dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1418 z 1568
Pokaż wyniki od 28.341 do 28.360 z 31350
  1. #28341
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Powiedzcie mi co sadzicie o oknach narożnych, ustawionych pod katem prostym dzielonym tylko słupkiem PCV?
    Zaczyna to być modne, zauważalne w kuchniach nowobudowanych domów.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	resize00-1000-1,text$marina249[1].jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	74,7 KB
ID:	307382
    Jak jest, będzie ze szczelnością na styku szyb przedzielonym tylko słupkiem. Na ten słupek musza działać spore przeciążenia i po paru latach może być kicha?
    Chyba, ze się mylę?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 05-03-2015 o 15:16
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #28342

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos Zobacz post
    Zgadzam się z tym.

    Trochę ponad średnia jakość + bardzo dobry marketing.

    Zresztą moim zdaniem podobnie jest z Oknoplastem i paroma innym firmami.
    Przereklamowane Waszym zdaniem czyli nie dobre? czy dobre bo każdy je kupuje i to znaczy że są przereklamowane?

  3. #28343
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Volke Zobacz post
    Przereklamowane Waszym zdaniem czyli nie dobre? czy dobre bo każdy je kupuje i to znaczy że są przereklamowane?
    Przereklamowane, bo koledzy okien z tych profili nie oferują a widzą potencjał wśród klientów, którzy szukają "okien Veka". Nawet wczoraj w trakcie montażu podszedł do mnie człowiek i pytał o "te okna", czyli o Vekę. Sam kupił "inne" (nie wymienię nazwy, bo też dobra a została postawiona w słabym świetle). Tylko to ciągle obrazuje, że Klienci (pewnie i cześć sprzedawców) nadal nie odróżnia okien od profili.
    Kiedyś sprzedawałem "Vekę" bo marka producenta nie była dość rozpoznawalna. Od pary lat jednak sprzedaję okna konkretnej firmy(a mógłbym niby "tą samą Vekę" kupować gdzie indziej i niby taniej).
    Marka profili w tym przypadku nie przeszkadza.
    Podam Wam jeszcze jeden przykład jak działają stereotypy. Także wczoraj demontowałem blisko 20letnie Plastmo i Panoramę. Okna technicznie były w dobrym stanie. A stojące obok siebie - nie było widać różnicy (a każdy pamięta jak wieszano psy na żółknącej Panoramie).
    Także - ważny jest producent, montaż (chociaż te były montowane tylko na piankę, ale chociaż stały stały prosto) i użytkownik (były zadbane).

  4. #28344

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Volke Zobacz post
    Przereklamowane Waszym zdaniem czyli nie dobre? czy dobre bo każdy je kupuje i to znaczy że są przereklamowane?
    To znaczy, że ty jako klient nie kupujesz VEKI, tylko kupujesz OKNA wyprodukowane z profili Veki. Profil to jeden z kilku/kilkudziesięciu elementów okna.

    To tak jak byś poszedł kupować nowe auto i byś się pytał czy lakier robiła firma Dupont, Glasurit, Sikkens lub jakaś jeszcze inna. Albo byś pytał czy felgi zrobiła firma BBS, RIAL itd.

    Ty kupujesz okno, a nie elementy tego okna.

    I tutaj dochodzimy do podstawowej różnicy pomiędzy oknem a samochodem.

    Dobre auto to 100% sukcesu. A dobre okno to tylko 50% sukcesu. Bo drugie 50% to dobry montaż. Czasami dobry montaż to nawet więcej niż 50% sukcesu.

    Pozdrawiam

  5. #28345
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Heniu1

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Rawiczów
    Kod pocztowy
    00-250
    Posty
    4

    Domyślnie

    też mi sie wydaje że to przepisy ppoż.

  6. #28346

    Domyślnie

    Proszę się rozejrzeć za oknami MS dla drzwi PSK 2500 wysokości to max przy dobrym profilu jednak przy takich gabarytach powinien być profil podokienny, który spełnia dwa zadania po pierwsze zapewnia dobre podparcie dla dolnej części ramy i przykręconego okucia, po którym jeżdżą wózki jak i stanowi jakąś barierę termiczną między tarasem a pokojem.

  7. #28347

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos Zobacz post
    Dobre auto to 100% sukcesu.
    Tutaj też jest ważny serwis. Jak coś "schrzanią" lub nie dopilnują to też jest duży problem.

  8. #28348

    Domyślnie

    jakie wybrac okna do mieszkania z wielkiej plyty? mam 4 okna 200 cm szerokości, drzwi balkonowe i 2 okna 140cm
    czy to musza być jakieś specjalne? do kogo się zwrócić o wycenę i na co zwrócić uwagę?
    a mnie się marzy kurna chata
    Magda

  9. #28349

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Przereklamowane, bo koledzy okien z tych profili nie oferują a widzą potencjał wśród klientów, którzy szukają "okien Veka". Nawet wczoraj w trakcie montażu podszedł do mnie człowiek i pytał o "te okna", czyli o Vekę. Sam kupił "inne" (nie wymienię nazwy, bo też dobra a została postawiona w słabym świetle). Tylko to ciągle obrazuje, że Klienci (pewnie i cześć sprzedawców) nadal nie odróżnia okien od profili.
    Kiedyś sprzedawałem "Vekę" bo marka producenta nie była dość rozpoznawalna. Od pary lat jednak sprzedaję okna konkretnej firmy(a mógłbym niby "tą samą Vekę" kupować gdzie indziej i niby taniej).
    Marka profili w tym przypadku nie przeszkadza.
    Podam Wam jeszcze jeden przykład jak działają stereotypy. Także wczoraj demontowałem blisko 20letnie Plastmo i Panoramę. Okna technicznie były w dobrym stanie. A stojące obok siebie - nie było widać różnicy (a każdy pamięta jak wieszano psy na żółknącej Panoramie).
    Także - ważny jest producent, montaż (chociaż te były montowane tylko na piankę, ale chociaż stały stały prosto) i użytkownik (były zadbane).
    Czy jest przereklamowany? nie sadze, reklamują się dobrze firmy, które produkują w tym systemie. Veka nie jest złym systemem okiennym, a czy najlepszym? nie ma najlepszego, każdy ma jakieś sympatie co do systemów okiennych, ja np. lubię aluplasta a sporo osób uważa go, że jest kiepski, tylko właśnie dlaczego kiepski? Bo jakiś garażowiec nie dał odpowiedniego wzmocnienia, ilości wkrętów, źle zaszklił i tani montażysta spieprzył montaż? Trochę ciężko o taką kumulację złych przypadków na jedno okno. Może nie mam takich przypadków, bo biorę "te" okna z dużej fabryki, która jednak dba o jakość(poprawność w produkcji), a montażyści jednak maja pojęcie o prawidłowym montażu i mają własne patenty, aby zminimalizować jazdy na reklamacje, regulacje itd. Z Veką jest podobnie, choć chyba tego systemu nie dostanie byle garażowiec, który będzie robił co tylko zechce. Dobre zdanie mam o Brugmanni, choć swego czasu polityka dawania tego systemu każdemu, kto się do nich zgłosił trochę mnie zdziwiła, ale ekonomia zawsze jest ważna przy prowadzeniu przedsiębiorstwa.

  10. #28350

    Domyślnie

    Ja mam wielu znajomych, którzy okna mają na profilach veka – różne, bo oferta bogata jest. Jak rozmawiałem z nimi to nie narzekają. Prawda jest taka: nawet najlepszy system okienny, jak montuje osoba bez pojęcia, to nie będzie spełniał swojej funkcji.

  11. #28351

    Question Pomoc w wyborze okien

    Witam!
    Dostałem oferty okien do nowego domu i proszę o porade na jakie mam się zdecydowac?

    1. M&S tytanowe TERMO na profilu BRUGMANN-TYTANtermo z wzmocnieniem termicznym SteelPUR® oraz ciepłe ramki międzyszybowe CHROMATECH ultra, zaokrąglone skrzydło o szer. 88 mm. Klasa A, U dla całego okna 0,74 W/m2K, okucia MACO wzmacniane 3-zaczepy antywłamaniowe, pakiet 3 szyby 3-16-3-16-3 SUPERtermo 0,5 W/m2K, klamki HOPPE-secustic z grzechotką w kolorze tytanowym - 16 448 zl.

    2. DOMEL na profilu Gealan ENERGETIC 6 komorowe, u dla calego okna 0,74 W/m2K, szer.ościeżnicy 83mm. Klasa A, okucia Winkhouse select, chowane wzmacniane zawiasy, pakiet 3 szyby 4-18-4-18-4 SUNLIGHT+ z wycieplającą powłoką niskoemisyjną o wspólczynniku U=0,5 W/m2K, ramka międzyszybowa SWISSPACER- 16 725 zl.

  12. #28352

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos Zobacz post
    To znaczy, że ty jako klient nie kupujesz VEKI, tylko kupujesz OKNA wyprodukowane z profili Veki. Profil to jeden z kilku/kilkudziesięciu elementów okna.

    To tak jak byś poszedł kupować nowe auto i byś się pytał czy lakier robiła firma Dupont, Glasurit, Sikkens lub jakaś jeszcze inna. Albo byś pytał czy felgi zrobiła firma BBS, RIAL itd.

    Ty kupujesz okno, a nie elementy tego okna.

    I tutaj dochodzimy do podstawowej różnicy pomiędzy oknem a samochodem.

    Dobre auto to 100% sukcesu. A dobre okno to tylko 50% sukcesu. Bo drugie 50% to dobry montaż. Czasami dobry montaż to nawet więcej niż 50% sukcesu.

    Pozdrawiam
    Dokładnie o to chodzi – ludzie nie rozróżniają podstawowych pojęć. Dla nich nie ma w większości znaczenia i nie wiedzą, czym się różni producent okien oraz producenta profili okiennych. Równie dobrze na okna mogliby mówić nazwą producenta klamek i szyb. Co do montażu – faktycznie masz rację – ja mam okna nowe vidok energo. Kupowałem w salonie w lublinie na rusałki 12. Nawet najlepsze okna, ale kiepsko zamontowane nie będą spełniały swojej roli. U mnie akurat facet z luxdomu wszystko dobrze zrobił, ale w Internecie jest pełno prześmiewczych filmów, jak psełdomonterzy radzą sobie z instalacją. Potem ludzie się wkurzają, że kupę kasy zapłacili za kiepskie okna. A to nie wina okien, a montażu.
    ciekawy świata

  13. #28353

    Domyślnie

    co sadzicie o oknach Perfekt z Lublina - czy warto kupic od niech okna pcv ???

  14. #28354

    Domyślnie

    Dajcie spokój – ostatnio do mojej znajomej przyjechał facet na wymianę okien. Pogoda sprzyja więc, można powoli zaczynać sezon. Jej mąż opowiadał, że facet nie miał nawet porządnej poziomicy. Druga sprawa to elektronarzędzia – marki takiej, które można kupić markecie na literę T. Ciekawe, jak wiertarką 500W wiercił kotwy montażowe. Nie dali mu montować okien – dopiero, jak załatwił porządny sprzęt to dokończył. To tak a propo porządnego montażu okien. Trzeba mieć się na baczności.

  15. #28355

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel.kozlowski Zobacz post
    Dajcie spokój – ostatnio do mojej znajomej przyjechał facet na wymianę okien. Pogoda sprzyja więc, można powoli zaczynać sezon. Jej mąż opowiadał, że facet nie miał nawet porządnej poziomicy. Druga sprawa to elektronarzędzia – marki takiej, które można kupić markecie na literę T. Ciekawe, jak wiertarką 500W wiercił kotwy montażowe. Nie dali mu montować okien – dopiero, jak załatwił porządny sprzęt to dokończył. To tak a propo porządnego montażu okien. Trzeba mieć się na baczności.
    No ale to klient powinien w takim wypadku - jeśli montaż był opóźniony - mieć jakąś rekompensatę. Szkoda, że producenci okien często nie dbają o to, jakąś jakość pracy reprezentują ich firmy montażowe.
    ciekawy świata

  16. #28356
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel.kozlowski Zobacz post
    Dajcie spokój – ostatnio do mojej znajomej przyjechał facet na wymianę okien. Pogoda sprzyja więc, można powoli zaczynać sezon. Jej mąż opowiadał, że facet nie miał nawet porządnej poziomicy. Druga sprawa to elektronarzędzia – marki takiej, które można kupić markecie na literę T. Ciekawe, jak wiertarką 500W wiercił kotwy montażowe. Nie dali mu montować okien – dopiero, jak załatwił porządny sprzęt to dokończył. To tak a propo porządnego montażu okien. Trzeba mieć się na baczności.
    Nie wiem co ma piernik do wiatraka. Czy uważasz że bez porządnej poziomicy albo beż wiertarki za 2K nie da się nic zrobić? To tak jak kiedyś przyszedł do mnie klient i się pyta czym robię zdjęcia. A SMIENĄ kuźwa. Nie ważne czy dobre ale czym. Sprzęt jest dodatkiem dla człowieka a nie odwrotnie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #28357
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Romana101
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Sobącz
    Posty
    700

    Domyślnie

    OGROMNA PROŚBA

    Forumowe Księżniczki Julka i Karolina chcą chodzić, chcą biegać - POMÓŻMY IM W TYM.


    Dziewczynki mają przejść terapię medyczną i długotrwałą rehabilitację. Datę zabiegów w NFZ wyznaczono na... 2020 r !!!!!!! Szczegóły w liście rodziców dziewczynek:
    LIST TUTAJ


    Można wziąć udział w aukcji, lub po prostu wpłacić jakąś kwotę bezpośrednio na konto (każdy grosz się liczy), potrzeby są ogromne i wspólnie możemy wiele zdziałać.

    GALERIA FANTÓW
    TU LICYTUJEMY
    NUMER KONTA


    Pomóż jak możesz

  18. #28358
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Może i cel przyświeca tobie szczytny ale wstawianie tego apelu do przypadkowych wątków okiennych to niestety spamowanie

  19. #28359

    Domyślnie

    co sadzicie o oknach Perfekt z Lublina - czy warto kupic od niech okna pcv ???

  20. #28360

    Domyślnie

    Witam jestem nowym użytkownikiem właśnie się zarejestrowałem czy moglibyście podesłać namiary na firmę sprzedająca okna ale taka godna polecenia ? Jestem z Sosnowca, kupuję dom z rynku wtórnego, potrzebuję wymienić okna na strychu, w piwnicy i w łazience (reszta to nowe plastiki).

    Z góry dziękuję.

Strona 1418 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony