dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1432 z 1568
Pokaż wyniki od 28.621 do 28.640 z 31350
  1. #28621
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MM Timber Windows

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-950
    Posty
    2

    Domyślnie

    Firm jest rzeczywiście dużo i trudno jest wybrać. Najważniejsze, że zdecydowaliście się na okna drewniane, nie na PCV. Ich żywotność jest o wiele dłuższa: okna drewniane służą ok 100 lat, plastikowe zaledwie 30 lat. Życzymy powodzenia w znalezieniu najlepszego producenta.

  2. #28622
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Po co komu okna na 100lat

  3. #28623

    Domyślnie

    ponieważ w odpowiedzi na moje pytanie skupiliście się na nawiewnikach (za zwrócenie na nie uwagi dziękuję ) a uciekło meritum sprawy pozwalam sobie zacytować je raz jeszcze:

    szukam okien do wymiany w domu rodziców - dom z lat 70-tych - obecnie okna drewniane skrzynkowe. Dom w Nowym Sączu, w większości parterowy, cześć z piętrem, w terenie raczej osłoniętym drzewami,
    Dom będzie ocieplany (obecnie ściana 3 warstwowa) ale nie od razu. Największe są okna tarasowe (wymiar otworu szer.:292 , wys. 230 - w otworze są obecnie 2 dwu- skrzydłowe okna) Oprócz nich okna 90x232, 90x145, 150x145; 145x90; 90x90 ... łącznie - kilkanaście otworów...

    Nie ukrywam - cena bardzo istotna, ale z rozsądkiem - badziewia nie chcę im kupować.
    Nie wiem czy pozostać jeszcze przy rozwiązaniach 2 szybowych czy jak już zmieniać to tylko 3 szybowe, (nie wiem jaka jest różnica w cenie)
    Najchętniej nie białe, chyba, że różnica w cenie znacząca, materiał to pewnie PVC ze względu na cenę ale jestem otwarty na inne propozycje. (sam mam drewniane i nie narzekam)

    Polecam się uwadze zwracając jednocześnie uwagę iż istotnym "parametrem" będzie zapewne (niestety) jeszcze koszt demontażu okien obecnych ...

  4. #28624
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Glipson
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-136
    Posty
    6

    Domyślnie

    Heja,na wstępnie radze poszukac dobrej ekipy montazowej, bo spapraja cała robotę i będziesz mial potem same problemy :/ Na oknach nie powinno się oszczedzać bo oszczedzisz teraz a poźniej będziesz płacił kosmiczne racunki za gaz... Na tej stronce maja spoko rzeczy do montazu, poczytaj moze zadzwon. MODEROWANO
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 13-05-2015 o 09:29 Powód: Dobre rady są w cenie, ale ten na siłę wciśnięty link to już reklama która na tym forum nie jest dozwolona

  5. #28625
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał vonda Zobacz post
    ....
    Nie wiem czy pozostać jeszcze przy rozwiązaniach 2 szybowych czy jak już zmieniać to tylko 3 szybowe, (nie wiem jaka jest różnica w cenie)
    Najchętniej nie białe, chyba, że różnica w cenie znacząca, materiał to pewnie PVC ze względu na cenę ale jestem otwarty na inne propozycje. (sam mam drewniane i nie narzekam)

    Polecam się uwadze zwracając jednocześnie uwagę iż istotnym "parametrem" będzie zapewne (niestety) jeszcze koszt demontażu okien obecnych ...
    No sam nie wiem jak CI pomóc, jeśli jeszcze nie zrobiłeś żadnego kroku w kierunku wyceny okien. Wstępne kalkulacje cenowe rozjaśnią Ci kwestie podstawowe - czyli białe czy droższe z okleiną zewnętrzną a może już full wypas za pełny kolor? Dwuszybowe czy tzyszybowe - często różnica jest podawana jako kwota - będziesz miał jasność... Demontaż starych okien oczywiście kosztuje. Nawet jak ktoś Cię wyczuje i obieca to zrobić gratis, to chyba nie uwierzysz, że swojego nie zarobi... A jak uznasz że to drogo - to zawsze możesz to zrobić sam.

    Na początek przejdź się po 2-3 sklepach z oknami. Wybierz te, które masz po drodze a może znajomi w nich kupowali. Będziesz miał okazję poznać kawałek okiennego tematu z bliska.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #28626
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar LUKAS9
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Małopolska
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam
    Proszę o ocenę okien Dako & Oknoplast. Wszystkie za i przeciw. Pozdrawiam

  7. #28627
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Cytat Napisał MM Timber Windows Zobacz post
    Firm jest rzeczywiście dużo i trudno jest wybrać. Najważniejsze, że zdecydowaliście się na okna drewniane, nie na PCV. Ich żywotność jest o wiele dłuższa: okna drewniane służą ok 100 lat, plastikowe zaledwie 30 lat. Życzymy powodzenia w znalezieniu najlepszego producenta.
    " okna drewniane służą ok 100 lat, plastikowe zaledwie 30 lat" - az wyje ze to bezczelna reklama producenta okien drewnianych - hej koles - a masz ty choc troche rozumu [nie wspominajac o obowiazkowych badaniach tych twoich stuletnich okien]

  8. #28628
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Z nawiewnikami nie należy przesadzać, a hasła w stylu "dom musi oddychać" lepiej sobie odpuścić. Zasada jest prosta strumień powietrza nawiewanego musi być równy strumieniowi powietrza wywiewanego. Jeśli ktoś nie zna tych wartości można trzymać się zasady wymiana 20m3/h na jedną osobę. Żaden tam "nawiewnik na każdym oknie za wyjątkiem łazienki i kuchni". Nawiewnikowi doradcy powinni pamiętać, że dostarczane powietrze trzeba ogrzać, a wydajność nawiewników określa się dla różnicy ciśnień 10 Pa. Wystarczy więc nieco bardziej wietrzny dzień i robi się... zimno, ale pooddychać można. Fakt.
    20 - na jeden pokoj dla osoby niepalacej
    30 - dla palacza
    50 - kuchnia
    150 lazienka

    ze przez nawiewniki pi-z---dzi jak cholera - jak jest cug w wentylacji grawitacyjnej to musi piz.....

    srednio nawiewnik powinien puszczac ok 35 m, z tym ze nie moze byc calkowicie szczelny

  9. #28629

    Domyślnie

    Moim zdaniem Oknoplast ma więcej opcji - pracując dla jednej firmy wysyłałem zapytania ofertowe- wybiórczo np. 9 profili w stylu skandynawskim i porównując obu producentów, to ten Oknoplast miał wszystko, co było potrzebne, ale w DAKO z kolei nie mieli jakichś tam certyfikatów, ale byli gotowi zdobyć. Sam wynajmuję mieszkanie i są okna Fakro, bardzo polecane och i ach, a nie idzie się z nimi skontaktować mailowo, totalna zlewka na pojedynczego klienta. A jak napisałem z firmowego konta to odpowiedź po 2,5 h. Potrzebowałem info, bo są to dachowe drewniane i zaczyna się zbierać pleśń, nie pomogło osuszenie i tarcie, nadal jest problem. Może napisz do obu firm, które Cię interesują, bo każdy będzie radził z własnego doświadczenia albo reklamował...

  10. #28630
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    czegevara

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Wołomiński
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam forumowiczów jak świerzak... Do tej pory jako anonim na forum postanowiłem się jednak "upublicznić".
    Podstron o oknach ilość zatrważająca ale co nieco przejrzałem. A ja właśnie okien szukam, niby banał przerabiany milion razy ale mój projekt nie jest "normalny" pod tym względem a zresztą i pod innymi również. Projekt to indywidualna rzeźba z pracowni Doomo: Centralny: http://www.doomo.pl/centralny.html Aktualnie jestem na etapie SSO i szukam m. in. okien, któych jest pona 40 metrów kwadratowych, w tym dwa HSy, jedno 3 metrowe a drugie 2,5 metrowe. Pakiety 3-szybowe P2, Okna "od podłogi" na profilu poszerzającym ciepłym. Mam kilka ofert od ok 32 kPln do ponad 70 kPln. (Internorm!) - Pytanie do doświadczonych - jaki profil wybrać pod takie okna i czy polecilibyście jakąś konkretną firmę.
    Z góry dziękuję za poświęcony na pisanie czas!

  11. #28631
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    zacznij prowadzić dziennik budowy To pomaga.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  12. #28632
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie przyswoiłem jeszcze do końca (liczby ciężko mi wchodzą do głowy) ale już pierwsze akapity artykułu :
    http://oknotest.pl/okna-energooszcze...e-czy-szczelne
    SĄ SZOKUJĄCE!.
    Polecam wszystkim, którzy myślą, że dobre UW jest najważniejsze.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #28633

    Domyślnie

    Na marketing nie ma mocnych Walka o 0,001 na Uw i . . . . montaż tradycyjny - wiesz ile takich zapytań dostaje ? I często nie idzie wytłumaczyć że te 0,001 o kant d... potłuc jak okna zamontowane będą nie do końca szczelnie

  14. #28634
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie przyswoiłem jeszcze do końca (liczby ciężko mi wchodzą do głowy) ale już pierwsze akapity artykułu :
    http://oknotest.pl/okna-energooszczedne/okna-cieple-czy-szczelne
    SĄ SZOKUJĄCE!.
    Polecam wszystkim, którzy myślą, że dobre UW jest najważniejsze.
    E już od ponad roku trąbię żeby Uw stawiać przy wyborze gdzieś w okolicy 3 miejsca a kolega TEST robi to chyba już od kilku lat.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #28635

    Domyślnie

    to na co zwracac uwage przy zakupie okien ?

  16. #28636
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A przeczytałeś chociaż zalinkowany artykuł?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #28637
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie przyswoiłem jeszcze do końca (liczby ciężko mi wchodzą do głowy) ale już pierwsze akapity artykułu :
    http://oknotest.pl/okna-energooszcze...e-czy-szczelne
    SĄ SZOKUJĄCE!.
    Polecam wszystkim, którzy myślą, że dobre UW jest najważniejsze.
    Bardzo ciekawy artykuł, w sumie jak wszystkie "popełnione" przez Testa
    I potwierdza tylko to o czym mówię od pojawienia się nowych WT - tam wszak jest wszystko opisane odnośnie wymaganej szczelności budynków, nie wspomnę już o wymaganiach NFOŚiGW jeżeli chodzi o budynki w standardzie NF40 czy NF15.
    Z drugiej strony to porażające, że WT zna garstka pasjonatów a powinien znać każdy sprzedawca

    Pozdrawiam

  18. #28638

    Domyślnie

    to bylo pytanie nie odnosilo sie bezposrednio do tego artykulu ale oczywiscie go przeczytalem.
    Bardziej chodzi mi o to jakie sa roznice w oknach np KBE 70mm a vetrex 90mm. Jaka jest roznica w normalnym uzykowaniu tych okien, oprocz termo/wiatro izolacyjnosci ? Roznica w cenie pomiedzy jednymi i drugimi oknami jest bardzo duza i szukam argumentow ktore moge przedstawic narzeczonej dlaczego chce vetrexy.

  19. #28639

    Domyślnie

    słuchaj się narzeczonej, nie nas skoro ten artykuł nie przemówił do wyobraźni

  20. #28640
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał xxx.adik Zobacz post
    to bylo pytanie nie odnosilo sie bezposrednio do tego artykulu ale oczywiscie go przeczytalem.
    Bardziej chodzi mi o to jakie sa roznice w oknach np KBE 70mm a vetrex 90mm. Jaka jest roznica w normalnym uzykowaniu tych okien, oprocz termo/wiatro izolacyjnosci ? Roznica w cenie pomiedzy jednymi i drugimi oknami jest bardzo duza i szukam argumentow ktore moge przedstawic narzeczonej dlaczego chce vetrexy.
    Narzeczona niech wybierze kolor okien i dopasuje do nich firanki i inne ozdobniki a kwestie techniczne zostawi Tobie, no chyba, że układ u Was jest odwrotny.


    Pozdrawiam

Strona 1432 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony