dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1422 z 1566
Pokaż wyniki od 28.421 do 28.440 z 31306
  1. #28421
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Wcale nie super tanie to shuco, miałem jeszcze inne oferty na ten profil i cena za same okna była podobna (90% to witryny moze dlatego wydaje się tanio). .
    mówiłem w porównaniu do drugiego producenta

  2. #28422

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    luxfery -nie nie nie ale to moje zdanie , nigdy bym sobie w domu nie wstawił !
    nie wiem czy czasem stałe szklenie satino nie jest traktowane na tej samej zasadzie co luxfer
    Tylko takie szklenie, co np mc donald ma, to mi we Wrocku wycenili na 7tys złotych.

  3. #28423

    Domyślnie

    Co byście wybrali. Profil Platinium Evolution 2 z Oknoplastu czy Salamander BluEvolution AD 82 z Adamsa ?
    Cenowo zblizony poziom.
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  4. #28424
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ronifcb

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    WW
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ronifcb Zobacz post
    Witam.Dostałem wycene na okna i chciałbym zapytać o radę:
    Wycena 1 Bruegmann bluEvolution 82 MD cena 13*455,86
    - 4 okna 140/140 jedno skrzydło. U [W/m2*K] : 0,8
    -okno 230/140 fix U [W/m2*K] : 0,7
    -2 okna 90/90 U [W/m2*K] : 0,9
    -okno 80/140 U [W/m2*K] : 0,9
    -okno trzy skrzydłowe 270-230 balkonowe U [W/m2*K] : 0,9

    Wycena 2 Veka Perfectline Prosty 3 szyby cena: 11*643,19
    - 4 okna 140/140 jedno skrzydło. U [W/m2*K] : 1,3
    -okno 230/140 fix U [W/m2*K] : 0,9
    -2 okna 90/90 U [W/m2*K] : 0,9
    -okno 80/140 U [W/m2*K] : 1,3
    -okno trzy skrzydłowe 270-230 balkonowe U [W/m2*K] : 1,4

    Jeszcze byłaby 3 opcja tańsza na profilu Veka Perfectline z 2 szybami.
    Będę miał WM ocieplenie z zewnątrz 20cm styropian,na podłogę min 10cm (jak da radę zrobię więcej) Na strop minimum 20cm syropian plus pewnie około 25cm wełny na dach.Wszędzie ogrzewanie podłogowe.Prosze o rade .Producent okien to Petecki .U mnie w miescie znalazłem jeszcze oknoplast ,ale jeszcze wycen nie brałem i nie wiem czy iśc tam w ogóle ... To sa ceny podstawowe ,także pewnie coś z tego jeszcze odejdzie.
    Nikt nie pomoże?

  5. #28425

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    Co byście wybrali. Profil Platinium Evolution 2 z Oknoplastu czy Salamander BluEvolution AD 82 z Adamsa ?
    Cenowo zblizony poziom.
    Jeśli już to wybrałbym BluEVO 82. Ale w wersji MD z trzecią uszczelką

  6. #28426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ronifcb Zobacz post
    Nikt nie pomoże?
    A w czym ci mamy pomóc ??

    W wyborze ceny ?? Czy w wyborze systemu ?? Bo jeśli w wyborze systemu, to mogą być tylko i wyłącznie własne upodobania i subiektywne oceny.

  7. #28427
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał mycha.:) Zobacz post
    Tylko takie szklenie, co np mc donald ma, to mi we Wrocku wycenili na 7tys złotych.
    nie wiem jakie ma mc donald ale mówimy chyba o dwóch różnych rzeczach bo to o czym ja mówi to stałe szklenie w ramie z szybą mleczną więc 7tys mogło by kosztować jak byś chciała całe ściany w tym zrobić

    we wrocławiu jest 9 mc donaldów więc za długo mi zejdzie z szukaniem w Google Earth

  8. #28428
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    Co byście wybrali. Profil Platinium Evolution 2 z Oknoplastu czy Salamander BluEvolution AD 82 z Adamsa ?
    Cenowo zblizony poziom.
    z oknoplastu to wybierał był winergetica z ciepłą ramką

  9. #28429
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ronifcb

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    WW
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos Zobacz post
    A w czym ci mamy pomóc ??

    W wyborze ceny ?? Czy w wyborze systemu ?? Bo jeśli w wyborze systemu, to mogą być tylko i wyłącznie własne upodobania i subiektywne oceny.
    Czy jest sens ładowac cieplejsze okna do domu przy takim ociepleniu jakie będę miał....

  10. #28430

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ronifcb Zobacz post
    Czy jest sens ładowac cieplejsze okna do domu przy takim ociepleniu jakie będę miał....
    A dlaczego ładujesz aż takie docieplenie ?? Chcesz maksymalnie docieplić ściany, a zastanawiasz się nad cieplejszymi oknami ?? Okna to nie lampka przy drzwiach wejściowych, którą sobie wymienisz jak ci się przestanie podobać. Okna to zakup na kilkanaście, kilkadziesiąt lat. Sam sobie odpowiedz czy chcesz cieplejsze okna w takiej perspektywie czasu.

    To ci jeszcze dołoże jeden punkt. Żebyś miał jeszcze większy dylemat. Zastanów się jeszcze nad sposobem montażu.

  11. #28431
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ronifcb

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    WW
    Posty
    124

    Domyślnie

    Myślę że takie docieplenie to standard w dzisiejszych czasach.Montaż pewnie będzie podstawowy ,ale jeszcze mam trochę czasu nad przeczytaniem wielu wątków i może zmienię zdanie.

  12. #28432
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Ronifcb - a wiesz, że jedno z okien nad którymi się zastanawiasz nie powinno się pojawić w ofercie ze względu na zbyt wysoki parametr Uw ? no chyba, że to błąd w ofercie.
    A montaż "podstawowy" to Twoim zdaniem jaki ?

    Pozdrawiam

  13. #28433

    Domyślnie

    Co sądzicie o oknach MSline+ ? Dostałem ofertę i namieszała mi w głowie. Waham się miedzy nimi, Bluevolution 82 AD Adamsa oraz Oknoplast Platinium Evolution 2 (ale to raczej odpadnie).
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  14. #28434

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    nie wiem jakie ma mc donald ale mówimy chyba o dwóch różnych rzeczach bo to o czym ja mówi to stałe szklenie w ramie z szybą mleczną więc 7tys mogło by kosztować jak byś chciała całe ściany w tym zrobić

    we wrocławiu jest 9 mc donaldów więc za długo mi zejdzie z szukaniem w Google Earth
    Firma polring robi takie. Niestety, okno z szybą mleczną nie może być, bo dalej to jest okno Stwierdziliśmy, że zamurujemy, bo i tak są tam okna duże, więc to jest zbędne.

    Dziękuję w ogóle Wam bardzo za rady, właśnie mąż pojechał negocjować cenę na okna schuco Tylko ma podać , że ma być na profilu tym co pisaliście, Si82.

  15. #28435
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał mycha.:) Zobacz post
    Firma polring robi takie. Niestety, okno z szybą mleczną nie może być, bo dalej to jest okno Stwierdziliśmy, że zamurujemy, bo i tak są tam okna duże, więc to jest zbędne.

    Dziękuję w ogóle Wam bardzo za rady, właśnie mąż pojechał negocjować cenę na okna schuco Tylko ma podać , że ma być na profilu tym co pisaliście, Si82.
    wynegocjował
    pozdrawiam

  16. #28436

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    wynegocjował
    pozdrawiam
    już wiem super
    Cieszę się, bo wiem, że będę miała dobre okna i dobrze zamontowane, prawda

  17. #28437

    Domyślnie

    Cytat Napisał mycha.:) Zobacz post
    Dzięki

    A to bez skrzydła, to może patrzyłeś na projekt i widzisz, że obok jest to malutkie? to się nie da powiększyć, muszą być dwa okna, bo w tych malutkich oknach, to są inne pomieszczenia, w jednym spiżarka a w drugim pralnio-kotłownia.
    Nie popisałam się z tą odpowiedzią, źle zrozumiałam, ale już wiem o co chodzi bez skrzydła.

    Ale mam dalej dylemat czy je uchylnie zrobić czy nieotwierane. No ale co jak jednak nie damy wentylacji mechanicznej, bo nam się odwidzi hmm.

  18. #28438
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    pozostanie dorobić nawiewniki
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #28439

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    pozostanie dorobić nawiewniki
    To jeszcze jedno pytanie, jeśli te duże zrobię stałe, to chyba fix się nazywa? I skoro takie okno nie ma skrzydła, to czy nie będzie wizualnie dziwnie wyglądać, jeśli to okno malutkie obok będzie miało skrzydło?

    edit: zostawiamy tak jak jest, już nie będziemy zmieniać, będą uchylne, po świętach zamawiamy i na koniec maja będziemy mieć , nie mogę się doczekać
    Ostatnio edytowane przez mycha.:) ; 03-04-2015 o 21:44

  20. #28440

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    Co sądzicie o oknach MSline+ ? Dostałem ofertę i namieszała mi w głowie. Waham się miedzy nimi, Bluevolution 82 AD Adamsa oraz Oknoplast Platinium Evolution 2 (ale to raczej odpadnie).
    Bez chwili zastanowienia wybrałbym AdamS BluEvolution

Strona 1422 z 1566

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony