dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1461 z 1568
Pokaż wyniki od 29.201 do 29.220 z 31350
  1. #29201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał dropsec Zobacz post
    Też mam takie wrażenie ale profile to WINERGETIC zabudowa 82mm. Ale upewnię się jeszcze czy nie jest to błąd choć wykluczam go bo z dwóch miejscowości dostałem takie same pakiety (Ruda Śląska i Gliwice).
    Winergetic tak (to przecież lekko stuningowany wizualnie profil Veka Softline82), ale HS w Vece to zupełnie inne profile.

    Twój Pan- czemu odmawiasz ludziom odrobiny luksusu? Pod salonem Audi też będziesz stał i mówił że wystarczy zwykły compact?
    Mój dom - jeśli będzie miał wyjście większe niż 2,5mb - to będzie to na pewno HS. Komfort, wygoda. A za przyjemności się płaci.
    Jakbyś trafił do mnie z wyceną okna tarasowego wielkości 3m, to na pewno dostałbyś propozycję zrobienia balkonu trzyskrzydłowego z przedstawieniem jego zalet.

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    masz na mysli taki podkład jak na rysunku



    taki własnie podkład porponuje mi drugi salon Vetrexu ktory odwiedzilem. Warto ?
    Na rysunku jest zwykły podkład. Ten z XPS ma inny kolor (tyle byłoby widać na rysunku).
    Może proponowano Ci rozwiązanie z KIK:
    http://www.klinar.pl/Zespol-bloku-podokiennego

    Cytat Napisał forscher Zobacz post

    Aha i jeszcze jedno pytanie... jak rozumieć stwierdzenie ze okno V90+ nie wybacza złego montazu ?
    To oznacza ni mniej ni więcej: kup u nas, bo tylko my potrafimy to dobrze zamontować
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #29202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post

    Jakbyś trafił do mnie z wyceną okna tarasowego wielkości 3m, to na pewno dostałbyś propozycję zrobienia balkonu trzyskrzydłowego z przedstawieniem jego zalet.
    Okno ma 3400mm, a trzys-krzydłowego nie przyjmuję do kompromisu, mimo wszystko chce poczuć właśnie ten luksus - jak najmniej ram, jak najwięcej okna/szyb.

    Ps. rozumiem że co do zaproponowanych firm, producentów nikt nie ma zastrzeżeń i spokojnie mogę wybierać nie sugerując się jakością, ale np. dobrym kontaktem z przedstawicielem firmy oraz ewentualnie warunkami gwarancji ?
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  3. #29203
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    To oznacza ni mniej ni więcej: kup u nas, bo tylko my potrafimy to dobrze zamontować
    A mnie się wydaje, że jest trochę prawdy w stwierdzeniu o braku wybaczania błędów przez alphaline 90 i pozostałe profile okienne o dużej głębokości i przesuniętej komorze wzmocnienia. Wystarczy niewłaściwe podparcie, a nawet podparcie zgodne z instrukcjami pochodzącymi z czasów kiedy królowały siedemdziesiątki i zaczynają się kłopoty. Większe różnice ciśnień w komorach i temperatury po obu stronach kształtownika trzeba zrównoważyć środkami montażu.
    PRO QUALITY

  4. #29204
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Maniak00

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-416
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniak00 Zobacz post
    Jestem na etapie wyboru okien. Proszę o poradę którą firmę wybrać. W zeszłym roku wymieniałem okna w teraźniejszym domu co mieszkam i zamontowałem Bluevolution 92 z Alsecco, ale pomiar i montaż był słaby i następną firma która wymieniała mi w firmie okna była Ofo na profilu Kommerling - montaż tragedia. Po kamerze termowizyjnej mają do poprawienia 11 z 14 okien. Teraz mam do wymiany okna w remontowanym domu do którego zamierzam się wprowadzić za 4 miesiące. Mam do wymiany 16 okien, w tym jeden fix i HS.

    Poniżej oferty które otrzymałem:

    Alsecco na profilu Bluevolution 92 25800zł
    Alsecco na profilu Veka 82 26500zł
    Awilux na profilu Schuco Sl82 Classic 30000zł
    Dobre okna (fabryka Bros) na profilu Bluevolution 92 29000zł
    Amb Babst na profilu Bluevolution 82 18200zł (tu jest wyliczony PSK)
    Vetrex na Veka 82 26200zł
    Vetrex na Veka 90+ 28200 zł

    Do cen Vetrexu trzeba doliczyć kilka zł za wszystkie okna uchylne. Ale myślę że to będzie max 400zł

    Pakiety dwukomorowe. Bros 4/16/4/16/4, reszta 4/18/4/18/4. W każdym przypadku wliczona dopłata za dwustronny niestandardowy kolor.

    Ceny netto bez montażu.

    Proszę o poradę.
    Czy ktoś jest w stanie trochę podpowiedzieć?
    Byłem w 90% przekonany na vetrex 90+ po pozytywnych opiniach w necie oraz zachwalaniu sprzedawcy o tym wyrobie (ukryty zawias, wymienna uszczelka, możliwość kilku pozycji uchylenia okna, itp), ale po dzisiejszej wizycie w salonie i obejrzeniu okna z bliska ta zaokrąglona listewka przy szybie niedokońca mi się podoba. Mam w domu zamontowane Bluevolution 92 i ten profil podoba mi się bardziej, widziałem też profil Schuco Sl82 i też był ok. Jaki jeszcze polecacie profil/producenta którym warto się zainteresować? Taki który będzie w miarę "kwadratowy". Czas ucieka, a zamówienie na okna trzeba składać by chałupę można było wykańczać.

  5. #29205
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    przyznam ze dawno nie spotkalme na forum osoby ktora tak wielka wage przyklada do wyglada profilu okiennego.



    JA polecam 2 xV czyli probile na V montowane w oknacmarki na V. Mi sie podobaja..... ich wlaściwości termoizolacyjne..





    PS aha.. co do pośpiechu... http://www.mysli.com.pl/uploads/cites/text/10/6485.jpg

    3m sie

  6. #29206
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Ja dokładnie z tego samego powodu wybrałam MS mają własnie kanciaste profile

  7. #29207
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniak00 Zobacz post
    Czy ktoś jest w stanie trochę podpowiedzieć?
    Byłem w 90% przekonany na vetrex 90+ po pozytywnych opiniach w necie oraz zachwalaniu sprzedawcy o tym wyrobie (ukryty zawias, wymienna uszczelka, możliwość kilku pozycji uchylenia okna, itp), ale po dzisiejszej wizycie w salonie i obejrzeniu okna z bliska ta zaokrąglona listewka przy szybie niedokońca mi się podoba. Mam w domu zamontowane Bluevolution 92 i ten profil podoba mi się bardziej, widziałem też profil Schuco Sl82 i też był ok. Jaki jeszcze polecacie profil/producenta którym warto się zainteresować? Taki który będzie w miarę "kwadratowy". Czas ucieka, a zamówienie na okna trzeba składać by chałupę można było wykańczać.
    Nie uważasz, że wszedłeś w pola gustu? Ciężko polecać coś w kategoriach gustu, bo to zawsze się źle skończy. Ja chciałem V90+ za ich funkcjonalność, jakość, design odpadły ze względu na zbyt duży skok cenowy w stosunku do mniejszego przyrostu parametrów (porównanie z V82 - nie warto było tyle dopłacać.) A co mi się podobało? Właśnie okrągły profil winergetica premium (te okna poległy przez kontakt z montażystą). Skończyłem na synego na profilu rehau. Kwadraciak, taki jak Cię interesuje. Mi podoba się dużo mniej niż w/w, ale mam szansę na dużo lepszy montaż niż w poprzednich przypadkach.

    Co do psucia montażu V90+ moim zdaniem chyba chodziło o fakt wywalenia dużej kasy na okna i zamontowanie ich bez ciepłego montażu. Szkoda kasy wtedy na drogie okno. Z drugiej strony, chyba następuje odwrót od kierunku poszerzania profili okiennych. Ciepła teraz się szuka w materiałach i rozwiązaniach konstrukcyjnych, a nie w zwiększaniu szerokości profilu.

  8. #29208
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniak00 Zobacz post
    Czy ktoś jest w stanie trochę podpowiedzieć?
    Byłem w 90% przekonany na vetrex 90+ po pozytywnych opiniach w necie oraz zachwalaniu sprzedawcy o tym wyrobie (ukryty zawias, wymienna uszczelka, możliwość kilku pozycji uchylenia okna, itp), ale po dzisiejszej wizycie w salonie i obejrzeniu okna z bliska ta zaokrąglona listewka przy szybie niedokońca mi się podoba. Mam w domu zamontowane Bluevolution 92 i ten profil podoba mi się bardziej, widziałem też profil Schuco Sl82 i też był ok. Jaki jeszcze polecacie profil/producenta którym warto się zainteresować? Taki który będzie w miarę "kwadratowy". Czas ucieka, a zamówienie na okna trzeba składać by chałupę można było wykańczać.
    Witam, przecież sam sobie odpowiedziałeś w powyższym poście, nie rozumiem po co kombinować jeśli jesteś zadowolony z Bluevolution 92? Kwadratowy będzie np. Ideal 8000 Aluplasta.

  9. #29209
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    markiel

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    3

    Domyślnie

    To może ja w kwestii małych firm wykonujących okna na zamówienie. Powiem szczerze, że korzystałem kilkukrotnie i musze przyznać, ze Pan, który mi robił najwyższa klasa. Okna super, a w dodatku sporo taniej niż markowe. Ja osobiście wybrałem drewno ze względów wentylacyjnych i ogólnego wyglądu budynku. Mówię tutaj jednak o prostych okanch, że tak powiem standardach. W przypadku okien dachowych i bardziej skomplikowanych np. zamontowane mam okno kolankowe, zdecydowałem się jednak na markow i myslę, że przy takich oknach warto jednak ponieść większy koszt.

  10. #29210
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Maniak00

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-416
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    przyznam ze dawno nie spotkalme na forum osoby ktora tak wielka wage przyklada do wyglada profilu okiennego.
    Mam zamiar patrzeć na te okna przez ok 10 lat więc musisz mnie zrozumieć.

    Cytat Napisał NorbertPieściuk Zobacz post
    Witam, przecież sam sobie odpowiedziałeś w powyższym poście, nie rozumiem po co kombinować jeśli jesteś zadowolony z Bluevolution 92? Kwadratowy będzie np. Ideal 8000 Aluplasta.
    Czy zadowolony to jeszcze nie wiem, użytkuję może z 8 miesięcy, na pewno jest lepiej niż poprzednie okna. Podoba mi się kształt tego profilu. Najkorzystniejsza cena z Alsecco, ale teraz gdy zagłębiam się w temat okien to ta firma nie ma za dobrych opinii i jak przypomina mi się montaż to nóż w kieszeni się otwiera (w dodatku montował to znajomy - to był największy błąd, teraz nie gadamy), a pomiar - okna mogły być o kilka centymetrów większe. A o reszcie firm które wymieniłem na profilu Bluevolution to nikt więcej się nie wypowiedział. Muszę jeszcze sprawdzić czy jest możliwy chowany zawias w tym profilu. Zobaczę jeszcze tego Aluplasta.

  11. #29211
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał dropsec Zobacz post

    - ADAMS - Bluevolution 82 (Fix i HS pakiety 6/12/6/14/6, reszta 4/18/4/18/4) ~ 24.000 zl
    - AWILUX - Schuco SI82 (Fix i HS pakiety 6/16/6/16/6, reszta 4/18/4/18/4) ~ 29.000 zl
    - EUROCOLOR - Rehau SYNEGO/ENERGO+ (Fix i HS pakiety 6/14/6/14/6, reszta 4/18/4/18/4) ~ 28.500 zl (profile z wlókna szklanego)
    - MSLINE - Bluevolution 82 (Fix i HS pakiety 6/14/4/14/6, reszta 3/18/3/18/3) ~ 26.000 zl
    - OKNOPLAT - Winergetic (Fix i HS pakiety 4/14/4/14/4, reszta 3/18/3/18/3) ~ 26.000 zl
    - OKNOTERM - Bluevolution 82 (Fix i HS pakiety 6/16/6/14/6, reszta 4/18/4/18/4) ~ 27.500 zł
    Praktycznie jeszcze obecnie waham się między profilami:
    SCHUCO (zamnięte wzmocnienie ramy prawie zamknięte, ale 4x gięty + kilkakrotnie gięte wzmocnienie skrzydła)
    WINERGETIC (zamkniete wzmocnienie stalowe ramy + kilkukrotnie gięte wzmocnienie skrzydła)
    BLUEVOLUTION (tutaj minus za otwarte "C" wzmocnienia ramy i skrzydła... nie przemawia to do mnie)

    Poza tym, zastanawia mnie jeszcze pakiet w HS w Oknoplascie na Veka Slide 82, który ma 14/4/14/4/14 - trochę małe te ramki, ale podobno nie wejdzie więcej, a szkoda.

    Ps. oglądałem raport z Oknotest dla Winergetic premium, wiedzieliście że po 5000 cykli, okno jest szczelniejsze = ma lepszą wodoszczelność oraz wiatroszczelność ? ciekawe
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  12. #29212
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Schuco SI82 Classic plus nakładka ALU
    Możliwy pakiet nawet Sun Energy+ 6/14/6/14/6
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	url.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	5,0 KB
ID:	347722  
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 23-02-2016 o 16:10

  13. #29213
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Schuco SI82 Classic plus nakładka ALU
    Możliwy pakiet nawet Sun Energy+ 6/14/6/14/6
    Jaki wpływ ma nakładka Alu na samo okno? Po za wizualnym oczywiście, statyka czy może coś innego?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #29214
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Jaki wpływ ma nakładka Alu na samo okno? Po za wizualnym oczywiście, statyka czy może coś innego?
    Wygląd,jak dla mnie,także ma znaczenie,ale...

    Dodatkowe wzmocnienie profilu okna
    Ograniczenie działania czynników zewnętrznych na PVC
    Możliwość pełnego wykorzystania połączenia zalet nowoczesnych systemów okiennych z PVC (ekologia, izolacja akustyczna) z atutami aluminium
    Zwiększenie trwałości, stabilności i niezawodności działania okna
    Nieograniczone możliwości aranżacji kolorystycznej
    Łatwość pielęgnacji i konserwacji
    Zwiększenie termoizolacji
    -w to nie daję wiary.

  15. #29215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Wygląd,jak dla mnie,także ma znaczenie,ale...

    Dodatkowe wzmocnienie profilu okna
    Ograniczenie działania czynników zewnętrznych na PVC
    Możliwość pełnego wykorzystania połączenia zalet nowoczesnych systemów okiennych z PVC (ekologia, izolacja akustyczna) z atutami aluminium
    Zwiększenie trwałości, stabilności i niezawodności działania okna
    Nieograniczone możliwości aranżacji kolorystycznej
    Łatwość pielęgnacji i konserwacji
    Zwiększenie termoizolacji
    -w to nie daję wiary.
    OK, dzięki.
    Tych plusów jest dosyć sporo, ale nie wydaje Ci się że po paru latach farba na profilu po stronie południowej może poddać się warunkom atmosferycznym?
    Mógłbyś jeszcze powiedzieć ile takie ono będzie procentowo droższe od zwykłego PVC.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 23-02-2016 o 18:11
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #29216
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    OK, dzięki.
    Tych plusów jest dosyć sporo, ale nie wydaje Ci się że po paru latach farba na profilu po stronie południowej może poddać się warunkom atmosferycznym?
    Mógłbyś jeszcze powiedzieć ile takie ono będzie procentowo droższe od zwykłego PVC.
    W Schuco chcieli prawie 30% więcej za nakładkę.Więc niemało...
    Do mnie przemawia właśnie fakt ewentualnej wymiany nakładek-w razie potrzeby.Mam większość okien od południa,duże przeszklenia.Na aluminium mnie nie stać-pomyślałem o taki rozwiązaniu....W oknie z PCV-profili nie wymienimy-mogą być jeszcze ok pod względem technicznym,ale kolor wypłowiały od słonka
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 23-02-2016 o 18:49

  17. #29217
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Do mnie przemawia właśnie fakt ewentualnej wymiany nakładek-w razie potrzeby.
    O matko! To ja chcę przy tym być!!! Chciałbym zobaczyć tę wymianę nakładek aluminiowych na zabudowanym oknie.
    PRO QUALITY

  18. #29218
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał dropsec Zobacz post
    SCHUCO (zamnięte wzmocnienie ramy prawie zamknięte, ale 4x gięty + kilkakrotnie gięte wzmocnienie skrzydła)
    WINERGETIC (zamkniete wzmocnienie stalowe ramy + kilkukrotnie gięte wzmocnienie skrzydła)
    BLUEVOLUTION (tutaj minus za otwarte "C" wzmocnienia ramy i skrzydła... nie przemawia to do mnie)
    Jak Was drodzy Państwo łatwo brać na plewy! Chyba kogoś pogięło to gięcie.
    PRO QUALITY

  19. #29219
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    O matko! To ja chcę przy tym być!!! Chciałbym zobaczyć tę wymianę nakładek aluminiowych na zabudowanym oknie.
    Zatem musisz kupić sobie takie okna
    Tak na poważnie,myślę-że byłoby to wizualnie lepsze po zabiegu,a niżeli np.malowanie pędzlem drewnianych.

  20. #29220
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Zatem musisz kupić sobie takie okna
    Tak na poważnie,myślę-że byłoby to wizualnie lepsze po zabiegu,a niżeli np.malowanie pędzlem drewnianych.
    Tak na poważnie to proszę się zastanowić, czy to w ogóle jest możliwe bez demontażu okna.
    PRO QUALITY

Strona 1461 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony