dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1411 z 1568
Pokaż wyniki od 28.201 do 28.220 z 31350
  1. #28201
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bizslawek
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Podobnie jak w innym temacie zgadzam się z Witkiem. Na oko stawiałbym wycenę V82 pomiędzy MS a Oknoplastem.
    Może tu jest podana jakaś niepełna wartość?
    Byc może jest ale nie zostałem poinformawany o takowej. W MS to juz w ogole dowiedziec sie czegos o oknach, kiepska obsługa.
    W oknoplascie wybrałem profil, kóry produkowany jest tylko dla nich, ale czy by tak podwyższyło cene.

  2. #28202
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał bizslawek Zobacz post
    Byc może jest ale nie zostałem poinformawany o takowej. W MS to juz w ogole dowiedziec sie czegos o oknach, kiepska obsługa.
    W oknoplascie wybrałem profil, kóry produkowany jest tylko dla nich, ale czy by tak podwyższyło cene.
    Nie jesteś zadowolony z obsługi to odpuść !
    w oknoplaście podobnym produktem do tego co liczysz w vetrexie to winergetic ale mimo wszystko albo ktoś liczy dziwnie mało albo ktoś dziwnie dużo
    u mnie takich różnica nie ma

  3. #28203
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bizslawek
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    83

    Domyślnie

    Witek86 w mojej wiosce jest jeszczy drugi punkt oknoplastu, skocze i sobie oblicze. Fajne maja te profile
    A patrzyliscie to porównanie profili, które zamiesciłem. Jak to ma sie do rzeczywistości.

  4. #28204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A na pewno zamieściłeś jakieś porównanie profili? Bo mi się wydaje że to co tam jest praktycznie nie ma nic wspólnego z oknami..

  5. #28205
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bizslawek
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    83

    Domyślnie

    Masz racje, strzeliłem babola, sorry, poprawiam i wklejam poprawny link
    http://przeklej.org/file/52dc0o/Ener...uEvolution.ppt

  6. #28206

    Domyślnie

    Cytat Napisał bizslawek Zobacz post
    Masz racje, strzeliłem babola, sorry, poprawiam i wklejam poprawny link
    http://przeklej.org/file/52dc0o/Ener...uEvolution.ppt
    ale prezentacja punktującą ich tylko wyrób jak sie nie mylę produkują to na profiluu gelan, powinni to porównywać do systemów 82 mm i vece i brigmana
    a wzięli specjalnie pod uwagę faktycznie nierozwijane profile.
    ale jak to w życiu bywa to sa tylko systemy okienne, ważne kto je produkuje i kto je montuje

  7. #28207
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Ta prezentacja, to raczej zbiór pobożnych życzeń autora niż rzetelna informacja techniczna. Powiem więcej, taki sposób prezentacji danych ociera się deczko o nieuczciwą konkurencję.
    PRO QUALITY

  8. #28208

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Ta prezentacja, to raczej zbiór pobożnych życzeń autora niż rzetelna informacja techniczna. Powiem więcej, taki sposób prezentacji danych ociera się deczko o nieuczciwą konkurencję.
    Na dodatek obraża czytających traktując ich jak ociężałych umysłowo. Wytyka Domel konkurencji prezentowanie różnych wzmocnień w zależności od tego jakim parametrem chce się pochwalić a sama stosuje ten manewr prezentując Uf i Ix. Cała prezentacja to typowy przykład kampanii negatywnej i to goownianego poziomu.

  9. #28209

    Domyślnie

    A do tego dochodzą nieprawdziwe stwierdzenia.

    Nie wiem jak jest w VECE, ale w BE92 można zaszklić 24mm (tylko po co), Są też profile poszerzone, drzwiowe, łączniki, poszerzenia itd. itp. A nawet pokazanie wzmocnienia z lx 1,34 dotyczy grubości 1,5mm, a np. 2mm ma lx 1,67. I kilka innych błędów jest w tej prezentacji.

    Ale najbardziej ciekawi mnie, jak na takie porównanie by zareagowała VEKA, która (jak mi się wydaje) jest właścicielem GEALANa, i która plasuje profile Gealana półkę (klasę) niżej od Veki.

  10. #28210

    Domyślnie

    Witam,

    Mam dylemat, ktore okna wybrac, prosze o pomoc

    1. Oknoplast Winergetic Premium, profil 82mm, 7 komorowe
    http://www.oknoplast.com.pl/okna/rod...ien/winergetic

    Przenikalnosc cieplna Uw=0,76 W/m2K
    Rw - izolacyjnosc akustyczna 36(-1;-5)
    Lt = 74,00
    g =0,54
    Oszklenie 4TF/18/3/16/3TF U=0,5

    2. DRUTEX Iglo Energy, profil 82mm, 7 komorowe
    http://www.drutex.pl/pl/oferta/okna/...energy-pl.html

    Uw = 0,6 W/(m2K)
    szyba dwukomorowa 4mm (4/18/4/18/4) o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,5 W/(m2K)
    Budowa szklenia:
    Szyba nr 1 TMP 4 szyba 1
    Ramka dystansowa nr 1 18(Ar)-Swisspacer Ultimate szara
    Szyba nr 2 float 4 szyba 2 (3sz)
    Ramka dystansowa nr 2 18(Ar)-Swisspacer Ultimate szara
    Szyba nr 3 TMP 4 (2-gi) szyba 3 (3sz)

    W obydwu oferach sa oferowane systemy antywywazeniowe.
    Okna wydaja sie byc bardzo podobne parametrami, cenowo Oknoplast jest troch drozszy, ale nie chodzi mi tutaj o cene, tylko o wskazanie lepszych okien.
    Licze na odzew z Waszej strony.

    Pozdrawiam,
    Pawel

  11. #28211

    Domyślnie

    Cytat Napisał sitkus Zobacz post
    Witam,

    Mam dylemat, ktore okna wybrac, prosze o pomoc

    1. Oknoplast Winergetic Premium, profil 82mm, 7 komorowe
    http://www.oknoplast.com.pl/okna/rod...ien/winergetic

    Przenikalnosc cieplna Uw=0,76 W/m2K
    Rw - izolacyjnosc akustyczna 36(-1;-5)
    Lt = 74,00
    g =0,54
    Oszklenie 4TF/18/3/16/3TF U=0,5

    2. DRUTEX Iglo Energy, profil 82mm, 7 komorowe
    http://www.drutex.pl/pl/oferta/okna/...energy-pl.html

    Uw = 0,6 W/(m2K)
    szyba dwukomorowa 4mm (4/18/4/18/4) o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,5 W/(m2K)
    Budowa szklenia:
    Szyba nr 1 TMP 4 szyba 1
    Ramka dystansowa nr 1 18(Ar)-Swisspacer Ultimate szara
    Szyba nr 2 float 4 szyba 2 (3sz)
    Ramka dystansowa nr 2 18(Ar)-Swisspacer Ultimate szara
    Szyba nr 3 TMP 4 (2-gi) szyba 3 (3sz)

    W obydwu oferach sa oferowane systemy antywywazeniowe.
    Okna wydaja sie byc bardzo podobne parametrami, cenowo Oknoplast jest troch drozszy, ale nie chodzi mi tutaj o cene, tylko o wskazanie lepszych okien.
    Licze na odzew z Waszej strony.

    Pozdrawiam,
    Pawel
    to masz odpowiedz jeśli chcesz mieć dobre okna to odpuść firmę na d

  12. #28212
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzoo

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    13

    Domyślnie

    Slaku, czeka mnie generalny remont mieszkania i wymiana okien - ciągle szukam informacji, a moja dotychczasowa opinia o wybranych oknach opiera się tak naprawdę tylko na postach z tego forum. Jeśli masz jakieś konstruktywne uwagi (poza "mam inne zdanie i twoje posty śmierdzą reklamą"), to proszę, podziel się. Ja nie jestem fachowcem, dlatego tu weszłam i ciągle szukam podpowiedzi. Spuść z tonu i bądź merytoryczny, bo jakbym chciała zostać wyśmiana, pisałabym na facebooku. Tutaj liczę na specjalistów. Pozdrawiam.

  13. #28213
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    [QUOTE=MMichal;6753113]Witam



    No więc tak:
    - jak kupisz okno na Vece to te 4 tys różnicy zwrócą Ci się w 3-4 lata na ogrzewaniu
    - jak na Salamandrze to jakieś 3 latka i różnica w kieszeni.

    /QUOTE]

    to juz podchodzi pod demagogie. Ramy drutów są z kartonu a szyby z błony ??? Rozumiem ze toczy sie tutaj walka konkurencyjna na sprzedawane produkty ale trzeba zachować troche rzetelności... Czytam to forum i poza ironicznymi okresleniami i problemami z drutami z winy montazu jakoś innych nie przeczytałem - natomiast o preferowanym na forum oknie Adams to o wyginajacych się ramach przeczytałem u dwóch uzytkowników.
    Pomijam slogany reklamowe Drutów które sa moooocno naciągane - równie moooocno jak slogany np castoramy gdzie wiekszość jest drozsza o 30-50% od innych sklepów - ale to tylko reklama

  14. #28214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Od nas wymagasz rzetelności, ale Drutex rozgrzeszasz "prawami reklamy". Ot, sprawiedliwość.
    Ja widziałem tu też konkretne wpisy na tą firmę, ale nie wiedzieć czemu - zniknęły.. Na takie traktowanie zbiera się całokształtem - nie jednym czy dwoma przypadkami, bo te byłyby tu często przytaczane.

  15. #28215

    Domyślnie

    grend - tu nie chodzi o walkę konkurencyjną. Podpowiadamy Ci byś tego producenta unikał z doświadczenia. Może zastanawiające jest, dlaczego szajs nie ma krytycznych uwag w sieci - ale to już nie moje zmartwienie. Nie wierzysz nam - wybierz, zapłać, prawidłowo zamontuj i może będziesz miał fart, że akurat u Ciebie nie będzie z nimi kłopotów.
    A ramy akurat podchodzą swą gęstością pod karton. Oj, nie, przepraszam, karton ma większą gęstość

  16. #28216

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ja widziałem tu też konkretne wpisy na tą firmę, ale nie wiedzieć czemu - zniknęły..
    To już jest pytanie do moderatorów forum

  17. #28217

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    grend - tu nie chodzi o walkę konkurencyjną.
    Nikt ważny,

    zawsze chodzi o "walkę" konkurencyjną. Przy czym akurat ze względów jakościowych walka z drutexem jest dla pozostałych uczestników rynku bardzo prosta.

    Ale też się zgadza, że jak się mu uda to nie będzie miał problemów.

  18. #28218
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Ja nie chcę bronić Drutexu ale mam okna z tej firmy już 7 lat i żadnych zastrzeżeń natomiast mam okna na profilu decenic i poprostu masakra - dobrze że się wyprowadzam.... . Byłem do wyceny gdzie przedstawiciel handlowy sprzedawał okna drutex i VEKA i na moją sugestie że z Drutami sa problemy zrobił wielkie oczy i powiedział ze zachowują się tak samo jak VEKA. Firma od zawsze w jednym miejscu w Luboniu...
    Obecnie są promocje zimowe i po wycenach Drutex ( z szyba U 0,7) nie jest wcale tańszy od innych okien tylko ze drutex promocji zimowej nie ma.... Więc powtarzające się sugestie ze Druty sa z papieru bo za te pieniadze nie mozna zrobic dobrego okna sa smieszne, tym bardziej że szyba i profil robiony jest w Polsce gdzie koszty sa zdecydownia nizsze niż np w Niemczech. To samo dotyczy okuć - te same okucia MACO uzywa kilka innych firm które jakoby są juz dobre....
    Może ktoś na forum napisze czy mu Druty sie rozsypały chociaż były dobrze zamontowane ?

  19. #28219
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    a tak na marginesie też jest stawiana teza ze testy i badania okien Drutex sa delikatnie mówiąc naciagane - to dlaczego przedstawiciele profili zagranicznych za którymi stoi duuuuży kapitał nie przeprowadzą jawnych badań tegoż okna ??? Przeciez to nie kosztuje krocie - od razu by była pokazana prawda o tym oknie, a wyeliminowanie największego gracza na rynku to bym powiedział BEZCENNE i jeszcze spoza "rodziny" kapitału zachodniego. Po drugie szukałem testów okien przez jakies niezalezne instytucje i na oknotescie Druty były wysoko wiec o co chodzi ???? Ot taka "zdrowa" rywalizacja.

  20. #28220

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    .. Po drugie szukałem testów okien przez jakies niezalezne instytucje i na oknotescie Druty były wysoko wiec o co chodzi ???? Ot taka "zdrowa" rywalizacja.
    gdzieś ty testy okien firmy d na oknotescie widział?

Strona 1411 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony