dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1421 z 1567
Pokaż wyniki od 28.401 do 28.420 z 31327
  1. #28401

    Domyślnie

    Cytat Napisał mycha.:) Zobacz post
    Ale to jest okno całe, żadnych podziałów nie ma i się dowiedzieliśmy, że nikt nam nie da gwarancji na to okno, jeśli by miało się otwierać normalnie, więc takie dwa okna , w kuchni i łazience miałyby się tylko uchylać a w pokojach już bez problemu dzielę na pół.
    To nie dwuskrzydłowe ? Jako dwuskrzydłowe bez problemu ale jako jedno skrzydło to nic dziwnego że gwarancji nie chcą udzielić
    W jednym skrzydle maks szerokość 150 a i tak sporo profili nawet tego nie osiąga

  2. #28402

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    To nie dwuskrzydłowe ? Jako dwuskrzydłowe bez problemu ale jako jedno skrzydło to nic dziwnego że gwarancji nie chcą udzielić
    W jednym skrzydle maks szerokość 150 a i tak sporo profili nawet tego nie osiąga
    Czyli żadna firma nie da mi gwarancji na okno, które nie będzie się otwierało a tylko uchylało? Nie wyobrażam sobie zmniejszania okien, domek jest malutki, niech okna będą duże. A dzielenie z przodu odpada, bo to popsuje cały domek. Na zdjęciu widać jak okna są łączone, nie wyobrażam sobie dzielić przód na pół.

    Tylko bym chciała waśnie wiedzieć o tej gwarancji, bo z awilux nam mówili, że jak ktoś nam powie, że da nam gwarancję na takie okno to kłamią, aby tylko sprzedać produkt, ale jak usłyszeli że ma być tylko uchylne, to coś już wspomnieli, że da się na gwarancję to dać.

    Jestem wstanie przeboleć to i zmniejszyć szerokość do 150, ale gdy będę miała samego okna wysokość 120cm, to czy to okno nie będzie zbyt kwadratowe? ten wymiar 150x120?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	view_vih4hf30abcfqv_Zoom_Mirror.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	310971   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11063618_1569016360038398_2095188562378277332_n.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	310981  

  3. #28403
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    mycha a jaką masz wentylację w swoim domu?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #28404
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał mycha.:) Zobacz post
    Czyli żadna firma nie da mi gwarancji na okno, które nie będzie się otwierało a tylko uchylało? Nie wyobrażam sobie zmniejszania okien, domek jest malutki, niech okna będą duże. A dzielenie z przodu odpada, bo to popsuje cały domek. Na zdjęciu widać jak okna są łączone, nie wyobrażam sobie dzielić przód na pół.

    Tylko bym chciała waśnie wiedzieć o tej gwarancji, bo z awilux nam mówili, że jak ktoś nam powie, że da nam gwarancję na takie okno to kłamią, aby tylko sprzedać produkt, ale jak usłyszeli że ma być tylko uchylne, to coś już wspomnieli, że da się na gwarancję to dać.

    Jestem wstanie przeboleć to i zmniejszyć szerokość do 150, ale gdy będę miała samego okna wysokość 120cm, to czy to okno nie będzie zbyt kwadratowe? ten wymiar 150x120?
    to dobrze ci mówili że 180cm w jednym skrzydle jako RU to nie ma szans jeśli mówimy o pcv

  5. #28405
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Witam, ponieważ toczy się dyskusja o profilach Veki i Schuco to i ja wystąpię z pytaniem.
    Po rozpatrzeniu kilkunastu ofert różnych producentów na różnych profilach w finale biorą udział dwa profile/dwie firmy. Do wyceny nastepujące:
    - 9 witryn (fixy) + 1 okno otwierane z ruchomym słupiem. Jedna z witryn ma wymiar 2350x2390 [mm] bez podziałów - pakiet 6/16/6/16/6, reszta to 4/18/4/18/4
    - na wszystkie okna rolety aluminiowe ze skrzynkami podtynkowymi mocowanymi do prowadnic + silniki Somfy ILMO
    - ciepłe parapety z XPS 300
    - montaż przy użyciu taśm rozprężnych illbruck'a

    Oferty, ceny netto:
    1.
    - profile firmy DAKO DPQ-82 Termo (czyli veka softline 82 z wkładkami izolacyjnymi) kolor Oregon 4 - cena 12595 zł w tym ciepłe parapety
    - rolety składane przez DAKO na aluprofie aluprofa - 8747 zł z montażem
    - montaż z użyciem kotew wysunięty 2-3 po za lico muru + tasmy rozprężne. Tutaj mam wątpliwości, ale podobno będzie dobrze. - cena 2663 zł
    - lokalna firma z kumatym sprzedawcą/montażystą, był w stanie odpowiedzieć na wszystkie moje pytania. Do ustalenia szczegóły montażu
    Suma: 24005 zł - po rabacie 23000 zł netto


    2.
    - profile Schuco si82 kolor Oregon 4 - cena 10416 zł w tym ciepłe parapety
    - rolety PORTOS - 9814 zł z montażem
    - montaż na tasmy rozprężne + dyble, okna zlicowane z murem - jak chciałbym wysunąc to wtedy piana + taśmy paroprzep. i paroszczel. a tego nie chce - cena 3880 zł
    - też lokalna firma z handlowcem który mnie obsługuje, niby coś wie ale nie do końca, nigdy chyba nie był przy montażu. Montażysta który robił u mnie pomiary coś tam wie ale nie wydawał się wiarygodny i to nie on bedzie u mnie montował okna tylko jakas ich ekipa?
    Suma: 24110 zł tu może bym jeszcze urwał 500-1000 zł

    Więc ceny są prawie identyczne, produkty też prawie identyczne. Co zatem wybrać? Wiem że schuco mają lepszą klasę szczelności niż dako, w sumie tylko to przemawia na ich korzyść, bo sumaryczne parametry Uw dla okien wychodzą prawie identyczne.
    Jest ktoś z was w stanie mi podpowiedzieć, lub wskazać jeszcze jakieś kryteria do porównania?
    coś dziwnie tanie to schuco a jaki jest producent?
    z tymi montażami to albo coś pomieszałeś albo oni namieszali
    2- cm wysunąć poza lico to można bez stosowania konsoli
    nie powiem że schuco lepsze od dako bo samo schuco to jeszcze nie okno

  6. #28406
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ronifcb

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    WW
    Posty
    124

    Domyślnie

    Witam.Dostałem wycene na okna i chciałbym zapytać o radę:
    Wycena 1 Bruegmann bluEvolution 82 MD cena 13*455,86
    - 4 okna 140/140 jedno skrzydło. U [W/m2*K] : 0,8
    -okno 230/140 fix U [W/m2*K] : 0,7
    -2 okna 90/90 U [W/m2*K] : 0,9
    -okno 80/140 U [W/m2*K] : 0,9
    -okno trzy skrzydłowe 270-230 balkonowe U [W/m2*K] : 0,9

    Wycena 2 Veka Perfectline Prosty 3 szyby cena: 11*643,19
    - 4 okna 140/140 jedno skrzydło. U [W/m2*K] : 1,3
    -okno 230/140 fix U [W/m2*K] : 0,9
    -2 okna 90/90 U [W/m2*K] : 0,9
    -okno 80/140 U [W/m2*K] : 1,3
    -okno trzy skrzydłowe 270-230 balkonowe U [W/m2*K] : 1,4

    Jeszcze byłaby 3 opcja tańsza na profilu Veka Perfectline z 2 szybami.
    Będę miał WM ocieplenie z zewnątrz 20cm styropian,na podłogę min 10cm (jak da radę zrobię więcej) Na strop minimum 20cm syropian plus pewnie około 25cm wełny na dach.Wszędzie ogrzewanie podłogowe.Prosze o rade .Producent okien to Petecki .U mnie w miescie znalazłem jeszcze oknoplast ,ale jeszcze wycen nie brałem i nie wiem czy iśc tam w ogóle ... To sa ceny podstawowe ,także pewnie coś z tego jeszcze odejdzie.

  7. #28407
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Wcale nie super tanie to shuco, miałem jeszcze inne oferty na ten profil i cena za same okna była podobna (90% to witryny moze dlatego wydaje się tanio). Jak podpiszę umowę to producent znajdzie się w moim dzienniku - teraz nie bede go reklamował przed faktem.
    Dostałem na Schuco dzisiaj aktualną ofertę po ponownym przeliczeniu i jest taniej i bardziej profesjonalnie. Więc ich wybiorę. Będę jeszcze rozmawiał żeby uzyć taśmy 58mm i wysunąc okna. Tylko wtedy montować profile na dyble? Boje się troche kruchości betonu komórkowego... przy kołku bardziej w strone krawędzi.
    Ostatnia kwestia to same pakiety, w 9 oknach mam Plth XN 4 mm/18SScz/Plc 4/18SScz/Plth XN 4 mm U=0.5 Rw=31dB Lt= 71% g=50% dadzą radę? czy może zwiększyć g? chciałbym jak najwięcej z nich ciepła.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  8. #28408

    Domyślnie

    Tak szczerze mówiąc jeśli wybrałeś SI82 to można ryzykować montaż z wysunięciem 2 cm poza lico ale..... sam prosisz się o kłopoty już na wstępie.
    W zależności od materiału ściany mało prawdopodobne by śruby mocujące ościeżnicę nie rozwaliły ściany, wymusza to zastosowanie kotew JB-D tylko nie metalowy tylko specjalnie przystosowanych do tego celu kotew plastikowych Wtedy nawiercanie ściany wypada daleko od lica ściany i dają gwarancję mocnego zamocowania okna
    Jeśli zastosujesz taśmę 58 mm to na 99% spieprzą ci ocieplenie, dlaczego nie chcesz zastosować przystosowanej do szerokości profilu ? To że będzie wystawać w niczym pie przeszkadza, taśma może być w ogóle nieosłonięta do czasu wykonania ocieplenia, wtedy tylko dosuwają płytę styro do taśmy, która spokojnie się ugnie i będzie dobrzea

  9. #28409

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Ostatnia kwestia to same pakiety, w 9 oknach mam Plth XN 4 mm/18SScz/Plc 4/18SScz/Plth XN 4 mm U=0.5 Rw=31dB Lt= 71% g=50% dadzą radę? czy może zwiększyć g? chciałbym jak najwięcej z nich ciepła.
    zanim pójdziesz w to jak największe g zastanów się czy masz możliwość latem zabezpieczenia domu przed słońcem. To że zimą będziesz słońcem lepiej nagrzewał wnętrze to plus ....ale tak samo będzie latem
    Przeanalizuj czy Ci się to opłaca

  10. #28410
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    zanim pójdziesz w to jak największe g zastanów się czy masz możliwość latem zabezpieczenia domu przed słońcem. To że zimą będziesz słońcem lepiej nagrzewał wnętrze to plus ....ale tak samo będzie latem
    Przeanalizuj czy Ci się to opłaca
    Na czerwiec lipiec mam odpowiedni okap, a reszte wydaje mi sie ze ogarne roletami zewnetrznymi + odpowiednie sterowanie.
    Jezeli chodzi o ten montaz to wlasnie sie tego boje. Rozmawialem kiedys z forumowym Jareko bo robil mi oferte, wzial bym jego ale nie mialem wtedy tyle kasy - tez odradzal wysuniecie okien o te 2cm.
    Najlepiej bym wysunal okna calkiem w izolacje, ale profil 82mm + skrzynka 180mm to duuuzo dodatkowego styro (planowo 200mm). No i nie bardzo wieze ze takie okna na konsolach da sie szczelnie oblozyc i wykonczyc.

  11. #28411

    Domyślnie

    to zamontuj na MOWO, to system dopracowany więc później ociepleniowcy Ci nie spieprzą
    Koszt 150-200 zł netto za 1mb w zależności od ilości mb
    Na pewno system wygodniejszy do JBD czy Knesela

  12. #28412
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Dla mnie MOWO to montaż idealny. Ale jak piszesz cena zabija, u mnie cena takiego montażu = cenie okien !! niestety mnie nie stać.
    A ocieplenie będę wykonywał samodzielnie więc mogę się przyłożyć bardziej przy obróbce wysunięcia.
    Podsumowując, montaż na taśmę rozpr. i dyble z wysunięciem 2cm po za lico muru spowoduje że, śruby prawdopodobnie wylecą razem z kawałkami ściany. Drugi oferent zapewniał że zamontuje okna z wysunięciem, taśmą rozprężną i kotwami tak że będzie szczelnie - nie wiem jak to chce osiągnąć.
    Może montaż okien równo z licem ściany nie będzie tak tragiczny...
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  13. #28413

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    mycha a jaką masz wentylację w swoim domu?
    obecnym czy tym co budujemy? bo tam jeszcze nie ma, będzie mechaniczna albo myślimy o rekuperatorze.
    Pytasz, bo możemy zrobić te okna jako stałe tak? bez otwierania?

    Witek86 no ale powiedz a gdy będzie tylko samo uchylnie to jest szansa na gwarancję?

    Acha , jeszcze jak o oknach to o rolety zapytam. Mój mąż chce rolety elektryczne, no super sprawa w sumie są, ale ja się ich boję, że w razie pożaru nie uciekniemy.

  14. #28414

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Dla mnie MOWO to montaż idealny. Ale jak piszesz cena zabija, u mnie cena takiego montażu = cenie okien !! niestety mnie nie stać...
    ale mimo wsztsko jak napisałeś montaż idealny
    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    A ocieplenie będę wykonywał samodzielnie więc mogę się przyłożyć bardziej przy obróbce wysunięcia. ..
    co nie zmienia faktu że po co sobie utrudniać życie stosowaniem węższej taśmy - podaj argumenty za Twoim rozwiązaniem - no chyba że jedyny argument to niższa cena węższej taśmy
    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Podsumowując, montaż na taśmę rozpr. i dyble z wysunięciem 2cm po za lico muru spowoduje że, śruby prawdopodobnie wylecą razem z kawałkami ściany. ..
    na 90% tak się właśnie stanie, zwłaszcza w profilach 70 mm
    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Drugi oferent zapewniał że zamontuje okna z wysunięciem, taśmą rozprężną i kotwami tak że będzie szczelnie - nie wiem jak to chce osiągnąć...
    jeśli użyje kotew JBD o których wspomniałem nie będzie żądnego problemy, są też specjalne metalowe kotwy przystosowane do montaży z taśmami ale też można stosując pewne "patenty" zamocować na taśmę i zwykłą kotwę i będzie to szczelne - niech Ci dokładnie opowie jak chce to uzyskać
    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Może montaż okien równo z licem ściany nie będzie tak tragiczny...
    jeśli chcesz ograniczyć straty liniowe różnica będzie niewielka i nie wiem czy warta świeczki - ale to sobie oblicz w koszcie całego domu - może zweryfikuje to Twe plany ?

  15. #28415

    Domyślnie

    Cytat Napisał mycha.:) Zobacz post
    obecnym czy tym co budujemy? bo tam jeszcze nie ma, będzie mechaniczna albo myślimy o rekuperatorze.
    Pytasz, bo możemy zrobić te okna jako stałe tak? bez otwierania?.
    ależ oczywiście i to nawet większe, bez skrzydła by wyglądało nowocześnie i ładnie.
    Cytat Napisał mycha.:) Zobacz post
    Witek86 no ale powiedz a gdy będzie tylko samo uchylnie to jest szansa na gwarancję?.
    będzie i to spokojnie ale okno uchylane w domu mającym WM jest zbędnę.
    Cytat Napisał mycha.:) Zobacz post
    Acha , jeszcze jak o oknach to o rolety zapytam. Mój mąż chce rolety elektryczne, no super sprawa w sumie są, ale ja się ich boję, że w razie pożaru nie uciekniemy.
    zamiast martwić się pożarem i roletami zabezpiecz dom w to o czym większość zapomina - sprawną gaśnicę na każdej kondygnacji
    A jak otworzysz okno to spokojnie wyjdziesz na zewnątrz mimo zasuniętej rolety, im szersze tym łatwiej roletę pokonasz

  16. #28416
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    co nie zmienia faktu że po co sobie utrudniać życie stosowaniem węższej taśmy - podaj argumenty za Twoim rozwiązaniem - no chyba że jedyny argument to niższa cena węższej taśmy
    myślałem że będzie lipa jak tasma się "rozlezie" tam gdzie okno bedzie wysuniete i potem i tak bede musiał ją odcinać żeby ocieplić.

    Cytat Napisał nikt ważny
    na 90% tak się właśnie stanie, zwłaszcza w profilach 70 mm
    bedzie profil 82mm ale i tak peniam i chyba będzie zlicowany z murem

    Cytat Napisał nikt ważny
    jeśli chcesz ograniczyć straty liniowe różnica będzie niewielka i nie wiem czy warta świeczki - ale to sobie oblicz w koszcie całego domu - może zweryfikuje to Twe plany ?
    No właśnie, podtrzymując powyższe takie wysunięcie chyba mi przysporzy tylko prawdopodobnych kłopotów. A dopłata 3-4 tys za montaż na jb-d to u mnie będzie ok. 4 lata kosztów ogrzewania i CWU - więc policzyłem i odpuszczam. Może kiedy indziej

    nikt ważny dzięki za podpowiedzi
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  17. #28417

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    ależ oczywiście i to nawet większe, bez skrzydła by wyglądało nowocześnie i ładnie.

    będzie i to spokojnie ale okno uchylane w domu mającym WM jest zbędnę.
    zamiast martwić się pożarem i roletami zabezpiecz dom w to o czym większość zapomina - sprawną gaśnicę na każdej kondygnacji
    A jak otworzysz okno to spokojnie wyjdziesz na zewnątrz mimo zasuniętej rolety, im szersze tym łatwiej roletę pokonasz
    Dzięki

    A to bez skrzydła, to może patrzyłeś na projekt i widzisz, że obok jest to malutkie? to się nie da powiększyć, muszą być dwa okna, bo w tych malutkich oknach, to są inne pomieszczenia, w jednym spiżarka a w drugim pralnio-kotłownia.

    A jeszcze mam pytanie o okna, tylko nie wiem czy mogę w tym temacie je zadać, czy to nie zaśmiecanie.

    Mamy wąską działkę i na jednej ścianie musimy zrobić luxfery, ale zastanawiam się czy może nie robić, że niech będzie tam cała ściana, bo chyba nie będzie ciemno w salonie, mając otwartą kuchnię i takie duże okna? (nie patrzeć na wykonanie, wiemy jak docięli nam krzywo te pustaki )
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budowa 009.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	311161   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budowa 011.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	311163   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budowa 020.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	311164  

  18. #28418
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mycha.:) Zobacz post
    obecnym czy tym co budujemy? bo tam jeszcze nie ma, będzie mechaniczna albo myślimy o rekuperatorze.
    Pytasz, bo możemy zrobić te okna jako stałe tak? bez otwierania?
    I o to właśnie chodzi. Wszystkie te okna masz na parterze. Do umycia ich otwierać nie musisz, ogarniesz z zewnątrz. Więc po co Ci ten kłopot. A wentylację będziesz miała zapewnioną. U mnie na parterze są trzy sztuki 220*150.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #28419

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    myślałem że będzie lipa jak tasma się "rozlezie" tam gdzie okno bedzie wysuniete i potem i tak bede musiał ją odcinać żeby ocieplić.
    Dlaczego masz obcinać? zostawiasz, dajesz się jej spokojnie rozprężyć, później przy ociepleniu dociskasz płytę styropiany do okna tym samym ściskasz taśmę - nie widzę żadnych powodów by obcinać taśmę
    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    bedzie profil 82mm ale i tak peniam i chyba będzie zlicowany z murem
    Przy 2 cm wysunięcia otwór wypadnie ci ok 3 cm od lica ściany
    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    No właśnie, podtrzymując powyższe takie wysunięcie chyba mi przysporzy tylko prawdopodobnych kłopotów. A dopłata 3-4 tys za montaż na jb-d to u mnie będzie ok. 4 lata kosztów ogrzewania i CWU - więc policzyłem i odpuszczam. Może kiedy indziej
    JB-D ? tyle za ich kotwy tworzywowe przewidziane i zaprojektowanie właśnie do Twojej sytuacji? To ile ty tych okien masz ? Może przedstawiono ci opcję pełnego wysunięcia w ocieplenie na JB-D ?

  20. #28420
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał mycha.:) Zobacz post
    Dzięki

    A to bez skrzydła, to może patrzyłeś na projekt i widzisz, że obok jest to malutkie? to się nie da powiększyć, muszą być dwa okna, bo w tych malutkich oknach, to są inne pomieszczenia, w jednym spiżarka a w drugim pralnio-kotłownia.

    A jeszcze mam pytanie o okna, tylko nie wiem czy mogę w tym temacie je zadać, czy to nie zaśmiecanie.

    Mamy wąską działkę i na jednej ścianie musimy zrobić luxfery, ale zastanawiam się czy może nie robić, że niech będzie tam cała ściana, bo chyba nie będzie ciemno w salonie, mając otwartą kuchnię i takie duże okna? (nie patrzeć na wykonanie, wiemy jak docięli nam krzywo te pustaki )
    luxfery -nie nie nie ale to moje zdanie , nigdy bym sobie w domu nie wstawił !
    nie wiem czy czasem stałe szklenie satino nie jest traktowane na tej samej zasadzie co luxfer

    180x150 jako uchylne z gwarancją jak najbardziej ,tylko tak jak wspominano wcześniej czy potrzeba ?
    nasza klientka powiedziała że tak i tak sobie zrobiła

Strona 1421 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony