dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1476 z 1568
Pokaż wyniki od 29.501 do 29.520 z 31350
  1. #29501

    Domyślnie

    I na koniec
    Niestety tak to juz jest, nie tylko w okach, że jakość produktu i jego patametry ma swe odzwierciedlenie w jego cenie. I nie ma mozliwosci miec czegos dobrego w niskiej cenie.

  2. #29502
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    I na koniec
    Niestety tak to juz jest, nie tylko w okach, że jakość produktu i jego patametry ma swe odzwierciedlenie w jego cenie. I nie ma mozliwosci miec czegos dobrego w niskiej cenie.
    niby to człowiek wie, a nieraz już się sam złapałem na tym , że kupiłem coś w okazyjnej cenie co po kilku miesiącach wyrzuciłem i kupiłem droższe. Oszczędziłem , że hej dwa razy wydałem pieniądze :/ ale na to mogę sobie pozwolić jak coś kosztuje do 100 zł...

    Lecz dzięki temu mamy szeroki rynek np. "prawie nowe okna z Niemiec !" jak ktoś kiedykolwiek tam był to wie jak Niemcy wyrzucają po roku na śmietnik prawie nowe sprzęty, a samochodami jeżdżą tylko w niedzielę

    Dziwię się dlatego bardzo jeśli ktoś chce zaoszczędzić na oknach które kupuje na całe swoje życie 300 zł i powtarzam to nie para dżinsów którą wyrzucimy po roku. No ale ja się nie znam ja chcę zarobić z pewnością "kokosy" i tłumaczenie moje, że ten co sprzedaje badziewie taniej ode mnie często zarobi więcej na nic...

  3. #29503

    Domyślnie

    Noooo pijawka jestes
    Ludzie sami muszą sie o tym przekonać by w końcu uwierzyć

  4. #29504

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Długo by opowiadać
    Na pewno zmienić usytuowanie okna w murze skoro planujesz docieplenie.
    Od tego chciałbym zacząć i dowiedzieć się jak je prawidłowo usytuować.
    Oglądałem już przydatny filmik z Drutexu jak prawidłowo montaż powinien wyglądać. Są przedstawione 3 warianty ale żaden nie obejmuje szczeliny powietrznej w środku.

    Dodana jest do tego informacja że okno powinno być montowane w miejscu gdzie temperatura na styku okno-ściana jest jak najwyższa, po to żeby uniknąć wykraplania się wilgoci do ściany.

    Czy stosowanie wszystkich tych taśm daje aż tak duże korzyści cieplne?
    Ciekawe ilu instalatorów z teko korzysta, z ciekawości zapytam ekipę lokalną.

  5. #29505
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jaki miesiąc jest najlepszy na kupowanie / wstawianie okien? Chodzi m.in. kiedy można uzyskać najkorzystniejszą cenę

  6. #29506
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    RD2011

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wieś
    Posty
    933

    Domyślnie

    Witam !

    Finlandia - Dziękuję ogromnie za Twą pomoc ! Dzięki Twemu doświadczeniu
    wybrałam ofertę wymiany okien !
    Okna już zamontowane ! Dziś chodzę po domu -otwieram okna - podziwiam
    i wspaniale - że są LUDZIE tacy jak Ty !

    Remontu ciag dalszy - a okna to bardzo ważny element domu !
    Ekipa montująca okna to także ogromnie ważny warunek wymiany okien !
    Trafiłam na dobrego sprzedawcę okien a także na Bardzo dobrą ekipę
    montażystów - z doświadczeniem i solidnym wykonaniem montażu.
    Jeśli będzie ktoś chciał namiary - proszę pisać na priv- odpowiem na
    pytania o oknach.

    Finlandia dziękuję i pozdrawiam !

  7. #29507
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    RD2011

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wieś
    Posty
    933

    Domyślnie

    mario9

    U mnie budynek 26 -letni i właśnie mury z tą szczeliną 5- 6 cm.
    Tzn.pustak kozłowicki - pustka powietrzna - pełna cegła.

    Jak już napisałam , ekipa montująca okna doskonale je osadziła.
    A zmieniałam także wielkość okien na zamieszkałym poddaszu .

    Tak jak napisali poprzednicy - poczytaj przynajmniej z 20 stron,tego
    wątku i jasne pytaj i pytaj - upewniaj się co i jak , a wyboru
    dokonasz sam !
    Życzę Ci dobrego wyboru !

  8. #29508
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał RD2011 Zobacz post
    Trafiłam na dobrego sprzedawcę okien a także na Bardzo dobrą ekipę
    montażystów - z doświadczeniem i solidnym wykonaniem montażu.
    Jeśli będzie ktoś chciał namiary - proszę pisać na priv- odpowiem na
    pytania o oknach.
    ..
    Nie bądź taka tajemnicza i podziel się namiarem w temacie:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...i-bramy-rolety

    Sam jestem ciekaw, kto zrobił takie dobre wrażenie na Opolszczyźnie )
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #29509
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brzeszczot_33 Zobacz post
    Jaki miesiąc jest najlepszy na kupowanie / wstawianie okien? Chodzi m.in. kiedy można uzyskać najkorzystniejszą cenę
    Kupuj zimą kiedy mrozy, a wstawiaj na wiosnę

  10. #29510
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    RD2011

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wieś
    Posty
    933

    Domyślnie

    Finlandia !

    Już idę i pochwalę sprzedawcę i ekipę montażystów - bo jest za co !

    Pozdrawiam !

  11. #29511
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    większość tych wszystkich "postów" o złych oknach to nie wina producentów choć w jakimś tam procencie za pewne również
    życie

  12. #29512
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Małgorzata Opolanka Zobacz post
    Witam
    Ja też stoję przed trudnym wyborem kupna okien do naszego M i jestem przerażona tym co czytam na internecie ... cwaniackie umowy, niefachowi monterzy, plajtujący dealerzy, producenci umywający ręce, że nie są stroną w sporze, jakiś koszmar.

    Od dwóch miesięcy czytam fora na temat okien pcv i jestem zszokowana różnymi koszmarnymi problemami klientów którzy zakupili okna do swoich nowo wybudowanych domów za ciężkie pieniądze w znanych polskich firmach i jak się ich później traktuje ... Ja szukam z mężem okien tylko do naszego wymarzonego M i jeszcze nie odwiedziłam żadnego salonu w Opolu.
    Mąż zapracowany czeka aż jakieś wybiorę, a ja się miotam jak dziecko we mgle:/
    Myślałam na początku o oknach z Oknoplast Kraków, Budvar, Stollar lub Vetrex , ale po przeczytaniu wielu wypowiedzi na różnych forach, już wiem, że kupno samych okien to jedno, a drugie to szczęście do porządnej firmy, która je zamontuje, a poza tym chyba każdy miał jakieś nieprzyjemne sytuacje z każą z tych firm:/
    Więc może jakieś inne mniejsze i mniej znane firmy konkurencyjne ... ehh mam wrażenie, że chyba w tym roku nie uda mi się nic wybrać.
    Blok z lat 70 tych, po stronie południowej mamy dwa duże podwójne okna, każde z dużym i małym skrzydłem, a po środku drzwi balkonowe. Po stronie północnej jedno duże okno pojedyncze z drzwiami balkonowymi, i w drugim pokoju jedno duże okno z duży i małym skrzydłem.
    Witam,

    zanim Pani do końca nie "zejdzie" z tego świata czytając posty , proszę sobie odpowiedzieć ile razy Pani wystawiła komuś pozytywny komentarz po dobrze wykonanej pracy. Przykład z życia wzięty, zadzwoniła do mnie Pani z przedszkola że razem z dziećmi nie może wyjść na spacer bo okna nie może zamknąć, obdzwoniła już wszystkie firmy i nikt nie chce przyjechać, nasz serwisant też był w terenie, więc pomimo że się tym nie zajmuję pojechałem i pomogłem, ponieważ było blisko , i błahostka nie wziąłem ani grosza , poprosiłem tylko o komentarz Pani zarzekała się że wystawi bo taka zadowolona. Jak Pani myśli wystawiła ? Także proszę zawsze o tym pomyśleć zadowolony poleci 1 osobie niezadowolony odradzi 10 osobom...

    Pozdrawiam,
    Norbert Pieściuk

  13. #29513
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Małgorzata Opolanka

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-316
    Posty
    8

    Domyślnie

    Coś w tym jest co Pan napisał.
    Niezadowolony człowiek będzie ciskał gromami przez długi czas i przeżywał stratę materialną - finansową i będzie chciał to wszystkim "obtrąbić " ,a zadowolony i szczęśliwy szybko zapomni ze zwykłego podejścia, że tak ma być i działać fachowiec.

    Jest sporo firm i mam niezły zawrót głowy z wyborem, wczoraj wypatrzyłam firmę Oknoplus i wydaje się, że to może mógłby być dobry wybór? Choć znajomi polecają te z vetrexu

    Pozdrawiam Gosia
    Ostatnio edytowane przez Małgorzata Opolanka ; 14-07-2016 o 09:28 Powód: dopiska

  14. #29514
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    dobrych producentów jest bardzo dużo a jeśli mowa o oknach do mieszkania to już w ogóle wybór ogromny więc wyznacznikiem nie produkt a ekipa
    a dobra ekipa powie jakie okna wybrać aby były odpowiednie to tego właśnie "M"

    forum tak właśnie wygląda - 80% sprzedawców 15 % niezadowolonych klientów i 5% chcących czegoś się dowiedzieć

  15. #29515
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    RD2011

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wieś
    Posty
    933

    Domyślnie

    Małgorzata Opolanka !

    Proszę wejdź w ten wątek forum.muratordom.pl/showthrea...i-bramy-rolety.

    Tam właśnie przedstawiłam firmę z oknami z Opola.

    Pozdrawiam !

  16. #29516

    Domyślnie

    Dzień dobry, chciałabym prosić o podpowiedź w sprawie okna tarasowego 4m szer. 2,20m wys. W tej chwili mam drewniane dzielone na 4 (dwa po bokach szklenie stałe i dwa z ruchomym słupkiem). Niestety nie dbaliśmy o nie należycie i jest do wymiany. Większość okien już wymieniłam na PCV z firmy Vetrex (ciemno brązowe na zew. i wew.)i jestem z nich zadowolona.Pozostało to okno (a w zasadzie drzwi )tarasowe, bo nie wiem na co się zdecydować, czyli czy maja być otwierane czy przesuwane. Generalnie chciałabym mało wydać , ale naturalnie bezawaryjność jest dla mnie ważna. Otwierane są tańsze, ale czy skrzydła o szer. 1m (z ruchomym słupkiem) nie będą "obwisać"? A i czy w momencie otwarcia "położą" sie na tych szkleniach stałych (tak mam aktualnie i to jest fajne) ? Palstki mają tez dużo szersze ramy od okien drewnianych , więc okno plastikowe dzielone na 4 będzie sprawiało wrażenie dużo mniejszego, stąd pomysł przesuwnego dzielonego na 2, no ale cena dwa razy taka, a jeszcze naczytałam się , że ciężko się otwierają. I jeszcze też kwestia progu - podoba mi się niski, ale wysoki (taki mam teraz) wydaje mi się sprawiać wrażenie bardziej szczelnego, a o to chodzi żeby nie wiało Może ktos mi cos poradzi???Z góry dziekuję Jula
    nowicjuszka

  17. #29517
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Małgorzata Opolanka

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-316
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał RD2011 Zobacz post
    Małgorzata Opolanka !

    Proszę wejdź w ten wątek forum.muratordom.pl/showthrea...i-bramy-rolety.

    Tam właśnie przedstawiłam firmę z oknami z Opola.

    Pozdrawiam !
    W sobotę jadę w końcu po salonach się rozglądać
    Dziękuję za podpowiedź

  18. #29518
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Kogo polecacie jako dystrubutora na Śląsku ?
    Z kim można rozmawiać co do zakupu okien do całego domu ?
    Zwykle i dachowe.

  19. #29519

    Domyślnie

    Nie chce zakładać nowego tematu więc piszę tutaj.
    Jeżeli robię źle to proszę o przeniesienie a nie kasowanie.

    Wczoraj w końcu podpisaliśmy akt kupna domu w stanie surowym otwartym. Ciężkie boje przez 2 miesiące. Od tych 2 miesięcy również czytam o...oknach i jeszcze kilka postów i chyba mnie do wariatkowa wywiozą

    Kilka dni temu był u mnie pan z ofertą (z polecenia) który zaproponował mi kilka okien zakładając że nie zrujnują mnie i będą OK. Moja małżonka stwierdziła że podobają jej się:

    VETREX VS 70 - parametrów nie piszę bo pewnie się znane. Zastanawiamy się tylko czy nie wziąć 3 szyb.
    Natomiast sprzedający dom miał wycenę od firmy z którą podobno od lat współpracuje, ale nie znam tych okien wogóle - o ile Vetrex mi się o uszy obił. Wycena jest zrobiona na oknach ABAKUS - profile Bruegmann 73mm AD ENERGY, 2 uszczelki komorowe, szkło: 4/14ALU/4/14ALU/4 U=0,6, listwa standard, okucia MACO, klamka aluminiowa.

    Oczywiście Abakus cenowo pobija na głowę Vetrexa.
    Na tygodniu jeszcze poproszę o wycenę firmę która mi w bloku montowała okno - Lech.

    Nie ukrywam że o tym Abakusie nie za wiele informacji w necie natomiast Vetrex....różnie ale większość na +.

    Dom będzie ocieplony po bokach styropianem 10cm, z przodu i tylu chyba 15cm, 4 kondygnacje, ogrzewanie podłogowe wszędzie, na poddaszu wełna. Jest to dom szeregowy zlokalizowany w środku budynków, przy nieruchliwej ulicy.

  20. #29520
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Drewno kup!!

Strona 1476 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony