwestia jakieś tam designu ...

  16. #27836

    Domyślnie

    jak na widok nie ma parcia - cieplej, taniej będzie fix dzielony 2/2

  17. #27837

    Domyślnie

    a mozna sie tutaj poradzic co do koloru okien?

    w skrocie- maja byc ze szprosami- kwestia biale czy w kolorze drewna? W gre wchodza tylko PCV

    byly juz biale,brazowe, biale, brazowe

    Wiadomo- biale, to trudniejsze w utrzymaniu czystosci.
    Braz- wg mnie do naszego domu mniej pasuja.
    Jak biale to wszystko, lacznie z drzwiami i z bramami garazowymi.

    Mialam chec na kolor winchester- ale bedzie zbyt mdly...Jestescie doswiadczeni- czekam na opinie

    S.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4945.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	291835

  18. #27838
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Moze daglezja?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  19. #27839
    Banned
    Ljane

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-362
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał marchewa98 Zobacz post
    witam.
    okna iglo energy (trzyszybowe) z drutexu czy winergetic premium (trzyszybowe) z oknoplastu? Wahamy się między tymi modelami? może ktoś miał podobny problem? co wybraliście i dlaczego?
    Ani D ani O. To są masówki, opierające się na reklamie. Chcesz dobrych okien to zrób jak mój szwagier - szukaj lokalnych producentów. On brał izoplasty i jest zadowolony po połtora roku. I z ceny i jakości. W razie, odpukac, reklamacji nie będziesz czekał nie wiadomo ile bo taka lokalna firma to nie duży korporacyjny moloch.

  20. #27840

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Rozważam takich producentów okien na podanych profilach:
    MS EVOLUTION – pasywne
    OKNOPLAST: Winergetic Premium lub Winergetic Premium Passive
    ADAMS: Pasiv Line Plus lub Ultra Plus
    VETREX: V90+

    Proszę o pomoc w ustawieniu tych produktów w kolejności od najlepszego do najsłabszego.
    Wszystkie powyższe produkty pochodzą od godnych polecenia producentów. Jeżeli przyjmiemy za kryterium parametry cieplne to można je sklasyfikować w następujący sposób:
    1.Pasiv Line Ultra
    2.Ms Evolution pasywne
    3.Pasiv Line Plus
    4.Winergetic Premium Pasywne
    5.V 90+ oraz Winergetic Premium

Strona 1392 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony