dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1442 z 1568
Pokaż wyniki od 28.821 do 28.840 z 31350
  1. #28821
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Cadtata

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-655
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A co mówi na temat montażu okien wykonawca Twojego domu? On zna swoją technologię budowy i ma największe doświadczenie.
    Mówił by montować na równo ze ścianą zewnętrzną a ja chciałem po prostu sprawdzić opinie o różnych opcjach montażu ( argumenty za i przeciw różnym wersjom)

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ja nawet dobrze nie rozumiem Twojego opisu.. ............ ale czy Twoja ściana je spełni?) ..
    Być może mało precyzyjnie sie wyraziłem. Konstrukcja ściany w kolejności od zewnątrz - bal 16x10cm, wełna mineralna 15cm, folia, licówka > 2cm. Więc spełni.

    Znasz może firmę Sęk ze Skarżyska Kamiennej?

  2. #28822
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemek1982

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Łyszkowice
    Kod pocztowy
    99-420
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam,gdzie mozna kupić za rozsądną cene okna veki z montażem ?

  3. #28823
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cadtata Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź.
    Mówił by montować na równo ze ścianą zewnętrzną a ja chciałem po prostu sprawdzić opinie o różnych opcjach montażu ( argumenty za i przeciw różnym wersjom)
    ...Znasz może firmę Sęk ze Skarżyska Kamiennej?
    O wielu dobrych firmach nawet forum nie słyszało. Ciężko jest o prawdziwe, szczere i zasłużone polecenia.
    Tu nie ma co sprawdzać co myślą inni - to poważna sprawa która powinna być określona w projekcia (a wcześniej przeliczona przez kompetentne osoby). Ja sobie mogę gdybać, mówić jak widziałem, ale okniarze mają się znać na oknach, a nie projektowaniu. Przesunięcie okna dla mojej wygody może zachwiać równowagą w ścianie.
    Domy drewniane mają na forum cały dział:
    http://forum.muratordom.pl/forumdisp...Domy-drewniane
    i to tam jest najwięcej wymiany doświadczeń.

    Cytat Napisał Przemek1982 Zobacz post
    Witam,gdzie mozna kupić za rozsądną cene okna veki z montażem ?
    Trzeba Przemku doczytać. Veka nie robi okien(już nawet się tak nie reklamuje). To tylko profile do produkcji, a za to jakie dostaniesz okno odpowiada jego Wytwórca i liczba skrótów jakie zastosuje w swojej "ulepszonej" technologii - by tylko dać tą rozsądną cenę..
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 21-09-2015 o 20:25
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #28824
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał jkowals1 Zobacz post
    Witajcie,

    po dłuższej lekturze forum, rozmowach, przeglądaniu i zmianie ofert mam 3 opcje do wyboru
    Uprzejmie Was proszę o poradę, opinię, pomoc w wybraniu.

    1) okna, Salamander bluEVOLUTION 82 MD, pakiet 3 szyby 0,5, okucia siegenia titan, klamki hope secustic, cena ok. 21 tys. zł + ok 2 tys. za "ciepły montaż"
    2) okna MS Line+, Salamander bluEVOLUTION 82 AD, pakiet 3 szyby 0,5, ramki chromatec ultra, - cena ok. 21 tys. zł + ok 2 tys. za "ciepły montaż"
    3) okna, veka softline 82, pakiet 3 szyb 0,6. okucia wiki haus - cena 19,5 tys. zł (uwaga w cenie już "ciepły montaż")

    Patrząc na wyliczone Uw jest tak, że najlepsze jest dla opcji 1), potem jakies +0,2 dla opcji 2 (profil AD a nie MD robi różnicę?) i +0,7 dla opcji 3).

    Czy opcja 3) będzie zdecydowanie gorsza od pozostałych (średnio 0,5-0,7 gorsze Uw na oknach) i uzasadnia to 3,5 tys. zł różnicy w cenie?
    Czy pakiet 3 szyb 0,6 (zamiast 0,5) ma taki wpływ?

    Dzięki za każde słowo,

    pozdrawiam,
    Witam,

    dodam od siebie, że nie skupiałbym się tak bardzo na współczynnikach przenikalności, tylko dowiedział się jak wygląda z żywotnością tych okien długofalowo. Zaraz się okaże, że okna wykonane na uszczelce zgrzewanej bez podfrezowania w narożach w żaden sposób nie spełniają parametrów podawanych przez Producenta. Miałem okazję badać osobiście okna tak w Rosenheim jak i w LTB i widziałem co w praktyce się tam dzieje z oknami, albo jak badane są okna innych firm na zasadzie afery teraz z firmą VW. Podrasowuje się okno, aby uzyskać lepsze parametry, a w praktyce okno produkuje się zupełnie inaczej.

    Pozdrawiam!

  5. #28825
    Banned
    Jakub33

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o okna to jest coraz szerszy wybór firm się tym specjalizujących. Generalnie uważam, że fajnie wybrać te dobra jakość. Ja polecam ona drewniane z nawiewnikami. Nam służą i nie narzekamy. Ważne aby monterzy dobrze umocowali okno. Wtedy jest ok.

  6. #28826
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał NorbertPieściuk Zobacz post
    Miałem okazję badać osobiście okna tak w Rosenheim jak i w LTB i widziałem co w praktyce się tam dzieje z oknami, albo jak badane są okna innych firm na zasadzie afery teraz z firmą VW. Podrasowuje się okno, aby uzyskać lepsze parametry, a w praktyce okno produkuje się zupełnie inaczej.
    Jak czytam podobne bzdury to aż wyć się chce. Nie znam laboratorium notyfikowanego, które zezwoli osobie trzeciej wziąć udział w badaniu zleconym przez innego zleceniodawcę bez zgody tego zleceniodawcy.
    PRO QUALITY

  7. #28827
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Jak czytam podobne bzdury to aż wyć się chce. Nie znam laboratorium notyfikowanego, które zezwoli osobie trzeciej wziąć udział w badaniu zleconym przez innego zleceniodawcę bez zgody tego zleceniodawcy.
    Święte słowa, laboratoria kręcą nosem jak sam zleceniodawca chce się "pokręcić" po terenie a co dopiero ktoś obcy ?!?


    Pozdrawiam

  8. #28828

    Domyślnie

    Cytat Napisał NorbertPieściuk Zobacz post
    nie skupiałbym się tak bardzo na współczynnikach przenikalności, tylko dowiedział się jak wygląda z żywotnością tych okien
    Dzieki za opinie. Mysle, ze to są raczej lepsze profile (veka, salamander) i wybrani producenci na podstawie opinii z forum i od dotychczasowych klientów. Porównuje więc mierzalne parametry. Zastanawiam się między tymi opcjami i proszę o Waszą poradę: veka softline 82, salamander bluEVOLUTION... teraz dostalem jeszcze ofertę na veka winergetic premium (tylko kolejne 2 tys. drożej....).

    Pytanie o montaz - czy w ten tzw "cieply montaz" na foliach/tasmach izolacyjnych warto inwestowac?
    Tak w ogole to dom pietrowy, z porothermu, wentylacja grawitacyjna, orzegowanie gazowe.
    Ostatnio edytowane przez jkowals1 ; 22-09-2015 o 20:07

  9. #28829
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał jkowals1 Zobacz post
    Pytanie o montaz - czy w ten tzw "cieply montaz" na foliach/tasmach izolacyjnych warto inwestowac?
    Na "ciepły" to musisz do kolejnego lata poczekać
    Poczytaj jaki montaż jest PRAWIDŁOWY i taki zleć wykonawcy.

    Pozdrawiam

  10. #28830

    Domyślnie

    Cytat Napisał jkowals1 Zobacz post
    ....Pytanie o montaz - czy w ten tzw "cieply montaz" na foliach/tasmach izolacyjnych warto inwestowac?
    Tak w ogole to dom pietrowy, z porothermu, wentylacja grawitacyjna, orzegowanie gazowe.
    Ja dodam tylko byś sobie poczytał oknotest.pl i jeśli tam nie przemówią Ci badania naszego kolegi T12345T do wyobraźni i portfela.... cóż, Twoja decyzja

  11. #28831
    Banned
    wodanm

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    32

    Domyślnie

    A co powiecie o tych oknach: [MODEROWANO
    W sensie o tej technologii ciepłej piany. Czy ktoś je może montował u siebie? Jak się spisują?

    Zastanawiam się też ewentualnie nad oknami drewnianymi, które też są trochę droższe, ale drewno to drewno - lepiej "oddycha".
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 27-10-2015 o 17:53 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  12. #28832

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Ja dodam tylko byś sobie poczytał oknotest.pl i jeśli tam nie przemówią Ci badania naszego kolegi T12345T do wyobraźni i portfela.... cóż, Twoja decyzja
    Badania ciekawe, wniosek (jezeli dobrze rozumiem) - "ciepły montaż" (taśmy/folie izolacyjne) zwiększa szczelność, przy pewnych założeniach, uśrednieniach w perspektywie 10 lat można liczyć na oszczędności rzędu 2 tys. zł...... a tyle właśnie życzą sobie firmy dodatkowo (czy te taśmy/folie tyle kosztują?).

    pozdrawiam,

  13. #28833

    Domyślnie

    Cytat Napisał jkowals1 Zobacz post
    Badania ciekawe, wniosek (jezeli dobrze rozumiem) - "ciepły montaż" (taśmy/folie izolacyjne) zwiększa szczelność, przy pewnych założeniach, uśrednieniach w perspektywie 10 lat można liczyć na oszczędności rzędu 2 tys. zł...... a tyle właśnie życzą sobie firmy dodatkowo (czy te taśmy/folie tyle kosztują?).....,
    Okien nie kupujesz na 10 lat, tak na marginesie
    Materiał może w metrach nie jest aż tak drogi ale dochodzą do tego dodatkowe materiału jak choćby Primer (niestety drogi) i robocizna wydłużająca pracę co najmniej o 50 %\
    Tak naprawdę stawki za taki montaż poleciały w dół w porównaniu z poprzednimi latami co nie oznacza, że każda ekipa taki montaż potrafi wykonać prawidłowo, mimo, że ma go w swojej ofercie

    Ale co tam, 2 tyś piechotą nie chodzi, zaoszczędź toż to wydatek 54 groszy dziennie
    BA!!! 200 zł rocznie !!! Kuuuuupa kasy z przewagą kupy
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 23-09-2015 o 21:32

  14. #28834
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał jkowals1 Zobacz post
    Badania ciekawe, wniosek (jezeli dobrze rozumiem) - "ciepły montaż" (taśmy/folie izolacyjne) zwiększa szczelność, przy pewnych założeniach, uśrednieniach w perspektywie 10 lat można liczyć na oszczędności rzędu 2 tys. zł...... a tyle właśnie życzą sobie firmy dodatkowo (czy te taśmy/folie tyle kosztują?).
    pozdrawiam,
    Niby rozumujesz dobrze ale czy aż tak ciężko przyjąć do wiadomości, że praktycznie każdy, począwszy od profilodawcy a na producencie stolarki kończąc tak właśnie nakazują montować ? Montaż bez wykonanego uszczelnienia wewnętrznego i zewnętrznego jest nieprawidłowy. Oczywiście można go wykonać stosując inne komponenty montażowe jak np. taśmy rozprężne wielofunkcyjne.

    Pozdrawiam

  15. #28835

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    ...Niby rozumujesz dobrze ale czy aż tak ciężko przyjąć do wiadomości, że praktycznie każdy, począwszy od profilodawcy
    i przepisów ustawodawcy
    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    ..a na producencie stolarki kończąc tak właśnie nakazują montować ? Montaż bez wykonanego uszczelnienia wewnętrznego i zewnętrznego jest nieprawidłowy. Oczywiście można go wykonać stosując inne komponenty montażowe jak np. taśmy rozprężne wielofunkcyjne....
    Ale MMichał, to przecież aż 2.000,- zł !!! i zapewne podświadoma myśl - ale na mnie zarobią. Jeleniem nie jestem, nie dam im się aż tak skroić

  16. #28836

    Domyślnie

    Dzięki za opinię na temat ciepłego, prawidłowego, szczelnego montazu.
    Czy ktoś mógłby podjąć próbę porównania wskazanych wcześniej opcji (bluEVOLUTION 82, veka softline, ....) ?

    PS
    Jak łatwo niektórzy użytkownicy forum wyciągają wnioski na temat inwestorów, czym się kierują, co myślą, czego szukają.....

  17. #28837

    Domyślnie

    Cytat Napisał jkowals1 Zobacz post
    ...PS
    Jak łatwo niektórzy użytkownicy forum wyciągają wnioski na temat inwestorów, czym się kierują, co myślą, czego szukają.....
    Tak, to prawda, łatwo i to Wy, nikt inny tylko Inwestorzy nauczyli nas tego by tak podsumowywać tego rodzaju pytania
    Poczułeś się urażony ?
    Słusznie, taki cel miał mój wpis

    Przykład sprzed mniej więcej dwu tygodni
    Dom budowany systemem gospodarczym, czyli . . . ekipa murarzy z łapanki.
    Nie ma pionów, nie ma poziomów. Kurde, nic nie ma trak jak być powinno.
    Pytam - dlaczego akurat ta ekipa?
    - bo wie Pan, przedstawili najatrakcyjniejszą cenowo ofertę - pada odpowiedź Inwestora
    Wpada ktoś, chyba powiązany z właścicielem
    Panie !!! krzywo okna Pan wstaiłeś !!! zobacz Pan jaka szpara na górze z lewej a jaka z prawej.
    - nadproże źle wykonane - mówię
    - NIE !!! Pan spier... robotę - i biegnie po poziomicę, przykłada, mierzy
    A ja na to:
    A gdzie Pan był z tą poziomicą jak Panu chałupę stawiali ?
    Nic nie powiedział, odwrócił się na pięcie i poszedł

  18. #28838
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Przyznam, że też nie mogę się nadziwić, że montaż okien jest sprawdzany z aptekarską dokładnością i przy użyciu lupy a stan surowy, który stanowi przecież podstawę całego budynku jest "olewany" przez inwestorów.
    Ile to razy wstawiony do pionu balkon górą był "na lico" a dołem wystawał/chował się 3cm? I wtedy jeszcze trzeba udowodnić, że "nie jest się wielbłądem" by dostać kasę za okna

  19. #28839

    Domyślnie

    Kumpel pokazywał mi zdjęcia jakie otrzymał od Inwestora jako powód do domagania się dodatkowego 50% !!!! rabatu za okna. Sprawa wyląduje chyba w Dostał się jakiś paproch miedzy okleinę a profil bazowy średnicy około 1 mm i jest widoczne wybrzuszenie okleiny. Na zdjęciu wyglądało to strasznie bo wypełniała cały kadr. Po czym oceniam że około 1 mm ? W złotym dębie zagłębienia imitujące strukturę drewna mniej więcej maja określoną długość i szerokość. Kolejne zdjęcie przedstawiało lekkie zarysowanie profila, właściwie nie zarysowanie tylko wgłębienie okleiny, ok 1 cm i jeszcze kilkanaście zdjęć wykonywanych metodą makro.

  20. #28840
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał jkowals1 Zobacz post
    Dzięki za opinię na temat ciepłego, prawidłowego, szczelnego montazu.
    Czy ktoś mógłby podjąć próbę porównania wskazanych wcześniej opcji (bluEVOLUTION 82, veka softline, ....) ?

    PS
    Jak łatwo niektórzy użytkownicy forum wyciągają wnioski na temat inwestorów, czym się kierują, co myślą, czego szukają.....
    Nie dziw się. Forum to może kilka % budujących. Na codzień dominują takie właśnie sytuacje jak opisują koledzy i zwyczajnie "ręce nam opadają"

    Co do Twojego pytania: nazwy profili które zostały wymienione są dla zwykłych użytkowników równorzędne. Okna już nie muszą, bo podkreślamy to za każdym razem, że ważniejsze jest to co zrobi z nich Producent i jak /dokładnie i prawidłowo/ zostaną zamontowane.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 1442 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony