dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1484 z 1568
Pokaż wyniki od 29.661 do 29.680 z 31350
  1. #29661
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał plonskij Zobacz post
    plonskij jak się tam firma ma do STOLBUD WŁOSZCZOWA lub do URZĘDOWSKIEGO?

    Szukam nowoczesnych okien drewnianych, pisząc nowoczesnych miałem na myśli normalnych do domu "klocka" 1 piętrowego.

  2. #29662
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał cherokee Zobacz post
    Też tak myślę że firma montująca jest ważna. Chociaż jak to stwierdził monter który będzie moje okna montował cytuje" Panie okno ma mieć pion, poziom, przekątną, ma być upalowane do muru, stać na podłożu a nie fruwać, ma być uszczelnione z zabezpieczeniem piany i wszystko. Naczytasz się Pan tych pisarzy i będzie Pana tylko głowa bolała" . W sumie żeby zamontować okno inżynierem nie trzeba być. Chyba....
    Zgodzę się z monterem, a teraz rzeczywistość podaję odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania typu (chora cena za montaż HST czy drzwi tarasowych jak z postu wyżej)

    UWAGA INSTRUKCJA
    1. proszę jedno okno zdemontować u siebie w domu i zamontować je wg powyższych wytycznych
    2. odpowiedzieć sobie szczerze na pytanie ile chcielibyśmy żeby ktoś nam za to zapłacił
    3. następnie zapytać o cenę tej samej operacji w biurze handlowym i poszukać najtańszego biura i tam zlecić wykonanie montażu
    4. cieszymy się / płaczemy nad nowymi oknami i już wiemy dlaczego ekipa montująca jest ważna i dlaczego trzeba zapłacić za nią więcej
    5. robimy zdjęcia i wrzucamy na forum obwiniając "zły świat" nie wspominając, że wybraliśmy najtańszych w myśl zasady "okno to okno co mi Pan będzie ...... "

    Pozdrawiam wszystkich i życzę dobrych wyborów!

  3. #29663

    Domyślnie

    Witam
    W projekcie domu mam 2 okna stałe narożne o wymiarach 2780x2350. Każde z dwóch okien jest przedzielone słupkiem. Zastanawiam się czy zostawić tak jak jest, czy zrobić może okna bez słupków o wymiarach 2600x2350? Czy taki słupek pogarsza jakoś właściwości termiczne. Szyby będą na poziomie U= 0,7
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	45,4 KB
ID:	370672

  4. #29664

    Domyślnie

    No to wychodzi na to, że za bardzo na tym nie zyskam likwidując ten słupek. Ogólnie mi on nie przeszkadza, zastanawia mnie tylko jak dużą stratę ciepła może powodować w stosunku do szyby. Na razie nie mam jeszcze wyceny, ale mam nadzieję, że przy stałych oknach cena nie będzie bardzo wysoka.

  5. #29665
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Policz że słupek ma w okolicach U - 1,0-1,1 (w dobrych oknach) a szyba 0,7 lub cieplej. Czy przy niewielkiej powierzchni ma to znaczenie? a na pewno pozytywnie wpłynie na statykę całości.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #29666

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Policz że słupek ma w okolicach U - 1,0-1,1 (w dobrych oknach) a szyba 0,7 lub cieplej. Czy przy niewielkiej powierzchni ma to znaczenie? a na pewno pozytywnie wpłynie na statykę całości.
    Masz racje, nie warto sobie tym zawracać głowę. Ono z słupkiem będzie stabilniejsze.
    Muszę znaleźć dobrą ekipę, która zamontuje mi te okna w ryzalitach. Ogólnie trochę mam obawy, jak te ryzality będą się sprawować. Jak zacznie coś cieknąć to będę sobie pluć w brodę że je robiłem.

  7. #29667

    Domyślnie

    Cytat Napisał cherokee Zobacz post
    Też tak myślę że firma montująca jest ważna. Chociaż jak to stwierdził monter który będzie moje okna montował cytuje" Panie okno ma mieć pion, poziom, przekątną, ma być upalowane do muru, stać na podłożu a nie fruwać, ma być uszczelnione z zabezpieczeniem piany i wszystko. Naczytasz się Pan tych pisarzy i będzie Pana tylko głowa bolała" . W sumie żeby zamontować okno inżynierem nie trzeba być. Chyba....
    Tylko właściwy montaż może zagwarantować odpowiednie parametry cieplne okna. Bez dobrego montażu nawet najlepsze okno energooszczędne straci swoje właściwości izolacyjne oraz walory użytkowe.”
    Pozdrawiamy,
    Eksperci firmy OKPOL
    http://www.okpol.pl/

  8. #29668
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eksperci firmy OKPOL Zobacz post
    Tylko właściwy montaż może zagwarantować odpowiednie parametry cieplne okna. Bez dobrego montażu nawet najlepsze okno energooszczędne straci swoje właściwości izolacyjne oraz walory użytkowe.”
    My to już wiemy.
    Miałem nadzieję, że może Państwo mają receptę na to, jak odróżnić dobry montaż od tego, który ładny jest tylko w słowach? Bo ja przyznaję szczerze: ciągle nie wiem jak tu realnie pomóc..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #29669

    Domyślnie

    Bo tu realnie nie ma jak pomoc Fin.
    Mozna do znudzenia powtarzac zasady jakich trzeba sie trzymac.
    Ale co to daje?
    Nic....kompletnie nic bo ciagle przy wyborze oferty kroluje cena a nie zawartosc merytoryczna i doswiadczenie.
    To walka z wiatrakami
    My jestesmy potrzebni jak juz cos jest schrzanione by pokazac droge wyjscia z problemu
    To tak jak kiedys wspomnielismy o cenach silikonu. Pamietasz ? Moze byc za 8 zl i moze za 28. Niby nazwa ta sama ale roznica jest.
    I co uslyszysz?
    Jak z rekalmy Dosi. Skoro to samo to po co przeplacac ?

  10. #29670
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Panowie, nikt ważny i finlandia potrzebuję dobrych okien drewnianych czy możecie pomóc. Oczywiście okna + odpowiedni montaż.

    województwo mazowieckie.

    Dominik, pozdrawiam

  11. #29671
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Dziekuje Finlandia.!
    Udanego weeka

  12. #29672
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cherokee
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wierzbin
    Kod pocztowy
    05-083
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Bo tu realnie nie ma jak pomoc Fin.
    Mozna do znudzenia powtarzac zasady jakich trzeba sie trzymac.
    Ale co to daje?
    Nic....kompletnie nic bo ciagle przy wyborze oferty kroluje cena a nie zawartosc merytoryczna i doswiadczenie.
    To walka z wiatrakami
    My jestesmy potrzebni jak juz cos jest schrzanione by pokazac droge wyjscia z problemu
    To tak jak kiedys wspomnielismy o cenach silikonu. Pamietasz ? Moze byc za 8 zl i moze za 28. Niby nazwa ta sama ale roznica jest.
    I co uslyszysz?
    Jak z rekalmy Dosi. Skoro to samo to po co przeplacac ?
    nikt _ważny daj sobie spokój z tym doradzaniem i pieniądze ludziom oddaj. Między innymi mojemu sąsiadowi, który w momencie zapoznania ostrzegł mnie przed twoją nie istniejąca firmą. Chyba w czterech firmach mnie ostrzegali przed tobą i twoimi oszustwami. Taki człowiek ma status na jednym z największych for 'najlepszy doradca" to kpiny są. Już chyba gorzej jest zapłacić drogo i nic nie mieć lub tanio i cokolwiek mieć. Jak mi sąsiad opowiedział przygodę z tobą to włos się jeży doradco od siedmiu boleści. Jak ktoś szuka okien niech uważa i to mocno na tego kogoś.

  13. #29673
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cherooke wyjasnij dokladnie sprawe.

  14. #29674

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    ..... ale najprawdopodobniej opisy statusu zależą od ilości napisanych postów..
    status przyznają Forumowicze i nie zależy od liczby postów
    Co do wypowiedzi cherokee nie będę się ustosunkowywał. Całość jest opisana w innym wątku i każdy może wyrobić sobie swój własny pogląd na sprawę.

  15. #29675
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Trochę off top sie robi, ale co tam: mocno to dla mnie dziwne, by sprzedawcy w swoich salonach zamiast proponowac rozwiązania do których są przekonani tak mocno atakowali konkurencję. Oj płytkie to jest. No chyba że ma drugie dno.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #29676

    Domyślnie

    Witam
    Dostałem ciekawą wycenę okien producenta KMT na profilu Veka Softline 82 z okuciami Winkhaus oraz na taki sam profil wyprodukowany przez Adamsa z okuciami Siegenia. Zastanawiam się nad oknami KMT ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnych opinii o oknach tego producenta. Czy ktoś z Was miał do czynienia akurat z oknami tego producenta?

  17. #29677
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michal20166

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-001
    Posty
    1

    Domyślnie

    byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze okien stałych
    zdecydowałem się na firmę Oknoplast Kraków
    byłem przekonany co do wyboru nowej serii PIXEL, ale patrząc na specyfikacje modelu WINERGETIC PREMIUM wychodzi na to że wygrywa ten drugi...

    okno stałe PIXEL 2400x2300
    przenikalność cieplna Uw= 0,97
    wodoszczelnosc: 7a
    odwodnienie standard
    oszklenie 6TF/12/6/10/6TF U= 0,8- co to oznacza?

    okno stałe WINERGETIC PREMIUM 2400x2300
    przenikalność cieplna Uw= 0,67
    wodoszczelnosc: 9a
    odwodnienie standard
    oszklenie 6TF/18/6/16/6TF U=0,5 - co to oznacza?

    Poza tymi danymi dowiedziałem się że okno WINERGETIC PREMIUM jest stabilniejsze, mocniejsze.

  18. #29678
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Czortek

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Na chwilę obecną, w które okna lepiej zainwestować?

    Vetrex V82, Oknoplast WINERGETIC PREMIUM czy może Dako DPQ-82?

  19. #29679

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel . Zobacz post
    Witam
    W projekcie domu mam 2 okna stałe narożne o wymiarach 2780x2350. Każde z dwóch okien jest przedzielone słupkiem. Zastanawiam się czy zostawić tak jak jest, czy zrobić może okna bez słupków o wymiarach 2600x2350? Czy taki słupek pogarsza jakoś właściwości termiczne. Szyby będą na poziomie U= 0,7
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	45,4 KB
ID:	370672
    Witam
    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie konstrukcji całego okna w wysuniętym ryzalicie. Czy jest to dużo gorsze niż okno narożne, które znajduje się w ścianie zewnętrznej? W opisie ryzalitu jest 15cm styropiany na zewnątrz i 12cm wełny od środka. Zastanawiam się czy będzie to o wiele gorsze rozwiązanie pod względem strat ciepła i trwałości konstrukcji od okna umieszczonego w ścianie bez ryzalitu.
    Pozdrawiam

  20. #29680

    Domyślnie

    słuchajcie mam problem, waham się z wyborem modelu okna. albo prestige albo komfort.
    współczynnik U w prestigu to 1.2 a w tych drugich 1.4 to lepsze te pierwsze chyba i do tego 6 komór ale cena jednak komfortów jest o wiele lepsza.
    juz nie wiem, lepiej więcej wydać czy przyoszczędzić?
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 10-11-2016 o 17:21 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

Strona 1484 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony