dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1453 z 1568
Pokaż wyniki od 29.041 do 29.060 z 31350
  1. #29041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mój wpis był złośliwą uwagą do błędnego myślenia, które jeszcze niedawno prezentował tu Forscher i kilka innych osób. Sam profil ma niewiele do rzeczy jeśli coś z nim zostanie zrobione nie tak. Opisany przypadek jest z wczoraj. Ja wcale nie czuję się komfortowo, gdy muszę iść do klienta z poziomicą, bo to oznacza że przyznaję się do błędu. Na szczęście ten okazał się nie mój, ale jak widać dopuściłem możliwość zrobienia czegoś źle. Teraz jestem pewien, że to wina producenta. Tylko czy on kolejny raz dał za słabe wzmocnienie?
    Tylko proszę nie wyciągać pochopnych wniosków - to nie jest częsty przypadek i proszę nie brać tego pod argument na nie (to tylko uwaga do tych, którzy twierdzą że "okna s." to mercedes. Znam inny, równie wysoko ceniony profil w którym należałoby wymienić więcej skrzydeł.

    Twój Pan,
    pytasz czy warte są swojej ceny. Czyli jakiej? To przeszklenie 370x230 jest FIX`em? Bez podziałów? Podałeś za mało informacji by móc udzielić pełnej odpowiedzi.
    O "statyce" jaką ma osiągnąć ta konstrukcja nic nie napisałeś a ona zależy od wzmocnień które użyje fabryka i montażu jaki wykona przedstawiciel (to w nawiązaniu do mojego wcześniejszego postu).
    Pytasz o lepsze? Tak, znam takie z lepszym parametrem Uw. Pewnie nawet bardziej uznane i tańsze. Za to mogą mieć minimalnie gorsze Lt i g (W granicach 2-3%). Ale to nie ma realnie znaczenia. Awilux ma swoją markę, więc jeśli masz zaufanie do montażysty - bierz po uwagę ten wybór.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #29042
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Pytasz o lepsze? Tak, znam takie z lepszym parametrem Uw. Pewnie nawet bardziej uznane i tańsze. Za to mogą mieć minimalnie gorsze Lt i g (W granicach 2-3%). Ale to nie ma realnie znaczenia. Awilux ma swoją markę, więc jeśli masz zaufanie do montażysty - bierz po uwagę ten wybór.
    Pisz zatem śmiało.Chętnie poczytam,choć mimo swej wiedzy,do bezstronnych nie należysz.No ale to jest w Twojej branży normalne.Bez urazy.
    Nie pisałem o cenie,by nie być posądzonym o reklamę.Napisałem,ogólnie-czy ta marka warta jest swojej ceny.
    Wycena,jest od przedstawiciela Awiluxa,nie biorę nikogo innego pod uwagę,jeśli chodzi o okna Schuco.

    BTW.
    Zapytałem gościa o klasę przepuszczalności powietrza dla pewnej marki drzwi.Przesłał mi certyfikat z normami itd.Na końcu napisał,że ten certyfikat ma każdy produkujący te drzwi.Czy producent dysponujący linią produkcyjną za grubą kasę,czy Pan Władek w garażu.Pomijam nawet montaż
    To jest polska właśnie.
    Pozdrawiam.

  3. #29043
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Oczywiście ze nie jestem bezstronny. Coś wybrałem i nie żałuję swoich decyzji. Dlaczego miałbym udawać co innego. Moje wskazanie nic Ci nie powie (bo jeszcze bardziej nabierzesz niechęci). V82. Ma lepsze Uw.V90+ jeszcze lepsze. A Passiv Line to już w ogóle. I znajdzie się jeszcze kilka "ciepłych" okien. Ale z perspektywy normalnego użytkownika te różnice są nieistotne.

    Certyfikaty to nie moja specjalność. Być może piszesz od producentach drzwi operujących na półproduktach - kiedyś była taka firma -chyba Capek która robiła skrzydła a zaopatrujący się u hurtowo nich "producenci" tworzyli drzwi poprzez dodanie zamków, szybek itp - i tacy mogli się posługiwać jednym "certyfikatem". Uznane firmy (np. Wikęd, KMT, GERDA )mają swoje "papiery"
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #29044
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Oczywiście ze nie jestem bezstronny. Coś wybrałem i nie żałuję swoich decyzji. Dlaczego miałbym udawać co innego. Moje wskazanie nic Ci nie powie (bo jeszcze bardziej nabierzesz niechęci). V82. Ma lepsze Uw.V90+ jeszcze lepsze. A Passiv Line to już w ogóle. I znajdzie się jeszcze kilka "ciepłych" okien. Ale z perspektywy normalnego użytkownika te różnice są nieistotne.
    Jeśli nie jesteś bezstronny,nie powinieneś być doradcą na forum.A na 100% ,nie moderatorem.Przypomina mi to trochę ostatnią zadymę z mediami.Mało kto rozumie,że media (jak i cały ten szajs w postaci for społecznościowych itd.) jest potężnie opiniotwórczy.
    Jeśli ktoś widzi na forum FM,gościa z 10k postów,już wie-że gość jest nieomylny
    To,że namówiłeś forschera i Bóg tam wie ilu innych,czy masz cos z tego -czy nie-kompletnie nie ma dla mnie znaczenia.
    Nawet,gdybyście źle wybrali,znając brak do siebie dystansu Polaków-nikt by się nie przyznał.
    Moja prośba była prosta.Pytanie także.Póki co,nikt nie odpisał ,że ma lepsze parametry dla przykładu nieotwieranego okna jaki podałem.Nawet Ty-wnioskuję,że takiego okna nie posiadasz (wymiary)..Zaczekam,może ktoś ma podobne.
    Dziękuję zatem za Twój czas.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 14-01-2016 o 17:27

  5. #29045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wrzuć ofertę / skan swojego okna lub jego dokładną budowę. Jaki podział. Jaka wersja: dla ułatwienia podam: szklenie w skrzydle czy w ramie. I dlaczego bez wzmocnień statycznych? To wszystko może mieć bardziej istotne znaczenie niż marka profili. A wtedy będzie można podyskutować o faktach.
    Odpowiadam tylko dlatego, że nie widać innych chętnych a mam wolniejszy dzień.
    Namówiłem Forschera? Poczytaj wątek który on zacytował - zobaczysz że było bardzo nieprzyjemnie, leciało mięso i tylko dzięki dystansowi on nie dostał ode mnie bana na stałe. Do tego dalej nie przekonał mnie do siebie i odmówiłbym mu obsługi gdyby się zgłosił jako Klient
    Dopuszczam też omylność co pokazałem w postach powyżej. Z mojej strony wrócę do tej rozmowy jak podasz fakty nadające się do dyskusji.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #29046
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Z mojej strony wrócę do tej rozmowy jak podasz fakty nadające się do dyskusji.
    Nie zauważyłeś chyba,więc napiszę wprost.
    Zakończyłem dyskusję z Tobą.Jak sam przyznałeś-nie jesteś bezstronny.
    Nie podałeś też,ani odpowiedzi na moje pytanie,ani nie posiadasz okna w podobnych wymiarach, aby podać jego parametry dla porównania.Za to wiem,jak chyba wszyscy czytający FM,że preferujesz okna Vetrex.
    I to mi wystarczy.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 14-01-2016 o 18:37

  7. #29047
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    RomanElk

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    EŁK
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dominikfire Zobacz post
    Witam
    a co myslicie o Oknach VR90 Synergy czy warte są polecenia czy ktoś zdecydował sie na nie??
    i takie pytanie czy sa duzo droższe od innych firmy vetrex
    Ja osobiscie ze swoja ukochana wybralismy okna vr90+ sa naprawde swietne okna w dodatku wszystkie okucia sa schowane wiec naprawde ciepłe i dobre okna i cenowo sa przystepne

  8. #29048
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Pomijam jakość twoich wypowiedzi.Niech zajmie się tym moderator.Pytanie zadane było celowo.Pierwsza odpowiedź to:
    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jak już jesteśmy przy "oknach Schueco" to mam pytanie:
    - SI82, balkon 86x220 w kolorze, zamontowany w bloku (nisko, głębokie zadaszenie). Przy montażu było lekko krzywe skrzydło, ale działało. Zima pokazała większe ugięcie i przewiewy. Kilka prób regulacji i rozpychania na szybie nie dało rezultatu. Serwis wymienił skrzydło. Tej zimy problem powrócił. Z niedowierzaniem sprawdziłem poziomicą ościeżnicę - bo to może na niej coś się stało - stoi jak trzeba..
    Co może być przyczyną?
    Mnie wystarczyła,aby się zorientować,że finlandia okien takich nie poleca.Bo poleca inne,kilka postów dalej napisał jakie.
    To tylko taka chęć sprawdzenia" jakości" tego wątku.Wszystko jest jasne.
    Bez odbioru.

  9. #29049
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mar_mroz

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Nie zauważyłeś chyba,więc napiszę wprost.
    Zakończyłem dyskusję z Tobą.Jak sam przyznałeś-nie jesteś bezstronny.
    Nie podałeś też,ani odpowiedzi na moje pytanie,ani nie posiadasz okna w podobnych wymiarach, aby podać jego parametry dla porównania.Za to wiem,jak chyba wszyscy czytający FM,że preferujesz okna Vetrex.
    I to mi wystarczy.
    Pozdrawiam.
    FOCH. a oto niektóre obserwacje z Twoich "błyskotliwych" wypowiedzi:

    1) Widać w Twoich wypowiedziach skończonego pustaka (chociaż w sumie to forum budowlane)
    2) Nie wiesz sam nawet o co Ci chodzi.
    3) Nie podałeś żadnych konkretnych danych, informacji, o które zostałeś kulturalnie poproszony.

    Trudno mówić o bezstronności, gdy sprzedajesz produkt, który jest dla Ciebie w miarę niezawodny (gdybyś chociaż uważniej przeczytał ten wątek, może byś się zorientował, że Vetrex nie jest jedyną polecaną tu firmą).

  10. #29050
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar_mroz Zobacz post
    FOCH. a oto niektóre obserwacje z Twoich "błyskotliwych" wypowiedzi:

    1) Widać w Twoich wypowiedziach skończonego pustaka (chociaż w sumie to forum budowlane)
    2) Nie wiesz sam nawet o co Ci chodzi.
    3) Nie podałeś żadnych konkretnych danych, informacji, o które zostałeś kulturalnie poproszony.

    Trudno mówić o bezstronności, gdy sprzedajesz produkt, który jest dla Ciebie w miarę niezawodny (gdybyś chociaż uważniej przeczytał ten wątek, może byś się zorientował, że Vetrex nie jest jedyną polecaną tu firmą).
    Z Twoich wypowiedzi widać jedynie, jak potężna jest siła marketingu.
    Na tym forum,koleś napisał :
    Oknostyl to jeden z największych odbiorców Schuco bardzo porządna firma. Vetrex to jeden z najlepszych marketingowców jeżeli chodzi o internet.
    http://oknaopinia.pl/forum/firmy-pro...-firmy-vetrex/
    Wypada powiedzieć jedynie amen

  11. #29051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Prawdopodobnie ta sama osoba napisała podobnie tu kilka tygodni temu. Forscher pewnie będzie to pamiętał,bo wtedy ze swoim wyborem idealnie wpisał się w kampanię promocyjną Schueco. Przeczytaj wskazany przez niego wątek - doszukasz się tego zdania.
    Moja uwaga o wygiętym balkonie była pytaniem a przy okazji pstryczkiem do autora postu na oknaopinie (w mojej ocenie tam jest sam spam i hejt).
    Wiele razy byłem na spotkaniach w Jezierskim. Firma przez lata stawiana bardzo wysoko także na tym forum. Zawsze psioczyli na Oknostyl - że robi złą konkurencją z najniższą cenę kosztem jakości okien sziko. Przedstawiciel profili jakoś nigdy głośno nie protestował. W moim mieście ich salon się zamknął - nie dał rady wytrzymać, chociaż był jednym z tańszych na rynku. Także z tym chwaleniem to nie wszędzie.
    Mój post ma na celu jedynie powiedzieć, że sama nazwa profili nie jest równoznaczne z sukcesem. I jedna reklamacja nie sprawia że nie polecam jakiś okien. Praktycznie z każdej firmy miałem styczność z serwisem.
    Każdy ma prawo akceptować te źródła informacji, które mu pasują. Wracając do tematu - podaj dokładne info na temat swojego okna. Wrzucę tu skan innej oferty z parametrami oraz wskażę wyliczenie oszczędności w ogrzewaniu (10zł rocznie?) jakie to przyniesie.

    Uzupełnienie: I jeszcze jedna uwaga co do "wiary". Ja wyznaję zasadę, że dość otwarcie mówię o swoich sympatiach. Czytający ma wtedy możliwość nałożyć na moje słowa odpowiedni filtr. Jeśli ktoś uznaje, że bardziej wiarygodne są opinie osób które zatajają swój profil zawodowy to jego sprawa. Zdecydowana większość opinii na forach jest tworzona przez sprzedawców.

    Uzupełnienie nr2: właśnie przypadkiem trafiłem na swój post sprzed paru tygodni a w nim cytat - ten o którym wspominałem:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...83#post6999383
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 15-01-2016 o 12:31 Powód: uzupełnienia
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #29052
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar_mroz Zobacz post
    FOCH. a oto niektóre obserwacje z Twoich "błyskotliwych" wypowiedzi:

    1) Widać w Twoich wypowiedziach skończonego pustaka (chociaż w sumie to forum budowlane)
    2) Nie wiesz sam nawet o co Ci chodzi.
    3) Nie podałeś żadnych konkretnych danych, informacji, o które zostałeś kulturalnie poproszony.

    .




    gdyby to był facebook za powyższe słowa dostałbys ode mnie LIKE'a




    Pozdrav

  13. #29053
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mar_mroz

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Z Twoich wypowiedzi widać jedynie, jak potężna jest siła marketingu.
    Na tym forum,koleś napisał :
    Oknostyl to jeden z największych odbiorców Schuco bardzo porządna firma. Vetrex to jeden z najlepszych marketingowców jeżeli chodzi o internet.
    http://oknaopinia.pl/forum/firmy-pro...-firmy-vetrex/
    Wypada powiedzieć jedynie amen
    Nie wiem, ja wychodzę z założenia, że w pewnym momencie pozwoliłeś sobie trochę na zbyt wiele, stąd moja wypowiedź w Twoją stronę. Jeśli w moich wypowiedziach jest marketing, to wypada mi rzucić centralę firmy kurierskiej i zostać dealerem okien (tak, wg. Ciebie najlepiej Vetrexu) bo akurat ze sprzedażą okien nie miałem dotąd nic wspólnego...

  14. #29054
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post

    Uzupełnienie nr2: właśnie przypadkiem trafiłem na swój post sprzed paru tygodni a w nim cytat - ten o którym wspominałem:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...83#post6999383
    Nie wietrz teraz podstępu amigos.Pasujesz jak ulał do: Vetrex to jeden z najlepszych marketingowców jeżeli chodzi o internet.
    Ustrzeliłem komara,bez armaty.Ten twój wolny czas,o jakim pisałeś-jest pewnie opłacalny
    Każdy kto pracuje,na fora ma czas chwilami.Nie tysiącami postów,w jednym,czy dwóch tematach.

    Vetrex to do dobry wybór,ale nie najlepszy.Ale ty to wiesz

  15. #29055
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar_mroz Zobacz post
    (tak, wg. Ciebie najlepiej Vetrexu) bo akurat ze sprzedażą okien nie miałem dotąd nic wspólnego...
    Ale z odpowiedziami,na temat ich wyboru-już tak.
    Forum,to pytanie i odpowiedź.Bez sugerowania wyboru.Cała reszta to sugestia,autosugestia lub marketingowa kasa.
    Ja piszę wprost.Profile Veka,to ostateczność.Jak dla mojego,nowoczesnego domu-to krok w tył.

    Pozdrawiam.

  16. #29056

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    ....Ja piszę wprost.Profile Veka,to ostateczność.Jak dla mojego,nowoczesnego domu-to krok w tył......
    Hmmm.... mieszkasz w Niemczech ? Bo tam tak postrzegana jest już Veka od dłuższego czasu. Wiele razy słyszałem niezbyt pochlebne opinie wśród Niemców jakim się "cieszy" albo producenci szajz robią albo coś jest na rzeczy
    I tak jest postęp, wycofali się jakiś czas temu z powierzchniowego barwienia w masie

  17. #29057
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Hmmm.... mieszkasz w Niemczech ? Bo tam tak postrzegana jest już Veka od dłuższego czasu. Wiele razy słyszałem niezbyt pochlebne opinie wśród Niemców jakim się "cieszy" albo producenci szajz robią albo coś jest na rzeczy
    I tak jest postęp, wycofali się jakiś czas temu z powierzchniowego barwienia w masie
    Użytkuję ten profil od dłuższego czasu-niby bezproblemowy ,ale...Nie chcę nikomu robić antyreklamy,czy reklamy.Moje pytanie dotyczyło profili Schuco.
    I tylko taki profil mnie interesuje.Jak chcesz go porównać z Veką, czy jakimkolwiek innym-wystarczy pooglądać realizacje-ocenisz sobie sam
    Jeśli kogoś uraziłem,przepraszam.Brzydzę się jedynie formą reklamy niektórych produktów na FM.Z wielu tematów wieje fachowym....smrodem marketingowym.I tyle.
    Dziękuje.

  18. #29058

    Domyślnie

    TwojPan - profil to niewiele z całości okna.
    Fin gdzieś pięknie opisał na przykładzie ciasta
    Niby takie same składniki a wychodzi zakalec bądź smaczne ciasto

  19. #29059
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    TwojPan - profil to niewiele z całości okna.
    To tylko taka przenośnia,skrót myślowy.
    Dla mnie wygląd okien,jako całości architektury domu,to podstawa.Potem dopiero,zaczynam się zastanawiać nad tym,czy stolarka spełnia moje oczekiwania w zakresie termiki,statyki itd...
    Wielu potencjalnych nabywców myśli w ten sposób.Niestety,na wyglądzie stolarki "zamykają" swe wymagania...
    Marketing,autosugestia naprawdę potrafi zdziałać cuda-dobrze to wiesz-jesteś długo na forum

  20. #29060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Kto jak kto, ale kolega NW jest długo i dobrze wie, jak skuteczna może być taka forma obecności. Sukces marki Schueco to w mojej ocenie jego duża zasługa ( i mówię to na poważnie, bez złośliwości). Każdy ocenia po swojemu. Daleki jestem od mówienia, że Veka jest super. Znam małego producenta który tylko na tym haśle opiera swój przekaz.To żaden argument, w dodatku praktycznie nic nie znaczy. Podobny poziom prezentuje stwierdzenie "Niemcy to już dawno wychodzą.. " - ja dla odmiany zawsze słyszę że wychodzą plastiku. Ale to znowu tylko słaba reklama.

    TP,
    doczekam się opisu Twojego okna? To jest bardzo istotne by pokazać konkretny argument o który prosiłeś (przypomnę, że Ty chciałeś usłyszeć nazwę chociaż mówiłem "bierz Awilux":
    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Pisz zatem śmiało.Chętnie poczytam,choć mimo swej wiedzy,do bezstronnych nie należysz.No ale to jest w Twojej branży normalne.Bez urazy.
    .
    Nie czuję urazy. Ale już kolejne pogłębianie tego nie jest w tej sytuacji fair.

    Zmierzam do tego, że wymiar 3700x2300 daje duże możliwości interpretacji. Podałeś że to stałe szklenie. Ok. Przyjmijmy że wybieramy korzystniejsze z punktu widzenia Uw - czyli szklenie w ramie. Teraz - czy ta konstrukcja jest podzielona? Dla uproszenia przyjmijmy, że jest odpowiednio wzmocniona, w jednej ramie, z podziałem słupkiem na pół (dlaczego upraszczam? bo wg moich dostawców powinna być podzielona na dwie części i złączona słupkiem statycznym, który de facto jest wielkim kawałem stali wpływającym na ogólny wynik Uw - ale tego prostsze programy raczej nie liczą)
    Teraz - zakładając że ją dzielimy na pół - wg często stosowanych zasad powinno być w pakietach zastosowana grubsze szkło - 6mm, a wtedy wsp. U g spada z 0,5 do 0,6. Automatycznie okno z Uw 0,65 traci na 0,73. Jeśli okno podzielimy na trzy to możemy znowu myśleć o Uw 0,65.
    Ile na tym zyskamy? Różnica na 8,5m2 (tyle ma taka konstrukcja) - w zależności od nośnika energii - najdroższy olej - 36zł/rocznie. Węgiel - 7,80 zł /rocznie. W takich wyliczeniach korzystam zawsze z programu udostępnionego przez firmę MS - http://www.uvalue.ms.pl/. Znacie inne programy - wrzućcie linka, chętnie sprawdzę poprawność tych założeń.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 1453 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony