dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1482 z 1567
Pokaż wyniki od 29.621 do 29.640 z 31326
  1. #29621
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Leszek Szczepański

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-401
    Posty
    3

    Domyślnie

    *finlandia zdaję sobie sprawę że doussie będzie droższe a z meranti jest ten problem że na rynku praktycznie występują tylko te partie ledwo (lub nawet nie) spełniające normę ciężaru właściwego.
    Jeśli chodzi o żaluzje to miałem na myśli rozwiązanie typu szczelny pakiet 2 szyb potem żaluzje i znowu szczelny pakiet (w sumie 4 szyby ale pomiędzy pakietami tam gdzie żaluzje normalne powietrze). Widziałem rozwiązania z jednym pakietem plus szyba ale jako że mieszkam przy stacji PKP... wolałbym ciszej.

  2. #29622
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brzeszczot_33 Zobacz post
    Która okna będą lepsze?
    7 komorowy system Veka Softline 82 mm z dodatkową 3 uszczelką. wycenili mi na 16300zł
    czy
    okna na profilu Trocal Md 6 komorowy z trzema szybami? cena 17600zł

    niby okna Trocal mają Uw niższe średnio o 0,05

    na co zwrócić uwagę przy wyborze?
    spróbuj poszukać na profilu salamander lub brugmann
    Jak coś to veka softline
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  3. #29623
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    spróbuj poszukać na profilu salamander lub brugmann
    Jak coś to veka softline
    A wiesz coś może o oknach Trocal Md 6?

  4. #29624
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    spróbuj poszukać na profilu salamander lub brugmann
    Jak coś to veka softline
    Kurczę, a ja ponad 10 lat w oknach w tym 5 jako kierownik produkcji i nadal tępy jestem bo na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć

    To pytanie trzeba kierować do fachowców z max. rocznym doświadczeniem wtedy usłyszy Pan:
    Aluplast to klasa B

    Veka się wygina

    Salamander ma cieńkie zgrzewy i pęka

    Brugmann żółknie

    Najlepszy jest... to co punkt sprzedaje w tej chwili

  5. #29625
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Dobra riposta ale zmartwie Cie Norbert: im wiekszy staz tym trudniej jest kogos polecic
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #29626
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał NorbertPieściuk Zobacz post
    Kurczę, a ja ponad 10 lat w oknach w tym 5 jako kierownik produkcji i nadal tępy jestem bo na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć

    To pytanie trzeba kierować do fachowców z max. rocznym doświadczeniem wtedy usłyszy Pan:
    Aluplast to klasa B

    Veka się wygina

    Salamander ma cieńkie zgrzewy i pęka

    Brugmann żółknie

    Najlepszy jest... to co punkt sprzedaje w tej chwili
    Cytując moją wypowiedz kolego zwróć uwage, że nie ma w niej formy pytającej
    Wiec po co przytaczasz moje wypowiedzi

    Ps. Wszyscy w domu zdrowi
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  7. #29627
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Cytując moją wypowiedz kolego zwróć uwage, że nie ma w niej formy pytającej
    Wiec po co przytaczasz moje wypowiedzi

    Ps. Wszyscy w domu zdrowi
    To forum: jak juz cos napisales to musisz sie liczyc z tym, ze kadzy ma prawo sie do tego odniesc, a w przypadku postow tak dyskusyjnych musisz liczyc sie z krytyka.Po prostu nazwa profili jest w tym kontekscie tylko sloganem reklamowym i nie gwarantuje dobrego okna.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #29628
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomm.kk33

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-001
    Posty
    13

    Domyślnie

    a polskie marki?

  9. #29629

    Domyślnie

    Dzień Dobry
    Szukam fachowców do montażu okien. Okolice Jaworzna woj. Śląskie.

  10. #29630
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    panzbychu

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Stare Koźle
    Posty
    5

    Domyślnie

    Okolice Kędzierzyna - Koźla, kogo polecacie jeśli chodzi o okna (nie tylko dachowe)?
    Już niedługo - marzenie stanie się rzeczywistością!
    http://dompasjaprojekty.pl/?projekty_wordpres=arklow-2

  11. #29631

    Domyślnie

    Kiedyś w tym temacie zostało wrzucone przez użytkownika TwojPan takie okno:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	house-d-by-bevk-perovic-architects-housed_06.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	59,6 KB
ID:	368707Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	house-d-by-bevk-perovic-architects-housed_02.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	37,3 KB
ID:	368708

    Dom z którego pochodzi to obecnie nasza budowlana inspiracja - House D - Bevk Perovic Architects.

    W kilku miejscach we Wrocławiu pytałem o możliwość wykonania czegoś podobnego jednak nikt nie chciał się tego podjąć.
    Ostatnio przeglądając internet w poszukiwaniu inspiracji na drzwi wejściowe trafiłem na takie drzwi wykonane w Polsce

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi-zewnetrzne-wewnetrzne-51.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	37,2 KB
ID:	368709
    Zadzwoniłem tam, pogratulowałem wykonania i jedyne co mnie w chwili obecnej powstrzymuje to niestety cena

  12. #29632
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Zdradzisz co to za firma te drzwi wykonala??

  13. #29633

    Domyślnie

    Nie wiem czy mogę podawać bezpośrednio link? Zrobiła to dobra stolarnia

  14. #29634

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś z forumowiczów zamawiał okna w Markom w Krakowie na Zakopiańskiej- okna Vetrex ? Czy polecacie ten salon, jak z montażem na taśmach czy wszystko ok, nic się nie odkleja i ogólnie jaką macie opinie ? Będę bardzo wdzięczna za komentarze

  15. #29635
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zibi_BrzeziaLaka

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Brzezia Łąka
    Kod pocztowy
    55-093
    Posty
    8

    Domyślnie

    W nawiązaniu do mojego wcześniejszego posta (który nomen omen został skasowany):

    Jestem świeżo po montażu okien z firmy Fenetra. Okna brałem z firmy w okolicach Wrocławia.
    Przyznam szczerze, że stresa miałem co przyjedzie, bo wiadomo okna to element który powinien być i solidny i dobrze wyglądać i dobrze być zamontowany.
    Wrażenia pozytywne, trochę szczegółów:
    okna na profilu Veka Softline 82 mm (7 komór) z dodatkową 3 uszczelką oraz pakietem trzyszybowym, okucia Winkhaus,
    jedne drzwi tarasowe na systemie HS, druga witryna 3 metrowa dzielona na 3 części (dwie stałe jedna otwierana).
    Rolety zewnętrzne Portosa w kasetach integro (wysunięte do strefy ocieplenia)
    Mniej więcej 2,5 tygodnia przed montażem firma poinformowała o planowanej dacie dostawy okien, a z dwudniowym wyprzedzeniem uzgodniła montaż.
    Prace wykonane starannie i dokładnie, widać że ekipa montażowa znająca się na swojej pracy, a nie z łapanki. Przestawiając okna dbali o to aby były odpowiednio zabezpieczone(styropianem). Posprzątali po sobie co powinno być standardem, ale mając do czynienia z różnymi fachowcami wiem że ekipom różnie to wychodzi . Panowie uwinęli się w ciągu jednego dnia.


    Przed montażem podmurowałem pod okna tarasowe i balkonowe na wysokość ustaloną wcześniej z dostawcą okien. Pod okna tarasowe w górnej warstwie użyłem bloczków izolacyjnych Isomur. Nadproża cofnięte dociepliłem styropianem we własnym zakresie.

    Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. W wykonaniu widać staranność i dokładność (choćby miejsca zgrzewów, ich kolorowanie) Przy montażu na oknach i szybach nie zauważyłem uszkodzeń, ale dokładne oględziny planuję zrobić w weekend. Za radą ekipy montaż klamek pozostawiłem sobie na etap wykończeniówki.
    Z pewnością więcej o oknach będę mógł powiedzieć po kilku latach ich użytkowania i działania słońca.

  16. #29636

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zibi_BrzeziaLaka Zobacz post
    W nawiązaniu do mojego wcześniejszego posta (który nomen omen został skasowany):

    Jestem świeżo po montażu okien z firmy Fenetra. Okna brałem z firmy w okolicach Wrocławia.
    Przyznam szczerze, że stresa miałem co przyjedzie, bo wiadomo okna to element który powinien być i solidny i dobrze wyglądać i dobrze być zamontowany.
    Wrażenia pozytywne, trochę szczegółów:
    okna na profilu Veka Softline 82 mm (7 komór) z dodatkową 3 uszczelką oraz pakietem trzyszybowym, okucia Winkhaus,
    jedne drzwi tarasowe na systemie HS, druga witryna 3 metrowa dzielona na 3 części (dwie stałe jedna otwierana).
    Rolety zewnętrzne Portosa w kasetach integro (wysunięte do strefy ocieplenia)
    Mniej więcej 2,5 tygodnia przed montażem firma poinformowała o planowanej dacie dostawy okien, a z dwudniowym wyprzedzeniem uzgodniła montaż.
    Prace wykonane starannie i dokładnie, widać że ekipa montażowa znająca się na swojej pracy, a nie z łapanki. Przestawiając okna dbali o to aby były odpowiednio zabezpieczone(styropianem). Posprzątali po sobie co powinno być standardem, ale mając do czynienia z różnymi fachowcami wiem że ekipom różnie to wychodzi . Panowie uwinęli się w ciągu jednego dnia.


    Przed montażem podmurowałem pod okna tarasowe i balkonowe na wysokość ustaloną wcześniej z dostawcą okien. Pod okna tarasowe w górnej warstwie użyłem bloczków izolacyjnych Isomur. Nadproża cofnięte dociepliłem styropianem we własnym zakresie.

    Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. W wykonaniu widać staranność i dokładność (choćby miejsca zgrzewów, ich kolorowanie) Przy montażu na oknach i szybach nie zauważyłem uszkodzeń, ale dokładne oględziny planuję zrobić w weekend. Za radą ekipy montaż klamek pozostawiłem sobie na etap wykończeniówki.
    Z pewnością więcej o oknach będę mógł powiedzieć po kilku latach ich użytkowania i działania słońca.
    A nie domyślasz się z jakiego powodu został skasowany?

  17. #29637

    Domyślnie

    Proszę o opinię który z 2 wariantów wybrać:
    VEKA Perfectline 70 (3 szyby, 5 komór)
    DOMEL Fussion Clasic Plus (83 mm, 3 szyby, 6 komór)
    Okna w podobnej cenie. Veka znajoma, Domel nic nie mówi, choć parametry ma lepsze. Co polecacie?

  18. #29638
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał kata88 Zobacz post
    Proszę o opinię który z 2 wariantów wybrać:
    VEKA Perfectline 70 (3 szyby, 5 komór)
    DOMEL Fussion Clasic Plus (83 mm, 3 szyby, 6 komór)
    Okna w podobnej cenie. Veka znajoma, Domel nic nie mówi, choć parametry ma lepsze. Co polecacie?
    Veka tez niewiele mowi. Moze byc np. z Oknoplastu, Adamsa czy Vitrona. I kazda bedzie inna nimo teoretycznie tych samych profilii.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #29639
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar F*ewnian
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    99-300
    Posty
    19

    Domyślnie

    Jeśli cena jest taka sama, trzeba wybrać firmę, której prace widzieliście.
    Po prostu kocham życie

  20. #29640

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Veka tez niewiele mowi. Moze byc np. z Oknoplastu, Adamsa czy Vitrona. I kazda bedzie inna nimo teoretycznie tych samych profilii.
    Dla Veki producentem jest AdamS.

    Cytat Napisał F*ewnian Zobacz post
    Jeśli cena jest taka sama, trzeba wybrać firmę, której prace widzieliście.
    Niestety nie mamy takiej szansy.

    Jestem kompletnym laikiem w temacie okien, więc wybaczcie jeśli pytanie będzie ekstremalnie głupie, ale je zadam
    Czy istotna jest tu liczba komór w oknach, w sensie - im więcej tym lepiej?

Strona 1482 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony